Vyhledávání zájezdu
Pohodový týden, Západní Tatry, Roháče - Slovensko - Roháče

Pohodový týden, Západní Tatry, Roháče

Slovensko » Roháče

, Hotel starstarPohodový týden, Západní Tatry, Roháče

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Polopenze

Doprava:

autobus -

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Pohodový týden - Slovensko, Polsko - Západní Tatry a Roháče za super cenu
Popis
Tento pohodový týden vás zavede do hor našich sousedů, a to na Slovensko, kde poznáte výjimečný kraj na hranicích Oravy, Chočských Vrchů a Západních Tater - Roháče. Čeká vás zajímavá turistika v krajině ledovcových jezer, strmých hřebenů a nedotčené přírody na slovensko-polském pomezí. Během našeho putování se s velkou pravděpodobností potkáme s kamzíkem nebo svištěm, vyloučené není setkání ani s medvědem. V dolinách nám pak cinkot zvonců připomene přítomnost lidských obydlí v těchto jedinečných a kouzelných horách. Na své si přijdou nejenom nadšení turisté vyznávající alpský charakter hor, ale i méně zdatní, kteří rozhodně nebudou ochuzeni o nádherné horské scenérie s výhledy do širého okolí. Náš hotel leží na úpatí Roháčů na říčce Oravica nedaleko Oravské přehrady, ve městečku Vitanová, kousek od slovensko-polských hranic. Výhodná poloha hotelu zaručuje krátké přejezdy do našich turistických cílů. Ubytování je zajištěno v moderně zařízených pokojích s balkónem, se sprchou a WC, TV, telefonem, s přístupem na internet. Snídaně formou švédských stolů a večeře menu o 3 chodech. Provází M. Báčová.
Strava
Snídaně formou švédských stolů a večeře menu o 3 chodech.
Zájezd zahrnuje
5x nocleh, 6x snídaně, 4x večeře,1x typická místní večeře, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály
Zájezd nezahrnuje
vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje", 1lůžkový pokoj 1 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků do 30 000 Kč za 245 Kč
Program
Den 1
odjezd v nočních hodinách z ČR na Slovensko.
Den 2
příjezd na ubytování, dopolední snídaně, ubytování dle možnosti hotelu, základní varianta (náročnost 1,5 z 5, 3 hod., ^50 m, ˇ50 m): krátká túra do blízkého Aquaparku ORAVICE, koupání a zpět stejnou cestou. Večeře
Den 3
snídaně, busem odjedeme do Polska - oblast ZAKOPANE. Těžší varianta (3 z 5; 8 hod., ^1 050 m, ˇ1 050 m): pro turistické nadšence výšlap na "národní horu Polska" - GIEWONT (1 905 m) s impozantním rozhledem od Podhalí přes Gorce, Oravu, Babí horu po Západní Tatry, Nízké Tatry a některé vrcholy Vysokých Tater. Zpět stejnou cestou, alt. okružní trasou přes KONDRATOWU DOLINU k autobusu. Lehčí varianta (1,5 z 5; 5 hod., ^350 m, ˇ350 m): pro méně zdatné možnost výstupu na protější hřeben v oblasti GUBALOWKA (1 120 m) s nádhernými výhledy na TATRY, po hřebeni sestup zpět do města. Možnost zkrácení trasy lanovkou. Odjezd na ubytování, večeře.
Den 4
snídaně, odjezd busem do ROHÁČSKÉ DOLINY, základní varianta (2 z 5; 7 hod., ^600 m, ˇ600 m): odtud po cestě k ROHÁČSKÝM PLESŮM pod vrcholy PLAČLIVÉ (2 125 m) a OSTRÝ ROHÁČ (2 087 m). Okružní trasou okolo Tatliakovej chaty zpět k autobusu. Těžší varianta (3 z 5; 8 hod., ^1 175 m, ˇ1 175 m): pro zdatnější možnost výstupu od autobusu na hřeben Roháčů s vrcholy BRESTOVÁ (1 902 m), SALATÍN (2 047 m), SPÁLENÁ (2 083 m) a PACHOTA (2 166 m). Celodenní plnohodnotná turistika s panoramatickými výhledy na každém kroku. Sestup do údolí k busu a společný odjezd na ubytování, večeře.
Den 5
snídaně, okružní trasa vápencovými soutěskami na pomezí Západních Karpat a Tater. V KAČIANSKÉ DOLINĚ budeme obdivovat staré zrekonstruované vodní mlýny. Průchod kaňonem po již nepoužívané silnici nás dovede na úpatí CHOČSKÝCH VRCHŮ s výhledem na Liptovskou Maru. Dále proti proudu říčky Prosečianka vstoupíme do jedné z nejhezčích krasových soutěsek na Slovensku - PROSIECKÉ DOLINY. Hluboký, divoký a nespoutaný kaňon nám leckde připomene scenérii Yosemitského NP, lehčí varianta (1 z 5, 4 hod., ^200 m, ˇ200 m): procházka k vodním mlýnům a do PROSIECKÉ DOLINY.
Den 6
snídaně, odjezd do Polska. Základní varianta (2,5 z 5, 7 hod., ^500 m, ˇ500 m): výstup na chaty MUROWANIEC (1 550 m) a dále na VELKI STAW GASNIECZOWY. Těžší varianta (3 z 5, 4 hod., ^400 m, ˇ1 300 m): pro zdatnější možnost hřebenové túry na vrchol LALIOVE (2 050 m). Společný odjezd na ubytování, večeře.
Den 7
snídaně, dopolední odjezd k ORAVSKÉMU HRADU, možnost návštěvy hradu, nebo možnost zkusit plavbu na pltích, polední odjezd do ČR, příjezd ve večerních hodinách.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.