Vyhledávání zájezdu
Poznávání Arménie - Arménie

Poznávání Arménie

Arménie

, starstarstarPoznávání Arménie

Počet termínů:

30 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Yerevan - transparent 4°C


Cena zahrnuje
zpáteční letenku Praha-Jerevan, ubytování vSilachi Hotel 3* nebo Nairi Hotel 3*+ se snídaní, transfery dle programu, anglicky hovořící průvodce, vstupy
Cena nezahrnuje
obědy a večeře, spropitné, pojištění, příplatek za 4* hotel
Stručný popis
8denní poznávací zájezd po křesťanské historii, kultuře a úžasné přírodě Arménie. Garantovaný začátek každý pátek.
Program
1. den: Odlet z Prahy, přílet do Jerevanu

Uvítání na letišti a transfer do hotelu. Nocleh.


2. den: Jerevan city tour

Po snídani v 11.00 začíná prohlídka města. Navštívíte Tsitsernakaberd - projdete se po Memorial parku a navštívíte muzeum obětí genocidy. Ve 14.00 budete mít čas na oběd. Poté přejedete do Echmiadzinu – spirituálního centra Arménie a jednoho z center křesťanství. Návrat to Jerevanu se zastávkou v chrámu Zvartnots – perle architektury 7.století a památce UNESCO. Návrat do hotelu, nocleh.


3. den: Jerevan – Garni – Geghard – Jerevan

Po snídani v 09.00 pojedete k další památce UNESCO – klášteru Geghard – mistrovské dílo arménské architektury 13století s kostely mistrně vtesanými do skály. Díky své struktuře je to ideální místo pro zpěv sprituálních písní. Komplex je také bohatý na socharškou výzdobu Khachakary – křížové kameny. Po čase na oběd přejedete do chrámu Garni, který jako jediný pohanský chrám přestál příchod křesťanství v roce 301 a stal se letním sídlem králů. Dnes můžete v jeho ruinách obdivovat nádherné mozaiky. Návrat to Jerevanu, kde budete mít čas si zajít na kávu nebo sklenici piva. Nocleh.


4. den: Jerevan – jezero Sevan – Noraduz – Jerevan

Po snídani odjezd k jezeru Sevan na sever od Jerevanu. Jezero Sevan je jedno z největších sladkovodních alpinských jezer na světě. Krásná krajina a křišťálová voda nejsou jediným lákadlem, jezero je také známé svým poloostrovem a chrámovým komplexem založeným v roce 874. Vyplatí se vám vystoupat schody a shlédnout z výšky na zelené khachakary, vytesané z místního zeleného kamene. Po čase na oběd navštívíte starobylý hřbitov Noraduz s khachakary z 6.století. Návrat do Jerevanu, nocleh.


5. den: Jerevan – Khor Virap – Noravank – Jerevan

Po snídani prohlídka kláštera Khor-Virap umístěného na vrcholku kopce v údolí Ararat naproti biblické hoře Ararat, kde Noe postavil svou archu. Je to poutní místo pro místní i turisty, vypadá jako hrad, kde má každý chuť usednout a rozjímat s výhledem na biblickou horu Ararat. Po čase na oběd pokračujete ke klášteru Noravank – kulturnímu a náboženskému centru 13tého století. Klášter stojí v úzké rokli, nad níž se tyčí červené útesy. Večer návrat do Jerevanu, nocleh.


6. – 7. den: Jerevan

Možnost fakultativních výletů:


Ashtarak-Hovhannavank-Amberd (7h) – 87 EUR


Arinj-Tsaghkadzor (6h) – 87 EUR


Talin-Aruch-Gyumri (10h) – 110 EUR


Haghpat-Sanahin (10h) – 163 EUR


Tatev-Karahunge (10h)– 163 EUR


Harichavank-Marmashe-Gyumri (2dny) – 237 EUR


8. den: Jerevan – Praha

Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Upozornění pro klienty

Jedná se o skupinové zájezdy od našeho místního partnera s garantovaným začátkem každý pátek.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.