Vyhledávání zájezdu
Zlaté poklady Muisků - Kolumbie

Zlaté poklady Muisků

Kolumbie

, Program starstarstar

LM


Zlaté poklady Muisků

Počet termínů:

1 termín / 1 Last minute / 0 First minute

Strava:

Polopenze

Doprava:

letecky Varšava

Počasí:Popis hotelu

Hotely kategorie *** - 10 nebo 11 nocí (v závislosti na termínu).Pokoje ve všech hotelích jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, často minibarem (za poplatek) a TV. Většina hotelů má klimatizované pokoje.Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem do Panamy (přímý let), místní přelety, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže ubytování v hotelech nebo pousadách (viz níže), stravování dle programu: snídaně + večeře nebo oběd/lunch box, služby delegáta v Panamě a Kolumbii, balíček pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety pro zájemce (dle popisu), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (povinný poplatek na místě) - cca 120 USD (včetně vstupenek, odletových poplatků, spropitného pro místní průvodce a řidiče).

Víza

K návštěvě všech uvedených zemí není vyžadováno vízum.

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu

Tyto informace se vztahují na obyvatele České republiky. Klienti s jiným než českým cestovním pasem jsou povinni si ověřit podmínky vstupu do těchto zemí.

Program

Panama, Národní park Chagres a indiáni kmene Embera Drua, Bogota - Gold Museum (Museo del Oro) - 35 tis. exponátů předkolumbovského umění, nádherný zlatý vor Muisků, Zipaquirá, Villa de Leyva, legenda Zorro, dům G. G. Marquéze, nádherný Karibik - želvy a korálové útesy, šnorchlování a potápění, chiva rumbera - Kolumbie vonící kávou a v rytmu rumby a vallenato

Den 1

*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*

Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště CK 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Panamy charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem (přímý let). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Panamy, pasové odbavení. Následně transfer do hotelu. Po ubytování volný čas na odpočinek a opalování. Večeře a přenocování. (Trasa cca 50 km)

Den 2

Po snídani vzrušující celodenní expedice do deštného lesa, následně plavba kánoemi po řece Chagres do národního parku stejného jména, kde se nachází vesnice, kterou obývají indiáni kmene Embera Drua. Shluk několika rodin žije ve skromných domcích na „kůlech“, postavených z palmových listů guagara a palmy chunga. V minulosti byli indiáni kmene Embera válečníky a kočovníky. Postupem času se jejich jednotlivé skupiny usídlily nedaleko řek. Válečné kmeny se postupně přeměnily na zemědělce. V současné době se zabývají rybolovem, lovem, pěstují kukuřici, rýži a fazole. Udržují tradice svých předků, malují těla, nosí specifické kostýmy. Tradici lze vidět také v tanci a rituálech. Indiáni stavějí své kánoe ze stromu espave, cedru nebo žluté borovice. Během návštěvy vesnice ochutnáme tradiční jídlo, obvykle je to ryba pečená v banánových listech, pečené banány plantain, ovoce. Určitě bude také čas se podívat na místní řemesla, kmen je známý díky různým výrobkům z rákosí a korálkových ozdob. Průběh takovéto návštěvy je obvykle vzrušujícím zážitkem nejen pro turisty, ale i pro indiány samotné, především pro děti. Návrat do hotelu v Panamě, večeře a přenocování. (Trasa cca 150 km)

Den 3

Po snídani transfer na letiště a přelet do Bogoty. Hlavní město Kolumbie nám způsobí závratě, a to nejen díky své poloze v nadmořské výšce 2640 m, ale také z hlediska velikosti města. Tato metropole má čtyřikrát větší počet obyvatel než Praha a je městem kontrastů. Zde modernost koexistuje s koloniální historií a bohaté čtvrtě s těmi chudými. Bogota je městem muzeí, určitě navštívíme některá z nich. Muzeum malíře Botery, kolumbijského Rubense, který z obdivu k plným tvarům namaloval obézní Monalisu. Navštívíme Muzeum smaragdů, ve kterém se dozvíme mimo jiné, že Kolumbie je hlavním světovým producentem těchto drahých kamenů, poznáme také jejich druhy. Bude také možnost nákupu originálního dárku. Dále navštívíme slavné Muzeum zlata, které má snad nejbohatší sbírku zlatých výrobků a bižutérie z předkolumbovské Ameriky (více než 35000 exponátů). Vydáme se na procházku malebným historickým centrem La Candelaria. Uvidíme hlavní náměstí, kde se nachází mimo jiné: Prezidentský palác, katedrála a Nejvyšší soud, na který byl zorganizován partyzánský útok, podporovaný Pablem Escobarou - nejznámějším drogovým bosem na světě. Vstoupíme také do Muzea policie, kde se seznámíme z historií této extrémně kontroverzní osoby a uvidíme Harley patřící Pablu Escobarovi. Dozvíme se také o historii kartelu z Cali, který vytvořil síť lékáren, aby zakryl obrovské výnosy z obchodu s drogami. Pokud bude čas, zajdeme také na místní trh rukodělných řemesel, kde si lze koupit koku a výrobky indiánů. Den zakončíme pohledem na panorama Bogoty z kopce Montserrate, kde se natáčela 5. řada Master Chef Polsko. Večeře. Ubytování. Přenocování. (Trasa cca 50 km)

Den 4

Po snídani přejezd do městečka Zipaquirá ležícího v Andách, které pamatuje španělskou kolonizaci. Město má zachovalou architekturu z tohoto období. Město nazývané kolumbijskou „Věličkou“ je známé díky solnému dolu, který funguje do dnešního dne. Turistům jsou k dispozici první dvě úrovně podzemí. Ve scenérii solných chodeb a komnat dolu byla uspořádána Catedral del Sal. Během prohlídky objektu projdeme kolem křížové cesty vytesané ve skále, hezky osvětlenými místnostmi. V největší místnosti se nachází hlavní loď. Katedrála byla prohlášena za jeden ze sedmi divů Kolumbie. Právě v tomto dole se kdysi těžilo 70% celé kolumbijské soli. Odpoledne přejezd ve směru Villa de Leyva, ubytování v hotelu, večerní procházka městečkem. Villa de Leyva má největší náměstí v Kolumbii a byla pozadím v jednom z dílů polského Master Chefa. Nádherně vypadá večer, kdy jsou koloniální budovy osvětleny. Tato scenérie se také těší velké oblibě během kolumbijských svateb. Večeře a přenocování (Trasa cca 150 km)

Den 5

Po snídani prohlídka Villa de Leyva. Je to architektonická perla Jižní Ameriky (seznam UNESCO). Městečko je umístěno vysoko v Andách a bylo založeno Španěly v roce 1572. Projdeme se po hlavním náměstí, z nějž vychází malé uličky směrem k horám. Uvidíme zde nízké domky s typickými vyřezávanými balkóny, dlážděné náměstí a malé obchůdky s regionálními výrobky. Tady plyne čas volněji. Natáčel se zde film „Legenda o Zorrovi“ s Antoniem Banderasem v hlavní roli. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 40 km)

Pro zájemce projížďka na koni (3 hod.) k největšímu domu, postavenému pouze z hlíny, k malým jezerům Pozos Azules měnícím se v různých odstínech tyrkysové barvya k pozůstatkům kronosaura (za poplatek cca 40 USD).

Den 6

Po snídani přejezd do městečka Tunja, kde uvidíme působivé, nejlépe zachovalé barokní kostely v Kolumbii. Transfer na letiště, přelet do Cartageny, transfer do hotelu, čas na odpočinek. Večeře a přenocování v Cartageně. Po večeři doporučujeme projížďku Chiva rumbera - výlet speciálním turistickým autobusem historickými uličkami města. Za zvuku salsy a vallenato poznáme atmosféru tohoto krásného a neobvyklého města. Cena cca 15 USD. (Trasa cca 180 km)

Den 7

Po snídani prohlídka města. Cartagena de Indias (na seznamu UNESCO) je jedno z nejdůležitějších měst v Karibiku. V městě Cartagena Španělé shromáždili poklady uloupené v Jižní Americe, což způsobilo časté nájezdy pirátů. Za účelem obrany zde bylo postaveno velmi působivé několikakilometrové opevnění, které přetrvalo dodnes. El Centro a San Diego tvoří historické centrum Cartageny. Nachází se zde neuvěřitelné množství krásných kostelů, muzea, parky a podmanivé barevné uličky. Toto místo ožívá především na konci dne, kdy se většina náměstí zaplní stolky, objeví se umělci a muzikanti a všechno nabírá rytmus salsy až do pozdních nočních hodin. Cartagena vystupuje v několika románech slavného spisovatele a nositele Nobelovy ceny G.G.Marqueze, který tady má svůj dům. Navštívíme staré město, hradby, zámek San Felipe de Barajas a klášter La Popa postavený na počátku 17. století, odkud je nádherný výhled na město. Večeře a přenocování v hotelu. (Trasa cca 20 km)

Den 8

Po snídani volný čas na odpočinek u Karibského moře, nebo další samostatné prozkoumávání Cartageny. Toto město je potřeba prozkoumávat pomalu a důkladně. Cartagena má stále šarm koloniální éry a je těžké si představit romantičtější místo. Určitě stojí za to jej prozkoumat samostatně, projít se, ochutnat rum nebo osvěžující kokosovou limonádu, zatančit si salsu přímo na ulici a užívat si tuto úžasnou energii. Pro zájemce celodenní výlet na ostrovy Rosario (za příplatek cca 105 USD). Růžencové ostrovy (Islas del Rosario) jsou krásnými malými ostrovy roztroušenými v Karibském moři u pobřeží Kolumbie. Krásné bílé panenské pláže, korálové útesy, tropická vegetace, mnoho tropických živočichů: pohádkově barevné ryby různých tvarů, exotičtí mořští koníci, delfíni, želvy, krabi. Růžencové ostrovy jsou charakteristické konstantním teplým klimatem. Krystalické vody obklopující ostrovy se lesknou v modro-tyrkysové barvě v závislosti na úhlu dopadu slunečního světla. Domorodými obyvateli ostrovů byli indiáni Karib a později s příchodem dobyvatel se zde často objevovali také piráti. Existuje mnoho legend na toto téma, např. Příběh potopené španělské galeony San Jose. Transfer do hotelu na Baru, ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 50 km)

Den 9

Po snídani volný čas na odpočinek na pláži u Karibského moře nebo možnost využití fakultativních výletů. Úplný seznam fakultativních výletů uvede delegát zájezdu na místě. Večeře a přenocování.

Den 10

Po snídani transfer na letiště v Cartageně, přelet do Panamy. Návštěva starého města Panamy - Panama Vieja (na seznamu UNESCO). Panama je charakteristická úzkými uličkami, nízkými budovami a šlechtickými sídly kontrastujícími s mrakodrapy v centru města. Procházka městem, během které uvidíme prezidentský palác a katedrálu San Jose. Následně přejezd na násep Amador, ze kterého lze obdivovat panorama města. Následně přejezd na prohlídku Panamského průplavu. Panamský průplav je velmi důležitou mořskou cestou spojující Atlantický oceán s Tichým oceánem. Denní kapacita průplavu je cca 1400 lodí. Panamský průplav má 3 zdymadla: Gatun, Pedro Miguel a Miraflores. Jeho délka je 81 km. Zastavíme se u zdymadla Miraflores, abychom viděli, jak přes toto zúžení proplouvají obrovské lodě. Celý projekt spojený s Panamským průplavem je také součástí Národního parku Charges. Cílem Národního parku je zachovat přírodní zdroje tohoto místa - deštné pralesy, řeky a jezera, zejména jezero Alajuela, které je přírodní vodní nádrží a reguluje hladinu vody v Panamském průplavu. Transfer do hotelu, ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 70 km)

Den 11 nebo 11 a 12

Snídaně. V závislosti na vybraném termínu volný den na odpočinek (možnost využití fakultativních výletů, které uvede delegát na místě) nebo transfer na letiště a zpáteční let do Polska. Přesný čas srazu určí delegát CK na místě.

Den 12 nebo 13

Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina.

Upozornění k programu

- Během návštěvy národních parků, ekologických zón a jiných podobných míst se budeme nacházet v deštných pralesech. Vezměte si prosím pevnou obuv, oděv s dlouhými rukávy a repelenty. Užitečná může být i pláštěnka. Vzhledem k vysoké vlhkosti prosíme o řádné zabezpečení cestovních dokladů, fotoaparátů a videokamer. Doporučujeme vzít s sebou dalekohled.

- Některé národní parky mohou být v pondělí zavřené. V tomto případě bude delegát připraven s nabídkou jiných zajímavých místních atrakcí. Pokud to bude v dané situaci možné, upraví program tak, aby se návštěva parku mohla odložit na jiný den.

- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.

Jiné

Let

Komfortní letoun společnosti PPL LOT typ DREAMLINER (přímý let) s možností výběru cestovní třídy. Catering v ekonomické třídě zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou). Zároveň klienti obdrží zdarma základní nápoje (minerální vodu, kávu a čaj) servírované v době podávání jídla. Ostatní nealkoholické nápoje, všechny alkoholické nápoje a další nabídka ze Sky menu je za poplatek. Ve třídě Premium Club a Business Elite je v ceně rozsáhlé menu včetně nealkoholických a alkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytnou Polské Aerolinky LOT jiné letadlo v podobném standardu (přímý let).

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.