Vyhledávání zájezdu
Panoramatický Pákistán - Pákistán

Panoramatický Pákistán

Pákistán

, starstarstarPanoramatický Pákistán

Počet termínů:

30 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Stručný popis
18denní cesta po památkách a přírodních krásách Pákistánu.
Program

Přestože tuto cestu zajišťuje náš místní partner, jímž je renomovaná CK v Pákistánu, tak vzhledem k tomu, že Pákistán je považován za nestabilní zemi, cestu doporučujeme pouze s komplexním pojištěním a na vlastní nebezpečí s povinnou registrací na Ambasádě ČR v Islámábádu.


Program:

1. den: odlet z ČR - přílet Karáčí


Uvítání na letišti místním delegátem, transfér a ubytování v hotelu.


2. den: Karáčí


Po snídani následuje prohlídka města: Národní muzeum, Empress Market (vybudovaný brity v roce 1889 k přiopínce stříbrného výročí panování královny Viktorie), Mereweather Tower (postaven v roce 1867), návštěva Mauzola Quaid-e-Azam (otec národa), Wazir Mansion (rodný dům zakladatele Pákistánu Mohammada Ali Jinnaha). Uvítací večeře a přenocování v Karáčí.


3. den: Karáčí – Hyderabad (175 km)


Po snídani check-out a odjezd do Thatty (dědictví UNESCO), cestou prohlídka hrobek Chowkundi, Banbhore, jezero Haliji (možno pozorovat pelikány, kormorány, krokodýli, želvy a v zimě migrující ptáky), Nekropole Makli Hill, prohlídka Thatty a Jehan mešity. Dojezd do Hyderabadu, přenocování.


4. den: Hyderabad – Mohenjo-Daro (335 km)


Brzká snídaně a odjezd na vykopávky Mohenjo-Daro (2600 př.n.l.-památka UNESCO), návštěva místního muzea. Poté přesun do Larkana, ubytování v hotelu a přenocování.


5. den: Larkana – Kot Diji (75 km) - Sadiqabad (200 km)


Snídaně a check-out v hotelu s obědovým balíčkem. Cesta do Kot Diji, kde následuje celodenní prohlídka. Po příjezdu následuje prohlídka Fort. Pozdější odjezd do Sidaqabadu, transfér do hotelu a přenocování.


6. den: Sadiqabad - Bahawalpur (210 km)

Po snídani po cestě návštěva Bhong Mosque. Cestou zastávka na oběd. Následně návštěva hrobek Bibi Jeqandi v Uch Sharif. Pokračování na cestě do Bahawalpur, ubytování v hotelu a přenocování.


7. den: Bahawalpur-Multan (100km)


Po snídani přejezd do Multan. Po cestě návštěva bazaru s rukodílnami v centru Bahawalpuru. Po příjezdu, check in v hotelu. Následně návštěva starého bazaru, Shrine of Hazrat Ghous Bahzauddin Zakria, Multan Fort. Po obědě návštěva obchodního centra a lokálních rukodělných dílen, Hussain Agahi Bazaar. Návrat do hotelu a přespání v Multan.


8. den: Multan – Lahore


Po snídani krátká prohlídka Multan, pozdější odjezd do Lahore. Cestou návštěva Harrapa poblíž Sahiwa, pokračuje se do Lahore, přenocování.


9. den: Lahore


Po snídani celodenní prohlídka města: Lahore muzeum, mešity Badshahi, Perlové mešity v Rudé pevnosti – Royal fort, Chauburji (1646 – monument Mughalské éry). Následuje návětěva zahrad Shalimar a přesun na hranici s Indií – Wagah border – sledování ceremonie sundavání vlajky na hranicích. Přenocování v Lahore.


10. den: Lahore – Islámábád (280km)


Po snídani odjezd do Islámábádu, po cestě návštěva mauzolea Mughal Emporar Jahangir a královny Nur Jehan. Návštěva Hiran Minar v Sheikhupura, Rohtas Fort (Grand Trunk Road). Pokračování transféru do Islámábádu, kde následně proběhně check in v hotelu. Večeře na pouličním trhu v Islamabadu.


11. den: Islámábád


Po snídani prohlídka Taxila muzea, navštívení starověkých pozůstatků Buddhy období (Bhir Mound, Sirkap, Jandial a Jaulain). Po obědě návrat do Islámábádu. Při příjezdu navštěva Shakarparian vrchů a Rawal jezera. Večeře v Islámábádu klubu Islámábádu nebo v rezidenci generálního ředitele našeho zahraničního partnera. Přenocování v hotelu.


12. den: Islamabad - Gilgit - Fairy Meadows


Po snídani transfer na letiště a přelet do Gilgitu. Uvitání na letišti řiričem, přejezd na Raif Kot Bridge (obědový balíček), dále džípem do vesničky Tato, poté pěší túra do Fairy Meadows (cca 2h) s úchvatným výhledem na Nanga Parbat. Přenocování v Fairy Meadows.


13. den: Fairy Meadows


Po snídani procházka do Bayal kempu (Nanga Parbat Base camp- vyhlídka). Cesta zhruba na 2-3 hodiny. Návrat a přenocování v Fairy Meadows. (Nanga Parbat 8126 metrů nad mořem- 9. nejvyšší bod na světě)


14. den: Fairy Meadows - Gilgit

Po snídani procházka do Tato. Sraz s řidičem na mostu Raikot, pokračování do Gilgit. Po příjezdu check-in v hotelu. V odpoledních hodinách návštěva bazaru, památník nezávislosti a zavěšeného mostu. Možnost shlédnutí pólo zápasu. Návrat a přenocování v hotelu.


15. den: Gilgit – Karimabad (Hunza)


Po snídani přejezd do úrodného údolí Hunza, po ubytování výled na pevnosti Altit/Baltit a do vesnice Karimabad. Přenocování.


16. den: Hunza – Gilgit


Po snídani návštěva vesnice Ganish a Karimabad.Odpolední příjezd do Gilgitu a přenocování.


17. den: Gilgit – Islámábád


Po snídani odjezd na letiště a přelet do Islámbádu. Po příletu přesun do hotelu. Odpočinek na hotelu, volný program nebo možnost prohlídka s průvodcem. Přenocování na hotelu.


18. den Islamabad - návrat do ČR


Transfér na letiště. Rozloučení s řidičem.

Cena zahrnuje
vnitrostátní přelet Islámábád-Gilgit-Islámábád, transfery klimatizovaným vozem (Toyota Hiace Van), anglicky hovořícího průvodce, neozbrojenou soukromou ochranku, ubytování se snídaní, balenou vodu při transférech, asistenci partnerské CK, pojištění CK proti úpadku, vízum do Pákistánu
Cena nezahrnuje
leteckou dopravu Praha-Karáčí, Islámábád-Praha, spropitné a další strava, komplexní pojištění včetně pojištění storna, stravování neuvedené v programu, osobní výdaje, spropitné

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.