Vyhledávání zájezdu
Porýní, Ardeny, Lucembursko - Belgie

Porýní, Ardeny, Lucembursko

Belgie

, Hotel starstar

FM


Porýní, Ardeny, Lucembursko

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 1 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

autobus -

Počasí:

Dnes Počasí v Brussels - transparent -1°C
Zítra Počasí v Brussels - transparent -3 - 0°C
19.3. Počasí v Brussels - transparent -5 - 1°C
20.3. Počasí v Brussels - transparent -3 - 7°C


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Romantický Rýn a Ardeny
Cena zájezdu zahrnuje:
- 2x ubytování v hotelu typu Ibis nebo podobném, dopravu moderním klimatizovaným autokarem, průvodce, zákonné pojištění CK, DPH.
Cena zájezdu nezahrnuje:
- vstupy a místní taxy - 2x snídaně 690 Kč
Doprava autokarem - odjezdová místa
Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov Příplatek 100 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov Příplatek 200 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.
Den 1.
Odjezd večer, přejezd přes ČR do Německa.
Den 2.
Ráno příjezd do oblasti Geisen/Rüdesheim. Pohodová vyhlídková jízda po nejkrásnější části romantického údolí Rýna. Budete moci obdivovat jedinečně tvarovaná údolí, které poskytují nádherné panoramatické pohledy na terasovité svahy, na kterých se rozkládají typické kaskádové vinice a malebné vesničky. Budeme míjet středověké zámky a zříceniny rytířských hradů. Zastávíme se u hradu Sooneck a v opevněném městě Bacharach pod hradem Stahleck. Pohled přes Rýn na vodní pevnost Pfalzgrafenstein a hrad Kaub v pozadí. Poté zastávka pod proslulou skálou Lorelei, kterou opěvoval Heinrich Heine, kde se zrodila legenda o dívce s čarokrásným hlasem. Přes vinařský Boppard do Koblence, města malebně položeného na soutoku Rýna a Mosely, zvaný Deutsche Eck. Procházka centrem tohoto původně římského města, ve středověku sídla trevírských arcibiskupů-kurfiřtů, s bazilikou sv. Castora, renesančního zámku i románského dómu. Pak přes Remagen, kde v březnu 1945 spojenci poprvé překročili Rýn. Poté Kolín nad Rýnem, prohlídka centra s nejslavnější ohromnou gotickou katedrálou v Německu, množstvím románských kostelů a dalšími památkami. Podvečer Cáchy (Aachen), město korunovace římských císařů a panovníků Svaté říše římské mezi nimi i čtyři čeští králové, sídlo nejmocnějšího vládce raného středověku Karla velikého. Poznáme Dóm s osmibokou dvoupatrovou kaplí, která je nejvýznamnější stavbou z karolínské doby i radnici, mající podobu pevnosti. Nocleh
Den 3.
Dopoledne volno v lázních ve Spa. Pak La Gleize, kde jako připomínka bojů z r.1944 je vystaven tank Königstiger Joachima Peipera. Poté Bastogne, památník bitvy v Ardenách. Odpoledne nádherný hrad Vianden v Lucembursku, který je svým významem srovnáván s Karlštejnem. Následuje Lucemburk, prohlídka hlavního města velkovévodství. Nocleh
Den 4.
Zastávka v malém městečku Igel, s římským monumentálním milníkem. Poté Trevír, jedno z nejkrásnějších německých měst s řadou památek s římské doby s dodnes zachovanou bránou Porta Nigra, bazilikou, antickými lázněmi, ale také středověkými domy a chrámem. Je zde i rodný dům Karla Marxe. Pak zpět do údolí Mosely, které patří mezi nejromantičtější území Německa. Zastavíme se u pohádkovéhoh hradu Eltz, s množstvím věží a věžiček, ukrytého uprostřed lesů. Zpáteční cesta, návrat do ČR v noci.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.