Vyhledávání zájezdu
Tady je Čingischánovo | Poznávací zájezd Mongolsko - Mongolsko

Tady je Čingischánovo | Poznávací zájezd Mongolsko

Mongolsko

, Hotel starstarstarTady je Čingischánovo | Poznávací zájezd Mongolsko

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Tady je Čingischánovo - Poznávací zájezd Mongolsko
Popis zájezdu
Zeleno od obzoru k obzoru. Ryby, koně, velbloudi. A také dinosauři! Poslední opravdový chrám přírody v Asii. Mongolské skopové, jemné jak flirt krásných Mongolek. A navíc nás tu mají upřímně rádi – pojeďte se přesvědčit!
Technická náročnost
Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek
Fyzická náročnost
Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně
1. - 3.den
Přílet do Ulánbátarul - Suchbatárovo náměstí, Velký chural, návštěva šamanského centra nebo znamenitého Muzea dějin přírody - s nejlepšími fosiliemi dinosaurů na světě!
4.den
Vzhůru na sever,- okolí povodí mohutné řeky Selenge a do hustých lesů! Mandžuský klášter Amarbajasgalant z 1. poloviny 18. století se sochou Rinpoče Gürdav, plnící přání. Tajemní mniši, bronzové sochy, prastaré thangky, tajemné ikony. Noc strávíme pod hvězdami v tradičních gerech – luxusní jurty, odvěký příbytek mongolských nomádů.
5. - 6.den
Užasnou přírodou severního Mongolska - podél mohutné řeky Selenge, romantické jezero Terchíncagán v pohoří Khangai. Možnost pikniku, pozorování kormoránů a divokých kachen. Dle přání možnost výletu kolem jezera na koních. Dále pokračujeme až k úpatí vulkánu Tsagaanur. Nahlédneme do vyhaslých kráterů - Malého i Velkého, navštívíme Jeskyni žlutého psa. Zahlédnout můžeme orli, supi i sviště a kozorožce.
7.den
Odpočinek v horkých pramenech Tsenher Jiguur a v bazénech, kde je místy až 80 stupňů horká voda.
8. - 10.den
Tady je Čingischánovo! Bývalé ,hlavní město čtyř bran, vzdálené rok chůze od Říma' - Karákorum s Čingisovou mapou světa a největším chrámem Mongolska - Erdene Zu - symbolických 108 stúp a magický Drahokamový Buddha. Kdo bude chtít, může vystoupit na ,kopec mnišského pokušení'...

Rozvaliny legendárního chrámu Ongin chid na řece Ongín. Tady nás čeká děsivá samota Gobi - čarovné, sluncem rozpálené útesy Bayanzag - největší naleziště zkamenělin dinosaurů v Asii!
11. - 13.den
Gurvansajchan - jeden z největších národních parků na světě - Tři krásky. Domov více než 200 druhů ptáků, 600 druhů rostlin, písečných přesypů i ledových roklin, divokých velbloudů, gazel, oslů i ,kouzelného' sněžného leoparda, ledová rokli Jolyn.
14. - 15.den
Rozvaliny kláštera Sümchödbürd uprostřed - dnes už vyschlého - jezera Sandíndalaj. Skalní masív Bagagadzryn čulú s nejvyšší horou Bagagadzryn ul '1768 m n.m.'- útočiště tuláků. Prastaré skalní malby, posvátná ovo a duchové Čingischánových bojovníků. Večerní příjezd do Ulánbátaru.
16.den
Ranní buddhistický obřad v klášteře Gandan, zimní palác Bogdána. Ochutnáme jemné skopové v ulánbátarských restauracích, které zapijeme vychlazeným pivem Borgio . Možnost nákupu mongolských suvenýrů - kožené výrobky, nebo světoznámou jemnou vodku Čingis...
17.den
Odlet do ČR

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.