Vyhledávání zájezdu
V rytmu mora, mora - Madagaskar

V rytmu mora, mora

Madagaskar

, Program starstarstarV rytmu mora, mora

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v Antananarivo - transparent 24°C


Popis hotelu

Hotely / Lodge kategorie *** - (7 nocí v hotelu v závislosti na termínu). Lodge se nachází na pozemku, který je v blízkosti národních parků (možné ubytování ve stanových lodge).

Pokoje: všechny hotely mají pokoje s vlastním sociálním zařízením, obvykle disponují i minibarem (za poplatek) a TV. Většina hotelů má klimatizované pokoje.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Víza

Vízum na Madagaskar

Cestovní pas musí být platný po dobu dalších 6 měsíců od data návratu a musí mít alespoň jednu volnou stranu.

Výroba víza po příletu na letišti v Antananarivo (na dobu 30 dnů stojí cca 25 EUR).

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet linkovým letem do Antananariva a do Varšavy (s přestupem na jednom z evropských letišť), letištní taxy, ubytování v hotelech (14 nocí - 7 nocí na Mauriciu a 7 nocí na Madagaskaru), stravování: na Mauriciu dle vybraného pobytového hotelu, na Madagaskaru snídaně a večeře, mezinárodní přelet Mauritius - Madagaskar, transfery autokarem, služby polského průvodce, turistický program (viz níže) a pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: cenu víza na Madagaskar (cca 25 EUR), vstupné do navštěvovaných objektů, povinný poplatek na spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, číšníky atd. (včetně vstupenek a spropitného, povinný poplatek delegátovi formou balíčku - cca 200 EUR), další jídla a nápoje, fakultativní výlety.

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 1. 3. 2017 a mohou být změněny.

Program

Madagaskar - červený ostrov • Antananarivo • Andasibe - země lemurů Indri • největší chameleóni světa • aleje obřích baobabů • Národní park Isalo - domov lemura kata, sifaky a lemura hnědého • odpočinek na MAURICIU

Den 1

Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).

Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na: R.pl/rozklady. Přelet na Madagaskar s přestupem na jednom z evropských letišť. Ubytování v hotelu, lehká večeře.

Den 2

Po snídani (ve formě balíčku) odjezd směrem na jih do Antsirabe typickou horskou krajinou a bujným východomadagaskarským deštným pralesem. V hustém lese našlo úkryt mnoho endemických a ohrožených druhů. Cestou míjíme obec s typickými trano gasy - typické domy místních obyvatel charakteristické pro centrální část ostrova, která se nachází mezi mnoha malebnými rýžovými poli, uspořádanými kaskádovitě na svazích. Antsirabe je známé jako nejchladnější místo na Madagaskaru. Město je také známé svou termální vodou. Uvidíme mimo jiné tzv. sloup nezávislosti, koloniální nádraží, odkud vyjížděl kdysi slavný vynález viko-viko od Michelinu (kříženec mezi autobusem a vlakem). Město Antsirabe je díky velkému počtu a různorodosti rikš nazýváno také „madagaskarským hlavním městem rikš“. Během prohlídky bude možnost projížďky slavnou "puss puss", rikšou taženou člověkem (projížďka není zahrnuta v ceně). Večeře a přenocování v hotelu v okolí Ranomafana. (Trasa asi 390 km).

Den 3

Po snídani návštěva Národního parku Ranomafana - zapsaná na seznamu UNESCO, kde lze vidět chameleóny a jiné endemické hady a plazy vyskytující se pouze na Madagaskaru. Díky neobvyklé stavbě těla (nohy pod tělem) se mohou chameleóni procházet po větvích lehčích než je váha jejích těl. Pokud budeme mít štěstí, pak se setkáme s chameleónem levhartím - největším zástupcem tohoto druhu a chameleónem trpasličím - nejmenším plazem světa, trochu větším než mravenec. Asi 80% místních zvířat se nevyskytuje nikde jinde na světě. Díky izolaci ostrova se mohly rozvíjet a přežít. Přejezd do oblasti Národního parku Isalo. Večeře a přenocování. (Trasa asi 350 km).

Den 4

Po včasné snídani návštěva Národního parku Isalo, který je nejnavštěvovanějším parkem na Madagaskaru. Národní park Isalo byl založen v roce 1962 a zahrnuje více než 80 tisíc ha pískovcového masivu, jehož tvary jsou ve světě unikátní. Neobvyklá krajina vytvořená z pískovců vytesaných deštěm, větrem a sluncem nás ohromí svou krásou. Během procházky parkem (asi 2,5 km - 3,5 hodiny) budeme vyhlížet lemury kata, sifaky a lemury hnědé. V Isalo se setkáme s různými příklady endemických rostlin a živočichů: s leguány, ještěrkami, chameleóny, želvami a také s pachypodiem (madagaskarskou palmou), aloe a živorodkami. V areálu parku doporučujeme koupel v přírodním bazénu u vodopádu Nymf. Návštěva Národního parku Zombitse - Vohibasia. Uvidíme zde úžasné baobaby, díky nimž je Madagaskar známý a také endemickou flóru a faunu. Oblast parku obsahuje suchý les, bažiny a savanu. Důvodem založení parku byla výjimečná biologická rozmanitost a především přítomnost velkého množství vzácných druhů ptáků. V parku se můžeme setkat s ohroženým druhem lemura sifaka. Pokud budeme mít čas, navštívíme rezervaci lemurů Anja, lemurů kata a lemurů hnědých.Návrat do hotelu. Večeře a přenocování v okolí Národního parku Isalo. (Trasa asi 160 km).

Den 5

Po snídani cesta směrem do Fiaranantsoa. Na zpáteční cestě se zastavíme v místní vesnici Bara nebo Betsileo. Uvidíme, jak žijí obyvatelé západní části ostrova. Pak navštívíme rezervaci Anja, kde budeme pozorovat jeden z nejznámějších druhů Lemurů - Katta, kteří jsou význační svým charakteristickým zabarvením těla a ocasu. Lemur kata byl hlavním hrdinou série anonimovaných filmů Madagaskar - populární král Jelimán. Budeme mít také možnost pozorovat různé druhy chameleonů. V odpoledních hodinách budeme projíždět místy, kde se zpracováná čaj. Uvidíme plantáž, která působí již od 70. let a vyrábí 550 tun čaje ročně. Většina je exportována do Keni. Od roku 2004 je zde vedle černého čaje vyráběn také čaj zelený. Budeme mít možnost nakouknout do místní továrny, ochutnávka a nákup. Večeře a nocleh. (Trasa cca 390 km).

Den 6

Po včasné snídani následuje přejezd ve směru hlavního města Antananarivo. Cestou se zastavíme v městečku Ambositra, kde bude možnost nákupu místních řemeslných výrobků, jimiž je Madagaskar známý. Večeře a přenocování v okolí Antananarivo. (Trasa cca 400 km).

Den 7

Po snídani poznávání hlavního města Madagaskaru začneme u ulice pojmenované po Móricovi Benyowském, který byl kolonizátorem Madagaskaru a plukovníkem francouzské armády. Výjezd do kopce u královského hradu, odkud se rozprostírá nádherný panoramatický výhled na hlavní město a okolní kopce. Pahorkovité okolí, na němž leží Tana (hovorově Antananarivo) je plné kontrastů. Červené hliněné domy, kostely na vrcholcích hor, mozaika hnědých a světle zelených rýžových polí propletených mezi čtvrtěmi města, vinuté uličky a rušné stánky stojící naproti moderních budov a obchodů činí Antananarivo jedním z nejzajímavějších měst Afriky. Navštívíme také místní trh Analakely kdysi oslavován jako největší trh na světě. Kromě původního řemesla, bude jistě zajímavá příležitost k nákupu koření, včetně vanilky. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování.

Den 8

Den začneme návštěvou rezervace Voi, která je součástí lesnaté oblasti Andasibe. Východní oblasti jsou známé mezi milovníky přírody jako je země lemurů Indri. Indri jsou největší z lemurů a místní je nazývají Babakoto - což se překládá jako „otec nebo předek“ - ten má úžasný způsob komunikace zpěvem zpěv, který se nese až do vzdálenosti 4 km. Deštné pralesy Madagaskaru ukrývají také jeden z nejzajímavějších druhů brouků - nosatce žirafího. Tento malý hmyz se vyznačuje podlouhlý krkem a červenými křídly. Odpoledne transfer na letiště a odlet na Mauricius. Transfer do vybraného hotelu.

Den 9 - 14

Pobyt na Mauriciu, stravování dle nabídky vybraného hotelu. Čas na odpočinek, opalování, koupání a fakultativní výlety.

Den 15

Vyklizení pokoje a transfer na letiště (přesné časy sdělí delegát na místě).

Den 16

Přílet do Polska podle letového řádu.

Upozornění k programu:

- Pořadí provádění programu může být změněno nebo zrušen.

- Očkování: není vyžadováno. Doporučujeme očkování proti hepatitidě A a hepatitidě B, záškrtu, černému kašli a tetanu. Vemte si také repelenty.

Tento program se doporučuje těm, kteří chtějí poznat skutečnou Afriku. Budeme se pohybovat v oblastech, kde hotelová infrastruktura a stav vozovky bude velmi odlišný od Evropského standardu. Mohou zde být výpadky proudu. Masová turistika v této části světa prakticky neexistuje, jezdí zde jen málo turistů.

Hodnocení klientů

Klienti ohodnotili tento zájezd na 3.8 / 6. Recenze zde: http://r.pl/w-rytmie-mora-mora/zakwaterowanie-mam

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.