Vyhledávání zájezdu
Zimbabwe Zambie, Malawi, Mosambik - Mosambik

Zimbabwe Zambie, Malawi, Mosambik

Mosambik

, KempZimbabwe Zambie, Malawi, Mosambik

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Další africká cesta z dílny . Kultura a historie bývalé Rhodesie, divoká africká fauna v South Luangwa, hornaté Malawi a absolutně nedotčený Mosambik. Cesta v malých skupinkách, tak jak se na Afriku patří.
Program
 • 1.den - Odlet z Evropy přes rovník až na jih Afriky.
 • 2.den - HARARE: kdysi jedno z nejbohatších měst Afriky, hlavní město jižní Rhodesie. Roky chudoby město změnily, ale i tak zůstalo výkladní skříní Zimbabwe. Dowtown Harare, First Street, Sam Nujoma Street a Náměstí africké jednoty. Parlament, u kterého si objasníme, o co v Zimbabwe jde. Uvidíme Bobbyho? Nastoupíme do našich terénních aut, které dobyly Afriku.
 • 3.den - MASVINGO a GREAT ZIMBABWE: Součást světového dědictví UNESCO a největší historická památka země. Sídlo králů a šlechty, rozlehlé černošské království, na jehož původu se historie dodnes neshodla. Majestátní obranné zdi, které pravděpodobně postavili příslušníci kmene Shona, dominantního kmene v Zimbabwe. BULAWAYO: druhé největší město Zimbabwe, město králů založené Lobengulem. Matabeleland, kde si řekneme rozdíly mezi Shona a Matabale, dvěma nejdůležitějšími kmeny země. Národní park MATOPOS a místo, kde leží Cecil Rhodes, zakladatel Rhodesie a jeden z největších vizionářů moderní doby.
 • 4.den - Přesun přes Matabele land až na hranice se Zambií. Viktoriiny vodopády "Kouř, který hřmí". Jeden z přírodních divů světa. Most přes řeku ZAMBEZI. Kdo chce, může si skočit nejvyšší komerční bungee jumping na světě. Dotkněte se vody! Čeká nás severní Rhodesie a dnešní ZAMBIE. Země, která byla dlouho ve stínu Zimbabwe a dnes je to africký gepard, který jde velmi rychle kupředu. LIVINGSTONE: město pojmenované po prvním Evropanovi, který tímto regionem prošel. Město leží na konci dlouhé cesty mezi Walvis Bay v Namibii a Zambií. Několikrát měnilo polohu kvůli epidemiím malárie, tato dnešní se zdá být tou pravou a město je největším městem jižní Zambie.
 • 5.den - Moderní cestou směřujeme na sever přes Kalomo, které dominovalo této oblasti před Livingstonem. Oblas,t kterou obývá kmen Batonga. V okolí MAZABUKA kolem obrovských plantáží s cukrovou třtinou dojedeme až do hlavního města LUSAKA: hlavní město země. Kompletní prohlídka města. Národní muzeum a Cairo Road.
 • 6.den - Podél hranice s národním parkem Lower Zambezi se dostaneme až do nejlepšího národního parku země, SOUTH LUANGWA. Nedotčená divočina. Mohutná řeka Luangwa zde dává životní energii množství zvířat a turistický ruch je zde minimální. Tisíce hrochů, kudu, paviánů, sloni, lvi, hyeny. Pro milovníky divočiny je Luangwa ideálním místem na návštěvu.
 • 7.den - Celodenní safari a zdolávání překážek našimi terénními auty.
 • 8.den - CHIPATA: brána do Zambie a Malawi. Po kvalitní asfaltové cestě se dostaneme do maličké země v centru východní Afriky, jíž dalo jméno jezero. MALAWI. Hlavní město země LILONGWE. Lilongwe je kulturním centrem země a snad nejzelenějším městem Afriky.
 • 9.den - JEZERO MALAWI patří mezi skvosty Afriky a našim dnešním programem bude právě ono. Nekonečná masa vody, která odděluje Malawi od Mosambiku a Tanzanie, domov množství endemických druhů živočichů a zdroj obživy místního obyvatelstva. Cesta lemující jezero je protkána malými vesničkami a pozorováním života na této cestě poznáte Malawi. Cape Maclear a Monkey Island. Skočíte?
 • 10.den - Druhé největší město země BLANTYRE. Nádherné scenerie, výrobny dřevěného uhlí a sjezd do tepla. Atmosféra malého velkoměsta. Sjezd k masivu MULANJE, který je domovem národního stromu Malawi a zároveň nejvyššího kopce země.
 • 11.den - Zdoláte 3002 metrů vysoký vrchol Sapitwa?
 • 12.den - Přejedeme hranice s Mosambikem a jsme v další africké zemi. Portugalská kolonie dlouho sužovaná válkou našla mír a země má obrovský potenciál. Tisíce kilometrů pískového pobřeží s azurovou vodou a výbornými podmínkami na potápění či plavání. Zároveň je to rozlehlá země, která je místy zcela izolována od světa. Stočíme to směrem na jih, až přijedeme k řece Zambezi. Největší most přes řeku je právě zde v městečku Caia a je dlouhý 2 376 m. Řeka rozděluje zemi de facto na dvě samostatné části. Opustili jsme provincii Zambezia a jsme v Sofale.
 • 13.den - Hlavní cestou projedeme kolem národního parku GORONGOSA a přijedeme k Indickému oceánu. Neuvěřitelné množství palem. Věděli jste, že kokosové ořechy zabijí v zemi více lidí než žraloci? Splňuje toto místo představu vašeho afrického ráje? VILANCULOS: městečko na pobřeží oceánu, z něhož se stává místní centrum turistického ruchu díky ostrovům BAZARUTO, které se míhají v dálce. Ráj potápěčů a jihoafrické smetánky.
 • 14.den - Uvolněný den na pobřeží Indického oceánu.
 • 15.den - Dlouhý přesun pobřežím ve stínu palem a s oceánem na jedné straně. Závěr cesty a hlavní město MAPUTO: chaotický centrální trh, ulice připomínající Karla Marxe a Lenina a do toho záblesky jihoafrického kapitalismu. Uvidíme, co z toho nakonec vznikne. Na severní hranici Mosambiku je to odsud 2 720 km... projeli jsme polovičku země.
 • 16.den - Odlet domů.
 • 17.den - Přílet domů.

  GPS souřadnice nejsou dostupné.

  Žádné recenze pro tento hotel.