Vyhledávání zájezdu
Résidence Le Britania - Francie - Rhône Alpes - Savojské Alpy - Les Trois Vallées

Résidence Le Britania

Francie » Rhône Alpes » Savojské Alpy » Les Trois Vallées

, Hotel starstarstarRésidence Le Britania

Počet termínů:

16 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

vlastní -

Počasí:

Dnes Počasí v Courchevel - transparent 17°C


Ubytování
Útulná rezidence La Britania se nachází ve čtvrti nazývané La Tania a přímo u sjezdovek (cca 30 m). Lyžařské vleky, obchody a restaurace se nacházejí také v blízkosti. Bezplatný skibus jezdí denně mezi La Tania a Courchevel.

K vybavení do dřeva oděné rezidence patří recepce, výtah, Wi-Fi, lyžárna a úschovna zavazadel. Parkovací místa (cca 100 m od ubytování) a zpoplatněná parkovací garáž tu najdete dle dostupnosti také.

S Vaším skipasem obdržíte navíc 1x bezplatný vstup do části Aqualudic v Aquamotion Courchevel (od 6denního skipasu Vallée de Courchevel). Od 6denního skipasu Les 3 Vallées obdržíte dokonce 2x bezplatný vstup a navíc můžete použít také Aquawellness.

Vybavení a stravování
Příjemná studia a apartmány mají obývací místnost na spaní, některé i oddělené ložnice, koupelnu, oddělené WC, fén na vlasy (bezplatně k zapůjčení na recepci, dle dostupnosti), TV, Wi-Fi (omezené množství dat), trezor (za poplatek) a balkon nebo terasu. Plně vybavená kuchyně má sporák, lednici a myčku na nádobí.

Bez stravování.
Lokalita
Courchevel se nachází v západní části proslulých "3 Vallées". Mondénní zimní středisko Courchevel skýtá celých 150 km velmi rozmanitých sjezdovek, které najdete na pěti různých výškových stupních - počínaje na 1 300 m a konče na 1 850 m nadmořské výšky. V první řade pro rodiny s dětmi je Courchevel 1 550 velmi oblíbeným cílem. Mnohé zelené a modré sjezdovky nabízí jak začátečníkům tak pohodovým lyžařům zdá se nekonečné možnosti. Není divu, že si středisko zasloužilo ocenění "Famille Plus Montagne" (rodina a hory). Courchevel 1650 nabízí oproti tomu náročnější sjezdy, stejně jako bujaré après ski a noční život za prima ceny. Potrpíte si spíše na luxus, párty a spoustu legrace? Pak vám doporučujeme pobyt na nejvyšší úrovni a to v Courchevel 1850 anebo v St. Tropez zimních sportů.
Skipas
Detaily o skipasu, včetně informace, zda je již zahrnut v celkové ceně, naleznete v ceníku.
Se skipasem „Courchevel“ máte přístup ke 150 km sjezdovek v lyžařském středisku, které vám nabídne několik novinek. Hned více vleků bylo v poslední době rozšířeno. Šesti sedačková lanovka „La Forêt” s krytem proti špatnému počasí nahradil dřívější čtyřku, „Aiguille du Fruit“ je také nová. Rychlostní šesti sedačková lanovka byla nasazena pro obě dřívější tří a čtyř sedačky.

Hned několik zelených a modrých sjezdovek se postará o to, aby vaše první pokusy na lyžích byly úspěšné - najdete je především ve spodní části střediska, kde vás les bude chránit před větrem a sněhovými srážkami. Na horní části se setkáte zase spíše se zkušenými lyžaři a zastánci freeridingu, kteří si zde budou užívat zimních radovánek na červených a černých sjezdovkách. Krev v žilách vám rozproudí sjezd na strmé straně vrcholku Saulire. I o snowboardisty zde bude postaráno a to díky „Woodpark“ u sedačkové lanovky Plantrey.

Jste-li zkušený nebo náročný lyžař, doporučujeme rozšíření skipasu na „Les 3 Vallées“ (viz. lyžařský region).

2x týdně můžete využít také nabídku večerního lyžování (závislé na sezóně). V turistických kancelářích a u některých stanic lanovky je k jsou k dispozici Wi-Fi hotspoty.
Region
Les 3 Vallées je superlativ pro jedinečné lyžování – proslulá Tři Údolí tvoří jedno z největších lyžařských středisek světa! 166 lyžařských vleků, 600 km upravovaných sjezdovek a nekonečné možnosti radovánek v hlubokém sněhu – se skipasem "Les 3 Vallées" se vám splní každý sen! Ze svahů, které vedou z ledovcového masívu Vanoise s druhou nejvyšší horou Savojských Alp – Grande Casse (3 852 m) – do malebného údolí Moûtiers, se rozprostírá nádherná horská krajina s 250 km² prašanového ráje, v jehož pozadí majestátně ční Mont Blanc.

Jako nejvýše položené lyžařské středisko Evropy zaručuje Val Thorens ve výšce 2 300 m skvělé sněhové podmínky od konce listopadu až do začátku května. Navíc zde najdete nejlepší sjezdovku regionu o délce 12 km a s výškovým rozdílem 1 400 m.

Údolí kolem městečka Courchevel patří k nejlépe zařízeným střediskům světa. Vysoce výkonná lanovka vás přepraví na vrchol La Saulire (2 738 m). Zde na vás čeká jedna z nejdelších sjezdovek „Le Creux“, stejně jako černá extrémně náročná sjezdovka padající z vrcholu do Courchevelu.

Méribel, ležící přímo v srdci lyžařského regionu, je ideálním místem pro lyžaře, kteří chtějí dokonale prozkoumat sjezdovky Třech Údolí. Na obou stranách údolí se rozprostírá velké množství sjezdovek. Největší předností této oblasti je však bezpochyby dostupnost všech údolí na lyžích, protože jsou všechna propojena lanovkami a vleky, takže nejste odkázaní na přepravu skibusem a nemusíte zouvat lyže! Zkrátka božské lyžování!

Se skipasem 3 Vallées si můžete vždy jeden den zalyžovat v Paradiski a Espace Killy (více informací obdržíte na pokladně lanovky, ptejte se po lístcích na "Espace Olympique").
Stát
Francie - země lyžařů s mnoha superlativy! Mont Blanc je nejvyšší horou Alp, Vanoise Express je největší a nejrychlejší dvoupatrovou lanovkou světa a Les 3 Vallées je považováno za největší vzájemně propojené lyžařské středisko světa. Jestli si chcete zajezdit na ledovci v Les 2 Alpes, na olympijských sjezdech v Chamrousse, napříč propojenými lyžařskými středisky regionu Les Sybelles nebo v malém, ale určitě ne méně pěkném lyžařském středisku ve Valfréjus, ve Francii najdete vše, po čem Vaše srdce zatouží.

Proč si objednat zimní dovolenou ve Francii?
Co jsou hlavní důvody proto, abyste strávili zimní dovolenou ve Francii? Tato pěkná země láká každý rok mnoho turistů a důvodů pro to může být hned několik. Kulturní nebo krajinná různorodost, popřípadě kulinářské speciality? Minimálně jeden z těchto aspektů by měl být dostatečným důvodem k cestě do Francie! Země nabízí jedinečný výběr pochoutek a světoznámého vína.
I když Francie nabízí nekonečný výběr delikates, pořád to ještě není důvod, proč tuto zemi navštívit právě v zimě, mimořádné podmínky pro lyžování a snowboard však již ano! Francouzské lyžařské regiony patří k těm největším a nejvyšším na světě. Francouzské Alpy jsou nejen nádherné a jisté na sníh, ale nabízejí také perfektně upravené sjezdovky a parádní možnosti hlubokého sněhu ve vyšších polohách. Jen si to představte: čeká na Vás perfektní sjezd, sníh se jen třpytí a před Vámi se majestátně tyčí masív Mont Blanc. Co si člověk může jen víc přát?
K tomu nabízí Francie jedinečné jednodenní výlety a zajímavé památky. Město, které byste si určitě neměli nechat ujít, je Grenoble, kde se v roce 1968 konaly zimní olympijské hry. Město se nachází ve středu francouzských Alp a nabízí všechno, po čem byste jen mohli toužit: muzea, citadelu s dechberoucím výhledem na město obklopené horami. Další bonusový bod: zimní dovolená ve Francii je cenově velmi výhodná!

Kde si můžete ve Francii zalyžovat?
Při tak vysokém poštu lyžařských středisek a sportovních aktivit není výběr toho pravého lyžařského střediska úplně jednoduchý. Masív Vanoise v jižních Alpách Savojska nabízí známá lyžařská střediska La Plagne, Val Thorens, Tignes a Valmeinier. Jednou z toho regionu určitě bude největší lyžařský region světa. Lyžařský region Les 3 Vallées nabízí přes 600 km sjezdovek a 200 lanovek a vleků, které propojují následují střediska: Courchevel, Méribel, Val Thorens a Les Menuires. Les 3 Vallées je velmi jisté na sníh a velmi oblíbenou cílovou destinací pro časný začátek zimní sezóny. Val Thorens je dokonce nejvyšší lyžařskou stanicí v Evropě, která šplhá až do výšky 3 200 m n.m. Středisko Isère, které se táhne od předhůří francouzských Alp až po masív Écrins, je nejrozmanitějším lyžařským regionem ve Francii. Masív Écrins nabízí navíc nádherný výhled na pohoří Dauphinéských Alp.
Ještě více fascinující je nejvyšší hora Evropy Mont Blanc (4 810 m n.m.), která leží v regionu Horní Savojsko. Tento region se nachází ve východní části Francie, přímo na hranici s Itálií a švýcarskými kantony Wallis a Genf. V údolí se potkávají majestátné hory s jednotlivými jezery a řekami. Známé středisko zimních sportů Chamonix, ve kterém se v roce 1924 konaly zimní olympijské hry, může nabídnout vše, co si jen milovníci přírody a fanoušci zimních sportů přejí. Jen zde už si můžete vybrat s mnoha lyžařských středisek jako Chamonix, Les Portes du Soleil a La Clusaz. Les Portes du Soleil spojuje dohromady dvanáct lyžařských středisek a tím pádem zde můžete využít okolo 580 km sjezdovek! protože se sjezdovky nacházejí částečně na švýcarské straně, je překročení hranice na lyžích snadná jako ještě nikdy! Za zmínku stojí i nezapomenutelný výhled, který se mohou lyžaři a snowboardisté za slunečných dnů zažít.
Další zajímavou destinací je Aiguille du Midi (3 842 m n.m.). Tady začíná jedna z nejdelších a nejzajímavějších vysokoalpských lyžařských tratí světa. Trať je okolo 20 km dlouhá a vede přes Vallée Blanche dolů až do Chamonix. Mont Blanc však není jediná vysoká hora ve Francii. Stejně tak majestátný vrchol najdete například v Hautes-Alpes: nejjižnější čtyřtisícovka Alp Barre des Écrins (4 102 m n.m.) nebo Le Meije (3 983 m n.m.) a Mont Pelvoux (3 946 m n.m.), které jsou velmi blízko čtyřtisícové hranici. Se všemi těmito vrcholky na výběr a množstvím lyžařských středisek si ve Francii najde každý to pravé pro zimní dovolenou.
Lyžařský areál
Francouzská lyžařská střediska patří mezi největší, nejvyšší a nejrozsáhlejší střediska na světě. Na prvním místě je třeba zmínit lyžařskou oblast Tři údolí (Les Trois Vallées), která sčítá přes 600 km sjezdovek a 200 lanovek a vleků, jež dohromady vytváří tzv. houpačkový systém a vzájemně propojují tři údolí Courchevel, Méribel a Val Thorens/Les Menuires. Val Thorens je s 2 300 metry nejvýše položeným lyžařským střediskem v Evropě. I lyžařský areál Les Portes du Soleils (v češtině: Brány ke slunci) má rozhodně co nabízet – zimních radovánek si zde užijete na celkem 650 km sjezdovek! Na průzkum se těší 12 propojených lyžařských středisek, které se z části nacházejí i ve Švýcarsku. Záleží na vás, jakým směrem se ráno vydáte – volba mezi výhledem na Ženevské jezero nebo Mont Blanc, jízdou v hlubokém sněhu či v jednom z devíti funparků jistě nebude lehká!Další obrovský houpačkový komplex vytváří střediska La Plagne a Les Arcs (420 km sjezdovek, 169 lanovek a vleků), stejně tak Tignes a Val d'Isère (350 km sjezdovek, 97 lanovek a vleků). Největší a nejvýše položená ledovcová střediska se nachází v Tignes (2 100-3 350 m) a Les 2 Alpes (1 300-3 560 m).Francouzské Alpy se kromě jiného mohou pyšnit nejvyšší horou Evropy “Mont Blanc” (4 809 m). K jejím nohám se sklání slavné středisko Chamonix – dějiště prvních zimních olympijských her v roce 1924. Odtud vede druhá nejvýše položená lanovka Evropy na Aiguille du Midi (3 842 m), výchozí bod pro nejdelší a nejzajímavější sjezd v hlubokém sněhu na světě, více než 20 km dlouhý sjezd po ledovci přes Vallée Blanche do Chamonix.Další olympijské hry se konaly roku 1968 v Grenoblu (alpské disciplíny v Chamrousse) a 1992 v Albertville (některé závody mimo jiné v Tignes).
Jídlo a pití
Ve Francii se après ski odehrává o trochu klidněji než-li v Rakousku. Zásadou však jsou mnohé bary a stánky s občerstvením v lyžařských střediscích. Nějaká ze středisek se postupem času pro své après ski dokonce i proslula. Patří k nim mimo jiné Val Thorens, Tignes, Les Deux Alpes, Méribel a Courchevel. Ve větších střediscích najdete i sportovní centra s bazény, bowlingem, tenisovými kurty a haly na squash, někdy i kluziště. Nabídka je navíc často rozšířená i pro odvážnější sportovce, jedná se o aktivity jako například lední horolezectví, procházky na sněžnicích, paragliding a jízdu na motorových saních. I zde hraje dobré jídlo velkou roli v životě každého Francouze. Naleznete tedy skoro všude velký výběr restaurací, jejichž nabídka zahrnuje pokrmy regionální kuchyně a i pochoutky pro gurmány. K typickým specialitkám patří sýrové fondue, nákyp z brambor a sýru, raclette a bylinný likér Génépi.
Kultura
Svou kulturní a přírodní pestrostí, výborným jídlem a dobrým vínem si Francie získává rok co rok nové příznivce a ti, co tu již byli, se sem s radostí vracejí. I francouzská pohoří mají co nabízet. Překvapí zajímavými možnostmi výletů a památek. Například Grenoble, ležící uprostřed francouzských Alp, skýtá širokou škálu možností. Magnetickou přitažlivost vyzařují různá muzea a kdo už je tady, neměl by vynechat jízdu lanovkou k pevnosti Bastille, je odtud nádherný výhled na město a okolní hory.

Mnoho pamětihodností ve francouzských Alpách vytvořila i sama příroda. Nezapomenutelné momenty vám připraví jízda kabinkovou lanovkou „Télécabine Panoramic“ na Mont Blanc. Během třicetiminutové jízdy mezi Pointe Hellbronner a Aiguille du Midi lanovka několikrát zastaví - během zastávek a vlastně i mimo ně, pořídíte jedinečné fotografie nejvyšší hory Alp (4 810 m). Ne nahoru, ale prudce dolů se svezete v 700 m hluboké přírodní rokli Verdon. Lac de Serre-Ponçon je oproti tomu největším umělým jezerem v Evropě. Když byl tenkrát tok řeky Durance upraven přehradními nádržemi, muselo se hodně obyvatel přesunout. Dnes o této minulosti svědčí už jen kaplička St. Michel, která byla dříve na kopečku, dnes však vyčnívá na malém ostrůvku uprostřed jezera, vskutku malebná podívaná.

Středem pozornosti v Pyrenejích je malá vesnička, do které rok co rok zavítá několik stovek turistů. Řeč je o městečku Lurdy, kde mělo kdysi dojít k mariánskému zjevení. Hlavní atrakcí jsou místní kostely a známá jeskyně Grotte de Massabielle. Zdejší pramen má mít léčivé účinky. Hned po Římě jsou Lurdy druhou největší poutní destinací na světě.

Dalšími krásnými městečky v Pyrenejích jsou například Carcasonne se středověkou pevností a Colmar, známé pro alsaské víno a rodiště Frédérica Augusta Bartholdiho, tvůrce Sochy Svobody. Kvůli mnohým kanálům se jedné části Colmaru říká „Malé Benátky“.

Do tajuplného, paralelního světa se dostanete v Midi Pyrenejích. Vznikly zde fascinující jeskyně, jako je například Grotte de Niaux se zajímavými jeskynními malby.
Slevy
Slevy
• Studio - 4 os. (cca 28 m²), BS - všichni cestující obdrží následující slevu:
• do 4 let včetně 55%
• 5-12 let 10%
• 65-74 let 5%
• od 75 let 55%

• Apartmán - 4 os. (cca 28 m²), BS - všichni cestující obdrží následující slevu:
• do 4 let včetně 55%
• 5-12 let 10%
• 65-74 let 5%
• od 75 let 55%

• Apartmán - 5 os. (cca 35 m²), BS - všichni cestující obdrží následující slevu:
• do 4 let včetně 55%
• 5-12 let 10%
• 65-74 let 5%
• od 75 let 55%

• Apartmán - 7 os., BS - všichni cestující obdrží následující slevu:
• do 4 let včetně 55%
• 5-12 let 10%
• 65-74 let 5%
• od 75 let 55%


Přesnou výši slevy zjistíte tím, že si (kliknutím na cenu ubytování) vytvoříte nabídku.
Toto procentuální zvýhodnění platí pro celkovou cenu zájezdu, tzn. jak pro cenu za ubytování tak i za skipas.

Děti, které jsou při nástupu na zájezd mladší než 24 měsíců, cestují zpravidla zdarma, ale musí být v každém případě nahlášeni v objednávce a být vyplněny jejich údaje.
• Další slevy

Umístění ubytovacího zařízení v mapě má pouze informativní charakter a je poskytováno bez záruky.

Nahrávám...