Vyhledávání zájezdu
Perský šáh - Írán

Perský šáh

Írán

Teheran , Program starstarstarPerský šáh

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Jiné

Zálohy v hotelech (týká se pobytové části)

Mnoho hotelů ve Spojených arabských emirátech vybírá zálohu. Výše zálohy závisí na hotelu. O podrobnostech týkajících se výše záloh budou klienti informováni na místě.

Dále upozorňujeme, že přijatelné formy zaplacení zálohy jsou následující:

1. Blokování prostředků na kreditní kartě, k odblokování dojde při vystěhování.

2. Platba kreditní kartou, prostředky budou vráceny v hotovosti v místní měně při vystěhování.

3. Platba v hotovosti v USD, EUR nebo místní měně, návrat v místní měně při vystěhování.

Víza

Vízum do Iránu- žádosti o vstupní vízum zpracovává zastupitelský úřad Íránu v Praze

- poplatek za vízum je cca 60 EUR

- podmínkou je držení cestovního pasu platného ještě min. 6 měsíců po vypršení platnosti víza

Hodnocení klientů

Klienti ohodnotili tento zájezd na 5.3 / 6

Vechny recenze k tomuto zájezdu najdete zde: http://r.pl/perski-szach/zakwaterowanie-ira

Program

Šíráz - město básníků a zahrad • Persepolis - náboženské centrum starověké Persie • Nakš-e Rustam - starověké hrobky králů • Isfahán - legendární „polovina světa“ • Kašán - obchodní rezidence • Teherán - paláce šáhů v Alpské scenérii • fakultativně týdenní pobyt ve Spojených arabských emirátech

Den 1

Sraz na letišti Okęcie ve Varšavě nebo na letišti Pyrzowice v Katovicích, u stanoviště CK. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Fudžajry nebo Dubaj Al-Maktúm. Po příletu celní a pasové odbavení. Transfer do hotelu v Dubaji (nebo okolí). Ubytování a přenocování. Tento den není v hotelu večeře (týká se to klientů, kteří si připlatili tuto nabídku). (Trasa cca 130 km)

Den 2

Po snídani transfer na letiště v Dubaji/Šardže a přelet do Šírázu. Po celním a pasovém odbavení prohlídka města, které je v Íránu spojeno s poezií a zahradami. Přejezd k pevnosti Karím Chána, odkud se projdeme k bazaru známému díky rukodělným výrobkům a cukrovinkám. Během cesty prohlídka mešity Wakil. V bazaru volný čas na nákupy. Následně přejezd do mauzolea Ali Ebn Hamze, které je příkladem tradiční iránské školy zrcadlové dekorace. Den zakončíme v zahradách představujících perské umění - komplex Eram (nebo podobný). Přejezd do hotelu v Šírázu (nebo okolí), přenocování. (Trasa cca 50 km)

Den 3

Po snídani pojedeme do Persepolis - obřadního srdce říše, které založil perský král Dareios I. a jeho potomci. Kdysi bylo považováno za „nejbohatší město pod sluncem“. Uvidíme mimo jiné: pozůstatky audienčních sálů s překvapivými detaily reliéfů průvodu 23 národů světa a armády „nesmrtelných“. Přejdeme také k hrobce Artaxerxése III., odkud se rozprostírá nádherný výhled na ruiny. Další zastávkou bude Nakš-e Rustam, komplex hrobů panovníků starověkého Íránu (včetně Dareiose I. , Xerxése) vytesaných na svislé skále. Trasa do Isfahánu vede pohořím Zagros, občas je propletena polopouštní oblastí. Během cesty zastavíme na chvíli ve vesnici Izadchast, která je známá díky zřícenině starobylého hradu a karavanserajů z počátku století islámské vlády. Večer příjezd do hotelu v Isfahánu (nebo okolí), přenocování. (Trasa cca 500 km)

Den 4

Po snídani se vydáme na prohlídku Isfahánu, kterou začneme přejezdem do čtvrti Nová Džolfa, kde navštívíme bohatě zdobenou arménskou baziliku Wank - důkaz o náboženské toleranci Íránské islámské republiky. Během cesty do centra navštívíme také Páteční mešitu, která by se díky směsici stavebních stylů mohla vydávat za encyklopedii muslimské architektury. Konečně dojedeme k Imámovu náměstí (jednomu z největších na světě), které bylo donedávna nazýváno Nakš-e džahán, čili „Obraz světa“, což má odrážet význam a krásu památek, které jsou tam shromážděny. Uvidíme kupoli dominující nad okolím Imámovy mešity. Navštívíme mešitu Lotfollah považovanou za nejkrásnější v Íránu, která je známá díky kachlovým dekoracím a hrou světel a palác Ali Qapu - reprezentativní část královského komplexu. Navštívíme také pavilon Chehel Sotun, který je obklopen nádhernou zahradou, která byla dříve používána k zábavě a setkáním. Volný čas na nákupy v isfahánském bazaru. Návrat do hotelu na přenocování. (Trasa cca 50 km)

Den 5

Po snídani se vydáme k řece Zajande, kde se projdeme jedním z Isfahánských mostů. Během procházky se seznámíme se stylem života obyvatel města. Během cesty do Kašánu navštívíme vesnici Abjáne, která je v Iránu známá díky bludišti uliček a charakteristické červené barvě budov, nad kterými se tyčí ruiny pevnosti z předislámské éry. Uvidíme tam mimo jiné: mauzoleum místního světce nebo pozůstatky dávných vodních nádrží. Následně přejezd oblastí, která je známá díky pěstování růží do Kašánu, města-oázy na trase spojující Teherán z Kermanem. Uvidíme ty nejzajímavější památky města: domy bohatých kupeckých rodin, navštívíme nejreprezentativnější část městského perského paláce - rezidenci Tabatabai a také zachovalé lázně sultána Amira Ahmada. Před odjezdem do Teheránu navštívíme ještě neobvyklou dvoupodlažní mešitu Agha Bozorg. Dojezd do hotelu v Teheránu (nebo okolí), ubytování a přenocování. (Trasa cca 500 km)

Den 6

Po snídani se vydáme na prohlídku Teheránu, hlavního města Íránu. Několikamilionové město je největším městem na Blízkém východě ležícím na svazích pohoří Alborz. Je také nejvíce kosmopolitním centrem v zemi. Návštěvu hlavního města začneme prohlídkou Bílého a Zeleného paláce v komplexu Saadabad, v sídle posledních íránských šáhů - rodiny Pahlaví. Přejedeme do vysokohorské čtvrti Darband, kde se podél řeky rozkládají moderní restaurace a stánky s místními pochoutkami. Navštívíme také park Ab-o-Atash se slavným mostem Tabijat, ze kterého lze vidět teheránské obytné čtvrti. Navštívíme Muzeum drahokamů sdružující největší sbírku tohoto druhu na světě. Následně přejezd na katolický hřbitov, kde se nachází hroby Poláků, kteří přišli do Íránu s armádou Anderse. Příjezd do hotelu, přenocování. (Trasa cca 280 km)

Den 7

Po snídani a vystěhování navštívíme hlavní atrakci města - palác Golestan (seznam UNESCO), v němž uvidíme přepych, jakým se obklopovala královská rodina. Uvidíme zde mimo jiné: mramorový paví trůn, korunovační sál Hlavního náměstí, nebo bohatě zdobený interiér paláce Badgir. Přejedeme reprezentativním náměstím Baharestan a dojdeme k zoroastrijskému chrámu. Zastavíme se u Věže svobody - jedné z nejvíce reprezentativních ikon města. Uvidíme také všudypřítomné nástěnné malby prezentující pohled Íránské islámské republiky na různé společensko-politické problémy. Přejezd na letiště v Teheránu, přelet do Dubaje/Šardže. Po celním a pasovém odbavení ubytování v hotelu v Dubaji (nebo v okolí). (Trasa cca 100 km)

Den 8

Po snídani vystěhování z hotelu. V závislosti na hodinách odletu možnost využití půldenního fakultativního výletu po nové Dubaji (cena cca 40 USD). Následně přejezd na mezinárodní letiště ve Fudžajře nebo Dubaj Al-Maktúm. Pro klienty, kteří si prodloužili pobyt - transfer do vybraného hotelu. Odlet do Varšavy na letiště Okęcie nebo do Katovic na letiště Pyrzowice.

Pro zájemce existuje za příplatek možnost prodloužit svou dovolenou o týdenní pobyt v hotelech ve Spojených arabských emirátech. Popisy hotelů v sekci "Pobyt ve Spojených arabských emirátech" a v rezervačním systému.

Upozornění k programu!

- Program je rámcový. Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno. - Prosíme o ověření hodin před odletem na R.pl/rozklady.

- Nejlépe směnitelnou měnou na místě je americký dolar (USD).

- Neexistuje možnost vybírání peněz/hotovosti z íránských bankomatů.

- Írán je zemí přísně dodržující zásady muslimského náboženství, proto je nemožné dovážet jakýkoliv alkohol.

- V Íránu musí mít ženy vlasy zakryté šátky a nosit kalhoty nebo sukně, tuniky zakrývající: dekolt, ruce k zápěstí a nohy ke kolenům. Muži musí mít zakrytá ramena a nosit dlouhé kalhoty (šortky, bermudy, capri kalhoty - nejsou povoleny). Tato pravidla se vztahují i ​​na turisty.

- Vzhledem ke specifické náboženské kultuře země, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací hodiny muzejních objektů a chrámů, hodiny servírování pokrmů a jejich složení).

- Írán je z pohledu turisty zcela bezpečnou zemí. Rozšířené stereotypy pramení pouze z politických vztahů mezi Íránem a dalšími zeměmi. Ve skutečnosti jsou Íránci známí svou pohostinností a shovívavým postojem k turistům.

- Klienti, kteří mají ve svém cestovním pase izraelské razítko, se nemohou účastnit výletu.

- Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

- V Íránu neexistuje možnost učinit jakoukoli platbu mincemi EUR - přijímány jsou pouze bankovky; rovněž nejsou akceptovány bankovky USD staré edice, tj. s malými podobiznami prezidentů.

- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich rezidentů a delegátů.

- Delegát neprovází po muzejních objektech.

Popis hotelu

Hotely kategorie odpovídající standardu *** (dle hodnocení organizátora zájezdu) - celkem 7 nocí v hoteluPokoje: dvoulůžkové, vybavené vlastní koupelnou s wc (v některých hotelech můžou být tradiční íránské toalety), klimatizace a často také TV.Strava: snídaně nebo za příplatek polopenze (v uvedených dnech, obvykle v hotelové restauraci). Nápoje k večeři za poplatek.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery klimatizovaným autokarem nebo minibusem, ubytování v hotelech dle programu (7 nocí), stravování: snídaně; služby polského zástupce během odbavení na letišti ve Varšavě, služby polského delegáta nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během poznávací části, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné, služby místních průvodců, rezervační poplatky a spropitné (celkem cca 265 USD/os., povinný poplatek na místě), pobytovou taxu v Dubaji (cca 9 USD/pokoj/poznávací část - platí se v hotelu) a při výběru druhého týdne pobytu (taxa a záloha) - výše pobytové taxy a zálohy závisí na hotelu; další osobní výdaje. Možnost příplatku k večeřím (5) v rezervačním systému (nápoje za příplatek).

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.