Vyhledávání zájezdu
Zlatý trojúhelník a Bollywood - Indie

Zlatý trojúhelník a Bollywood

Indie

Nové Dillí, Program starstar

LM


Zlatý trojúhelník a Bollywood

Počet termínů:

12 termínů / 2 Last minute / 0 First minute

Strava:

Polopenze

Doprava:

letecky Varšava

Počasí:

Dnes Počasí v New Delhi - transparent 30°C
Zítra Počasí v New Delhi - transparent 16 - 32°C
20.3. Počasí v New Delhi - transparent 17 - 33°C
21.3. Počasí v New Delhi - transparent 20 - 28°CKategorie hotelu: ***
Popis hotelu

Ubytování v hotelech *** podle místní kategorie (8 započatých ubytovacích dnů v hotelu: v Novém Dillí - 2 noci, v Jaipur - 2 noci, v Ágře - 1 noc, v Bombay - 2 noci, ve vlaku - 1 noc).

Pokoje: jsou k dispozici přistýlky (obvykle v podobě lehátek), klimatizace ​​nebo stropní ventilátor.

Strava: snídaně a večeře, ve vlaku večeře v podobě cestovního balíčku.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava - Nové Dillí, Bombaj - Varšava (s přestupem), letištní taxy, ubytování (8 nocí), přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, stravování dle programu (snídaně a večeře), služby polského průvodce, turistický program (viz níže), 1 láhev vody/os./den, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné pro místní průvodce, nosiče zavazadel, číšníky, obsluhu skupiny v systému TGS (cca 195 USD, povinný poplatek průvodci formou balíčku), osobní výdaje, další jídla a nápoje, vízum do Indie, poplatky za fotografování a filmování (cca 40 USD) a fakultativní výlety.

Fakultativní výlety: Galta (cca 15 USD), divadlo v Ágře (cca 35 USD), slumy (cca 30 USD).

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a poplatky za balíček účasti na programu byly uvedeny ke dni 31. 8. 2017 a můžou se změnit.

Víza

Vízum do Indie

Všichni občané ČR potřebují ke vstupu do Indie, k tranzitu a k vycestování z Indie platné indické vízum. Indické vízum lze získat buď v klasické formě vízového štítku vylepovaného do cestovního dokladu příslušným zastupitelským úřadem Indie nebo za určitých podmínek formou elektronickéhovíza (tzv. e-VISA) obdrženého emailem. Vízum si musí občan ČR obstarat ještě před odjezdem do Indie, obdržet jej až při příjezdu na hraničním přechodu není možné.

Indické elektronické turistické vízum e-VISA

Touto cestou lze žádat o vízum pro krátkodobou (do 60 dnů) turistickou, obchodní nebo zdravotní cestu do Indie. Žádost o elektronické vízum se vyplňuje prostřednictvím webové

stránky https://indianvisaonline.gov.in/evisa/Registration. Žádost o elektronické vízum se vyplňuje v angličtině. Rozhodnutí obdrží žadatel e-mailem do 72 hodin. Žádost vyplňujte bez diakritiky, tj. bez háčků a čárek.

Po vyplnění žádosti je třeba uploadovat do systému čtvercovou fotografii cestujícího, a to ve formátu jpg nebo jpeg, a to s minimálními rozměry 350 (šířka) x 350 (výška) pixelů, přičemž velikost fotografie musí mít minimálně 10 KB a maximálně 1 MB. Fotografie musí zobrazovat celou tvář cestujícího z čelního pohledu, musí mít bílé pozadí a nesmí mít žádné orámování.

Dále je třeba uploadovat také sken datové stránky pasu, tj. té strany pasu, na které je fotografie cestujícího. Soubor s fotografií musí být ve formátu pdf a musí mít velikost minimálně 10 KB a maximálně 300 KB.

​Součástí žádosti je platba vízového poplatku ve výši 50,- USD zvýšeného o bankovní poplatek (ve výši až 2,5 % vízového poplatku). Poplatek se hradí přes internet výlučně debetní nebo kreditní platební kartou VISA nebo MASTERCARD.

Více informací najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí: http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/indie/cestovani/visa.html

Výše uvedené informace jsou platné pouze pro obyvatele ČR.

Hodnocení klientů

Recenze k tomuto zájezdu si můžete přečíst zde: https://r.pl/zloty-trojkat-i-bollywood/zakwaterowanie-inz

Jiné

Od 9. 11. 2016 přestaly být bankovky s nominální hodnotou 500 („staré“ 500 rupií) a 1000 rupií zákonným platidlem v Indii. Byly zavedeny do oběhu „nové“ bankovky 500 rupií a 2000 rupií.

Program

Dillí a Brána Indie (India Gate) • Džajpur a vjezd do pevnosti Amber na slonech • mauzoleum Tádž Mahál • architektonické komplex Fatehpur Sikrí (ze seznamu UNESCO) • astronomická observatoř Jantar Mantar • Bombaj - hlavní město Bollywoodu

Den 1

*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*

Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště CK 2,5 hodiny před plánovaným odletem letadla. Let pravidelnou linkou na trase Varšava - Nové Dillí (s přestupem v Dubaji). Odlet z Varšavy, přestup na jednom z mezinárodních letišť. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den 2

Přílet do Nového Dillí. Po celním a pasovém odbavení transfer do hotelu (skromný *** hotel ležící mimo centrum města). Následně prohlídka Dillí. V programu mimo jiné: Sikhský Zlatý chrám, Humájúnova hrobka (předloha slavného Tádž Máhalu). Zvenčí uvidíme vládní budovy: Sansad Bhawan (Indický parlament) a Rashtrapati Bhawan (prezidentský dům). Potom se vydáme k India Gate - slavné Bráně Indie. Odpoledne prohlídka Starého Dillí: prohlédneme si zvenčí monumentální Červenou pevnost (Red Fort) postavenou vládcem Šahdžahánem (řadu let sloužila jako kasárny), navštívíme největší mešitu severní Indie - Jama Masjid a Raj Ghat - místo kremace Mahátmy Gándhího. Večeře a přenocování v hotelu. (Trasa cca 40 km)

Den 3

Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Džajpuru. Ubytování v hotelu. Volný čas na samostatné prozkoumávání města. Možnost realizace fakultativního výletu do Galty (za příplatek). Večeře a přenocování v hotelu. (Trasa cca 330 km)

Den 4

Po snídani výlet do pevnosti Amber - vjezd do pevnosti na slonech. Prohlídka části palácového komplexu ze 16. století. Prohlídka bazaru s koberci, textiliemi a drahými kameny. Odpoledne návštěva Městského paláce, sídla mahárádži. Návštěva unikátní astronomické observatoře Jantar Mantar z poloviny 18. století. Uvidíme také krásnou fasádu Hawa Mahal, tzv. Paláce větrů - vizitky města. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 50 km)

Den 5

Po snídani přejezd do Ágry. Cestou navštívíme Fatephur Sikrí - město duchů Mughalské říše, postavené císařem Akbarou a v něm: velkou mešitu a Buland Darwaza - Bránu svobody. Odpoledne návštěva Tádž Mahalu, jednoho ze sedmi novodobých divů světa, mauzoleum založeného císařem Šáhdžahánem na počest své manželky Mumtáz Mahal. Tádž Mahal byl stavěn z bílého mramoru 22 tisíci řemeslníky více než 22 let. Možnost realizace fakultativního výletu do divadla v Ágře (za poplatek). Večeře a přenocování v hotelu v Ágře. (Trasa cca 245 km)

Den 6

Po snídani vystěhování z hotelu a prohlídka monumentální pevnosti v Ágře - největšího a nejzachovalejšího mughálského paláce. Následně přejezd do Nového Dillí (cca 230 km) Odpoledne přesedneme na „vlak do Bollywoodu“. Noční přejezd do Bombaje. Večeře formou cestovních balíčků a přenocování ve vlaku.

Den 7

Příjezd do Bombaje v dopoledních hodinách. Transfer do hotelu, ubytování, snídaně, čas na osvěžení po cestě. Den začneme plavbou na ostrov Elephanta. Uvidíme skupinu sedmi chrámů vytesaných do skály, všechny s bohatou sochařskou výzdobou. Je to důležitý sakrální objekt postavený v 8. - 9. století, související především s uctíváním boha Šivy. Návrat do hotelu na večeři a přenocování. (Trasa cca 40 km)

Den 8

Po snídani další prohlídka Bombaje - nejdynamičtějšího a nejkosmopolitnějšího města Indie, které je centrem indického obchodu, stejně jako filmových ateliérů Bollywood. Uvidíme mimo jiné: Bránu Indie nacházející se na břehu Arabského moře, stojící naproti exkluzivního hotelu Taj Mahal - oba objekty jsou symbolem města. Následně uvidíme jednu z nejkrásnějších památek Bombaje - vlakové nádraží Victoria Terminus a neogotické budovy univerzity. Přejedeme k fontáně „Flora“ ležící v samém srdci Bombaje. Navštívíme mešitu svatého muže Haji Aliho, vybudovanou na malém ostrůvku. Možnost nakupování v místním bazaru. Pokud budeme mít čas, možnost realizace fakultativního výletu do slumů (za příplatek). Návrat do hotelu na večeři a přenocování. (Trasa cca 50 km)

Den 9

Brzké vystěhování z hotelu a transfer na letiště v Bombaji (snídaně formou cestovních balíčků). Odlet z Bombaje a přelet pravidelnou linkou do Varšavy (s přestupem). Přílet do Varšavy.

Upozornění k programu

Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti na programu byly uvedeny ke dni 31. 8. 2017 a můžou se změnit. Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno. Tento zájezd může být pro některé náročný především z důvodu nočního přejezdu vlakem. Mějte na paměti, že silnice v Indii nejsou nejlepší kvality a totéž platí i pro autobusy a vlaky. Vlaky se značně liší od těch evropských, proto buďte připraveni i na případné nepohodlí a ne vždy nejčistší podmínky pro cestování. Vagóny se skládají z patrových lůžek umístěných v tzv. boxech, nejsou žádné klasické oddíly. Klimatizované spací vozy 3. třídy (8 míst ke spaní), možnost doplatku ve 2. třídě (6 míst ke spaní - na potvrzení). Obsluha rozdává polštáře, přikrývky a občas i prostěradla, nemusí však být sněhově bílá. I přesto všechno je cestování vlakem určitě zajímavá zkušenost a příležitost k poznání místního koloritu Indie.

V případě, že nebude možné realizovat přejezd vlakem (např. z důvodu značného zpoždění, zrušení spojení nebo jiných) bude výše uvedená služba nahrazena přejezdem autokarem. V případě, že si klienti zakoupili "doplatek do 2. třídy ve vlaku", bude částka vrácena po ukončení zájezdu (v místě jeho nákupu).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis hotelu

Ubytování v hotelech *** podle místní kategorie (8 započatých ubytovacích dnů v hotelu: v Novém Dillí - 2 noci, v Jaipur - 2 noci, v Ágře - 1 noc, v Bombay - 2 noci, ve vlaku - 1 noc).

Pokoje: jsou k dispozici přistýlky (obvykle v podobě lehátek), klimatizace ​​nebo stropní ventilátor.

Strava: snídaně a večeře, ve vlaku večeře v podobě cestovního balíčku.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava - New Delhi, Bombay - Varšava (s přestupem), letištní taxy, 8 nocí ve vybraném hotelu, přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, snídaně a večeře, péče polsky mluvícího průvodce, turistický program (viz níže), 1 lahev na osobu na den a balíček pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné pro místní průvodce, nosiče zavazadel, číšníky, služby skupiny v systému TGS (cca 195 USD, povinný poplatek průvodci formou balíčku), osobní výdaje, jídla a nápoje navíc, vízum do Indie, poplatky za fotografování a filmování (cca 40 USD) a fakultativní výlety.Fakulativní výlety: Galta (cca 15 USD), divadlo v Ágře (cca 35 USD), slumy (cca 30 USD).Upozornění! Výše uvedené ceny víz a poplatky za balíček účasti na programu byly uvedeny ke dni 1.4.2017 a mohou se změnit.

Víza

Indické vízum

- k realizaci programu je zapotřebí turistické vízum do Indie

- cestovní pas musí mít platnost min. 6 měsíců po návratu z Indie

- v cestovním pase musí být min. 2 volné stránky na víza

- pro získání indického víza je zapořebí:

- 1x vyplněný formulář on-line (vyplněný formulář je zapotřebí 1x vytisknout a podepsat pod fotografii a na druhé straně formuláře)

- kopie datové stránky pasu

- 1x fotografie 5x5 cm (nutné bílé pozadí fotograie) + stejná fotografie nahraná v aplikaci on-line formuláře!

- v případě, že cestuje nezletilé dítě, je potřeba doložit souhlas rodičů s cestou

- platnost turistického víza: dle letenky (1 vstup)

- doba vyřízení turistického víza: cca 21 dní

- poplatek za vyřízení turistického víza: 2 250 Kč

- při opakované žádosti o turistické vízum musí být časová prodleva minimálně 2 měsíce mezi koncem platnosti víza předchozího a začátkem platnosti víza nového!Výše uvedené informace jsou platné pouze pro obyvatele ČR. Klienti, kteří mají jiný než český cestovní pas, jsou povinni si vízum zajistit sami.

Hodnocení klientů

Klienti ohodnotili tento zájezd na 5,2/6.

Všechny recenze najdete zde: http://r.pl/zloty-trojkat-i-bollywood/zakwaterowanie-inz

Jiné

Od 9.11.2016 přestaly platit staré bankovky v hodnotě 500 rupií a 1000 rupií. Nyní jsou v platnosti nové bankovky v hodnotě 500 rupií a 2000 rupií.

Program

Dillí a Brána Indie (India Gate) • Jaipur a vjezd do pevnosti Amber na slonech • mauzoleum Taj Mahal • architektonické památky na území Fatehpur Sikri ze seznamu UNESCO • astronomická observatoř Jantar Mantar • Bombaj - hlavní město BollywoodDen 1

Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).​

Setkání na letišti F. Chopina ve Varšavě u stanoviště CK cca 2,5 hodiny před plánovaným odletem. Let pravidelnou linkou na trase Varšava - New Delhi (s přestupem v Dubaji). Odlet z Varšavy, přestup na jednom z mezidnárodních letišť. Časy odletů jsou orientační a mohou se lišit v závislosti na skupině. Aktuální rozpis letů je třeba sledovat na: http://r.pl/rozklady.Den 2

Přílet do New Delhi. Po pasové a vízové kontrole transfer do hotelu (skromný hotel ***, umístněný mimo centrum). Následuje prohlídka Dillí. V rámci programu: Zlatý chrám sikhů, Humajúnova hrobka (prototyp slavného Tádž Máhalu). Zvenčí uvidíme vládní budovy: Sansad Bhawan (Indický parlament) a Rashtrapati Bhawan (prezidentský dům). Potom se vydáme k India Gate, slavné Bráně Indie. V odpoledních hodinách následuje prohlídka Starého Dillí: prohlédneme si zvenčí monumentální Červenou pevnost (Red Fort) postavenou vládcem Šahdžahánem (řadu let sloužila jako kasárny), navštívíme největší mešitu severní Indie - Jama Masjid a Raj Ghat - místo kremace Mahátmy Gándhího. Večeře a přenocování v hotelu. (Trasa cca 40 km).Den 3

Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Jaipůru. Ubytování v hotelu a volný čas na samostatné poznávání města. Možnost fakultativního výletu do Galty (za poplatek). Večeře a nocleh v hotelu. (Trasa cca 330 km).Den 4

Po snídani výlet do Pevnosti Amber (Amber Fort) - vjezd do pevnosti na slonech. Prozkoumávání části palácového komplexu z 16. století. Prohlídka ve výrobně koberců, textilií a drahých kamenů. V odpoledních hodinách návštěva Městského paláce, sídla mahárádži a návštěva unikátní astronomické observatoře Jantar Mantar z poloviny 18. století, překvapivé svou futuristickou architekturou. Uvidíme také krásnou fasádu Hawa Mahal, tzv. Paláce větrů - vizitky města. Návrat do hotelu na večeři a přenocování. (Trasa cca 50 km).Den 5

Po snídani přejezd do Agry. Během cesty navštívíme Fatehpur Sikri, město duchů Mughalské říše, velkou mešitu a Buland Darvaza - Bránu svobody, komplex postavený císařem Akbarou. V odpoledních hodinách navštívíme Taj Mahal, jeden ze sedmi současných divů světa, mauzoleum založené císařem Szachjahana na počest své manželky Mumtaz Mahal, postaven z bílého mramoru a byl stavěn přes 22 let a 22 tisíci řemeslníky. Možnost fakultativního výletu do místního divadla v Agra (za poplatek). Večeře a přenocování v hotelu v Agře. (Trasa cca 245 km).Den 6

Po snídani vystěhování z hotelu, návštěva monumentální pevnosti Agra - největší a nejzachovalejší mongolský palác. Následně přejezd do New Delhi (Trasa cca 230 km) a v odpoledních hodinách nástup na "vlak do Bollywoodu". Noční přejezd do Bombaje. Večeře v podobě cestovních balíčků a přenocování ve vlaku.Den 7

Příjezd do Bombaje v dopoledních hodinách. Transfer do hotelu, ubytování, snídaně, čas na osvěžení po cestě. Den začneme plavbou na ostrov Elephanta. Uvidíme skupinu sedmi chrámů vytesaných do skály, všechny s bohatou sochařskou výzdobou. Je to důležitý sakrální objekt postavený na přelomu 8./9. století, související především s uctíváním boha Šivy. Návrat do hotelu na večeři a přenocování. (Trasa cca 40 km).Den 8

Po snídani další prohlídka Bombaje - nejdynamičtějšího a nejkosmopolitnějšího města Indie, které je centrem indického obchodu, stejně jako filmových ateliérů Bollywood. Uvidíme: Bránu Indie nacházející se na břehu Arabského moře, stojící naproti exkluzivního hotelu Taj Mahal - oba objekty jsou symbolem města. Následně uvidíme jednu z nejkrásnějších památek Bombaje, vlakové nádraží Victoria Terminus a neogotické budovy univerzity. Přejedeme k fontáně "Flora", nacházející se v samém srdci Bombaje. Navštívíme mešitu svatého muže Haji Aliho, vybudovanou na malém ostrůvku. Možnost nakupování v místním bazaru. Možnost realizace místního výletu do slumu (za poplatek, v závislosti na časových možnostech). Návrat do hotelu na večeři a přenocování. (Trasa cca 50 km).Den 9

Vystěhování z hotelu a transfer na letiště v Bombaji (snídaně formou cestovních balíčků). Odlet z Bombaje a přelet letadlem do Varšavy (s přestupem). Přílet do Varšavy.Upozornění!

Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.

26. ledna se některé prohlídky/výlety v Indii nemusí uskutečnit z důvodu slavení Dne republiky.

Tento zájezd může být pro některé zatěžující především z důvodu přejezdů vlakem. Mějte na paměti, že silnice v Indii nejsou nejlepší kvality a totéž platí i pro autobusy a vlaky. Vlaky se značně liší od těch evropských, takže buďte připraveni i na případné nepohodlí a ne vždy nejčistší podmínky pro cestování. Vagóny se skládají z patrových lůžek umístěných v tzv. boxech, žádné klasické oddíly. Bohužel nemáme žádný vliv na to, jakou třídu dostaneme. Vlak je klimatizovaný. I přesto všechno je cestování vlakem určitě zajímavá zkušenost a příležitost k poznání místního koloritu Indie.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.