Vyhledávání zájezdu
Rumunsko - Transylvánie, hrad Drakuly i Ceausescův - Rumunsko

Rumunsko - Transylvánie, hrad Drakuly i Ceausescův

Rumunsko

, Hotel starstarstar

FM


Rumunsko - Transylvánie, hrad Drakuly i Ceausescův

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 1 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

autobus -

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Rumunsko - Transylvánie, sídla Drakuly i Ceausesca
Cena zájezdu zahrnuje:
- 3x ubytování v hotelu, 3 x snídaně, dopravu moderním klimatizovaným autokarem, průvodce, zákonné pojištění CK, DPH
Cena zájezdu nezahrnuje:
- vstupy, místní taxy
Doprava autokarem - odjezdová místa
Bez příplatku: Brno Příplatek 100 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov Příplatek 200 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov, Humpolec, Jihlava - Pávov Příplatek 400 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice Příplatek 500 Kč: Praha CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.
Den 1.
Odjezd, přejezd z ČR,přes Slovensko a Maďarsko.
Den 2.
Příjezd do Rumunska. Přejezd do vnitrozemského Sedmihradska, přes Sibiu. Zastávka u opevněného kostela Christian. Procházka po centru historického města Sibiu. Návštěva hradu Bran, označovaným jako „Drakulův hrad“, v obci ukázky lidové architektury, pohledy na pohoří Piatra Craiului (mohutná vápencová hradba nad Zarnesti) a pohoří Bucegi. Příjezd na ubytování k Brašovu, nocleh.
Den 3.
Cesta Sedmihradskem do pohádkového, hradbami obehnaného města Sigishoara –nazývaného „brána Transylvánie“ a také „Perla Sedmihradska“. Uvidíte starobylou čtvrť s citadelou a změtí starobylých domků, klášterní kostel vyzdobený pestrými koberci, saský kostel na kopci s dřevěným Schodištěm učenců, Hodinovou věž s orlojem - slouží i jako rozhledna a také rodný dům Vlada Tepese „Drakuly“. Poté Biertan (UNESCO). – vesnice s impozantním opevněným saským kostelem z r. 1516 s vícedílným skládacím oltářem a nádherným zastřešeným schodištěm přes údolí Wurmloch, vinařským krajem Vallea Viilor a přejezd nejvyšším horským hřebenem Karpat Fagaraš zpět na nocleh.
Den 4.
Přes karpatské Busteny do úrodného Valašska, do rumunské metropole Bukurešti, která se na konci 19.stol. za Hohenzollernů rozvíjela ve stylu Art déco kolem širokých bulvárů. Ukážeme vám dominantu nevídaných rozměrů jakou je Ceausescův Palác vítězství lidu („Vítězství nad lidem“), dnes sídlo parlamentu i vlády, druhá největší budova na světě zabírající plochu 450 tis.m2. Dále: náměstí revoluce (centrum převratu v roce 1989), královský palác Carola II., kostel u starého knížecího dvora, Národní galerie, palác patriarchy s bazilikou, vítězný oblouk. Večer návrat na nocleh.
Den 5.
Dopoledne v horském středisku Poiana Brašov, které leží uprostřed pohádkové krajiny možnost procházek nebo výjezdem lanovkou na Postavarul (1799 m n.m.). Odpoledne Brašov - prohlídka historického, hradbami obehnaného Starého Města se Starou radnicí, jehož dominantou je Černý kostel, největší gotická katedrála Balkánu s kolekcí koberců a další. Lze vyjet lanovkou na vrch Tampa (955 m), odkud je pěkný výhled na město a okolí. Odpoledne odjezd. Zpáteční cesta.
Den 6.
Přejezd Maďarskem a Slovenskem, návrat do ČR

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.