Vyhledávání zájezdu
Silvestr v Oděse - Ukrajina

Silvestr v Oděse

Ukrajina

, Program starstarstarSilvestr v Oděse

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis hotelu

Poloha

*** hotel - střední kvality, který se nachází na okraji města nebo mimo město.

Vybavení: restaurace a bar.

Pokoje: dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky) s koupelnou, často s telefonem a TV.

Strava: kontinentální snídaně formou bufetu (4) a pokrmy dle programu (4) - možnost výměny večeře za oběd - formou bufetu nebo servírované ke stolu.

Místní kategorie: ***

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet do Oděsy, letištní taxy, ubytování v hotelu v Oděse nebo okolí (4 noci), stravování: snídaně (4) a (4) pokrmy dle programu (možnost výměny večeře za oběd), transfery: letiště - hotel - letiště, turistický program (viz níže), služby delegáta, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, rezervační poplatky, služby průvodců, spropitné cca 70 EUR (povinný poplatek placený na místě), fakultativní výlety, nápoje k večeřím nebo obědům, další jídla, silvestrovskou večeři (za poplatek) a jiné osobní výdaje.

SILVESTROVSKÁ VEČEŘE (za poplatek)

Je organizována v restauraci nedaleko centra města. V ceně je zahrnuta slavnostní večeře, předkrmy, 2 hlavní jídla a dezert; káva a čaj a minerální voda nebo víno (0,5 l vína na osobu); ostatní nápoje jsou za příplatek. Mechanická hudba a místo k tanci. O půlnoci sklenka sektu a teplé občerstvení. Upozornění! Návrat do hotelu na vlastní náklady. Detaily týkající se silvestrovské večeře uvedeme v polovině listopadu na www.R.pl.

Program

Oděsa - multikulturní město • dávný nejbohatší přístav ruské říše • slavné Potěmkinovy schody • Akkermanská pevnost • Oděské katakomby • ochutnávka renomovaných vín z Šabo • přivítání Nového roku v ulicích Oděsy nebo večeře v restauraci (za příplatek)

Den 1

*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*

Sraz 2 hodiny před plánovaným odletem na letišti F. Chopina, Varšava - stanoviště CK se nachází v zóně "Biura Podróży", mezi zónou letiště B a C. Odlet do Oděsy. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu transfer do hotelu, ubytování a večeře. Přenocování v hotelu v Oděse nebo okolí.

Den 2

Po snídani prohlídka města. Přístavní město ležící u Černého moře je místem setkání „Východu“ a „Západu“, okouzluje svým multikulturismem a klimatem minulosti. Oděsa zaujímá secesními domy připomínajícími Paříž, elegantními bulváry a arkádami, starými domy a „východními“ alejemi. Kdysi byla Oděsa prosperujícím kulturním centrem Židů a dnes láká melancholickým stylem východní Evropy. Nejdůležitější ukrajinský přístav má dlouhou a zajímavou historii. První osady zde zakládali řečtí kolonisté, táhly tudy armády Hunů, Bulharů a Maďarů, vládli zde Litevci a Turci. V 19. století jako hlavní přístav vývozu ruského zboží se stala Oděsa jedním z nejbohatších měst Ruské říše. Četné pozůstatky tohoto zlatého období se zachovaly do dnešních dnů. Náš výlet začneme u Katedrálního náměstí s chrámem Proměnění Páně*. Odsud dojdeme ke slavnému nákupnímu centru* hotelu Pasáž, kde nádherné ozdoby efektivně odvádějí pozornost od obsahu butiků. Následně se projdeme Deribasivskou ulicí. Uvidíme zde původní památník navazující na známý satirický román „12 židlí“, jehož autoři jasně naznačují, že dobrodružství Velkého kombinátora začíná právě v Oděse. Následně dojdeme k Divadlu opery a baletu, které bylo navržené vídeňskými architekty. Poté navštívíme katedrálu Nanebevzetí Panny Marie. Během prohlídky oběd v místní restauraci. Odpoledne přejezd Přímořským bulvárem směrem k přístavu. Uvidíme původní „dům s jednou zdí“ a památník vévody Richelieu, ale největším lákadlem budou určitě Potěmkinovy schody, hlavní bod města a klíč k historii. Vznikly v 19. století a symbolizovaly otevření Oděsy do moře. Opakovaně přestavěný symbolický vstup do města proslavil po celém světě Sergej Michajlovič Ejzenštejn. Návrat do hotelu, přenocování.

Den 3

Po snídani výlet k Akkermanské pevnosti*. Strategická poloha pevnosti v hrdle ramene řeky Dněstr umožňuje kontrolovat lodní dopravu na této řece. Historie opevnění je složitá. Opakovaně přestavěna, rozšířena, nejednou byla dobyta a měnila majitele. Dnes je oblíbenou turistickou atrakcí s nádherným panoramatem Dněstru. Odpoledne návštěva vinařství* v Šabo. Osada byla založena ještě Tatary pod nadvládou Osmanské říše. Když se vylidnila po získání těchto pozemků Ruskem, car Alexander I. zde pozval osadníky ze Švýcarska. Přistěhovalci z kantonu Vaud začali obhospodařovat zdejší vinice; místní vína rychle získaly pověst a uznání. Během našeho výletu se seznámíme s historií vinic a výrobou značkového nápoje. Samozřejmě nebude chybět ani ochutnávka, která nás již trochu vtáhne do silvestrovské nálady. Během výletu oběd. Návrat do Oděsy. Večer slavnostní večeře v hotelu nebo v restauraci v centru (za příplatek, viz níže) nebo možnost přivítání Nového roku společně s obyvateli města v ulicích Oděsy.

Den 4

Po pozdní snídani a odpočinku po Silvestru Vás zveme k návštěvě Oděských katakomb. Rozsáhlý systém podzemních chodeb se táhne pod větší částí města a do dnešního dne nebyl úplně prozkoumán. Hrubé odhady říkají až o cca 2500 km (sic!) tunelů na třech úrovních. Do podzemního labyrintu vede více než tisíc vstupů roztroušených po celém městě. Katakomby jsou téměř výhradně dílem lidí: po mnoho let zde byly těženy vápencové bloky používané jako oblíbený stavební materiál. Chodby využívali také jako útočiště ti, kteří byli v rozporu se zákonem - zejména pašeráci. Během druhé světové války a okupace Oděsy rumunsko-německými silami tunely využívalo místní hnutí odporu. V sovětských dobách právě tomuto období byla věnována největší pozornost. Po prohlídce pozdní oběd. Návrat do hotelu na přenocování.

Den 5

Ráno snídaně, vystěhování z hotelu; transfer na letiště. Odlet do Varšavy.

Upozornění k programu

- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno.

- Prohlídky objektů ne vždy zahrnují návštěvu interiéru vzhledem k nedostatku času nebo dostupnosti pro turisty. Objekty, které budou navštíveny uvnitř, jsou označeny v programu *.

- Během návštěvy sakrálních památek je vyžadováno odpovídající oblečení, navíc musí mít ženy hlavu zahalenou šátkem.

- Delegát neprovází po muzejních objektech.

- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich rezidentů/delegátů.

- Nejpoužívanější měnou na místě je EURO (nutnost výměny na ukrajinské hřivny - UAH).

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.