Vyhledávání zájezdu
Tropická Střední Amerika - Guatemala

Tropická Střední Amerika

Guatemala

Tikal, Program starstarstarTropická Střední Amerika

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v Guatemala City - transparent 25°C
Zítra Počasí v Guatemala City - transparent 15 - 28°C
20.3. Počasí v Guatemala City - transparent 15 - 28°C
21.3. Počasí v Guatemala City - transparent 16 - 24°C


Popis hotelu

UbytováníHotely ***
(místní kategorie) - skromné, ale pohodlné.

Pokoje: obvykle klimatizované a s vlastním sociálním zařízením, TV a telefonem.

Vybavení: restaurace a bar, často také bazén nebo zahrada.

Strava: americké snídaně (servírované porce, nejčastěji - ovoce, míchaná vejce, smažená slanina nebo klobáska, pečivo, croissant, malá porce džemu a másla, 1 sklenička džusu, 1 šálek kávy nebo čaje) a večeře (servírované porce: polévka, druhé jídlo je nejčastěji drůbež, méně často ryba, salát nebo vařená zelenina, brambory nebo rýže či tortilla, desert).

V hotelích v oblasti Cancún/Riviéra Maya - program All Inclusive (mimo první noc po příletu do Cancúnu).

Hotely v El Salvadoru můžou být skromější a servírovat chudší jídlo než je popsáno výše.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem do Cancúnu (přímý let), vnitřní přelet na trase Guatemala City - Mexico City a Mexico City - Cancún, letištní taxy, ubytování v hotelech viz níže (14 nocí), přejezdy autokarem nebo minibusem (na území Mexika klimatizovaným, na území Guatemaly, Hondurasu a Salvadoru bez klimatizace), stravování dle programu, služby polského delegáta během zájezdu, služby zástupce CK během odbavení na letišti ve Varšavě, turistický program (viz níže) a pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: náklady na účast v programu prohlídek: cca 430 USD (spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, pokojské, poplatky za průvodce v navštěvovaných objektech, vstupenky do navštěvovaných objektů, poplatky za vodní taxi/lodě, poplatky na hranicích, systém Tour Guide, plavbu na ostrov Caye Caulker), fakultativní výlety uvedené v programu zájezdu, fakultativní výlety během pobytové části v Cancúnu/na Mayské riviéře a další osobní výdaje.

Jiné

Let

Komfortní letoun společnosti PPL LOT typ DREAMLINER (přímý let) s možností výběru cestovní třídy. Catering v ekonomické třídě zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou). Zároveň klienti obdrží zdarma základní nápoje (minerální vodu, kávu a čaj) servírované v době podávání jídla. Ostatní nealkoholické nápoje, všechny alkoholické nápoje a další nabídka ze Sky menu je za poplatek. Ve třídě Premium Club a Business Elite je v ceně rozsáhlé menu včetně nealkoholických a alkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytnou Polské Aerolinky LOT jiné letadlo v podobném standardu (přímý let).

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE

Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.

Hodnocení klientů

Klienti ohodnotili tento zájezd na 5.2 /6

Všechny recenze najdete zde: http://r.pl/tropiki-centralnej-ameryki/zakwaterowanie-mgs

Víza

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Důležité! V Mexiku existují celní omezení týkající se množstevních limitů pro dovoz tabákových výrobků a alkoholu. Dospělá osoba může přivézt ne více než 10 krabiček cigaret, ne více než 25 doutníků nebo 200 g tabáku a max. 3 litry jakéhokoliv alkoholického nápoje.

Program

Mayské státy-města ve 4 obrazech - Mexiko (Tulum), Belize (Lamanai), Guatemala (Tikal) a Honduras (Copán) • karibská volnost • Indiáni Garífuna a ráj na zemi - Caye Caulker • koloniální dědictví v Antigue • Salvador - nejmenší země v pacifickém kruhu ohně • kontrasty hlavního města: Mexico City - pobyt v Cancúnu nebo na Mayské riviéře (All Inclusive)

Den 1

*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*

Sraz u stanoviště CK 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Cancúnu charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem (přímý let). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu pasové odbavení a setkání s delegátem. Následně transfer do vybraného hotelu v Cancúnu nebo na Mayské riviéře. Večeře a přenocování. V případě příletu v pozdních večerních nebo nočních hodinách nemusí být v tento den večeře.

Den 2

Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do dávného mayského přístavu - Tulum, v krásné lokalitě u tyrkysově zbarveného Karibského moře. Uvidíme mimo jiné: El Castillo, Chrám fresek, Chrám sestupujícího boha. Následně návštěva jedné z mnoha Yucatánských krasových jeskyní - cenote. Možnost koupání (mějte připravené ručníky a plavky). Pro zájemce (za poplatek cca 40 USD) možnost prohlídky fantastických skalních útvarů - např. jeskyně Dos Ojos nebo podobné. Účastníci jsou vybaveni maskou, šnorchlem a baterkou a plují za místním průvodcem. Následně přejezd do Chetumal. Večeře a přenocování v hotelu v okolí města Chetumal. (Trasa cca 400 km)

Den 3

Po snídani přejezd do Belize (nutná změna autobusu). Přejezd do Orange Walk a krátká návštěva, následně plavba motorovými loděmi po řece New River k ruinám Lamanai, které jsou ukryté v džungli. Bylo to jedno z nejdéle obydlených mayských měst, opuštěno bylo v 17. století. Uvidíme mimo jiné: chrám Jaguára, chrám Masky a Vysoký chrám. Po prohlídce přejezd do Belize City - města založeného Brity v 17. století a historického hlavního města Belize, ležícího u ústí řeky Belize do Karibského moře. Procházka městem. Večeře a přenocování v Belize City. (Trasa cca 180 km)

Den 4

Po snídani, za příznivého počasí, plavba na ostrov Caye Caulker - čas na odpočinek a vychutnání karibské atmosféry na ostrově. Možnost ochutnání místních pokrmů z mořských plodů (oběd za příplatek). Pro zájemce (za příplatek cca 60 USD) výprava na druhý největší korálový útes světa. Možnost šnorchlování ve vodách na několika místech útesu za doprovodu rejnoků a malých žraloků! Návrat do Belize City. Následně přejezd do Guatemaly. Večeře a přenocování v hotelu v okolí Flores. (Trasa cca 230 km)

Den 5

Po časné snídani odjezd do Tikalu - největšího starověkého mayského města (seznam UNESCO). Tikal je komplexem 16 chrámů a cca 3000 budov (včetně paláců, dvorů, nádvoří, teras a ploch pro významné události), ve kterém mohlo žít až 45000 obyvatel. Centrálním bodem města je náměstí obklopené chrámy a akropolí. Největší z nich - Chrám dvouhlavého hada (Chrám IV) je vysoký téměř 65 m. Pro zájemce možnost fakultativní akce "nebesa", čili vzrušující sjezd v postroji pod korunami stromů tajemné džungle (cca 50 USD). Večeře a přenocování v hotelu v okolí Rio Dulce. (Trasa cca 250 km)

Den 6

Po snídani přejezd do Národního parku Rio Dulce a plavba lodí po řece. Park je obýván mimo jiné: tukany, vřešťany a mnoha druhy vodního ptactva. Návštěva městečka Livingstone, které se nachází na pobřeží Karibského moře a je obýváno tzv. černými Indiány neboli Garífuny. Přejezd do Copán (Honduras), večeře a přenocování. (Trasa cca 250 km)

Den 7

Po snídani prohlídka ruiny v Copán, které jsou považovány za jedno z nejvíce mystických mayských měst. Město je umístěno na ploše o rozloze 30 tisíc ha, mohlo by pojmout až 200 tisíc obyvatel. Je třeba pamatovat, že ruiny některých budov ještě stále nejsou odkryté - některé z nich vědci stále "objevují" v džungli. Mezi nejpůsobivější a nejznámější památky Copánu patří hieroglyfické schodiště, což je nejstarší ukázka mayské literatury (2500 vyřezávaných symbolů!). Uvidíme také ceremoniální centrum se stupňovitými pyramidami, hřiště ke hře pelota a zachovalé ukázky např.: Kouřící mušle nebo Boha Pauhatuna. Následně pojedeme do hlavního města nejmenší středoamerické země El Salvadoru - města San Salvador. Večeře a přenocování v hotelu v San Salvadoru. (Trasa cca 230 km)

Den 8

Po časné snídani návštěva San Salvadoru. Uvidíme mimo jiné: katedrálu, Národní palác, kostel Rosario. Následně přejezd do Suchitoto - koloniálního městečka založeného Španěly v roce 1708. Procházka dlážděnými ulicemi města. Přejezd do Joya de Ceren, mayské vesnice zalité v 6. století sopečnou lávou, nazývané americkými Pompejemi. Obyvatelé nuceni uprchnout před lávou a sopečným popelem zanechali po sobě mnoho každodenních předmětů. Na zpáteční cestě do San Salvadoru procházka promenádou Paseo del Carmen ve městě Santa Tecla. Večeře a přenocování v San Salvadoru. (Trasa cca 140 km)

Den 9

Po časné snídani odjezd do bývalého hlavního města Guatemaly - města Antigua (UNESCO). V blízkosti Antiguy výlet na aktivní sopku Pacaya - ¾ cesty překonáme na koních ve stopách starých lávových jazyků (pro méně zdatné v jízdě na koni, jsou koně vedeni za uzdu). Odpoledne příjezd do Antiguy. Město leží mezi třemi sopkami: de Agua, Acatenango a de Fuego. Město Antigua má zachovalé umístění ulic z koloniální éry (protínají se v pravém úhlu). Většina budov postavených po roce 1773 byla inspirována koloniálním barokem a italskou renesancí. Procházka městem, uvidíme mimo jiné radnici, katedrálu a dílnu zpracovávající jadeit. Večeře a přenocování ve městě Antigua. (Trasa cca 290 km)

Den 10

Po snídani, za hezkého počasí, plavba lodí po sopečném jezeře Atitlán - návštěva vesnic na pobřeží, které jsou obývány mayskými potomky. Fakultativně (cca 15 USD) návštěva u tajemného Maximóda (tak trochu jiného světce). Návštěva typického guatemalského bazaru v malém městě San Antonio, San Juan nebo jiném. Dalším bodem programu bude krátká procházka po Panajachel a Sololá. Večeře a přenocování ve městě Antigua. (Trasa cca 270 km)

Den 11

Snídaně. Pokud bude čas, fakultativní návštěva kávové haciendy (cena cca 25 USD). Transfer do Guatemala City. Panoramatická prohlídka autobusem po městě Guatemala, které se stalo hlavním městem země po zemětřesení v tehdejším hlavním městě - Antigua. Město Guatemala je významným finančním a kulturním centrem Guatemaly. Pokud bude čas, krátká procházka historickou částí města. Uvidíme mimo jiné: katedrálu a prezidentský palác. Přelet do Mexico City. Večeře a přenocování v Mexico City. Večer pro zájemce (za příplatek cca 40 USD): folklorní večer na Piazza Garibaldi - představení mariarchů (hudebníků), kohoutí zápasy, ukázky práce s lanem nebo lidové tance.

Den 12

Po snídani přejezd do svatyně Panny Marie Guadalupské, patronky obou Amerik a Mexika. Následně přejezd do 50 km vzdáleného Teotihuacánu (seznam UNESCO) - důležitého náboženského a politického centra Aztéků. Návštěva pyramidy Slunce a Měsíce patřících mezi největší pyramidy na světě a chrámu Opeřeného hada. Návrat do Mexico City. Návštěva historického centra Mexico City (seznam UNESCO) - hlavního města Mexika a aztéckého státu před jeho dobytím. V rámci programu: náměstí Zócalo, zříceniny Velkého chrámu Aztéků, katedrála, Národní palác (zvenčí). Budeme obdivovat panorama tohoto velkého města z Latinsko-americké věže. (Trasa cca 110 km)

V pozdních večerních hodinách přelet do Cancúnu a transfer do 4 * hotelu (All Inclusive) v Cancúnu nebo na Mayské riviéře. Vzhledem k příletu v pozdních hodinách nemusí být v tento den večeře.

Den 13 - 14

Pobyt v Cancúnu nebo na Mayské riviéře (All Inclusive). Pro zájemce plavba motorovými čluny mangrovovými lesy ke korálovému útesu nedaleko Cancúnu - možnost šnorchlování na druhém největším korálovém útesu na světě. Účastníci sami řídí motorové čluny. Doba trvání expedice cca 2,5 hod. (cca 85 USD). Doporučujeme také výlet do Chichén Itzá - archeologické zóny (seznam UNESCO), kde uvidíme mimo jiné: Kukulkánovu pyramidu, stěnu lebek, Palác tisíce sloupů a Chrám tisíce válečníků, hřiště na pelotu (míčová hra) a astronomickou observatoř. (cca 110 USD)

Den 15

Po snídani vystěhování z pokojů. Transfer na letiště v Cancúnu. Přelet do Varšavy charterovým letadlem společnosti LOT (přímý let).

Den 16

Přílet do Polska.

Upozornění k programu!

- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno.

- Delegát neprovází po navštěvovaných objektech.

- V Mexiku/Guatemale/Hondurasu/Salvadoru jsou třílůžkové pokoje vybaveny 2 manželskými postelemi (neexistuje možnost ubytování v pokojích se 3 samostatnými lůžky).

- Doporučujeme neměnit peníze na letišti v Cancúnu kvůli nepříznivému směnnému kurzu. Peníze lze směnit v hotelu v Cancúnu nebo následující den v bance nebo ve směnárnách na trase přejezdu.

- Muzea jsou v pondělí zavřena. V tomto případě delegát na místě navrhne návštěvu jiné atrakce nebo (bude-li to možné) upraví program tak, aby mohla návštěva muzea proběhnout v jiný den.

- Může nastat nutnost změny autobusu na jednotlivých hranicích. Klienti musí přenést svá zavazadla. Autobusy v Guatemale, Belize a Salvadoru jsou starší a nejsou tak dobře vybavené jak ty v Mexiku.

- Odjezdy z hotelu se často konají velmi brzy ráno (okolo 5. hodiny) - možnost snídaně formou balíčku.

- Vezměte prosím na vědomí, že Mexiko City se nachází ve výšce nad 2000 m n. m., proto je vhodné mít s sebou teplé oblečení.

- Na území Guatemaly jsou z oběhu staženy americké dolary vydané před rokem 2000.

- Vezměte s sebou pořádnou obuv (část zájezdu se odehrává formou trekingu po selvě), nepromokavý oděv (je vhodné zabezpečit před vlhkostí také dokumenty) a repelent proti komárům

- Na území Spojených států mexických je zakázáno dovážet jakékoliv potraviny.

- Na většinu vnitřních přeletů jsou přijatelné rozměry příručního zavazadla - 40 cm x 40 cm x 25 cm. V případě přepravy příručního zavazadla přesahujícího tyto rozměry je příplatek cca 30 USD.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.