Vyhledávání zájezdu
Pakistán, Kašmír, Ladakh (Expedition) - Pákistán

Pakistán, Kašmír, Ladakh (Expedition)

Pákistán

, KempPakistán, Kašmír, Ladakh (Expedition)

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Pákistán, Kašmír, Ladakh
Stará kultura pákistánského Lahore, duchovní sikhský Zlatý chrám v Amritsaru, tajemný Kašmír a jeho jezera, prolínání islámu a hinduismu, kde za himálajskými kopci je už cítit buddhismus indického Tibetu. Zážitky na každý den, nádherné himálajské výhledy, ale i cestovatelská dřina. Poznejete pravou exotiku!
Program
 • 1.den - Odlet do Pakistánu.
 • 2.den - Přistání na letišti Allama Iqbal. Jsme v LAHORE, srdci Pákistánu, perle Paňdžábu, Paříži východu. Takové přívlastky má druhé největší město země, třicáté největší na světě s minimem turistů. Náš průvodce, který je tu s Vaší malou skupinkou, zajišťuje kompletní program.
 • 3.den - Prohlídka města, kde si prohlédneme památky Mughalské říše, Říše Mahmúda z Gazni, Sikhské říše a Britské koloniální říše. Šalimarské zahrady založené Šáhem Džahánom jsou proslulé, mešita Badšahi je velkolepá. Vyzkoušíme čingči.
 • 4.den - V noci krásně osvětlený moderní Minaret Pákistán a my vyrážíme směrem k pákistánskému nepříteli, na hranice Indie. Z muslimského světa přejdeme do hinduistického. Zavzpomínáme si na rok 1947, kdy se tyto světy ještě prolínaly. Řekneme si, jako probíhá exotická výměna stráží na pákistánsko-indické hranici. Budete to chtít i zažít?
 • 5.den - ZLATÝ CHRÁM je nejsvětějším místem Sikhů. Atmosféra poutního místa, o kterém jste si mysleli, že existuje pouze v pohádkách. Všude vládne mír a pohoda. Denně zde dostane zdarma najíst 30 000 poutníků. Dáte si i Vy trochu dhal a kousek čapati? Nejlevnější lahvové nápoje na celém kontinentu, dotované výrobcem pouze pro Zlatý chrám. Ochutnáme ThumbsUp za 6 centů.
 • 6.den - Toto místo mám atmosféru jako Mekka pro muslimy a Jeruzalém pro křesťany. Zároveň je to dějiště pohnutých událostí. Cesta místním autobusem do Jammu.
 • 7.den - Přespali jsme v Jammu, zimním hlavním městě a míříme do Srinagaru, který připomíná středoasijské město na Hedvábné cestě. Mešity s dřevěnými sloupy, muslimky v těžkých čádorech. Pokud je někde na zemi ráj, je to tady, píše perský básník. Je to stále pravda? Ubytování na luxusních hausbótů na jezeře Nagin.
 • 8.den - Příjemné klima města na jezeře z něj skutečně dělá ráj na zemi. Pravé kašmírské koberce, květinové mughalské zahrady a život na jezeře.
 • 9.den - Zájemci vstanou brzy ráno a vyplouvají na jezero v šikarách - v tradičních lodičkách ještě za tmy. Správné rozloučení s rájem na zemi. Kašmírci jsou nejtvrdší obchodníci na světě a přesvědčí Vás o tom na lokálním trhu přímo na vodě. Koření, pašmínové šály, kašmírský čaj, šafrán a med, který zde prý kupoval i fotbalista Roberto Baggio nebo Mick Jagger. Přesun do Himálaje do SONNAMARGU.
 • 10.den - Zlaté louky a treking na koních k ledovci. Zde žijí kočovní Gudžarové. Spektakulární přejezd přes sedlo Zoji La a Himaláje mění tvář: ubývá zelená a na pozadí již ční sněhem pokryté vrcholy sedmitisícoviek.
 • 11.den - Přes sedlo Fotu La se jako v pohádce přehoupneme z muslimského do buddhistického světa. Snídaně pod 9 metrů vysokým impresivním kamenným Buddhou z raných století našeho letopočtu (bez turistov- jedna z BUBO specialit). Ladakh: tibečtější než samotný Tibet. Letos jsme zde prodloužili pobyt o další den! Buddhistické kláštery, jaci, obrovské hory a Tibeťané. Pomodlíme se spolu s mnichy magické lamaistické modlitby, v naší známé rodině nám navaří tibetský čaj s jačím máslem a vykoupeme se v studeném Indusu. Lamayuru je jedinečné místo. Výhledy ze střechy kláštera, který postavil známý buddhistický mnich - stavitel Rinchen Zangpo.
 • 12.den - Náš pronajatý autobus zastaví, kde chceme, a tak uvidíme opravdu hodně! LEH: hlavní město oblasti, ležící ve výšce přes 3 000 m. Komunity tibetských uprchlíků, kteří zde nacházejí svobodu, a vyznavače hnutí hippies, kteří zde nacházejí levnou marihuanu. Zažijeme opět festival, střelbu z luku, hru polo, nebo tance?
 • 13.den - Nad městem se tyčí Shanti stupa a bývalý královský palác. Nahlédneme dovnitř. Treking do Sabu - nenáročný přechod dvěma sedly a sestup měsíčním údolím. Možností, jak se obohatit zážitky a poznat Ladakh je nepočítaně, vyberete si na místě: raftování na řece Indus, nejvýznamnější kláštery Tikse a Hemis, nebo s námi zavítáte na návštěvu do sídla Dalajlámy.
 • 14.den - Všude v Ladakhu máme kamarády. Ranní pudža v klášterech, tibetské uprchlické centrum, jablečný koláč v německé pekárně. Máte čas vyjít do sedla Khardung La nejvýše položenou cestou světa (5610 m).
 • 15.den - Poslední den v Ladakhu a loučí se nám velmi těžko. Jsme bohatší o suvenýry, ale zejména o poznání tohoto jedinečného himálajského regionu. Zítra brzy ráno transfer na horské letiště a přelet nad horami Zanskaru s překrásným výhledem.
 • 16.den - DILLÍ: Staré Dillí, trhy, krávy, fascinující Chandni Chowk, mešita Jama Masjid. Velkoměsto plné kontrastů, které Vám ukážeme jinak než jen z kaváren na Connaught Place a povinné zastávky při India Gate. Staré a nové, chudoba a bohatství, parkově upravené, čisté ulice ale i špína a žebráci. Luxus obchodních center a stánky v spletitých uličkách. Navštívíme Qutab Minar, nejvyšší cihlový minaret na světě a prohlédneme se zblízka na Chandraguptov železný sloup, o kterém Erich von Däniken tvrdil, že není z této planety.
 • 17.den - Velkolepý Aksardham je vznešené dílo indických architektů. Stará pevnost Purana Qila nebo Humayunova hrobka také pod patronátem UNESCO. Půjdeme na místa, kam si chodí odpočinout lokální obyvatelé Dillí. Toto město pochopíte, až když ho přejdete celé. Poslední trhy a pietní památka na Gándhího na Rajghatě. Nebo dáte raději přednost celodennímu výletu k nejkrásnější stavbě postavené z lásky? Taj Majal v Agře, pokud jste ho ještě neviděli, je bezkonkurenční. Transfer na letiště a odlet do Evropy.
 • 18.den - Přílet domů.

  GPS souřadnice nejsou dostupné.

  Žádné recenze pro tento hotel.