Vyhledávání zájezdu
Silvestr v Baku - Ázerbájdžán

Silvestr v Baku

Ázerbájdžán

, Program starstarstarSilvestr v Baku

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Silvestr v Baku (vízum)
Popis hotelu

Ubytování

*** hotel - střední kvality, který se nachází na okraji města nebo mimo město.

Vybavení: restaurace a bar.

Pokoje: dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky) s koupelnou, často s telefonem a TV.

Strava: kontinentální snídaně formou bufetu (4) a pokrmy dle programu (3) - možnost výměny večeře za oběd - formou bufetu nebo servírované ke stolu.

Víza

Vízum do Ázerbájdžánu

- Za účelem získání víza je třeba na adresu wizy@R.pl poslat e-mail - v názvu zveřejnit jméno a příjmení klienta a číslo rezervace s kódem zájezdu (např. Jan Kowalski - 145369785 SBK/12/29) - obsahující barevný scan první stránky cestovního pasu (obsahující údaje o majiteli) ve formátu pdf. Žádost o vízum musí být dokončena v rezervačním systému.

- V cestovním pase musí být dvě volné strany za sebou a datum platnosti minimálně 6 měsíců od data návratu. Tyto údaje musí být zaslány nejpozději 21 dní před odletem společně s vysoce kvalitní kopií dokumentu (musí být zcela čitelná).

- Povinný poplatek za udělení víza dle ceníku.

UPOZORNĚNÍ! Osobám s razítkem Arménie v cestovním pase může být odepřen vstup do Ázerbájdžánu, přestože mají platné vízum. Účastníkům zájezdu, kteří byli dříve v Arménii, doporučujeme před podáním žádosti o vízum do Ázerbájdžánu vyměnit cestovní pas. Toto omezení platí pouze pro Ázerbájdžán; Arménské pohraniční stráže nedělají problém během vstupu do země po předchozím pobytu v Ázerbájdžánu.

Program

Baku čili „Dubaj Kaspického moře“ • středověké staré město a „skleněné domy“ • Panenská věž (Maiden Tower) a Širvanšáhův palác • Chrám věčného ohně Atešgah • Merdekan - resort ropného boomu • přivítání Nového roku v ulicích Baku nebo večeře v restauraci (za příplatek) • Yanar Dag „Hořící hora“

Den 1

*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*

Sraz 2 hodiny před plánovaným odletem na letišti F. Chopina, Varšava - stanoviště CK se nachází v zóně "Biura Podróży", mezi zónou letiště B a C. Odlet do Baku (možné mezipřistání). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu brzy ráno transfer do hotelu, ubytování a přenocování. Tento den není v hotelu večeře.

Den 2

Po pozdní snídani autobusový výlet do Baku. Hlavní město Ázerbájdžánu je někdy trochu žertem nazýváno „Dubají Kaspického moře“. Město s amfiteatrální polohou někdy překvapivě spojuje tradici s moderností. Zachovalé historické centrum se pyšní středověkými stavbami. V projektu naftařů jsou elegantní rezidence z doby prvního ropného boomu, nad nimiž se tyčí moderní skleněné kancelářské budovy a hotely kontrastující se sídlišti z doby SSSR. Během našeho výletu uvidíme panorama města rozprostírajícího se z parku Dagustu. Projdeme Alejí mučedníků, která je připomínkou obětí Černého ledna a války o Náhorní Karabach. Během přejezdu do centra města uvidíme náměstí Vlajky s nejvyšším vlajkovým stožárem na světě. Pojedeme také do centra Hejdara Alijeva, jehož futuristický blok je nyní jednou z nejznámějších budov v Baku. Na závěr navštívíme jeden z místních trhů - pro obyvatele Ázerbájdžánu je to stále nejpopulárnější forma každodenního nakupování. Během prohlídky oběd v místní restauraci. Návrat do hotelu, přenocování.

Den 3

Po snídani prohlídka historického centra Baku: Iceri Seher. Úzké, křivolaké uličky, minarety mešit, obchody s ručně tkanými koberci, stylové restaurace - to vše dává starému městu v Baku specifický charakter odlišný od zbytku města. Po staletí byl zde koncentrován prakticky celý městský život. Teprve na konci 19. století budovy města přesáhly pevné hradby. Objevování starého Baku začneme u Panenské věže (Maiden Tower). Masivní budova neznámé historie a neobvyklé konstrukce byla vždy symbolem Baku a tématem legend. Následně navštívíme Širvanšáhův palác, ve kterém pobývali kdysi místní vládci. Uvidíme také nejstarší mešitu města. Během prohlídky oběd v jedné z tradičních restaurací. Odpoledne volný čas k přípravě na Silvestra. Večer slavnostní silvestrovská večeře v hotelu (za příplatek, viz níže) nebo možnost přivítání Nového roku společně s obyvateli města v ulicích Baku.

Den 4

Po pozdní snídani výlet po Apšeronském poloostrově. Na mysu ostře vřezaném do Kaspického moře, kde nyní dominuje těžba a průmyslová činnost lze stále najít působivé památky. Naší první zastávkou bude Ramana. Uvidíme zde nejmalebnější části starého opevnění, jehož stavba začala ve 12. století. Následně Chrám věčného ohně Atešgah. Mimořádný přírodní jev od dávna fascinoval obyvatele těchto oblastí; samovolně hořící zdroje zemního plynu byly přírodními centry prvních kultů. Chrám v Suraxani v období jeho rozkvětu přitahoval poutníky až z Indie a byl v provozu až do 80 let 19. století. Dnes je muzejním objektem. Další zastávkou na trase bude Merdekan. Během ropného boomu byl oblíbeným přímořským letoviskem, nejzelenějším místem na poloostrově. Zachovaly se zde také zajímavá středověká opevnění. Výlet zakončíme v Yanar Dag. „Hořící hora“ je jedním z nejzajímavějších míst Apšeronu a přitahuje turisty výhledem na hořící oblaka plynu. Během výletu oběd. Návrat do hotelu v Baku.

Den 5

Velmi brzy ráno vystěhování z hotelu a transfer na letiště (snídaně v podobě snídaňových balíčků). Odlet do Varšavy (možnost mezipřistání v Kyjevě). V Kyjevě (možné čekání na přestup do Varšavy) doporučujeme odjezd z letiště do města městskou hromadnou dopravou (autobus, metro). Tímto způsobem se dostaneme do centra Kyjeva na promenádu Kreščatik a Náměstí svobody. Volný čas na nákupy a oběd na vlastní náklady. Následně návrat na letiště a odlet do Varšavy.

Upozornění k programu

- Výše uvedený program je pouze rámcový, jednotlivé body programu mohou být realizovány v jiném pořadí.

- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno. - Delegát neprovází po muzejních objektech.

- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich rezidentů/delegátů.

- Během návštěvy sakrálních památek je vyžadováno odpovídající oblečení, navíc musí mít ženy hlavu zahalenou šátkem.

- Nejpoužívanější měnou na místě je USD (nutnost výměny na ázerbájdžánské manaty AZM). Aktuální kurzy lze nalézt/porovnat na internetových stránkách www.cnb.cz.

- V Ázerbájdžánu jsou ceny vyšší než v České republice.

- Místní bankomaty a platební terminály přijímají cizí bankovní karty.

- V Ázerbájdžánu fungují telefony českých operátorů. Ohledně dotazů týkajících pokrytí a poplatků za roamingové služby se obraťte přímo na svého operátora.

- Nejpopulárnějším cizím jazykem je ruština.

- V rozporu s rozšířenými představami nemají obyvatelé Kavkazu nic proti používání tohoto jazyka.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet do Baku (možnost mezipřistání), letištní taxy, ubytování v hotelu v Baku nebo okolí (4 noci), stravování: snídaně (4) a (3) pokrmy dle programu (možnost výměny večeře za oběd), transfery: letiště - hotel - letiště, turistický program (viz níže), služby delegáta, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, rezervační poplatky, služby průvodců, spropitné cca 90 EUR (povinný poplatek placený na místě), fakultativní výlety, nápoje k večeřím nebo obědům, další jídla, silvestrovskou večeři (za poplatek), jiné osobní výdaje a náklady na vyřízení ázerbajdžánského víza.

SILVESTROVSKÁ VEČEŘE (za poplatek)

Je organizována v hotelové restauraci nebo v restauraci nedaleko centra města. V ceně je zahrnuta slavnostní večeře, předkrmy, 2 hlavní jídla a dezert; káva a čaj a minerální voda nebo víno (0,5 l vína na osobu); ostatní nápoje jsou za příplatek. Mechanická hudba a místo k tanci. O půlnoci sklenka sektu a teplé občerstvení. Upozornění! Návrat do hotelu na vlastní náklady. Detaily týkající se silvestrovské večeře uvedeme v polovině listopadu na www.R.pl.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.