Vyhledávání zájezdu
Perly v koruně Orientu - Izrael

Perly v koruně Orientu

Izrael

, Program starstarstarPerly v koruně Orientu

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis hotelu

Ubytování

Hotely odpovídající standardu **/ *** v posouzení organizátora (dle programu) - 3 noci v hotelu v Ejlatu.

Vybavení: v hotelu je k dispozici restaurace a bar.

Pokoje: dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky). Pokoje jsou vybaveny koupelnou, klimatizací a nejčastěji satelitním TV.

Strava: snídaně a večeře (dle popisu v programu).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program

Ejlat - volný čas a možnost obdivování korálových útesů (fakultativně) • Jeruzalém - svaté město • Via Dolorosa - Křížová cesta a Zeď nářků • Jeskyně narození v Betlémě • Mrtvé moře • Petra - město vytesané ve skále (fakultativně)

Den 1

*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*

Sraz na letišti ve Varšavě, u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl /rozklady. Po příletu na mezinárodní letiště Ovda v Ejlatu celní a pasové odbavení. Následně přejezd do hotelu v Ejlatu, večeře a přenocování. (Trasa cca 80 km)

Den 2

Po snídani pro zájemce (za příplatek cca 130 USD/os.) odjezd do Jeruzaléma, kde uvidíme panorama města z Olivové hory a Chrám Božího hrobu se skálou Golgota a Ježíšovým hrobem. Následně přejdeme arabským bazarem ke Zdi nářků, která je částí zdi obklopující Chrámovou horu se svatyní s názvem Skalní dóm a mešitou Al-Aksá. Přejezd do Betléma - místa narození Ježíše, kde navštívíme jeskyni Narození a baziliku Narození Páně, která na ní byla postavena. Návrat do hotelu v Ejlatu, večeře a přenocování. (Trasa cca 540 km)

Den 3

Po snídani pro zájemce možnost účasti na fakultativních výletech (za příplatek), mimo jiné:

- Petra (seznam UNESCO). Prohlídka města starověkých nabatejských hrobek, které se nachází v nepřístupném horském údolí. Celé město je vytesáno ve skále - uvidíme obrovské hrobky, chrámy, „paláce“ a „pokladnice“. Některé budovy jsou umístěny také na okolních vrcholcích - doporučujeme procházku k tzv. obětnímu místu. Petru opustili poslední obyvatelé pravděpodobně po druhém ničivém zemětřesení v 6. století. Znovu ji objevil v roce 1812 švýcarský badatel a cestovatel Johann Ludwig Burckhardt. V roce 1929 začaly archeologické výzkumy a teprve až v roce 1958 bylo město Petra otevřeno pro turisty. (Cena cca 340 USD/os.)

- Podvodní observatoř Marina Park a delfíní pláž (cca 100 USD/os.). Observatoř je jedinou platformou svého druhu, která umožňuje pozorovat neuvěřitelný útes Rudého moře bez vstupu do vody! Tisíce barevných ryb, barevné a působivé korálové útvary a smaragdová voda - na to nelze zapomenout. Navíc lze koupit na místě výlet lodí s proskleným dnem, abychom mohli pozorovat přírodu z jiného úhlu pohledu (cena cca 15 USD). Návrat do hotelu v Ejlatu, večeře a přenocování.

Den 4

Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd na mezinárodní letiště Ovda v Ejlatu, celní a pasové odbavení. Odlet do Polska.

Upozornění k programu!

UPOZORNĚNÍ! V termínech od 24. 3. 2018 budou zájezdy realizovány na základě letů do Tel Avivu (TLV). V této souvislosti dojde ke změně realizace bodů programu a noclehů.

- Vzhledem ke specifikům multináboženské země, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací doba muzejních památek a chrámů, časy servírování pokrmů a jejich složení).

- V období nejdůležitějšího náboženského svátku Jom kipur, může dojít ke změnám v organizaci poznávací a pobytové části. Všechna jídla v této době jsou podávána pouze za studena, nápoje pouze nealkoholické.

- K elektrickým přístrojům s "tlustými kolíky" jsou potřebné adaptéry.

- Delegát neprovází po muzejních objektech.

- Časy odletů/návratů se mohou změnit! Aktuální časy návratů uvede delegát CK na místě.

- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelety letadlem do/z Ovdy v Ejlatu, letištní taxy, ubytování (celkem 3 noci), stravování: snídaně (3) a večeře (3), transfery klimatizovaným autokarem, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během poznávací části, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: náklady na účast v programu prohlídek (vstupenky, systém Tour guide, služby průvodců, nosičů zavazadel, řidičů atd.) - cca 15 USD (povinný poplatek na místě); nápoje k večeřím, obědy, fakultativní výlety (ceny uvedené v programu) a jiné osobní výdaje (nejpoužívanější měnou na místě je USD).

Víza

Cestovní pas

- Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.


- Pro krátkodobé turistické pobyty v Izraeli nepotřebují občané ČR vízum.

- Mějte prosím na paměti, že izraelské razítko v cestovním pase znamená automatický zákaz vstupu do Íránu, Libanonu, Libye, Saudské Arábie a Sýrie. Pokud plánujete návštěvu těchto zemí, poproste úředníka v Izraeli, aby Vám nedával razítko do cestovního pasu (ani při příletu, ani při odletu), ale na samostatný list tzv. FLYING VISA). Není problém se vstupem do Izraele i když předtím navštívíte arabskou zemi.

Jiné

NOVINKA - obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE

Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.