Vyhledávání zájezdu
Zájezd Nepál - BC Annapurna trek a safari v džungli - Nepál

Zájezd Nepál - BC Annapurna trek a safari v džungli

Nepál

, Hotel starstarstarZájezd Nepál - BC Annapurna trek a safari v džungli

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Popis zájezdu
Oblast v okolí osmitisícových Annapuren je jednou z nejlepších turistických a trekových oblastí světa. Annapurna I je první osmitisícový vrchol, který se podařilo horolezcům, konkrétně francouzské expedici, zdolat. Cesta vede zpočátku pralesem a kolem úrodných polí, postupně stoupáme kolem hřmících vodopádů řeky Modi Khola. Toto posvátné místo obklopuje úžasné panorama ledových štítů. Program je laděn velmi pohodově, po treku Vás čeká poklidné jezero Phewa a město Pokhara. A poklidnou náladu jen doplní třídenní safari v Chitwanu.
Technická náročnost
Střední - lehký horský terén, lehké zajištěné cesty a ledovce, jízda na kole po zpevněných lesních cestách
Fyzická náročnost
Střední – Fyzická aktivita do 6 hodin denně ojediněle i více
1. - 14.den
Přílet do Kathmandu a transfer do hotelu v centru města, restaurace, zahrada. Ubytování ve dvoulůžkových pokojích se sprchou a WC. Výměna peněz, info o dalším programu. Večerní prohlídka čtvrti Thamel, kde začínáme poznávat Nepál, následuje večeře v místní restauraci. Další den prohlídka Durbar Square, královské náměstí s chrámy a paláci. V úzkých uličkách pestré tržnice a krámky s orientální atmosférou, která každého návštěvníka doslova pohltí. Odpoledne balení a příprava zavazadel na trek a cestu do hor. Ráno odjezd busem do Nyapulu, kde začíná trasa treku do BC Annapurny. V podhůří vede cesta až do Gorepani rododendronovým pralesem. Ráno si musíme přivstat, čeká nás výstup na Poon hill, odkud můžeme pozorovat východ slunce nad masivem Annapuren. Dále je zde velmi podmanivý výhled na Dhaulagiri a další masivy. Krásnou přírodou do Tadapani a Chomrongu. Cesta dále vede v úbočí hor s velkolepými výhledy na posvátný vrchol Machapuchare 6993m, Hiunchuli. Z Chomrongu do Bamboo a Deurali, kde cesta stoupá do mohutného kotle, který je obklopen mohutným masivem horských velikánů. Dominuje zde Annapurna I '8091m' první slezená osmitisícovka. Hlubokou soutěskou dravé řeky se spoustou vodopádů dojedeme až do BC Machapuchare ve výšce 3689m. Následuje výstup do BC Annapurny ve výšce 4183m, nejvyššího místa treku. Odtud budeme sestupovat údolím řeky Modi Kholy až do vesnice Jhimu Dandy, v jejímž okolí můžeme relaxovat v termálních pramenech. Přes New Bridge postupně sestoupíme až do Pokhary, kde se můžeme na kole nebo pěšky vydat na výlety v okolí jezera Phewa. Následuje třídenní výlet na Safari v džungli, člunem a pěšky se znalým průvodcem. Pozorování nosorožců, antilop atd. Návrat do campu. Odpoledne odjezd na safari na hřbetech slonů, vyhledání a pozorování vzácných nosorožců, antilop, opic, divokých prasat, při trošce štěstí i levhartů, tygrů a jiné exotické zvěře.
15.den
Busem a džípem do kempu na okraji džungle, ubytování v příjemných bungalovech.
16.den
Safari v džungli, člunem a pěšky se znalým průvodcem. Pozorování nosorožců, antilop atd. Návrat do campu. Odpoledne odjezd na safari na hřbetech slonů, vyhledání a pozorování vzácných nosorožců, antilop, opic, divokých prasat, při trošce štěstí i levhartů, tygrů a jiné exotické zvěře.
17.den
Půldenní safari, pozorování zvěře a exotického ptactva. Uvidíte také domorodé vesnice v Terai a poznáte přírodní život domorodých obyvatel. Návrat busem do hotelu Kathmandu. Odpočinek, relaxace. Na závěr pobytu možnost fakultativní okružní cesty s prohlídkou nejvýznamnějších buddhistických a hinduistických chrámů a památek Kathmandu. Posvátná Bodhnath Stupa, kremační místo Pashupatinath na posvátné řece Bhagmati, návštěva královského města Patan se souborem chrámů a paláců. Bazar, kde prožijete neopakovatelnou orientální atmosféru. Odlet z Kathmandu a návrat do ČR.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.