Vyhledávání zájezdu
Sileks - Makedonie

Sileks

Makedonie

Ochryda, Hotel starstarstarstarSileks

Počet termínů:

25 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Light all inclusive

Doprava:

letecky Katovice

Počasí:Popis hotelu

Poloha

Velký a vkusný třípatrový hotel Sileks se nachází přímo u břehu Ohridského jezera, mezi křišťálově čistou a blankytně modrou vodou jezera a zelení borového lesa. V lese lze najít turistickou stezku vedoucí ke klášteru sv. Štěpána ležícímu v nadmořské výšce 720 m. Centrum Ohridu je vzdáleno cca 4 km od hotelu Sileks a ohridské letiště je cca 10 km daleko.

Pláž

Soukromá, písčito-oblázková pláž s pozvolným sestupem do jezera se nachází cca 150 m od hotelu Sileks. Lehátka a slunečníky na pláži - zdarma. Průzračná voda jezera láká ke koupání a šnorchlování.

Vybavení

24hodinová recepce s ​​lobby (na recepci bezplatný trezor), výtah, restaurace s terasou a aperitiv barem, bar, velký obdélníkový venkovní bazén, mini posilovna, dětské hřiště. Lehátka a slunečníky u bazénu - zdarma. Za příplatek: masáže, sauna a půjčovna kol.

Pokoje

Hotel Sileks nabízí ubytování ve více než 100 komfortních dvoulůžkových pokojích (s možností 1 přistýlky pro dospělou osobu nebo dítě, přistýlka v podobě pohovky). Pokoje jsou vybaveny koupelnou (WC), satelitním TV, telefonem, individuálně nastavitelnou klimatizací, mini barem (za poplatek). Každý pokoj je vybaven balkonem nebo terasou (stůl a židle)

Strava

All Inclusive Soft: snídaně (7:00-10:00), obědy (13:00-15:00) a večeře (19:00-21:30) - jsou podávány formou bufetu. Neomezené množství nealkoholických nápojů a místních alkoholických nápojů (10:00-22:00).

Sport a zábava

Basketbalové a fotbalové hřiště, tenisový kurt, sauna (za poplatek cca 7 EUR/30 min.), fitness, mini posilovna, dětské hřiště. Několikrát týdně ve večerních hodinách živá hudba.

Internet

V areálu hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie

****Webové stránky: http://hotelsileks.mk/

Náš názor

Hotel Sileks doporučujeme zejména pro klienty, kteří hledají odpočinek a klid mimo centrum a zároveň oceňují blízkost turistických atrakcí, které jsou na dosah ruky v nedalekém Ohridu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program

Kaskádová oblast Ohrid, plná jedinečných památek, obklopená malebnými horami národního parku Galicica, zasazená do velkého moře Ohridského jezera, je krásou přírody a architektury shromážděné na jednom místě. Přidejte k tomu místní kuchyni a máme opravdovou lahůdku.

Den první

Odlety z Polska. Sraz na letišti, u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na: r.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední

Čas na odpočinek, koupání a opalování, účast na fakultativních výletech atd.

Den poslední

Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nocí, stravování dle specifikace hotelu, služby polského rezidenta, balíček pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů), pobytovou taxu (cca 0,8 EUR/den/os., platí se na místě) a jiné osobní výdaje.

Jiné

MAKEDONIE základní informace

Měna

MKD - Makedonský denár. 1 denár = 100 deni. Je možné platit kreditními kartami a používat bankomaty. EUR a USD lze vyměnit v bankách v každém městě.

Spropitné

Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména o řidičích během fakultativních výletů a pro číšníky v restauracích. Stává se, že spropitné je připočteno k účtu.

Vízum

Obyvatelé ČR mohou cestovat do Makedonie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu.

Časový posun

Stejný jako v České republice.

Orientační ceny

Oběd v restauraci cca 300 MKD; 1,5 l minerální vody - 20-30 MKD; káva v kavárně cca 100 MKD. Ceny v letoviscích jsou v sezoně mírně vyšší než v mimo sezónu a ve vnitrozemí.

Pošta

Na mnoha místech stojí poštovní schránky, často také v hotelech.

Elektřina

Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony

Mobilní telefony fungují bez problémů v celé Makedonii. Místní hovory jsou levné, zahraniční jsou však drahé. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu. Doporučujeme mít telefon bez sim karty a při příjezdu zakoupit místní předplacenou kartu.

Makedonie

Makedonie má malou plochu, ale její krása ohromí každého. Jejím největším pokladem jsou krásné, zachovalé kostely a kláštery umístěné na malebných místech. Lákadlem pro turisty je Ohridské jezero, které je nejhlubší na Balkáně a současně nejstarší v Evropě.

Ohrid

Ohrid je jedno z nejznámějších makedonských měst, které je společně s Ohridským jezerem zapsáno na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Je to nesmírně malebné místo, které se nachází u břehu jezera, na úpatí hory Galičica a částečně na svazích. Je zde mnoho stylových míst, úzkých uliček, hospod, restaurací a barů.

Odlety z: Varšavy. Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na: r.pl/rozklady.

Výlety v okolí

Ohridské perlyVydáme se do největšího pokladu Makedonie, starobylého města Ohrid, který se nachází na úpatí hor Galičica a u břehu obrovského, nejčistšího jezera na Balkáně - Ohridského jezera, označovaného často Makedonským mořem. Řekové a Římané jej nazývali Městem světla, dnes je spojováno s prvními slovanskými věrozvěsty Cyrilem a Metodějem. Ohrid je jedinečným místem na Balkáně, proto je již od roku 1979 na seznamu Světového dědictví UNESCO. Navštívíme mimo jiné krásný pravoslavný kostel sv. Bohorodičky Perivlepty, kde najdeme jedny z nejkrásnějších fresek dávných mistrů. Vydáme se také k antickému divadlu, abychom dále přešli k pohlednicovému vyhlídkovému místu u kostela sv. Jana, odkud se rozprostírá nádherné panorama okolí. Následně se vydáme na plavbu lodí po Ohridském jezeře. Z vody budeme obdivovat mimo jiné majestátní hory a okolní bývalou rybářskou vesnici. Během dne plného dojmů navštívíme také Muzeum papíru a odhalíme tajemství ohridských perel, které představují nezapomenutelný suvenýr z cesty do Makedonie. Volný čas v centru města Ohrid, jehož četné památky nejsou jen turistickou atrakcí, ale slouží také jako pozadí pro mnoho balkanských filmových produkcí, bude vyvrcholením tohoto dne. Návrat z výletu na večeři. Cena cca 25 EUR. V ceně: přejezd klimatizovaným autobusem; polsky hovořící průvodce nebo/a místní průvodce; vstupy do navštívených objektů, plavba po jezeře.

Plavba lodí: „Tam kde tluče srdce přírody“ - prameny Černého Drimu a klášter sv. Nauma.Plavba lodí ke klášteru sv. Nauma. Navštívíme prehistorickou osadu na vodě v zátoce Kostí. Kostel sv. Nauma je mystické místo, kde lze podle legendy po přiložení ucha k hrobu světce slyšet tlukot jeho srdce. Následně relaxační plavba k pramenům řeky Černý Drim. Je to úžasné místo, kde lze slyšet pouze zvuky přírody. Ochutnáme také místní speciality a dozvíme se, jak se vyrábějí slavné Ohridské perly. Cena cca 35 EUR V ceně: přejezd do přístavu; plavba lodí, plavba po pramenech; ochutnávka; polsky hovořící průvodce nebo/a místní průvodce.

Albánie - Jak Krakov a Varšava - návštěva albánského hlavního města.Albánie je zemí s bohatou a pestrou historií. Během celého dne uvidíme dvě nejcharakterističtější města této země. Nejprve se vydáme do Tirany, hlavního města Albánie, které je plné kontrastů a překvapení. Široké moderní tepny sousedí s úzkými zapomenutými uličkami. Nedávno zrekonstruované centrum uchvacuje spojením klasiky s moderností, zatímco pouliční provoz přivádí k šílenství dokonce zkušené řidiče. Během procházky městem uvidíme slavnou architektonickou „perlu“ - pyramidu Envera Hodži, vejdeme dovnitř obrovského bunkru, který se nachází v centru města pod Ministerstvem vnitra a půjdeme k Bloku - čtvrti, která byla za komunistického režimu pro běžné občany nepřístupná. Zde uvidíme mimo jiné dům Envera Hodži. Následně navštívíme historické hlavní město Krujë, které je často nazývano albánským Krakovem. Uvidíme mimo jiné historický turecký bazar plný rukodělných řemesel, koberečků a stříbrných iligranů. Během výletu navštívíme místní muzeum. Následně oběd (za příplatek) a přestávka na volný čas. Návrat do hotelu na večeři. Požadovaný doklad: cestovní pas nebo občanský průkaz. Cena cca 55 EUR. V ceně: přejezd klimatizovaným autobusem; polsky hovořící průvodce nebo/a místní průvodce; vstup do navštívených objektů.

Skopje - hlavní město, město Matky Terezy a kaňon Matka - zázrak přírody.

Srdce Balkánu - hlavní město Makedonie, Skopji začneme prozkoumávat od pevnosti Kale. V minulosti byla pravděpodobně sídlem Justiniána I. Následně přejezd na největší čaršiju (bazar) v Evropě, kde v labyrintu uliček uvidíme orientální budovy z období turecké vlády. Nachází se zde mešita Mustafa Pasha, největší v zemi a karavanseraj Suli An. Obdivovat budeme také výsledky projektu „Skopje 2014“ - moderní prostředí nové části centra města. Uvidíme kombinaci historických prvků, jako je kamenný most, s novými budovami v klasickém stylu a památky symbolizující postavy a události významné pro historii Makedonie. Skopje je také místo narození Matky Terezy, uvidíme pamětní dům zasvěcený její památce. Zázrak přírody - kaňon Matka, nejkrásnější v Makedonii, vytvořený na řece Treska nedaleko Skopje - to je další atrakce tohoto výletu. Odpočineme si během plavby loďkami, obklopení neobvyklou krajinou a krásnou přírodou; prohlédneme si také jeskyni. Návrat do hotelu na večeři. Cena cca 45 EUR V ceně: přejezd klimatizovaným autobusem; polsky hovořící průvodce nebo/a místní průvodce; vstup do kaňonu Matka, plavba loďkami.

Národní park Galičica, Gigola, Heraclea

To bude krásný den! Strávíme jej v Národním parku Galičica a u Prespanského jezera, kde budete mít volný čas na odpočinek u vody. Pokud budeme mít štěstí, pak uvidíme pelikány, kteří tam žijí. Ve městě Bitola navštívíme pravoslavný kostel sv. Dimitrije se slavným vyřezávaným dřevěným ikonostasem. Hlavní ulicí Širok Sokak projdeme na náměstí se sochou Filipa II. Macedonského s Hodinovou věží a mešitami ze 16. století (Evi a Isak). Navštívíme také starobylé řecké město Heraclaea Lincaestis s fragmenty chrámů a krásnými mozaikami. Dále navštívíme etno muzeum Podmochani, kde nás překvapí neuvěřitelná a bohatá soukromá sbírka krojů. Cena cca 37 EUR V ceně: přejezd klimatizovaným autobusem; polsky hovořící průvodce nebo/a místní průvodce; vstupenky do navštívených objektů. Aquafun - ideální místo k odpočinku a spoustě zábavy jak pro dospělé, tak i pro děti. Nachází se přímo u Ohridského jezera, poskytuje úžasný a nezapomenutelný výhled. Skluzavky, dětské bazény a velký bazén pro pokročilé plavce - každý zde najde něco pro sebe. Cena cca 20 EUR V ceně: přejezd klimatizovaným autobusem; vstup do aquaparku.

Ohridské jezero z ptačí perspektivy - let paraglidemPro milovníky adrenalinu doporučujeme neobvykle scénické paraglidingové lety v tandemu - z kopců Národního parku Galičica u Ohridského jezera. Lety jsou povoleny pro osoby od 5 let věku. Lety v tandemu nevyžadují speciální přípravu, pouze dodržování pokynů instruktora, s nímž letíme. Je důležité mít správné oblečení - dlouhé kalhoty, mikinu, boty, které drží na noze. Možnost seskoku závisí na počasí. Cena cca 65 EUR V ceně: přejezd z/do hotelu; letový instruktor; film natočený během letu.

Makedonský večerCelý balkánský region je proslulý svým úžasným folklorem, hudbou a vynikajícím jídlem. Již jen na několika místech světa je folklór tak živý, jako zde v Makedonii. Není to památka minulosti, děje se to tady a teď. Tanec a zpěv jsou nedílnou součástí místní kultury. Zažijeme tuto atmosféru a my! U společného stolu při rytmu balkánské hudby. Cena cca 20 EUR V ceně: přejezd z/do hotelu; vystoupení folklórního souboru, občerstvení z místních specialit.

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polštině (při min. 15-20 osobách v závislosti na výletu). Jejich organizátorem není CK, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb. Sestavuje také jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem pro přihlášení na fakultativní výlety. Není možnost platby kreditní kartou.Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Umístění ubytovacího zařízení v mapě má pouze informativní charakter a je poskytováno bez záruky.

Nahrávám...