Vyhledávání zájezdu
Silvestr v Minsku - Bělorusko

Silvestr v Minsku

Bělorusko

, Program starstarstarSilvestr v Minsku

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v Minsk - transparent 12°C
Zítra Počasí v Minsk - transparent 5 - 13°C
21.4. Počasí v Minsk - transparent 9 - 18°C
22.4. Počasí v Minsk - transparent 7 - 14°C


Popis hotelu

Ubytování

Hotel Planeta nebo podobný *** hotel střední kvality - který se nachází nedaleko centra města Minsk. V blízkosti jsou zastávky městské hromadné dopravy, dojezd do centra trvá 5-10 minut.Vybavení

Restaurace servírující pokrmy místní i mezinárodní kuchyně, bar, kavárna, bankomat, malý obchod. Za příplatek lze využít kosmetické procedury, masáže, finskou a tureckou saunu, krytý dvanáctimetrový bazén.Pokoje

Funkčně zařízené dvoulůžkové pokoje, které jsou vybaveny vlastní koupelnou se základními hygienickými potřebami, telefonem a TV.Strava

Kontinentální snídaně formou bufetu (4) a pokrmy dle programu (4) - zaměnitelně večeře nebo oběd nebo občerstvení v biosférické rezervaci - formou bufetu nebo menu servírované ke stolu.Internet

Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.Místní kategorie

***Jiné

https://hotelplaneta.by

Program

Palác Radziwiłłů a kostel Božího těla v Ňasviž • „Atény severu“ - rezidence Oginských • monumentální Minsk • pevnost Mir • přivítání Nového roku v ulicích Minska nebo večeře v restauraci (za příplatek)Den 1


*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*

Sraz 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na letišti F. Chopina, Varšava - stanoviště CK se nachází v zóně "Biura Podróży", mezi zónou letiště B a C (naproti obchodu "Virgin"). Odlet do Minska. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu transfer do hotelu, ubytování a večeře. Přenocování v hotelu v Minsku (nebo v okolí).

Den 2

Po snídani přejezd do Ňasviže. Návštěva bývalého panství Radziwiłłů - paláce* obklopeného nádherným parkem. Dokonale obnoven s důrazem na historickou věrnost interiéru ukazuje přepych, jakým se obklopovali nekorunovaní vládci pohraniční republiky. V Ňasviži máme dojem, že jeho majitelé opustili svou rezidenci doslova včera. Palác lze zařadit mezi nejkrásnější zachovalá šlechtická sídla. Prohlédneme si také kostel Božího těla*, kde se nachází nekropole kdysi mocné rodiny. Komplex je zapsán na seznamu UNESCO. Společný oběd (výměnou za večeři v hotelu, která v tento den nebude). Odpoledne během návratu do Minska zastavíme v Miře. Navštívíme zde zámek* - pevnost (seznam UNESCO). Na rozdíl od paláce Radziwiłłů kompletně rekonstruovaný zámek nedává dojem autenticity, ale pohled na něj je pro turistu již poněkud zvyklého na běloruská pole a skromné dřevěné vesnice celkem překvapující. Interiéry jsou muzejními expozicemi a hotelem. Před návratem do hotelu budeme mít ještě krátký výlet autobusem po Minsku. Během prohlídky města uvidíme také moderní budovu Národní knihovny. Přenocování v hotelu v Minsku nebo v okolí.

Den 3

Po snídani krátký výlet do Zálesí. Navštívíme „Atény severu“ - rezidenci rodu Oginských*, která za posledních 20 let hostila básníky, skladatele, umělce. Hostitelem byl tehdy Michał Ogiński. Právě zde po návratu z exilu složil své slavné polonézy, včetně snad nejznámější „Sbohem vlasti“. Návrat do Minska a návštěva města. Monumentální, sociálně realistická architektura hlavního města je výsledkem přestavby po válečné devastaci: Minsk byl jedním z nejvíce zdevastovaných měst během II. světové války, proto byl přestavěn téměř od nuly. Osu města tvoří alej Nezávislosti, která spojuje náměstí Nezávislosti s Říjnovým náměstím. Zástavba v centru je považována za modelový příklad sovětské výstavby poválečných let - architekti té doby zde mohli plně realizovat své představy. Trochu oddechu od betonového gigantismu najdeme ve čtvrtích ležících nad Svislačí. Předměstí Rakovský a Troický stylizovaná „na staré město“ jsou místy, kde můžeme najít restaurace a bary. Během prohlídky oběd (výměnou za večeři v hotelu, která v tento den nebude). Odpoledne budeme mít volný čas na přípravu na Silvestra. Silvestrovská gala večeře v hotelu (za příplatek v rezervačním systému, jak je popsáno výše) nebo možnost přivítat Nový rok společně s obyvateli města v ulicích Minska.

Den 4

Po pozdní snídani cca ve 13:00 hodin odjezd do Berezinské biosférické rezervace. Tato nejstarší přírodní rezervace v Bělorusku se začala vyjímat již v roce 1925. Co je zajímavé, do roku 1988 (vznik Poleské státní radiačně-ekologické rezervace) byla také jedinou rezervací v zemi. V současné době zaujímá plochu více než 113 tisíc ha a poskytuje útočiště mnoha vzácným druhům zvířat. Nejznámějšími z nich jsou: bizoni, losi, medvědi, vlci a rysi. Některé z nich budeme mít možnost vidět: v rezervaci funguje útulek - klinika, kde se dostanou zraněná nebo nemocná zvířata. Navštívíme zde místní muzeum přírody, ale náš pobyt v rezervaci bude mít volnější charakter: setkáme se s Mrazíkem a Sněhurkou, zjistíme kdo je Blatník, zúčastníme se tradičních her. Během prohlídky teplé jídlo. Návrat do hotelu v Minsku (v tento den není v hotelu večeře).

Den 5

Po snídani volný čas. Následně vystěhování z hotelu, transfer na letiště a odlet do Varšavy.

Upozornění k programu

- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno.

- Návštěvy objektů ne vždy zahrnují prohlídky interiérů z časových důvodů nebo nedostupnosti pro turisty. Objekty, ve kterých budou navštíveny interiéry, jsou označeny v programu *.

- Během prohlídek sakrálních objektů je vyžadováno odpovídající ​oblečení, ženy musí mít na hlavě šátek.

- Delegát neprovází po muzejních objektech.

- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů/rezidentů.

- Nejpopulárnější měnou na místě je euro (bude nutná výměna na běloruské rubly BYR).

Vízum

S účinností od 12. února 2017 zrušilo Bělorusko vízovou povinnost pro občany 80 zemí včetně všech členských států Evropské unie a České republiky, kteří přicestují do Běloruska přes Národní letiště Minsk (kromě letů z Ruska). Pobyt bez víza nesmí přesáhnout dobu 5 dnů, což odpovídá maximální povolené délce pobytu cizinců v Bělorusku bez registrace.Pro bezvízový vjezd do Běloruska je třeba mít platný cestovní doklad, finanční prostředky ve výši 46 rublů/23 EUR (k 01.01.2017) na den pobytu a cestovní zdravotní pojištění s minimálním plněním 10 tis. EUR platné na území Běloruska.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet do Minska, letištní taxy, ubytování v hotelu v Minsku nebo v okolí (4 noci), snídaně (4) a pokrmy dle programu (4) - zaměnitelně: večeře nebo oběd nebo občerstvení v biosférické rezervaci, transfery: letiště - hotel - letiště, turistický program (viz níže), služby delegáta, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, rezervační poplatky, služby průvodců, spropitné - cca 60 EUR (povinný poplatek placený na místě), fakultativní výlety, nápoje k večeřím nebo obědům, další jídla, Silvestrovskou večeři (za poplatek), další osobní výdaje a náklady na vyřízení běloruského víza.

Silvestrovská večeře (za poplatek) je organizována v restauraci v hotelu nebo v blízkosti centra města. V ceně je zahrnuta slavnostní večeře, předkrmy, 2 hlavní chody a dezert; káva a čaj a také minerální voda nebo víno (půl litru na osobu); ostatní nápoje jsou za příplatek. Mechanická hudba a místo k tanci. O půlnoci sklenka sektu a teplé občerstvení. Upozornění! Návrat do hotelu na vlastní náklady. Detaily silvestrovské večeře uvedeme v polovině listopadu na webových stránkách www.R.plGPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.