Vyhledávání zájezdu
Papua Nová Guinea - Papua Nová Guinea

Papua Nová Guinea

Papua Nová Guinea

, KempPapua Nová Guinea

Počet termínů:

3 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Program
 • 1.den - Naše cesta začíná.
 • 2.den - Jsme stále ve vzduchu a Papua se blíží.
 • 3.den - Přílet do Port Moresby. Welcome to Papua New Guinea alias PNG. Přistáli jsme nedaleko 6. distriktu na Jacksonově letišti. Exotická pasová kontrola, první dotek s pevninou a zajímavou Oceánií. Papua Nová Guinea leží na 2. největším ostrově světa, kde si domorodci z jiných kmenů nerozumějí často ani slovo. Tajemství PNG dodnes nejsou objevena. Centrální Moresby, lokální pláž Ela beach a vyhlídka na město. Izolované hlavní město, které není spojeno se zbytkem země žádnou cestou, pouze letadlem. Už dnes se ponoříme do fascinující historie této země, kterou drancovali bílí australští imigranti a vztahy ani dnes nejsou růžové. 857 různých jazyků, stovky kmenů považují tuto zemi za svůj domov již tisíce let. S kulturou alespoň některých místních národů se seznámíme přímo na místě. Tradiční parlament a tržiště Bokor budou patřit také mezi naše zastavení. Vesnička Hanuabada kmene Motu je rájem pro fotografy. Domů se domorodci dostanou pouze lodičkou nebo po dřevěných vysutých chodnících, kterým chybí desky a tak se snadno propadnete. Z jejich jazyka vznikl státní jazyk Hiri Motu. Hiri jsou známé obchodní cesty, které lidé kmene Motu realizovali každoročně od pradávna. Tisíce let vyváželi hliněné hrnce a dováželi sago. Nejstarší část města, ale i moderní Vision city a Harbour city vedle Kenedobu. Rugbyový stadion a úlovky na rybím trhu Koki kde si vysvětlíme kdo to je Tkačenko.
 • 4.den - Přesun na domácí terminál, odkud nás čeká přelet do TARI. Air Niugini ještě jednou vzlétne nahoru a přes tyrkysový oceán se dostane až do oblaků na hranici vysočiny, spustí se dolů a přistane na letišti v Tari. Jednoduchý plot a za ním čistá exotika. Je toto vaše nejexotičtější letiště? Vítejte ve vysočině! První fotografie. Jsme ve výšce cca 2 300 metrů a v zemi silných mužů! Provincie Hela, která je domovem Huliů. Odpolední návštěva posvátného místa, kde si muži nechávají narůst vlasy podle starého rituálu, a na závěr po 18 až 36 měsících odloučení si je rituálně ostříhají a stanou se součástí ceremoniálních paruk. Úvod do kmenové kultury, jak se patří. Všudypřítomné zákopy, červené fleky, chlapci s mačetami a ptáci ráje. Večeře s výhledem na údolí Tari a skvělý místní Png export lager a sladké brambory.
 • 5.den - Dnešek strávíme celý ve společnosti Huliů. Až v 30. letech 20. století vstoupili Huliové na mapu světa. Do té doby žili svůj ničím nedotčený život ve vysočině PNG. Jejich barevné, pomalované tváře jsou symbolem PNG a zároveň úžasným důkazem, že tradiční kultury jsou zde živé a daří se jim. Dozvíme se odkud pochází žlutá hlinka, kde žijí, jak bojují, jak se starají o své manželky a proč je nazývají "velcí muži". Tradiční tance, rituály, každodenní život. Nic nevynecháme a nic pro nás nebude tabu. Věděli jste, že zemědělská tradice tohoto regionu má přes 10 000 let? A Huliové jsou jejími potomky. Je Papua Noemovou archou národů? Večerní západ slunce nad vysočinou a jemný, tiše padající déšť.
 • 6.den - Po tzv. "dálnici vysočiny", kamenité cestě, drsnou, zelenou krajinou se přesuneme do úrodného údolí Wahgi. Papua Nová Guinea leží na 2. největším ostrově světa, kde si domorodci z jiných kmenů nerozumějí často ani slovo. Tajemství PNG dodnes nejsou objeveny. Jde o svět, který skončil včera. Zde jaksi stále pokračuje. Papua je úžasná v tom, že právě zde se původní zvyky udržely déle než jinde a mnohé se udržují až do dnešních dob. Cesta je neuvěřitelně scénická, pohybujeme se národním parkem. Jde o celodenní, ale nádherný přesun směrem do regionálního centra Mt. Hagen. Rajka je národním ptákem PNG a najdete ho i na státní vlajce. Loni jsme je viděli létat v Mendi přímo v džungli. Byl to úžasný zážitek. I letos se na tomto místě zastavíme a pro zájemce zrealizujeme krátký trek džunglí.
 • 7.den - Před námi je široké údolí Wahgi, které je biblickou mekkou kmenů. Ne řeka Omo, ale toto údolí skrývá snad největší koncentraci kmenů na světě. Však posoudíte sami. Vyhaslý vulkán Mt. Hagen chrání město a údolí na jedné straně, Mt. Rondon na druhé a otevřené brány směřují do horkého Sepiku a do Lae. Úrodná půda odjakživa lákala lidi, aby se zde usadili. Snad cokoliv, co zde hodíte na zem, tak zapustí kořeny a vyroste. Babylon kmenů poznáme přes jejich různé vzory, oděvy, masky, totemy. Chimbu, Mt. Hagen, Huli a každý nám předvede jejich sing, sing. Muzeum sošek a totemů, které mají božské vlastnosti. Víte, jaký je rozdíl mezi kanibalem a lovcem lebek?
 • 8.den - Po vysokohorské dálnici pokračujeme ve směru do Lae. Územím Chimbu se dostaneme do Kundiawy, skryté ve stínu nejvyšší hory země Mt. Wilhelm. Goroka, Asaro domů slavných "bahenních mužů". Nahá těla potřená blátem, které zaschlé, zanechává bílý odstín na tmavém těle a na hlavách těžké hliněné masky. Příběh, který se nese celou historií "mudmanů" si prohlédnete na vlastní oči. Slabý proti silnému, zlo versus dobro a vítězí lidská vynalézavost. Ochutnáme také jedinečnou lokální kávu, kterou zde začali pěstovat němečtí kolonisté. Pravá arabica přijde vhod.
 • 9.den - Dnes přijíždíme do přístavního města Lae, které je nejdůležitějším přístavem v zemi. Ochutnáte betelový ořech? Příroda i lidé se totálně změnily. Je úžasné pozorovat architekturu proutěných domků, které mají nyní kruhový tvar. Toto vidíte už málokde na světě. Cesta se zlepšuje, ale přímo v Lae jsme opět jako na tankodromu. Konec "dálnice", kterou jsme projeli od prvního kilometru asfaltu po poslední a nyní známe ostrov jako málokdo.
 • 10.den - Po intenzivních zážitcích si zasloužíme trochu odpočinku, a tak nás čeká krátký přelet na jihovýchod ostrova do Tufi. Množství zálivů, které vypadají jako fjordy, obrovské podmořské jeskyně, svítící vodní svět, dělá z Tufi jednu z nejlepších destinací na potápění nebo na jednoduchý relax u exotického moře.
 • 11.den - Odpočinek v Tufi, šnorchlování, potápění.
 • 12.den - Odpočinek v Tufi, šnorchlování, potápění.
 • 13.den - Rozloučení s Papuou, kde se dají strávit měsíce a stále budete vidět pouze zlomek z této obrovské země. Z dálky vás pozoruje divoké Nové Irsko či Británie, Trobriandské ostrovy a otevírá se celý Pacifik. Vyzkoušejte zájezd do Oceánie.
 • 14.den - Přílet domů.
  Zájezd do nejexotičtější země na světě. Džungle, moře, vysočina. Tato země má vše, co cestovatel chce vidět. Dusná atmosféra horké džungle a chladný déšť na Tari gap. Záběry, po kterých touží každý amatérský i profesionální fotograf, které vám přinesou do obývacího pokoje národy Oceánie a budete si připadat jako reportér Discovery channel. Vaše představy o exotice nabydou určitě jiných rozměrů a jejich hranice budete chtít posunout ještě dál. Žluté tváře Huliů, bílí bahenní muži, červený Mt. Hagen či mechem obrostlí Chimbuové. Nevíte, kam se dříve podívat, a co považovat za příběh, pohádku či realitu. Závěr cesty u exotického Šalomounova moře a tichomořského podvodního světa. Cesta, kterou absolvujete jednou za život a fotky z ní budou dědictvím.

  GPS souřadnice nejsou dostupné.

  Žádné recenze pro tento hotel.