Vyhledávání zájezdu
Za mekongským drakem poznávací zájezd Laos, Kambodža - Laos

Za mekongským drakem poznávací zájezd Laos, Kambodža

Laos

, Hotel starstarstarZa mekongským drakem poznávací zájezd Laos, Kambodža

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Popis
Devět draků, Matka vod, Velká voda – to všechno je Mekong. Nejúchvatnější řeka jihovýchodní Asie. Stopy vietnamsko-americké války, neprostupná džungle. Elegantní Phomphen, zlaté chrámy, nesmrtelný Angkor. Pojeďte s námi hledat posvátného draka z Mekongu!
Ubytování
Laoské hotely patří k nejlepším v celé Asii. Větrací vrtule nebo klimatizace jsou samozřejmostí, takže vás v noci nebudou trápit ani komáři, ani horko. WC i sprchy jsou na evropské úrovni. Ochotný a usměvavý personál se postará o vaši bezpečnost.
VARIANTA
Možnost zkrátit zájezd o pobyt v Sihanoukvilla a tedy kratší varianta na 16 dní, kdy 15. den je odlet do ČR.

Cena je v této variantě snížena o 4500 Kč.
Stravování:
Perlou laoské kuchyně je lao coffee - zřejmě nejjemnější káva světa. A také lao beer - řízné, studené a přitom levné pivo. Kuchyně je plná ryb, pečeného kuřecího i vepřového masa a samozřejmě rýže. Jako příloha je vynikající i lepkavá rýže 'sticky rice' nebo hranolky. Po celé zemi je čerstvá zelenina a velký výběr nealko nápojů.
Kambodžská kuchyně? Budete příjemně překvapeni! Díky francouzským kořenům si dopřejete vynikající pečivo, omelety, hranolky, grilované ryby, kuřecí speciality a rýži na sto způsobů. Po celé zemi jsou i malé čínské restaurace. Dobré jídlo zapijeme studeným a řízným pivem Angkor 'nebo chutnými nealko nápoji' a uvidíte, jak umí být chudičká Kambodža pohostinná.
Kambodža nabízí spoustu kvalitních hostelů a hotelů. A velká konkurence prudce zlepšuje kvalitu ubytování. Vaše pokoje budou čisté a bezpečné, WC i sprcha samozřejmě funkční. Každý pokoj má buď klimatizaci, nebo větrací vrtuli. Hotelový personál se osobně stará o bezpečnost svých hostů.
Poznámka:
Datum odletu a příletu se může změnit až o cca +/- 3dny v závislosti na konečném letovém řádu. Zájezdy pořádáme při minimálním obsazení 4 osob.
Technická náročnost
Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek
Fyzická náročnost
Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně
1.den
Odlet do cílové destinace.
2.den
Přílet do prastarého královského města Luang Prabang, odpolední prohlídka zlatých chrámů.
3.den
Luang Prabang - perla Mekongu. Královský palác, francouzské koloniální vily (UNESCO), vodopády Kuang Si, meditační jeskyně Pak Ou, nenáročný trek tropickou džunglí. Orchideje, sloni, motýli, koupání pod vodopády.
4.den
Záhadná Planina džbánů - s tajemnými kamennými nádobami a bývalým velitelstvím komunistických partyzánů Pathet Lao, dozvuky vietnamské války.
5. - 6.den
Letovisko Vang Vieng - na kolech nebo motorkách k vápencovým jeskyním, napříč rýžovými poli přes vesnice Hmongů, možnost splouvání řeky na gumových kolech, laoským venkovem na tajemné jezero Nam Ngum, projížďka lodí po jezeře.
7.den
Hlavní město Vientane - zlatý chrám Pha That Luang, prezidentský palác, Vítězný oblouk, Černá pagoda, večerní atmosféra na nábřeží Mekongu, možnost výletu po okolí na kolech nebo motorkách.
8. - 9.den
Laoským venkovem do správního střediska Savannakhét a Paksé, Země čtyř set ostrovů - vodopády Khon Phapheng, nejvyšší na Mekongu, pozorování sladkovodních delfínů, kávové plantáže na planině Boloven, koupání ve vodopádech, možnost jízdy na slonech ve vesnici Tadlo.
10.den
Celodenní přejezd do Siem Reap. Ubytování.
11.den
Úchvatný soubor khmérských chrámů Angkor Wat - největší chrámový komplex světa - tajuplné věže Bayonu, Slonní chrám
12.den
Dokončení prohlídky oblasti Angkor, jezero Tonlé - krokodýlí farma, plovoucí vesnice, kde kostel, škola nebo policejní stanice plavou na vodě.
13.den
Ráno přejezd lodí do PhnomPhenu. Ubytování a prohlídka královského paláce a Stříbrné pagody.
14.den
Pokračování v prohlídka města, chrámy Wat Ounalom, Wat Phnom, Národní muzeum, muzeum genocidy Tuol Sleng.
15.den
Ranní přejezd do přímořské oblasti Sihanoukvilla (230km). Ubytování a volno na pláži, noční život
16.den
Pokračování v relaxu. Vodní aktivity a šnorchlování. Výlety do okolí na kole i motorkách.
17.den
Přesun do PhnomPhenu na letiště a odlet do ČR
18.den
Přílet do ČR

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.