Vyhledávání zájezdu
Windsor Plaza Copacabana - Brazílie - Rio de Janeiro

Windsor Plaza Copacabana

Brazílie » Rio de Janeiro

, Hotel starstarstarstar

LM


Windsor Plaza Copacabana

Počet termínů:

1 termín / 1 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Varšava

Počasí:

Dnes Počasí v Rio de Janeiro - transparent 26°C


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Windsor Plaza
Popis hotelu

Poloha

Windsor Plaza je komfortní 4* hotel, který se nachází v živé čtvrti Ria de Janeira - Copacabana. Nachází se v blízkosti lanovky, kterou se můžete dostat na jednu z nejznámějších hor na světě - Cukrovou horu. V bezprostředním okolí najdete restaurace, bary, obchody, diskotéky a kluby. Transfer z letiště trvá cca 1 hodinu.

Pláž

Slavná písečná pláž Copacabana se nachází 500 metrů od hotelu (2 ulice). Na pláži, která se táhne podél pobřeží 4 km, můžete najít mnoho plážových barů, obchodů a kiosků. Z pláže se nabízí nezapomenutelný výhled na slavnou Cukrovou horu.

Vybavení

Recepce, restaurace, bazén na střeše hotelu s krásným výhledem na Copacabanu, bar u bazénu a v lobby.

Pokoje

Hotel Windsor Plaza nabízí komfortně zařízené 2-lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje jsou vybaveny TV, centrální klimatizací, telefonem, trezorem, mini-barem (za příplatek) a vysoušečem vlasů.

Stravování

Snídaně ve formě švédských stolů - výběr z brazilské a mezinárodní kuchyně. Možnost dokoupit další chody ve formě a’la carte nebo v bufetu (nápoje za poplatek).

Sport a animační programy

K dispozici sauna a fitness centrum s posilovnou. Hotel Windsor Plaza nemá animační program. Lokalita hotelu je vhodná pro samostatnou prohlídku města. Kromě toho Vám náš delegát na místě nabídne fakultativní výlety - za poplatek (např. návštěva Ria de Janeira, výlet na Cukrovou horu, Corcovado a socha Ježíše Krista).

Internet

Bezdrátové Wi-Fi je k dispozici v celém hotelu (také v pokojích).

Místní kategorie

****

Webové stránky

windsorhoteis.com

Náš názor

Doporučujeme Windsor Plaza Hotel, protože naši klienti již využívali tento hotel během poznávacích zájezd. Známá značka hotelu zachovává služby na dobré úrovni.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Výlety v okolí

FAKULTATIVNÍ VÝLETY (cena a realizace fakultativních výletů závisí na počtu zájemců)

LET NAD MĚSTEM BOHA

Příležitost k obdivování skutečné krásy města z „ptačí perspektivy“! Zveme k prožití neuvěřitelného adrenalinu během vzrušujícího letu helikoptérou nad velkolepým Rio de Janeirem! Díky tomuto letu se už nikdy nebudete na toto město dívat stejně. Zaručujeme, že tyto vzpomínky zůstanou v paměti mnoho let. Cena od 130 USD v závislosti na zvolené trase a délce letu.

CIDADE MARAVILHOSA

„Cidade Maravilhosa“ znamená Nádherné město a rozhodně to není přehnané označení. Stačí vidět 38 m vysokou sochu Krista Spasitele - nejznámější postavu světa, objevovat místa, kde průvody barevných tanečníků samby ukazují své dovednosti během nejslavnějšího karnevalu na světě, vyjet lanovkou na vrchol Cukrové homole a obdivovat město a slavnou „červenou pláž„ - Praia Vermelha. Cena cca 60 USD.

MĚSTO SAMBY

Pokud si myslíte, že víte o sambě všechno, nebo sníte o tom, cítit se alespoň na chvíli jako hvězda „Sambadromu“, pozorujte jak se Brazilci připravují na karneval! Budete mít možnost si vyzkoušet barevný kostým a naučit se kroky tohoto neuvěřitelně energického a horkého tance. Cena cca 65 USD.

DVĚ TVÁŘE IGUAZÚ

Ranní let z Ria do Foz do Iguaçu – místa, kde sousedí a vzájemně se prolínají dvě země a kultury: Brazílie a Argentina. Návštěva brazilské strany a světoznámých vodopádů Iguaçu, což v jazyce indiánů Guaraní znamená „velká voda“. Cílem naší výpravy bude setkání s největším vodopádem Iguaçu zvaným Garganta del Diablo - Ďáblovo hrdlo, jehož výška dosahuje více než 70 m. Večeře a přenocování ve Foz do Iguaçu. Druhý den ráno návštěva Národního parku Iguazú na argentinské straně. Odpoledne zpáteční let do Ria. Cena je k dispozici u rezidenta na místě.

TROPICKÉ OSTROVY

Zveme na setkání s úžasnou krajinou! Po hodině cesty z Ria se vydáme k přístavu škunerů, odkud Vás vezmeme na cestu snů. Během plavby budete obdivovat ráj: divoké pláže, slunce, vodu a hudbu. V programu výletu šnorchlování a oběd (výlet trvá cca 10 hodin). Cena cca 95 USD za účasti 20 osob.

BRAZILSKÝ KARIBIK

Během tohoto výletu poznáte bohatství přírody na největším ostrově nacházejícím se nedaleko Rio de Janeira - Ilha Grande, zvaném brazilským Karibikem. Během výletu doporučujeme trekking uprostřed bujné vegetace, budete pozorovat zvířata, jako např. lenochoda, kajmana širokonosého, kolibříka nebo tangaru nachovou. Bude možnost opalovat se na jedné z pohádkových pláží nebo se potápět (vody obklopující ostrov jsou známé díky neuvěřitelným korálům a jsou pod přísnou ochranou). Výlet trvá cca 12 hodin, oběd je v ceně. Cena cca 100 USD.

MĚSTO VE MĚSTĚ

Během pobytu v Riu doporučujeme zajet do Favely Rocinha - největší chudinské čtvrti v Jižní Americe. Během procházky úzkými uličkami-schody uvidíme, jak vypadá architektura a správa takovýchto čtvrtí. Díky této expedici možná vyvrátíme mýtus favely, podle kterého v ní žijí pouze chudí a bezdomovci. Následně přejezd do botanické zahrady, která je známá díky aleji lemované 134 královskými palmami. Na ploše 140 ha se nachází cca 6 tisíc druhů rostlin ze subtropických a tropických oblastí a největší dojem vyvolává až 900 druhů palem. Cena cca 75 USD.

OLYMPIJSKÉ RIO

Něco pro fanoušky sportu a nejen pro ně! Projdeme se olympijským bulvárem - místem, které během olympijských her v roce 2016 přilákalo mnoho turistů, aby společně oslavili nejvýznamnější sportovní událost. Navštívíme Museum of Tomorrow (také postavené u příležitosti olympijských her). Budeme také obdivovat největší nástěnnou malbu na světě vytvořenou jednou osobou. Obraz namalovaný na téměř 3000 m² Eduardem Kobrou představuje 5 tváří z 5 kontinentů. Cena cca 50 USD.

BRAZÍLIE VONÍCÍ KÁVOU

Brazílie je již dlouhou dobu největším producentem kávy na světě. Během výletu k jedné plantáži kávových keřů Vás seznámíme s tajemstvím jejího pěstování, pálení a vaření. K tomu všemu zaručujeme skutečnou ochutnávku kávy. Oběd v ceně výletu. Cena je k dispozici u rezidenta na místě.

FOTBALOVÝ ZÁPAS

Kde nejlépe zažít fotbalové emoce, pokud ne ve slavném fotbalovém „chrámu“ - stadionu Maracanã? V zemi, kde je fotbal téměř náboženstvím, je mnohými nazýván dokonce Chrámem bohů. Zveme na vzrušující fotbalový zápas brazilské ligy za účasti slavných klubů z Rio de Janeira - Flamenco, Fluminense, Botafogo nebo Vasco da Gama na tom nejslavnějším stadionu světa. V případě nedostupnosti zveme na zápasy na jiných stadionech v Riu. Cena cca 75 USD za účasti 15 osob.

CESTA V ČASE

Tento výlet je jako z pohádky! Doporučujeme projížďku starou tramvají nazývanou BONDINHO, zveme k procházkám ulicemi čtvrti Santa Teresa a k obdivování úžasného schodiště vyrobeného jako celek z mozaikové dlažby z celého světa. Nic tak neukojí smysly jako doušek opravdové brazilské kávy v historické Cafe Kolombo. Obdivování čtvrti Cinelandia, kde se nachází majestátní divadlo, muzeum výtvarného umění a knihovna. Výlet trvá cca 4 hodiny. Cena cca 50 USD za účasti 15 osob.

ZATANCUJ SI SE MNOU SAMBU

Brazílie a zejména Rio de Janeiro sambou přímo žije! Vstup do nočního klubu Rio Scenarium s živou hudbou, sambou a Caipirinhou - to je určitě důležitý bod během pobytu v Riu. Co víc si lze přát! Skvělá hudba, smyslný tanec a fantastická atmosféra města v jednom. Cena cca 65 USD za účasti 10 osob.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program

Den 1

Sraz na letišti ve Varšavě, u stanoviště CK 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady. Přímý let do Rio de Janeira. Ubytování ve vybraném hotelu.

Den 2 - 11 nebo 2 - 12

Čas na odpočinek, koupání a opalování, účast na fakultativních výletech.Den 12 nebo 13

Vystěhování z hotelu a transfer na letiště (přesný čas srazu určí delegát CK na místě).Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem do Rio de Janeira, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 10 nebo 11 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského rezidenta, balíček pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, další jídla, která nejsou uvedena v popisu stravování u každého hotelu, nápoje k jídlům, pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak a jiné osobní výdaje.

Jiné

Jedna z největších zemí světa, nazývaná vycházející supervelmocí, bude rájem především pro milovníky přírody, krásných pláží a vynikající kuchyně. Země je ideální pro fotografy, ty méně nebo více profesionální, kteří budou mít příležitost udělat výjimečné fotky nejkrásnějšího města světa Rio de Janeira nebo vodopádů Foz de Iguazú. Je to země kontrastů, kde existují favely vedle luxusních čtvrtí, kde žijí potomci Portugalců, afrických otroků, a dokonce i Japonců a Arabů, kde existuje symbióza přírody s velkými městskými centry. Země, jejíž pobřeží je přes 7400 km dlouhé a nachází se na něm krásné městské, ale i ty divočejší pláže. Pláž, stejně jako fotbal, samba, karneval je životním stylem obyvatel Brazílie a Rio de Janeira. Prožití karnevalu v Riu je skvělou příležitosti k seznámení se s kulturou Brazilců a jejich veselého roztančeného temperamentu. Každá škola připravuje svou vlastní show, aby nám ukázala pravou tvář Brazílie. Není to jen hudba a tanec, ale i velká dávka tradice, mentality a nezapomenutelné zábavy. Průvod hezky nazdobených platforem, tančící páry s transparenty, bavící se královny samby, velké orchestry a spousta dobré hudby původem z Ria, co víc si přát, pouze mít místo na Sapucai, čili na Sambodromu a nechat se unést atmosférou šílenství a fantazie. S nápojem Caipirinha v ruce, v rytmu bossa novy najdeme brazilskou radost, klid a pocítíme chuť života.

BRAZÍLIE - základní informace

Měna

1 real (BRL) = 100 centů, 1 USD = 3 BRL. Doporučujeme vzít dolary (USD), protože kurz dolaru je trochu lepší než eura (EUR). V oběhu jsou bankovky v hodnotě 2, 5, 10, 20, 50, 100 realů a mince v hodnotách 5, 10, 20, 50 centů a 1 real. Kreditní karty jsou všeobecně přijímány, ale často během placení v hotovosti lze získat slevu.

Vízum

Není vyžadováno od občanů České republiky. Cestovní pas musí být platný po dobu 6 měsíců ode dne návratu.

Celní předpisy

Zakazuje se vyvážet více než 12 litrů lihovin na osobu (nebo jiného druhu alkoholu) a víc jak 200 cigaret. U dovozu a vývozu peněz ve výši do 10 tisíc BRL nebo ekvivalentu v jiné měně není povinnost vyplnění celního prohlášení.

Čas

Brazílie je zemí 27krát větší než ČR, a tudíž zahrnuje různé časové zóny. V Rio de Janeiru je - 3hodinový časový posun vůči ČR v zimním období, - 4hodinový v letním období.

Jazyk

Úředním jazykem je portugalština.

Elektřina

110/220V, 60Hz. Zásuvky švýcarského typu (dva kulaté otvory umístěné vodorovně a jeden níže). Adaptéry jsou k dispozici v obchodech. V Brazílii nemusí fungovat starší telefony. Ty novějšího typu fungují bez problémů.

Doprava

Platí pravostranný provoz. Silnice jsou v dobrém stavu. Veřejná doprava funguje do pozdních nočních hodin.

Očkování a zdraví

Očkování není požadováno. Pouze v oblasti Amazonie je požadováno očkování proti žluté zimnici. Je třeba vzít s sebou repelenty.

Místní zvyky

V zemi žije 60% katolíků. Brazilci jsou velmi nábožensky tolerantní.

Odlety

Odlety z Varšavy. Sraz na letišti Okęcie ve Varšavě, u stanoviště CK 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

Let

Komfortní letoun společnosti PPL LOT typ DREAMLINER (přímý let) s možností výběru cestovní třídy. Catering v ekonomické třídě zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou). Zároveň klienti obdrží zdarma základní nápoje (minerální vodu, kávu a čaj) servírované v době podávání jídla. Ostatní nealkoholické nápoje, všechny alkoholické nápoje a další nabídka ze Sky menu je za poplatek. Ve třídě Premium Club a Business Elite je v ceně rozsáhlé menu včetně nealkoholických a alkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytnou Polské Aerolinky LOT jiné letadlo v podobném standardu (přímý let).Oblast

Brazílie je spojena především s písečnými plážemi, nádherným městem Rio de Janeiro, sambou, karnevalem a fotbalem. Je také zemí s velmi bohatou historií a kulturou. Její etnickou směsici tvoří afričtí otroci, Portugalci, Indiáni, stejně jako mnozí Japonci, Arabové, Evropané (Němci, Švýcaři a dokonce i Poláci). Brazílie je země plná bujných deštných pralesů, země s největší biologickou rozmanitostí ve světě, kde se nachází nejdelší a největší řeka světa - Amazonka. Výhledy z Cukrové homole v Rio de Janeiru a z kopce Corvocado jsou dechberoucí a zůstanou navždy v paměti. Nádherné vodopády Foz de Iguazú byly označeny jako jeden z moderních divů světa. Opalování je zapsáno v mentalitě Brazilců. Městské pláže v Rio de Janeiru konkurují divokým plážím na tropických ostrovech. Koloniální architekturu a vlivy afrických kultur lze nejlépe vidět ve městě Salvador, v jeho kuchyni s vůní palmového oleje dende a kokosového mléka, v náboženství s africko katolickým synkretismem Candomble nebo ubanda. Modernismus, jehož nejznámějším představitelem byl slavný architekt Oscar Niemeyer, se nejvíc prezentuje v hlavním městě - Brazílii a ve městě Niteroi, které se nachází na druhé straně zátoky Guanabara.

RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro je po São Paulu druhým největším městem v Brazílii. V letech 1763 - 1960 bylo hlavním městem země, poté bylo hlavní město přesunuto do Brazílie. Navzdory tomu, že již nenese tento čestný titul, je díky malebné poloze uprostřed hor a zálivu Guanabara nejčastěji navštěvovaným místem. Bylo zahrnuto k nejkrásnějším městům světa. Přesvědčíme se o tom po výjezdu lanovkou na kopec Corcovado, kde stojí socha Krista Spasitele a Pão de Açúcar (Cukrová homole), proslavená jedním z filmů o dobrodružství Jamesa Bonda.

Nejzajímavější městské pláže, kde se odehrává život Brazilců, to je Ipanema zmiňovaná v nejslavnější písničce bossa novy „Dívka z Ipanemy“ a Copacabana.

V Rio de Janeiru se konaly v roce 2016 olympijské hry a Mistrovství světa ve fotbale, mimo jiné na stadionu Maracanã, který překonal rekord v počtu lidí na jednom zápase. Velmi příjemným místem k procházce je olympijský bulvár, na kterém se nachází obrovské graffiti brazilského malíře Kobry, usilující o zápis do Guinnessovy knihy rekordů.

Arcos de Lapa je starý akvadukt, po kterém jezdí tradiční tramvaj bondinho, ale toto místo láká především ty, kteří hledají večerní zábavu v rytmu samby nebo bossa novy. Carioca de Gema nebo Rio Scenarium jsou nejznámější kluby s živou hudbou.

Pro milovníky neobvyklých tvarů a architektury se na druhé straně zátoky Guanabara nachází město Niteroi, kde lze obdivovat modernistické budovy známého architekta Oscara Niemeyera jako např. Museum of Contemporary Art.

Nedaleko Ria se nachází Tropické ostrovy, které doporučujeme navštívit.

Srdečně zveme!

BÚZIOS

Nazývané brazilským Saint-Tropez, vzdálené 190 km od Rio de Janeira, mezi všemi pobřežními městy má Búzios zvláštní místo. Kdysi rybářská vesnice, místo kontrabandu národního dřeva Pau-Brasil a obchodu s otroky, dnes se Búzios vyvinulo do jednoho z nejoblíbenějších letovisek v Brazílii. Má až 23 pláží, z nichž nejznámější jsou: Azeda, Ferradura, Tartaruga, João Fernandes y Geribá. Po jedné z nich se procházela v roce 1964 francouzská filmová hvězda Brigitte Bardot spolu se svým brazilským partnerem Bobem Zagurou. Od této chvíle se stalo Búzios oblíbeným místem odpočinku pro turisty z celého světa. Centrum města se vyznačuje specifickou architekturou s budovami, které obsahují dřevěné prvky a v souladu se zákonem mají maximálně dvě podlaží. Hlavní ulice je Rua das Pedras, kolem níž je mnoho barů, restaurací a obchodů. Búzios je ideálním místem k odpočinku a provozování vodních sportů (windsurfing, katesurfing, atd.)

Popis hotelu

Poloha

Windsor Plaza je komfortní 4* hotel, který se nachází v živé čtvrti Ria de Janeira - Copacabana. Nachází se v blízkosti lanovky, kterou se můžete dostat na jednu z nejznámějších hor na světě - Cukrovou horu. V bezprostředním okolí najdete restaurace, bary, obchody, diskotéky a kluby. Transfer z letiště trvá cca 1 hodinu.

Pláž

Slavná písečná pláž Copacabana se nachází 500 metrů od hotelu (2 ulice). Na pláži, která se táhne podél pobřeží 4 km, můžete najít mnoho plážových barů, obchodů a kiosků. Z pláže se nabízí nezapomenutelný výhled na slavnou Cukrovou horu.

Vybavení

Recepce, restaurace, bazén na střeše hotelu s krásným výhledem na Copacabanu, bar u bazénu a v lobby.

Pokoje

Hotel Windsor Plaza nabízí komfortně zařízené 2-lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Všechny pokoje jsou vybaveny TV, centrální klimatizací, telefonem, trezorem, mini-barem (za příplatek) a vysoušečem vlasů.

Stravování

Snídaně ve formě švédských stolů - výběr z brazilské a mezinárodní kuchyně. Možnost dokoupit další chody ve formě a’la carte nebo v bufetu (nápoje za poplatek).

Sport a animační programy

K dispozici sauna a fitness centrum s posilovnou. Hotel Windsor Plaza nemá animační program. Lokalita hotelu je vhodná pro samostatnou prohlídku města. Kromě toho Vám náš delegát na místě nabídne fakultativní výlety - za poplatek (např. návštěva Ria de Janeira, výlet na Cukrovou horu, Corcovado a socha Ježíše Krista).

Internet

Bezdrátové Wi-Fi je k dispozici v celém hotelu (také v pokojích).

Místní kategorie

****

Webové stránky

windsorhoteis.com

Náš názor

Doporučujeme Windsor Plaza Hotel, protože naši klienti již využívali tento hotel během poznávacích zájezd. Známá značka hotelu zachovává služby na dobré úrovni.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Výlety v okolí

FAKULTATIVNÍ VÝLETY (cena a realizace fakultativních výletů závisí na počtu zájemců)

LET NAD MĚSTEM BOHA

Příležitost k obdivování skutečné krásy města z „ptačí perspektivy“! Zveme k prožití neuvěřitelného adrenalinu během vzrušujícího letu helikoptérou nad velkolepým Rio de Janeirem! Díky tomuto letu se už nikdy nebudete na toto město dívat stejně. Zaručujeme, že tyto vzpomínky zůstanou v paměti mnoho let. Cena od 130 USD v závislosti na zvolené trase a délce letu.

CIDADE MARAVILHOSA

„Cidade Maravilhosa“ znamená Nádherné město a rozhodně to není přehnané označení. Stačí vidět 38 m vysokou sochu Krista Spasitele - nejznámější postavu světa, objevovat místa, kde průvody barevných tanečníků samby ukazují své dovednosti během nejslavnějšího karnevalu na světě, vyjet lanovkou na vrchol Cukrové homole a obdivovat město a slavnou „červenou pláž„ - Praia Vermelha. Cena cca 60 USD.

MĚSTO SAMBY

Pokud si myslíte, že víte o sambě všechno, nebo sníte o tom, cítit se alespoň na chvíli jako hvězda „Sambadromu“, pozorujte jak se Brazilci připravují na karneval! Budete mít možnost si vyzkoušet barevný kostým a naučit se kroky tohoto neuvěřitelně energického a horkého tance. Cena cca 65 USD.

DVĚ TVÁŘE IGUAZÚ

Ranní let z Ria do Foz do Iguaçu – místa, kde sousedí a vzájemně se prolínají dvě země a kultury: Brazílie a Argentina. Návštěva brazilské strany a světoznámých vodopádů Iguaçu, což v jazyce indiánů Guaraní znamená „velká voda“. Cílem naší výpravy bude setkání s největším vodopádem Iguaçu zvaným Garganta del Diablo - Ďáblovo hrdlo, jehož výška dosahuje více než 70 m. Večeře a přenocování ve Foz do Iguaçu. Druhý den ráno návštěva Národního parku Iguazú na argentinské straně. Odpoledne zpáteční let do Ria. Cena je k dispozici u rezidenta na místě.

TROPICKÉ OSTROVY

Zveme na setkání s úžasnou krajinou! Po hodině cesty z Ria se vydáme k přístavu škunerů, odkud Vás vezmeme na cestu snů. Během plavby budete obdivovat ráj: divoké pláže, slunce, vodu a hudbu. V programu výletu šnorchlování a oběd (výlet trvá cca 10 hodin). Cena cca 95 USD za účasti 20 osob.

BRAZILSKÝ KARIBIK

Během tohoto výletu poznáte bohatství přírody na největším ostrově nacházejícím se nedaleko Rio de Janeira - Ilha Grande, zvaném brazilským Karibikem. Během výletu doporučujeme trekking uprostřed bujné vegetace, budete pozorovat zvířata, jako např. lenochoda, kajmana širokonosého, kolibříka nebo tangaru nachovou. Bude možnost opalovat se na jedné z pohádkových pláží nebo se potápět (vody obklopující ostrov jsou známé díky neuvěřitelným korálům a jsou pod přísnou ochranou). Výlet trvá cca 12 hodin, oběd je v ceně. Cena cca 100 USD.

MĚSTO VE MĚSTĚ

Během pobytu v Riu doporučujeme zajet do Favely Rocinha - největší chudinské čtvrti v Jižní Americe. Během procházky úzkými uličkami-schody uvidíme, jak vypadá architektura a správa takovýchto čtvrtí. Díky této expedici možná vyvrátíme mýtus favely, podle kterého v ní žijí pouze chudí a bezdomovci. Následně přejezd do botanické zahrady, která je známá díky aleji lemované 134 královskými palmami. Na ploše 140 ha se nachází cca 6 tisíc druhů rostlin ze subtropických a tropických oblastí a největší dojem vyvolává až 900 druhů palem. Cena cca 75 USD.

OLYMPIJSKÉ RIO

Něco pro fanoušky sportu a nejen pro ně! Projdeme se olympijským bulvárem - místem, které během olympijských her v roce 2016 přilákalo mnoho turistů, aby společně oslavili nejvýznamnější sportovní událost. Navštívíme Museum of Tomorrow (také postavené u příležitosti olympijských her). Budeme také obdivovat největší nástěnnou malbu na světě vytvořenou jednou osobou. Obraz namalovaný na téměř 3000 m² Eduardem Kobrou představuje 5 tváří z 5 kontinentů. Cena cca 50 USD.

BRAZÍLIE VONÍCÍ KÁVOU

Brazílie je již dlouhou dobu největším producentem kávy na světě. Během výletu k jedné plantáži kávových keřů Vás seznámíme s tajemstvím jejího pěstování, pálení a vaření. K tomu všemu zaručujeme skutečnou ochutnávku kávy. Oběd v ceně výletu. Cena je k dispozici u rezidenta na místě.

FOTBALOVÝ ZÁPAS

Kde nejlépe zažít fotbalové emoce, pokud ne ve slavném fotbalovém „chrámu“ - stadionu Maracanã? V zemi, kde je fotbal téměř náboženstvím, je mnohými nazýván dokonce Chrámem bohů. Zveme na vzrušující fotbalový zápas brazilské ligy za účasti slavných klubů z Rio de Janeira - Flamenco, Fluminense, Botafogo nebo Vasco da Gama na tom nejslavnějším stadionu světa. V případě nedostupnosti zveme na zápasy na jiných stadionech v Riu. Cena cca 75 USD za účasti 15 osob.

CESTA V ČASE

Tento výlet je jako z pohádky! Doporučujeme projížďku starou tramvají nazývanou BONDINHO, zveme k procházkám ulicemi čtvrti Santa Teresa a k obdivování úžasného schodiště vyrobeného jako celek z mozaikové dlažby z celého světa. Nic tak neukojí smysly jako doušek opravdové brazilské kávy v historické Cafe Kolombo. Obdivování čtvrti Cinelandia, kde se nachází majestátní divadlo, muzeum výtvarného umění a knihovna. Výlet trvá cca 4 hodiny. Cena cca 50 USD za účasti 15 osob.

ZATANCUJ SI SE MNOU SAMBU

Brazílie a zejména Rio de Janeiro sambou přímo žije! Vstup do nočního klubu Rio Scenarium s živou hudbou, sambou a Caipirinhou - to je určitě důležitý bod během pobytu v Riu. Co víc si lze přát! Skvělá hudba, smyslný tanec a fantastická atmosféra města v jednom. Cena cca 65 USD za účasti 10 osob.

Program

Den 1

Sraz na letišti ve Varšavě, u stanoviště CK 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady. Přímý let do Rio de Janeira. Ubytování ve vybraném hotelu.

Den 2 - 11 nebo 2 - 12

Čas na odpočinek, koupání a opalování, účast na fakultativních výletech.Den 12 nebo 13

Vystěhování z hotelu a transfer na letiště (přesný čas srazu určí delegát CK na místě).Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem do Rio de Janeira, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 10 nebo 11 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského rezidenta, balíček pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, další jídla, která nejsou uvedena v popisu stravování u každého hotelu, nápoje k jídlům, pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak a jiné osobní výdaje.

Jiné

Jedna z největších zemí světa, nazývaná vycházející supervelmocí, bude rájem především pro milovníky přírody, krásných pláží a vynikající kuchyně. Země je ideální pro fotografy, ty méně nebo více profesionální, kteří budou mít příležitost udělat výjimečné fotky nejkrásnějšího města světa Rio de Janeira nebo vodopádů Foz de Iguazú. Je to země kontrastů, kde existují favely vedle luxusních čtvrtí, kde žijí potomci Portugalců, afrických otroků, a dokonce i Japonců a Arabů, kde existuje symbióza přírody s velkými městskými centry. Země, jejíž pobřeží je přes 7400 km dlouhé a nachází se na něm krásné městské, ale i ty divočejší pláže. Pláž, stejně jako fotbal, samba, karneval je životním stylem obyvatel Brazílie a Rio de Janeira. Prožití karnevalu v Riu je skvělou příležitosti k seznámení se s kulturou Brazilců a jejich veselého roztančeného temperamentu. Každá škola připravuje svou vlastní show, aby nám ukázala pravou tvář Brazílie. Není to jen hudba a tanec, ale i velká dávka tradice, mentality a nezapomenutelné zábavy. Průvod hezky nazdobených platforem, tančící páry s transparenty, bavící se královny samby, velké orchestry a spousta dobré hudby původem z Ria, co víc si přát, pouze mít místo na Sapucai, čili na Sambodromu a nechat se unést atmosférou šílenství a fantazie. S nápojem Caipirinha v ruce, v rytmu bossa novy najdeme brazilskou radost, klid a pocítíme chuť života.

BRAZÍLIE - základní informace

Měna

1 real (BRL) = 100 centů, 1 USD = 3 BRL. Doporučujeme vzít dolary (USD), protože kurz dolaru je trochu lepší než eura (EUR). V oběhu jsou bankovky v hodnotě 2, 5, 10, 20, 50, 100 realů a mince v hodnotách 5, 10, 20, 50 centů a 1 real. Kreditní karty jsou všeobecně přijímány, ale často během placení v hotovosti lze získat slevu.

Vízum

Není vyžadováno od občanů České republiky. Cestovní pas musí být platný po dobu 6 měsíců ode dne návratu.

Celní předpisy

Zakazuje se vyvážet více než 12 litrů lihovin na osobu (nebo jiného druhu alkoholu) a víc jak 200 cigaret. U dovozu a vývozu peněz ve výši do 10 tisíc BRL nebo ekvivalentu v jiné měně není povinnost vyplnění celního prohlášení.

Čas

Brazílie je zemí 27krát větší než ČR, a tudíž zahrnuje různé časové zóny. V Rio de Janeiru je - 3hodinový časový posun vůči ČR v zimním období, - 4hodinový v letním období.

Jazyk

Úředním jazykem je portugalština.

Elektřina

110/220V, 60Hz. Zásuvky švýcarského typu (dva kulaté otvory umístěné vodorovně a jeden níže). Adaptéry jsou k dispozici v obchodech. V Brazílii nemusí fungovat starší telefony. Ty novějšího typu fungují bez problémů.

Doprava

Platí pravostranný provoz. Silnice jsou v dobrém stavu. Veřejná doprava funguje do pozdních nočních hodin.

Očkování a zdraví

Očkování není požadováno. Pouze v oblasti Amazonie je požadováno očkování proti žluté zimnici. Je třeba vzít s sebou repelenty.

Místní zvyky

V zemi žije 60% katolíků. Brazilci jsou velmi nábožensky tolerantní.

Odlety

Odlety z Varšavy. Sraz na letišti Okęcie ve Varšavě, u stanoviště CK 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady.

Let

Komfortní letoun společnosti PPL LOT typ DREAMLINER (přímý let) s možností výběru cestovní třídy. Catering v ekonomické třídě zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou). Zároveň klienti obdrží zdarma základní nápoje (minerální vodu, kávu a čaj) servírované v době podávání jídla. Ostatní nealkoholické nápoje, všechny alkoholické nápoje a další nabídka ze Sky menu je za poplatek. Ve třídě Premium Club a Business Elite je v ceně rozsáhlé menu včetně nealkoholických a alkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytnou Polské Aerolinky LOT jiné letadlo v podobném standardu (přímý let).Oblast

Brazílie je spojena především s písečnými plážemi, nádherným městem Rio de Janeiro, sambou, karnevalem a fotbalem. Je také zemí s velmi bohatou historií a kulturou. Její etnickou směsici tvoří afričtí otroci, Portugalci, Indiáni, stejně jako mnozí Japonci, Arabové, Evropané (Němci, Švýcaři a dokonce i Poláci). Brazílie je země plná bujných deštných pralesů, země s největší biologickou rozmanitostí ve světě, kde se nachází nejdelší a největší řeka světa - Amazonka. Výhledy z Cukrové homole v Rio de Janeiru a z kopce Corvocado jsou dechberoucí a zůstanou navždy v paměti. Nádherné vodopády Foz de Iguazú byly označeny jako jeden z moderních divů světa. Opalování je zapsáno v mentalitě Brazilců. Městské pláže v Rio de Janeiru konkurují divokým plážím na tropických ostrovech. Koloniální architekturu a vlivy afrických kultur lze nejlépe vidět ve městě Salvador, v jeho kuchyni s vůní palmového oleje dende a kokosového mléka, v náboženství s africko katolickým synkretismem Candomble nebo ubanda. Modernismus, jehož nejznámějším představitelem byl slavný architekt Oscar Niemeyer, se nejvíc prezentuje v hlavním městě - Brazílii a ve městě Niteroi, které se nachází na druhé straně zátoky Guanabara.

RIO DE JANEIRO

Rio de Janeiro je po São Paulu druhým největším městem v Brazílii. V letech 1763 - 1960 bylo hlavním městem země, poté bylo hlavní město přesunuto do Brazílie. Navzdory tomu, že již nenese tento čestný titul, je díky malebné poloze uprostřed hor a zálivu Guanabara nejčastěji navštěvovaným místem. Bylo zahrnuto k nejkrásnějším městům světa. Přesvědčíme se o tom po výjezdu lanovkou na kopec Corcovado, kde stojí socha Krista Spasitele a Pão de Açúcar (Cukrová homole), proslavená jedním z filmů o dobrodružství Jamesa Bonda.

Nejzajímavější městské pláže, kde se odehrává život Brazilců, to je Ipanema zmiňovaná v nejslavnější písničce bossa novy „Dívka z Ipanemy“ a Copacabana.

V Rio de Janeiru se konaly v roce 2016 olympijské hry a Mistrovství světa ve fotbale, mimo jiné na stadionu Maracanã, který překonal rekord v počtu lidí na jednom zápase. Velmi příjemným místem k procházce je olympijský bulvár, na kterém se nachází obrovské graffiti brazilského malíře Kobry, usilující o zápis do Guinnessovy knihy rekordů.

Arcos de Lapa je starý akvadukt, po kterém jezdí tradiční tramvaj bondinho, ale toto místo láká především ty, kteří hledají večerní zábavu v rytmu samby nebo bossa novy. Carioca de Gema nebo Rio Scenarium jsou nejznámější kluby s živou hudbou.

Pro milovníky neobvyklých tvarů a architektury se na druhé straně zátoky Guanabara nachází město Niteroi, kde lze obdivovat modernistické budovy známého architekta Oscara Niemeyera jako např. Museum of Contemporary Art.

Nedaleko Ria se nachází Tropické ostrovy, které doporučujeme navštívit.

Srdečně zveme!

BÚZIOS

Nazývané brazilským Saint-Tropez, vzdálené 190 km od Rio de Janeira, mezi všemi pobřežními městy má Búzios zvláštní místo. Kdysi rybářská vesnice, místo kontrabandu národního dřeva Pau-Brasil a obchodu s otroky, dnes se Búzios vyvinulo do jednoho z nejoblíbenějších letovisek v Brazílii. Má až 23 pláží, z nichž nejznámější jsou: Azeda, Ferradura, Tartaruga, João Fernandes y Geribá. Po jedné z nich se procházela v roce 1964 francouzská filmová hvězda Brigitte Bardot spolu se svým brazilským partnerem Bobem Zagurou. Od této chvíle se stalo Búzios oblíbeným místem odpočinku pro turisty z celého světa. Centrum města se vyznačuje specifickou architekturou s budovami, které obsahují dřevěné prvky a v souladu se zákonem mají maximálně dvě podlaží. Hlavní ulice je Rua das Pedras, kolem níž je mnoho barů, restaurací a obchodů. Búzios je ideálním místem k odpočinku a provozování vodních sportů (windsurfing, katesurfing, atd.)

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Nahrávám...