Vyhledávání zájezdu
Za šamany kakaové Afriky | poznávací zájezd Togo, Ghana - Togo

Za šamany kakaové Afriky | poznávací zájezd Togo, Ghana

Togo

, Hotel starstarstarZa šamany kakaové Afriky | poznávací zájezd Togo, Ghana

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Za šamany kakaové Afriky - poznávací zájezd Togo, Ghana
Černá jako káva, horká jako vášeň! Reggae, fotbal a skvělé pivo. Džungle, savana i rušná města. Obávané voodoo, majestátní kostely. Modrý oceán a pláže bez lidí. Objevte s námi místa, kam zatím žádná česká cestovka nejezdí!
Technická náročnost
Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek
Fyzická náročnost
Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně
1. - 2.den
Přílet do Accry - metropole Ghany. Pevnost Osu, Památník nezávislosti, neopakovatelná tržnice Makola, historické lokality James Town a Ussher Town. Uvítací večeře a noční život v rytmu reggae.
3.den
Kokrobite - rastamani, široké pláže, teplé moře, studené drinky a horký písek. Chcete se naučit základům místních tanců a hře na africké perkusy? V Kokrobite to není problém!
4. - 5.den
Po někdejším Zlatonosném pobřeží Atlantiku do historického hlavního města Cape Cost - návštěva středověkého hradu s kobkami otroků a sousední Elminy - středověké perly s pevností St. Jago, hradem Sv. Jiří, holandským vojenským hřbitovem a irskou misií. Možnost fakultativního výletu do Národního parku Kakum /s chodníkem v korunách tropických stromů.
6.den
Hrdé Kumasi - srdce Ašantského království! Vojenské muzeum, posvátný meč Anohye, bláznivá Kejetia - nejbarevnější tržnice západní Afriky. Věříte na duchy? Tak pojďte - vyprávíme se na jezero mrtvých duší Bosumtwi a do šamanského domu Abosomfie…
7. - 9.den
Tamalé - hlavní město Severních teritorií. Velká mešita, barvírna kůží, Dům velkého ímáma Golupke. Po travnatých rovinách se přesuneme do nejlepšího národního parku Ghany - Mole. Nenáročný ranní trek parkem - pozorování divokých zvířat 'sloni, opice, krokodýli, prasata bradavičnatá', unikátní středověká mešita v Larabanze, odpočinek u hotelového bazénu s výhledem na africkou divočinu...
10. - 14.den
Přesun travnatými rovinami z Tamalé do Toga, do království etnika Ewe. Navštívíme tajemné údolí Taberma s typickými domy tata ze 17. století - dřevo, sláma a hlína. Fetiše, kouzla věčné sváry okolních kmenů. Přes někdejší koloniální perly Sokodé a Atakpamé do krajiny lesů, kávových a kakaových plantáží a do Kpalimé, historického skvostu Toga. Romantický vodopád Akloa, francouzské koloniální vily, německá katedrála Svatého Ducha, příjemný výstup kakaovými háji na nejvyšší horu Toga - Mt. Agou '986 m n.m.'.
15. - 16.den
Prohlídka metropole Lomé - ,Paříže západní Afriky' - náměstí Nezávislosti, katedrála Notre Dam, trh šamanských fetišů, noční život tožské metropole. Po romantickém pobřeží Atlantiku do Togoville - hlavního města afrického voodoo! Amulety, tajná místa obřadů, fetiše, kouzelné stromy, návštěva domu náčelníka, plavba po tajuplném jezeru Togo.
17.den
Odlet do ČR

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.