Vyhledávání zájezdu
Silvestr v Kyjevě - Ukrajina

Silvestr v Kyjevě

Ukrajina

, Program starstarstarSilvestr v Kyjevě

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis hotelu

Poloha

*** hotel - střední kvality, který se nachází na okraji města nebo mimo město.

Vybavení: restaurace a bar.

Pokoje: dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky) s koupelnou, často s telefonem a TV.

Strava: kontinentální snídaně formou bufetu (4) a pokrmy dle programu (4) - možnost výměny večeře za oběd nebo občerstvení v biosférické rezervaci - formou bufetu nebo servírované ke stolu.

Místní kategorie: ***

Program

Kyjev - procházka po promenádě Kreščatik • katedrála sv. Sofie (Sofijskij sobor) - nejvýznamnější chrám hlavního města Ukrajiny (UNESCO) • moderní palác-rezidence Viktora Janukovyče v Mezihoří • Kyjevské údolí • Kozácká vesnice - skanzen • přivítání Nového roku v ulicích Kyjeva nebo večeře v restauraci (za příplatek)

Den 1

*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*

Sraz 2 hodiny před plánovaným odletem na letišti F. Chopina, Varšava - stanoviště CK se nachází v zóně "Biura Podróży", mezi zónou letiště B a C. Odlet do Kyjeva. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu transfer do hotelu - ubytování, večeře a přenocování.

Den 2

Po snídani návštěva ukrajinského hlavního města. Krátký přejezd hlavními ulicemi města, během kterého poznáme nejvýraznější pamětihodnosti Kyjeva. Uvidíme mimo jiné: budovu opery, Zlatou bránu (Golden Gate) - bývalou městskou bránu, která je spojena s legendou Boleslava Chrabrého a Szczerbcem (korunovačním mečem polských králů, ve volném překladu „Meč se zářezy“). Zastavíme u pomníku Matky vlasti, odkud se rozprostírá rozsáhlé panorama čtvrtí ležících nad Dněprem. Následně procházka hlavními ulicemi města - Kreščatik. Poté se přesuneme do okolí jednoho z nejstarších chrámů města: Sofijského soboru (UNESCO). Podle tradice na tomto místě v roce 1036 vedl Jaroslav Moudrý vítěznou bitvu s Pečeněhy, kteří ohrožovali město. Od té doby měla katedrála ukazovat sílu a bohatství vládců Ruska. Byla několikrát přestavována a navzdory ničení a rabování v dobách komunismu je považována za jednu z nejvýznamnějších sakrálních památek města. V blízkosti chrámu uvidíme dva pomníky: postavu Bohdana Chmelnického na koni a dojímavý, i když jednoduchý Památník obětí velkého hladomoru. Z katedrály sv. Sofie, se kolem katedrály sv. Michaela Archanděla vydáme na Vladimírskou horu (Volodymyrska hirka). Oblíbená legenda hlásá, že právě na tomto místě bratři Kyj, Šček, Choriv a jejich sestra Lybeď založili osadu, která byla jádrem města. V současné době se zde nachází park, jehož centrálním objektem je pomník knížete Vladimíra. Odpoledne navštívíme Kyjevskopečerskou lávru (seznam UNESCO). Chrámovo-klášterní komplex byl založen mnichy Feodosijem a Antonijem Pečerským. Místo se rychle proslavilo jako zázračné a očišťující od hříchů. Začali jej nazývat také lávrou (název je vyhrazen pro nejdůležitější náboženská centra). Pro turisty je největší atrakcí Dolní lávra - chrámový komplex umístěný v podzemí v přírodních jeskyních. Během prohlídky oběd v místní restauraci (výměnou za večeři v hotelu, která v ten den nebude). Návrat do hotelu v Kyjevě nebo okolí, přenocování.

Den 3

Po snídani výlet do Mezihoří. Uvidíme zde slavnou rezidenci Viktora Janukovyče, bývalého ukrajinského prezidenta sesazeného během „Euromajdanu“ v únoru 2014. Již v období SSSR to bylo místo odpočinku partijních hodnostářů. Janukovyč si začal přivlastňovat tuto usedlost od roku 2002, kdy převzal úřad premiéra Ukrajiny. Po zvolení za prezidenta země oficiálně prohlásil Mezihoří za své sídlo. O bohatství a přepychu tohoto moderního paláce dlouho kolovaly po Ukrajině legendy. Ukrajinci mohli vidět sídlo teprve po útěku svrženého prezidenta. Součástí komplexu je také: jachtový přístav, golfové hřiště, stáje, střelnice, tenisové kurty, přistávací plocha pro vrtulníky a dokonce i pštrosí farma a honební oblast. Dnes je zde muzeum, které ukazuje míru korupce a demoralizace na nejvyšších žebříčcích státní správy. Návrat do hotelu v Kyjevě nebo okolí, oběd (výměnou za večeři v hotelu, která v ten den nebude). Volné odpoledne k přípravě na Silvestra. Večer slavnostní silvestrovská večeře v hotelu nebo v restauraci mimo hotel (za příplatek v rezervačním systému, viz níže). Možnost přivítání Nového roku společně s obyvateli města v ulicích Kyjeva.

Den 4

Po pozdní snídani Vás zveme k procházce po kyjevském údolí. Tato historická část Kyjeva až do 19. století fungovala skoro jako samostatné město. V době, kdy v Horním městě bydleli knížata a důstojníci a vedl se klášterní život, zde rytmus života udávali obchodníci a řemeslníci, konaly se zde pravidelné trhy a jarmarky, které přilákaly z daleka zástupce různých národností a náboženství. Dnes, po letech zanedbávání a dokonce i záměrného ničení tato čtvrť opět získává své kouzlo. Projdeme Andrejevským svahem: ulicí porovnávanou kdysi s pařížským Montmartre'm, mnohými považovanou za jednu z nejzajímavějších v Kyjevě. Uvidíme pravoslavný barokní chrám sv. Ondřeje, hrad „Richarda I. Lvího srdce“, dům, kde žil prozaik Michail Afanasjevič Bulgakov. Procházku zakončíme na náměstí Nezávislosti a u Samsonovy fontány. Následně ještě navštívíme městské muzeum Mamayev Sloboda. Uvidíme zde obnovenou kozáckou vesnici s charakteristickou architekturou. Je to živá výstava zajímavě ukazující kulturu jednoho z nejpestřejších společenstev na Ukrajině. Návrat do hotelu v Kyjevě nebo okolí, večeře.

Den 5

Ráno snídaně, vystěhování z hotelu; transfer na letiště. Odlet do Varšavy.

Upozornění k programu

- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno.

- Prohlídky objektů ne vždy zahrnují návštěvu interiéru vzhledem k nedostatku času nebo dostupnosti pro turisty

- Během návštěvy sakrálních památek je vyžadováno odpovídající oblečení, navíc musí mít ženy hlavu zahalenou šátkem.

- Delegát neprovází po muzejních objektech.

- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich rezidentů/delegátů.

- Nejpoužívanější měnou na místě je EURO (nutnost výměny na ukrajinské hřivny - UAH).

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet do Kyjeva, letištní taxy, ubytování v hotelu v Kyjevě nebo okolí (4 noci), stravování: snídaně (4) a (4) pokrmy dle programu (možnost výměny večeře za oběd), transfery: letiště - hotel - letiště, turistický program (viz níže), služby delegáta, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, rezervační poplatky, služby průvodců, spropitné cca 60 EUR (povinný poplatek placený na místě), fakultativní výlety, nápoje k večeřím nebo obědům, další jídla, silvestrovskou večeři (za poplatek), jiné osobní výdaje a náklady na vyřízení běloruského víza.

SILVESTROVSKÁ VEČEŘE (za poplatek)

Je organizována v hotelové restauraci nebo v restauraci nedaleko centra města. V ceně je zahrnuta slavnostní večeře, předkrmy, 2 hlavní jídla a dezert; káva a čaj a minerální voda nebo víno (0,5 l vína na osobu); ostatní nápoje jsou za příplatek. Mechanická hudba a místo k tanci. O půlnoci sklenka sektu a teplé občerstvení. Upozornění! Návrat do hotelu na vlastní náklady. Detaily týkající se silvestrovské večeře uvedeme v polovině listopadu na www.R.pl.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.