Vyhledávání zájezdu
To nejlepší z Chile - Chile

To nejlepší z Chile

Chile

, HotelTo nejlepší z Chile

Počet termínů:

12 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

letecky -

Počasí:

Dnes Počasí v Santiago - transparent 27°C


Popis
Dovolená v Chile je skutečným svátkem pro milovníky přírodních krás! Je to země neuvěřitelných kontrastů, na jejímž území najdeme vysoké hory, aktivní sopky, členité pobřeží Pacifiku s fjordy a krásnými plážemi, vinařské oblasti, divoké lesy i rozlehlé neúrodné solné pláně. Pojeďte s námi objevit kouzlo této jedinečné země.
Ubytování
ubytování v motelech s privátní koupelnou a snídaní
Poloha
Santiago de Chile, San Pedro de Atacama, Moon Valley, poušť Atacama, El Tatio, Punta Arenas, NP Torres del Paine, ledovec Perito Moreno (ARG)
Stravování
dle itineráře
Program
1. den
Odlet z Vídně / Prahy
Odlet z Prahy či Vídně do Santiaga, Chile. Přílet do Santiaga v ten samý den. Z letiště v Santiagu Vás po příletu dovezeme do hotelu, kde je zajištěn nocleh.

2. den
Santiago
Dnešní program je vyhrazen prohlídce města. Santiago je nejstarší město Chile, které je vystavěno v evropském stylu. Čekají Vás zastávky na hlavním náměstí, u vládní budovy a radnice, budete se moci rozhlédnout z návrší Santa Lucia nebo nakoupit drobnosti na centrálním trhu. Poté Vás zavedeme do východního Santiaga, kde uvidíte moderní budovy, nákupní centra a množství restaurací. Návrat do hotelu a odpočinek po dlouhém dni.

3. den
Santiago – Calama (s)
Po snídani v hotelu následuje transfer na letiště a přelet do města Calama v severní části Chile. Odtud Vás odvezeme do působivé vesnice San Pedro de Atacama. Po krátkém odpočinku se vydáte na odpolední exkurzi do Moon Valley (Měsíční údolí). Iluzi měsíční krajiny vytváří nejenom pouštní krajina se solnými nánosy a nejrůznější bizarní útvary modelované po staletí větrem, ale také siluety vulkánů, zvedající se v dálce. V Cordillera de la Sal – Solném pohoří, které vzniklo vrásněním jezerních sedimentů, budete obdivovat krom dalších bizarních útvarů i pestrý reliéf, co se tvarů i barev týče. Spatříte i přírodní solnou sochu „Las Tres Marias“. Večer, než se odeberete na nocleh do hotelu, budete sledovat zapadající slunce, které rozehraje na písečných svazích hru oranžových barev a nekonečně dlouhých stínů.

4. den
Poušť Atacama (s)
Po snídani je na programu návštěva lagun Miscanti a Miniques. Po obědě se přesunete na solné pláně v Atacamě, do NP Los Flamencos. Rozsáhlá pánev, zvaná Salar de Atacama, ukrývá ve zdánlivě nehostinné krajině překvapivě pestré oázy života. K nejzajímavějším z nich lze řadit Lagunu Chaxa, kde budete pozorovat hejna plameňáků, brodíc se mělkým solným jezerem. Jsou zde k vidění tři ze šesti existujících druhů. Pozdní odpoledne následuje exkurze do městečka Toconao a návštěva kostela San Lucas. Následuje návrat do San Pedro na ubytování.

5. den
Poušť Atacama – gejzíry El Tatio (s)
Brzy ráno po snídani budete pokračovat k další místní atrakci, gejzírům El Tatio. Jedná se o nejvýše položené gejzírové pole světa. Díky nízké venkovní teplotě kondenzuje teplý vzduch vydechovaný gejzíry v působivá oblaka, jež stoupají do výšky několika desítek metrů nad zem. Budete mít příležitost koupat se v „přírodních bazénech“. Na oběd se vrátíte do San Pedra. Odpoledne navštívíte městečko Machuca, kde se dříve pásly lamy. Dnes je toto místo známé pro les katusů a místní trhy. Pokračujete k laguně Cejar, která se nachází v srdci solné pouště s obrovskou koncentrací soli a lithia, voda nadnáší jako v Mrtvém moři. Zde se můžete koupat a přitom obdivovat krásnou krajinu. Návrat do San Pedro a nocleh.

6. den
Calama – Santiago – Punta Arenas (s)
Dnes Váš pobyt v poušťi Atacama končí. Odvezeme Vás na letiště Calama, odkud pokračujete do Punta Arenas, kde Vás po přivítání na letišti dopravíme do města do Vašeho hotelu.

7. den
Punta Arenas – Puerto Natales (s)
Po snídani poplujeme přes úžinu Magellan Strait směrem k ostrovu Magdalena. Na ostrově můžete pozorovat obrovskou kolonii magellanských tučňáků. Návrat do Punta Arenas. Odpoledne Vás čeká transfer autobusem do Puerto Natales (250 km), kde přenocujete.

8. den
Národní park Torres del Paine (s, o)
Tento den Vašeho cestování zavítáte po snídani do světoznámého Národního parku Torres del Paine, který je považován za klenot Chile. Prohlédnete si jeskyni Milodron, s dobře zachovalými pozůstatky prehistorických býložravců, kteří zde žili před 12 000 lety. Odtud povede Vaše cesta do samotného národního parku Torres del Paine, kde se zastavíte u blankytně modrých jezer: Nordenskjold Lake, Pehoe Lake a Salto Grande, budete žasnout nad vodopády a kochat se vrcholky pohoří Torres del Paine. V ceně je zahrnutý i oběd. Fakultativně pak můžete vyplout na lodi k ledovci Grey Glacier. Přenocujete opět v Puerto Natales.

9. den
Ledovec Perito Moreno (s, o)
Po snídani se z hotelu přepravíte do El Calafate v Argentině, odkud vyrazíte na ledovec Perito Moreno v NP Los Glaciares, který je považován za jeden z nejhezčích na světě! Výlet vede nejprve přes typickou patagonskou step, dokud nedorazíte k horám. Zde se velmi rychle mění klima, takže buďte připraveni třeba i na déšť či sníh. Každopádně, ať už bude počasí jakékoli, zážitek z ledovce bude vždy stejný: úchvatný a působivý. Sytě modrá barva je ohromující. V ceně je zahrnutý nejen vstup do NP, ale i svačinkový oběd. V pozdních odpoledních hodinách návrat do Puerto Natales k noclehu. (Druhá možnost: přenocování v El Calafate, transfer pravidelnou ranní autobusovou linkou do Perto Natales a odtud přímé spojení na letiště v Punta Arenas).

10. den
Punta Arenas – Santiago (s)
Transfer na letiště místním autobusovým spojením hned po snídani. Přeletíte do Santiaga, kde Vás po přivítání na letišti ubytujeme. Večer se můžete zúčastnit fakultativní rozlučkové večeře v typicky chilské restauraci s místním hudebním doprovodem, který zahraje nejen k poslechu, ale i tanci. Poslední nocleh na hotelu.

11. den
Santiago (s)
Závěrečný den po snídani následuje přesun na mezinárodní letiště, kde naše služby končí a odkud můžete pokračovat ve Vaší cestě domů.

12. den
Přílet zpět do Evropy
Přílet do Vídně či Prahy a konec programu.
Cena zahrnuje
vnitrostátní a mezinárodní letenky
všechny transfery zahrnuté v itineráři
ubytování v motelech s privátní koupelnou a snídaní
snídaně, oběd, večeře dle itineráře
vstupné do míst dle itineráře
výlety dle programu
služby anglicky mluvícího průvodce
nonstop asistenční služby v Chile
pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
spropitné
osobní útrata
osobní pojištění
lokální odletová taxa na letišti (pokud je místními úřady vyžadována)
strava a výlety nezahrnuté v programu

Za příplatek:
na přání lze zajistit ubytování ve 4* a 5* hotelech se snídaní – od 12.500 Kč
příplatek za samostatně cestující osobu – 14.200 Kč
cestovní pojištění ve dvou variantách: klasické cestovní pojištění / cestovní poj. s pojištěním storna zájezdu
plavba k ledovci Grey Glacier
Kulturní večer s folklórem Chile a typickou večeří v Santiagu

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.