Vyhledávání zájezdu
Tam, kde roste vanilka - Madagaskar

Tam, kde roste vanilka

Madagaskar

, Program starstarstarTam, kde roste vanilka

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v Antananarivo - transparent 20°C
Zítra Počasí v Antananarivo - transparent 19 - 24°C
20.3. Počasí v Antananarivo - transparent 18 - 26°C
21.3. Počasí v Antananarivo - transparent 14 - 27°C


Popis hotelu

Hotely / Lodge o standardu *** - (14 nocí)

Lodge se nachází na území nebo v blízkosti národních parků.

Pokoje: Všechny hotely s vlastním sociálním zařízením, často s minibarem (za poplatek) a TV. Většina hotelů má klimatizované pokoje.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet linkovým letem do Antananariva a zpět do Varšavy (s přestupem na jednom z evropských letišť), letištní taxy, ubytování v hotelech nebo lodgiích - o kvalitě *** (11 nocí), stravování: snídaně a večeře, transfery autokarem, služby polského průvodce, turistický program (viz níže) a pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: náklady na vízum (cca 25 EUR/na letišti), vstupné do navštěvovaných objektů, povinný poplatek na spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, číšníky atd. (včetně vstupenek a spropitného, povinný poplatek delegátovi formou balíčku - cca 250 EUR), další jídla a nápoje, fakultativní výlety.

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 1. 3. 2017 a mohou být změněny.

Víza

Vízum na Madagaskar

Cestovní pas musí být platný po dobu dalších 6 měsíců od data návratu a musí mít alespoň jednu volnou stranu. Vízum obdržíte po příletu na letišti v Antananarivo (za poplatek cca 25 EUR).

Program

Madagaskar - země baobabů • Antananarivo - hlavní město ostrova • největší a nejmenší chameleóni světa • bohatství endemických rostlin • pobyt na rajském ostrově Nosy Be • vanilkové plantáže • 11 druhů lemurů • červené Tsingy - skalní krasový les

Den 1

Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).

Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na: R.pl/rozklady. Přelet do Antananariva s přestupem na jednom z evropských letišť.

Den 2

Po snídani poznávání hlavního města Madagaskaru začneme u ulice pojmenované po Móricovi Benyowském, který byl kolonizátorem Madagaskaru a plukovníkem francouzské armády. Výjezd do kopce u královského hradu, odkud se rozprostírá nádherný panoramatický výhled na hlavní město a okolní kopce. Pahorkovité okolí, na němž leží Tana (hovorový název pro Antananarivo) je plné kontrastů. Červené hliněné domy, kostely na vrcholcích hor, mozaika hnědých a světle zelených rýžových polí propletených mezi čtvrtěmi města, vinuté uličky a rušné stánky stojící naproti moderních budov a obchodů činí Antananarivo jedním z nejzajímavějších měst Afriky. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování.

Den 3

Po snídani transfer na letiště a odlet do Sambavy - hlavního města regionu slavného pro pěstování vanilky, révy, která patří do čeledi orchidejí. Madagaskar je největším producentem vanilky, která je hned po šafránu druhým nejdražším kořením na světě s roční produkcí 3000 tun, a s cenou (v závislosti na počtu plodin) i více než 400 eur za kilo. Severovýchodní oblast ostrova se díky vanilce, která se zde hojně pěstuje, nazývá pobřeží vanilky. Příjezd do hotelu. Čas pro odpočinek nebo pro lidi, kteří jsou chtějí, odpoledne výlet do soukromé rezervace Ranuala, kde uvidíte hnědé lemury. Uvidíme také, jak žijí lidí v místní rybářské vesnici (za poplatek). Večeře a ubytování v Sambava.

Den 4

Po časné snídani zahájíme den plný dobrodružství. Nejprve navštívíme okolní plantáže. Kromě vanilky také uvidíme, jak se pěstuje kakao a pepř. Dobrovolníci budou moci vyzkoušet kakaová semena rovnou ze stromu, a možná i zasadit vanilku. Poté přejedeme k řece Bemarivo, odkud se dáme na pomalou, asi 2 hodiny trvající plavbu krásným údolím směrem k indickému oceánu. Z vesnice, do které doplujeme, pojedeme na motocyklech - místní taxi - na místě spolujezdce zpět k řece. Poté již na ručně vydlabaných lodičkách přeplujeme zpět do Sambavy. Transfer do hotelu, večeře a nocleh.

Den 5

Po snídani transfer na letiště a odlet do Diego Suarez, na sever ostrova. Diego Suarez nebo v jazyce Malgašů "Antsiranana" je největším městem na severu, stejně jako obchodním centrem Madagaskaru. Nachází se v jedné z největších zátok světa. Diego Suarez je vzhledem ke skále vyrůstající z vody nazývané " Pain du Sucre" neboli Cukrová homole často přirovnáváno k Rio de Janeiru. Procházka městem - ulice Colbert, podél níž stojí koloniální budovy a náměstí Place Joffre. Prohlídku zakončíme návštěvou jedné z největších a nejkrásnějších lagun světa. Tvoří tvar čtyř okvětních plátků s úzkým ústím do Indického oceánu na východním konci. Na jižním břehu zálivu se z vody vynořuje "Cukrová homole", kterou lze snadno fotografovat přibližujíc se ke smaragdovému moři. Ubytování a večeře v hotelu.

Den 6

Po snídani výlet do Národního parku Montagne d'Ambre, vzdáleného asi 30 km od Diego Suarez. Je to nejstarší Národní park na Madagaskaru, vytvořený v roce 1958. Je také jedním z nejvíce biologicky rozmanitých oblastí ostrova (75 druhů ptáků, 25 druhů savců, 59 druhů plazů). Park je známý svými četnými sopečnými jezery a malebnými vodopády. Vyskytují se zde také neobvyklé rostliny a živočichové. Zvláštní pozornost si zaslouží chameleóni, kterých je zde až 11 druhů. Mezi nimi můžete najít jeden z nejmenších zástupců tohoto druhu, který se podobá suchému hnědému listu. Procházka parkem a hledání zajímavých exemplářů. Následně přejezd do malebné oblasti červené Tsingy (Red Tsingy), v níž v důsledku eroze vznikly nádherné krasové jevy. Jsou to jedinečné špičaté skalní útvary v nádherných odstínech červené (směs říčního písku a červené hlíny). Přejezd do okolí PN Ankarana, ubytování a večeře. (Trasa cca 150km).

Den 7

Po snídani se vydáme do rezervace Ankarana, hovorově nazývané Tsingy, která odhaluje před námi skutečně nádherné výhledy. Připomíná pevnost z vápence, s ostrými hřbety vynořujícími se z tropické džungle mezi mnoha jeskyněmi, hlubokými kaňony (největší podzemní síť Afriky) a říčními vodami. Rozkládá se na více než 18 ha půdy. Lze zde vidět mimo jiné 40 druhů hadů a 10 druhů plazů. Mnoho druhů je pro tuto oblast endemických (např. 54 druhů ptáků), některé z nich jsou zařazeny mezi ohrožené druhy. Husté lesy rezervace tvoří ideální podmínky pro jednu z největších populací lemurů na světě. Lze zde vidět 11 druhů těchto zvířat, mimo jiné: lemura vlnatého, ksukola ocasatého, lemura korunkatého nebo lemura hnědého. Kromě toho můžeme vidět majestátní baobaby. Ubytování a večeře v okolí Ambanja. (Trasa cca 140 km).

Den 8

Po snídani jízda do Ankifa odkud trajektem přeplujeme na ostrov Nosy Be. Nosy Be znamená v jazyce Malgašů "velký ostrov" a je to opravdu největší ostrov. Je oblíbenou destinací pro samotné obyvatele Madagaskaru, zejména díky jeho rajským plážím s bílým pískem i noční zábavě. Z přístavu Hell Vill, do kterého přijedeme, začneme prohlídku ostrova. Nosy Be je ostrov o ploše je 321 kilometrů čtverečních a hlavní silnice kolem ostrova má cca. 50 km. Cestou vidíme pěstování stromů ylang-ylang, z jehož květů se vyrábějí aromatické oleje, mimo jiné se používá při výrobě parfémů Chanel ne 5. Dojedeme k nejvyššímu bodu ostrova, vrchol hory Passot ve výšce 329 m. nm. odkud se nám naskytne úchvatný výhled na moře a okolní sopečná jezera. Následně se vydáme na pláž Andilana - která je považována za nejkrásnější na ostrově. Nosy Be obývá endemický druh černého lemura (Eulemur macaco) a jedna z nejmenších žab na světě - stumpffia pygmaea, která se vejde na nehet malíčku dospělého člověka. Ubytování a večeře v hotelu.

Den 9

Volný den, který můžete využít některým z fakultativních výletů. Zvláště doporučujeme prohlídku, při které navštívíte 2 ostrovy: Nosy Komba - sopečný ostrov, který je známý především velkými populacemi lemurů černých, kterří se samou zvědavostí velmi rádi přibližují až k turistům; ns druhém ostrově Nosy Tanikely budete mít možnost se potápět v křišťálově čisté vodě u místních korálových útesů. Večeře a přenocování v hotelu.

Den 10

Po snídani vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Let do Antananariva. Ubytování v hotelu, večeře.

Den 11

Po snídani návštěva Královského kopce Ambohimanga, který je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO. Více než 500 let je významným symbolem národní identity Malgašů. Večer transfer na letiště a odlet do Polska.

Den 12

Přílet do Polska podle letového řádu.

Upozornění k programu!

- Pořadí realizace bodů programu může být změněno nebo obráceno.

- Očkování není požadováno. Doporučuje se jen očkování proti hepatitidě typu A a hepatitidě typu B, tyfu, záškrtu a tetanu. Je třeba vzít s sebou repelenty.

Tento program se doporučuje těm, kteří chtějí poznat skutečnou Afriku. Budeme se pohybovat v oblastech, kde hotelová infrastruktura a stav vozovky bude velmi odlišný od Evropského standardu. Mohou zde být výpadky proudu. Masová turistika v této části světa prakticky neexistuje, jezdí zde jen málo turistů.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.