Vyhledávání zájezdu
Pobaltí a Finsko - Finsko

Pobaltí a Finsko

Finsko

, HostelPobaltí a Finsko

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis
První zastávkou v rámci tohoto zájezdu bude Vilnius, tedy hlavní město Litvy. Vilnius leží na soutoku řek Vilnia a Neris a na rozdíl od Rigy a Tallinnu se nenachází v blízkosti moře. Vilnius se pyšní krásnou přírodou a netknutou barokní výstavbou v jeho centru. Historické centrum je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Pro centrum Vilniusu jsou typické úzké a křivolaké uličky a krásná barokní zástavba. Je zde k vidění například Prezidentský palác, který je v současné době sídlem litevské prezidentky. Nedaleko paláce se nachází Dům signatářů, který je pro Litvu velmi významným místem, jelikož zde došlo k vyhlášení vzniku litevského státu. Ve Vilniusu najdeme i moderní architekturu. Asi nejvýraznějším symbolem moderny a zároveň nejvyšší budovou Litvy i celého Pobaltí je mrakodrap Europa Tower, který byl slavnostně otevřen 1.5.2004. V tento den také Litva vstoupila do EU.
Také se pojedeme podívat na hrad Trakai, který se nachází ve stejnojmenné obci. Jedná se o vodní hrad postavený na ostrůvku na jezeře Galvé, kam se dostanete buď po pěší lávce. Hrad je postaven z červených cihel, díky čemuž je snadno zapamatovatelný a za poplatek se lze podívat i dovnitř. O vodě, která obklopuje hrad, se říká, že je zakletá. Velkovévoda Gedimino prý do vody hodil hlavu jednoho z křižáckých bojovníků a od té doby voda nezamrzá a neroztává, dokud si nevyžádá oběť.
Dalším bodem programu bude Šiauliai, což je čtvrté největší město Litvy. Můžeme zde vidět například kostel sv. Petra a Pavla, který se nachází na severním konci hlavní ulice Tilžes gatve, která protíná město Šiauliai od severu k jihu. Hlavní ulici protíná z východu na západ ulice Vilniaus gatve. V místě, kde se tyto dvě ulice protínají, vzniklo malé náměstíčko, na kterém se nachází také malá věž s hodinami.
Město Šiauliai však tak trochu stojí ve stínu proslulého Křížového vrchu neboli Hory křížů. Tento vrch leží asi 10 km od něj a je nejvýznamnějším poutním místem Litvy. Zdobí jej tisíce křížů různých velikostí a tvarů, které sem dali lidé z celého světa. Vrch a jeho historie jsou opředeny tajemstvím. Existuje několik různých teorií a legend, které různým způsobem popisují, jak se zde kříže dostaly. Jednou z teorií je, že zde byly kříže vztyčeny během tří dnů a nocí truchlícími rodinami vojáků zabitých ve velké bitvě. Podle jiných šlo o dílo otce, který v zoufalé snaze vyléčit svou nemocnou dceru, postavil na hoře kříž. Během několika málo dní se jeho dcera opravdu uzdravila. Zvěst se rozlétla po celém kraji a na kopci začaly přibývat kříže.
Poté se přesuneme do Rigy, hlavního města Lotyšska. Přestože si toto město stále zachovává svůj folklórní ráz, je zároveň nejsvětovějším městem v Pobaltí. V Rize se odehrává nejvíce kulturních a společenských akcí. Její historické centrum zvané Staré město se nachází na východním břehu řeky Daugavy a tvoří jej Katedrální náměstí a ulice Kalku iela. Rižské architektonické památky pocházejí zejména z dob secese, čímž se Riga svým vzhledem řadí na úroveň Petrohradu nebo Vídně. Dominantou Katedrálního náměstí je největší katedrála v Pobaltí, jejíž stavba byla započata již zakladatelem Rigy. Další známou pamětihodností je Prašná věž, poslední dochovaný obranný prvek středověkého městského opevnění. V současné době je ve věži umístěna část Lotyšského muzea války.
Další zastávkou budou Helsinky, tedy hlavní a nejlidnatější město Finska. Jsou turistickým centrem a většinou jsou hlavním cílem turistů, kteří navštíví Finsko. Ve městě se nachází mnoho zajímavých kostelů jako například mohutná bílá katedrála na náměstí Senaatintori, velký červený chrám Zesnutí Panny Marie nebo udivující kostel Temppeliaukio, který byl vybudován ve skalním masivu nedaleko finského parlamentu a má excelentní akustiku. Nejznámější turistickou atrakcí je bývalá námořní pevnost Suomenlinna, která byla roku 1991 zapsaná na Seznam kulturního dědictví UNESCO. Na náměstí Kauppatori ve starém přístavu lze navštívit tradiční trh. Na druhé straně města je ostrov Seurasaari se skanzenem. Populární je také park Kaivopuisto či pláž Hietaniemi nedaleko centra.
Posledním místem, které v rámci tohoto zájezdu navštívíme, bude Tallinn, který je hlavním městem Estonska a zároveň přístavem na jižním pobřeží Finského zálivu Baltského moře. V centru Tallinnu se nachází středověké historické jádro, které je od roku 1997 součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Mezi nejvýznamnější místa a památky patří například Radniční náměstí lemované historickými domy, na kterém se konají trhy či významné demonstrace. Dále je zde gotická radnice Tallinna Raekoda, která je nejstarší v celém Pobaltí a Skandinávii.
Strava
samoobslužné snídaně a obědové balíčky, pitný režim po celou dobu pobytu
Zájezd zahrnuje
autobusová doprava, trajekt z Tallinnu do Helsinek a zpět, 3x ubytování, samoobslužné snídaně a obědové balíčky, pitný režim po celou dobu pobytu, služby delegáta, pojištění CK pro případ úpadku
Zájezd nezahrnuje
placené vstupy a atrakce, komplexní cestovní pojištění (lze zajistit v CK)
Program
Den 1
odjezd z ČR v odpoledních hodinách
Den 2
ráno prohlídka hradu Trakai a Vilniusu, poté přejezd na ubytování
Den 3
po snídani odjezd do města Šiauliai a návštěva Hory křížů, poté přejezd a prohlídka Rigy a večer ubytování v Tallinnu
Den 4
po snídani přejezd trajektem do Helsinek, prohlídka města a večer přejezd zpět do Tallinnu a ubytování
Den 5
celodenní prohlídka Tallinnu, odjezd zpět do ČR v pozdních odpoledních hodinách
Den 6
příjezd do ČR v odpoledních hodinách

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.