Vyhledávání zájezdu
Za primáty a pohnutou historií do Rwandy - Rwanda

Za primáty a pohnutou historií do Rwandy

Rwanda

, starstarstarZa primáty a pohnutou historií do Rwandy

Počet termínů:

30 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Stručný popis
Jedinečná cesta za přírodou a historií Rwandy. Budete pozorovat vzácné primáty v jejich přirozeném prostředí - šimpanze, gorily, ohrožené golden monkey, hledáčky svých fotoaparátů budete lovit Velkou pětku, projedete se lodí po jezeře Ihema, dozvíte se více o historii tohoto národa a také jak běžní občané dnes žijí.
Program
1. den: Odlet z Prahy
2. den: Přílet do Kigali

Přílet do Kigali, uvítání na letišti a transfer do hotelu Kigali City Blue hotel, nocleh.


3. den: Kigali

Prohlíka města, návštěva historických míst z koloniální doby, z doby nezávislosti, genocidy a post-genocidy, muzeum atd. Odpoledne transfer Bugesera a návštěva vesničky, kde žili přeživší genocidy pohromadě v míru a harmonii, Namata a Ntarama - kostely, kde byly vyvražděny tisíce lidí. Nocleh v Kigali.


4. den: Kigali – Butare – Nyungwe

Návštěva basiliky Kabgayi, památníku genocidy Murabi, historického Nyanza a králova paláce, poté nahlédnutí do běžného rwandského domova a tradiční místní tance, nakonec prohlídka národního muzea. Dojezd do NP Nyungwe. Nocleh v Gisakura Guest House.


5. den: Trek za šimpanzi

Po brzké snídani ve 4.30 cesta k hranicím parku, kde začíná úžasný trek za pozorováním šimpanzů. Odpoledne návštěva vodopádů. Nocleh v Gisakura Guest House.


6. den: Vulkanický národní park

Přejezd z Nyungwe do vulkanického národního parku přes Ngororero. Cesta trvá 9 hodin, ale po dobrých cestách a silnicích okolo jezera Kivu krásnou scenérií Congo-Nilské cesty přes místní vesničky, kde uvidíte reálný život rwanďanů. Cestou oběd formou balíčku. Nocleh v Gorilla hotel.


7. den: Gorilla trek

Brzká snídaně a transfer do parku, kde začíná trek ve větší skupině za gorilami, jakmile na ně narazíte, budete je hodinu pozorovat v jejich přirozeném prostředí, čeká vás jedinečný zážitek. Návrat na oběd. Odpoledne možnost navštívit Buhanga, kde byli korunováni všichni rwandští králové, představení místní hudby, tance a léčitelských praktik. Návrat do Kigali, večeře a nocleh v St. Anne hotel.


8. den: Golden monkey trek

Dnes v parku budete pozorovat vzácné a ohrožené primáty Golden monkey (Cercopithecus kandti), jejichž ubývající populace sídlí jen v tomto parku. Vzhledem k tomu, že jsou na přítomnost člověka zvyklé, umožní vám to pozorování opravdu z blízka. Večeře a nocleh v Kigali City Blue hotel.


9. den: Kigali – Akagera

Dnes vás čeká přejezd do NP Akagera, cestou můžete pozorovat antilopy, ptáky, lvi, leopardy, buvoly a slony. Tento park má největší koncentraci ptáků na kilometr čtvereční. Odpoledne jízda lodí po jezeře Ihema. Kemp v parku.


10. den: objevování Akagera

Hned po ránu se vydáte najít Velkou pětku, 12 druhů antilop, 525 druhů ptáků, nosorožce a budete se kochat místní krajinou. Večer dojezd do Kigali, nocleh v Kigali City Blue hotel.


11. den: Kigali - Praha

Transfer na letiště a návrat do Prahy.


12. den: Praha


Přílet do Prahy.
Cena zahrnuje
mezinárodní letenky a taxy, ubytování dle programu, plnou penzi, transfery dle programu v džípu 4x4, anglicky hovořící místní průvodce, 3x trek za primáty, safari v NP Akagera, projížďka lodí
Cena nezahrnuje
víza - zajistíme za 4.500/osobu, spropitné, komplexní pojištění

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.