Vyhledávání zájezdu
Panama, Venezuela, Kolumbie - jeho veličenstvo Salto Angel - Venezuela

Panama, Venezuela, Kolumbie - jeho veličenstvo Salto Angel

Venezuela

, Program starstarstarPanama, Venezuela, Kolumbie - jeho veličenstvo Salto Angel

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis hotelu

Hotely/lodge kategorie **/*** - 10 nebo 11 nocí (v závislosti na termínu).Pokoje ve všech hotelích jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, často minibarem (za poplatek) a TV. Většina hotelů má klimatizované pokoje.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem LOT typu Dreamliner nebo podobným typem letadla (přímý let) do Panamy a vnitřní přelety, letištní taxy, transfery letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech (viz níže): 10 nebo 11 nocí, strava dle programu: snídaně + večeře nebo oběd/obědový balíček, služby průvodce v Panamě, Venezueli a Kolumbii, balíček pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety pro zájemce (dle popisu), jinou stravu a nápoje, než je uvedeno v programu, osobní výdaje. Náklady na účast v programu - cca 315 USD (povinný poplatek placený na místě - zahrnuje vstupné, odletové poplatky, poplatky místním průvodcům a spropitné).

Upozornění!

Vzhledem k počasí v období od března do května spojeného s úrovní hladiny řeky Carrao, je zde možnost záměny noclehu v hamaku (houpací síti) za nocleh v lodgi na území parku Canaima. V tomto případě uvidí klienti vodopád Salto Angel z ultralehkého letadla. Prosíme, vezměte si s sebou vhodný oděv (nejlépe bavlněný) - lehkou a tenkou bundu z materiálu ortalion, dlouhé kalhoty a tenkou halenku s dlouhým rukávem na výlet džunglí a hlavně pevné trekkingové boty (kluzké kameny v blízkosti vodopádů!). Užitečný bude také repelent proti hmyzu.

Hodnocení klientů

Klienti ohodnotili tento zájezd na 4.5/6.

Všechny recenze najdete zde: http://r.pl/jego-wysokosc-salto-angel/zakwaterowanie-pkw

Program

Panamský průplav • Indiáni kmene Embera Drua • Na úpatí Salto Angel • Koloniální Cartagena • Kolumbijská "Wieliczka" • Muzeum zlata

Den 1

Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).

Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě u stanoviště CK 3 hodiny před odletem. Přelet charterovým letadlem LOT typu Dreamliner nebo podobným (přímý let) do Panamy. Aktuální časy odletů sledujte, prosím, na R.pl/rozklady. Přílet do Panamy, pasová kontrola a následně transfer do hotelu. Po ubytování volný čas na odpočinek na pláži. Večeře a přenocování. (Trasa cca 50 km)

Den 2

Po snídani celodenní výlet do národního parku Chagres, který obývají indiáni kmene Embera Drua, snažící se zachovat životní styl prakticky nezměněný od doby příchodu Kryštofa Kolumba. Cca dvacetiminutová přeprava kánoemi, následně návštěva vesnice, během které se dozvíme, jak žijí a co dělají domorodci. Během návštěvy se podává tradiční oběd regionu (ryba s pečenými nebo vařenými banány). Návrat do hotelu v Panamě, večeře a nocleh. (Trasa cca 150 km)

Den 3

Po snídani přelet letadlem do Puerto Ordaz s mezipřistáním v Caracasu. Puerto Ordaz leží u soutoku dvou řek Caroni a Orinoko, což v kombinaci s nedalekým San Felix vytváří větší metropoli: Ciudad Guayana. Po příletu ubytování v hotelu Venetur na území Národního parku La Llovizna, čas na odpočinek nebo možnost využití fakultativního výletu do blízkého přírodního parku Cachamay (cena cca 60 USD), kde poplujeme lodí po řece Caroni a budeme pozorovat obří balvany vyčnívající z vody, vodní kaskády, důstojné bílé a šedé volavky, kormorány a ptáky cari-cari, kteří loví hady. Poté se vydáme do Parku La Llovizna, abychom si vychutnali koupel ve vodní mlze vodopádu La Llovizna. Ale skutečné koupání si vychutnáme na jedné z mnoha odlehlých pláží na řece Caroni. Následujícím bodem výletu bude místo soutoku dvou řek: Orinoko a Caroni. Uvidíme zajímavý přírodní úkaz, kdy obě řeky budou pokračovat spolu v jednom korytě, aniž by se jejich vody smíchaly dohromady. Během výletu se podávají chlazené nápoje a místní pivo. Večeře a přenocování. (Trasa cca 20 km)

Den 4

Po snídani transfer na letiště v Puerto Ordaz, krátký přelet do Národního parku Canaima.

Upozornění! Hlavní zavazadlo zůstane uloženo v hotelu. Vezměte si prosím s sebou příruční zavazadlo o hmotnosti max. 8 kg/os.

Vzrušující plavba loděmi (asi 3 hodiny) po řece Carrao do resortu nacházejícího se přímo naproti nejvyššímu vodopádu na světě - Salto Angel (979 m n.m.). Řeka meandrující v dešťovém pralese odkrývá každou chvíli úžasné výhledy např. na Auyantepui, z které padá dolů slavný vodopád. Během cesty přestávka na oběd. Ubytování v zakrytých altánech na hamaku (houpací síti). Koupelna a wc se nachází v areálu campu. Večeře připravená místními indiány. Přenocování. (Trasa cca 50 km)

Den 5

Po snídani výprava k vodopádu (trekking asi 2 hodiny). Úžasný a dechberoucí zážitek nás čeká už od rána - nejdříve nás probudí šum padající vody, poté nádherný výhled z tohoto místa. Vodopád padá dolů z výšky téměř jednoho kilometru (979 m). Nahoře se zdá být jako úzká stružka, avšak dole dosahuje šíře až 150 m. Brzy odpoledne následuje přeprava loděmi do Waku Lodge, ubytování ve středisku u řeky s krásnými výhledy na vodopády El Sapo a El Hacha. Přestávka na oběd. Dále následuje setkání s papoušky ara a tukany, kteří tu žijí volně nebo jsou ochočení. Možnost fotografování, natáčení. Večeře a přenocování ve Waku Lodge.

Den 6

Po snídani krátká plavba kánoemi k vodopádům. Pro zájemce možnost přejít pod slavným vodopádem El Hacha - Sekera (s místním průvodcem). Zbytek dne je určen k odpočinku a opalování na tomto nádherném místě. Pro zájemce fakultativní výlety: k vodopádu Kavac (ultralehkým letadlem a pěšky) za cca 170 USD s přeletem nad vodopádem Salto Angel nebo pouze přelet ultralehkým letadlem nad Salto Angel za cca 50 USD. Odpoledne přelet do Caracasu (přes Puerto Ordaz). Ubytování v hotelu. Večeře a přenocování v hotelu.

Den 7

Po snídani vystěhování z hotelu. Pokud to bude možné, bude následovat krátká prohlídka hlavního města Caracas (v závislosti na času odletu a aktuální situaci ve městě). Přejezd přes město, Národní Panteon, Náměstí Simona Bolivara - národního hrdiny, který osvobodil Venezuelu od vlády Španělů, Los Proceres. Transfer na letiště v Caracasu a přelet do Bogoty. Po pasové kontrole pojedeme na prohlídku, kterou začneme na Náměstí Bolivar v centru starého města. Dále uvidíme Kapitol, katedrálu a Justiční palác. Přejezd do čtvrti La Candelaria, kde najdeme krásně barevné jednopatrové domy, umělecky kované brány, dřevěné vyřezávané balkóny. Procházku po La Candelaria zakončíme návštěvou typické kolumbijské kavárny. V Bogotě se nachází několik univerzit, knihoven, divadel a zajímavých muzeí (jedno z nich navštívíme). Známé Museo del Oro (Muzeum zlata) má pravděpodobně nejbohatší sbírku výrobků ze zlata a zlatých šperků (přes 35 000 exponátů) z dob předkolumbovské Ameriky. Právě zde, v oblasti dnešní Kolumbie dobyvatelé vytrvale hledali své El Dorado. Prohlídku města zakončíme výjezdem na vrch Monserrate, odkud je výhled na panorama města. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 120 km)

Den 8

Po snídani přejezd do Zipaquira, malebně položeného městečka v Andách, které pamatuje časy španělské kolonizace a má zachovalou architekturu z tohoto období. Město je nazýváno „Wieliczkou“ a je známé pro své do dnes funkční solné doly a pro turisty přístupné první dvě podzemní patra. Do scenérie solných chodeb a komor dávných prostorů dolu byla zakomponována solná katedrála (Catedral del Sal). Během prohlídky dolu projdeme kolem křížové cesty vytesané do skály a osvětlených místností. V největší z nich byla postavena loď. Katedrála je jedním ze sedmi divů Kolumbie. V tomto dole se kdysi těžilo 70 % veškeré kolumbijské soli. Návrat do Bogoty a let do Cartageny. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

Den 9

Po snídani prohlídka města. Cartagena de Indias (na seznamu UNESCO) je jedno z nejdůležitějších měst v Karibiku. V městě Cartagena Španělé shromáždili poklady uloupené v Jižní Americe, což způsobilo časté nájezdy pirátů. Za účelem obrany zde bylo postaveno velmi působivé několikakilometrové opevnění, které přetrvalo dodnes. El Centro a San Diego tvoří historické centrum Cartageny. Nachází se zde neuvěřitelné množství krásných kostelů, muzea, parky a podmanivé barevné uličky. Toto místo ožívá především na konci dne, kdy se většina náměstí zaplní stolky, objeví se umělci a muzikanti a všechno nabírá rytmu vallenato až do pozdních nočních hodin (vallenato je populární lidová hudba v Kolumbii, jejíž název znamená „narozený v údolí"). Cartagena vystupuje v několika románech známého spisovatele G.G.Marqueza, který tady má svůj dům. Navštívíme staré město, hradby, zámek San Felipe de Barajas a klášter La Popa postavený na počátku 17. století, odkud je nádherný výhled na město. Večeře a přenocování v Cartageně. Ve večerních hodinách doporučujeme Chiva rumbera - výlet speciálním, turistickým autobusem historickými ulicemi města. Za zvuků vallenato poznáme atmosféru tohoto krásného a neobvyklého místa (za poplatek cca 30 USD).

* Pro termín s 10 noclehy: Den 10

Po snídani transfer na letiště a přelet do Panamy. Následně prohlídka starého města Panama - Panama Vieja (na seznamu UNESCO). Panama je charakteristická úzkými uličkami, nízkými budovami a šlechtickými sídly kontrastujícími s mrakodrapy v centru města. Procházka městem, během které uvidíme Prezidentský palác a Katedrálu San Jose. Poté přejezd na násep Amador, ze kterého lze obdivovat panorama města. Následně expedice do Panamského průplavu. Panamský průplav je velmi důležitým místem spojujícím Atlantický oceán s Tichým oceánem. Denní kapacita průplavu je asi 1400 lodí. Panamský průplav má 3 zdymadla: Gatun, Agua Clara a Miraflores a je dlouhý 81 km. Zastavíme se u zdymadla Miraflores, abychom viděli, jak přes toto zúžení přeplouvají ohromné lodě. Panamský průplav je součástí Národního parku Charges. Cílem Národního parku je zachovat přírodní zdroje tohoto místa - deštné pralesy, řeky a jezera. Např. J. Alajuela je přírodní vodní nádrž, která reguluje hladinu vody v Panamském průplavu. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 70 km)

* Pro termín s 11 noclehy: Den 11

Po snídani transfer na letiště a přelet do Panamy. Následně prohlídka Panamy jako v programu pro termíny s 10 noclehy. Transfer do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 70 km)

Den 11 (10 noclehů) nebo 12 (11 noclehů)

Snídaně. V závislosti na vybraném termínu, volný den na odpočinek (možnost fakultativních výletů, které nabídne průvodce na místě) nebo transfer na letiště a návrat do Polska. Přesné časy srazu uvede delegát CK na místě.

Den 12 (10 noclehů) nebo 13 (11 noclehů)

Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina.

Upozornění k programu

- Během prohlídek národních parků, ekologických zón a jiných míst nacházejících se v deštných pralesech mějte, prosím, plnou obuv, košile s dlouhými rukávy a repelenty. Vhod může přijít i lehká pláštěnka. Vzhledem k vysoké vlhkosti zabezpečte, prosím, řádně své cestovních doklady, stejně jako např. fotoaparáty a videokamery. Doporučujeme si vzít s sebou dalekohled.

- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.