Vyhledávání zájezdu
Omán, Dubaj, Katar, Bahrajn - Katar

Omán, Dubaj, Katar, Bahrajn

Katar

, Hotel starstarstarOmán, Dubaj, Katar, Bahrajn

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Perský záliv
Sultanát Omán je nejklidnější arabská země. Pohádková atmosféra hlavního města, lepší služby než v Dubaji, voňavé kadidlo a hrdí Ománci s několika tisíciletou historií. Poznávací zájezd v Perském zálivu zahrnující všech 7 emirátů, které tvoří Spojené arabské emiráty. Uvidíte architektonické skvosty Kataru, bohatství Kuvajtu a v Bahrajnu si vychutnáte výbornou kávu s kardamomem.
Program
 • 1.den - Odlet do sultanátu Omán.
 • 2.den - Přílet v časných ranních hodinách, transfer do hotelu a relax. OMÁN: země zbožňovaného a milovaného sultána Qaboosy, která se díky pracovitosti dostala na čelo států zálivu. Od začátku do konce nás bude provázet vůně kadidla, vysocí opálení muži oblečeni v bílém a božský klid. Užijte si Omán. Prohlídka hlavního města MUSCAT. Pokud existuje město jako z pohádky, je to právě toto. Jednoduše tisíc a jedna noc. Město sultána Qaboosy, které dýchá klidem a množstvím barev. Země hrdých Ománců, za které mluví historie. Voňavé město plné omamné vůně kadidla, mešita milovaného sultána s největším kobercem na světě a Swarovského lustrem, jaký nemá obdoby.
 • 3.den - Celodenní výlet k památkám UNESCO. NIZWA: hlavní město imámů ve vnitrozemí a věčný rival Muscatu. Do padesátých let minulého století bylo město nepřístupné veřejnosti. Palmová oáza pevnost ve stínu Zelených hor Jabal al Achdar. BAHLA: majestátní pevnost (UNESCO), město, kterého se ostatní obyvatelé kvůli jeho čarodějnické minulosti bojí. JIBRIN: nádherná pevnost, která je rovněž součástí světového dědictví UNESCO a je typickou pouštní pevností. Večer návrat do Muscatu.
 • 4.den - Směřujeme do Dubaje. DUBAJ: město, které se stává žijící legendou. Ropné bohatství se snaží přetavit do turistického ruchu a daří se mu to. Začneme ulicí Sheikh Zayeed Rd, která je symbolem města a jeho prosperity, palác vládce Dubaje Muhammada al Maktooma, člověka s vizí, která zdaleka překračuje současnou dobu. Víte, co se stane, když mu přejedeme páva? Stará Dubaj, plavba přes Dubai Creek, zlatý bazar, luxusní čtvrť Jumeirah a symbol Dubaje 5 hotel Burj Al Arab, tyrkysová pláž, silueta nejvyšší budovy světa Burj Dubai. Dubaj zaznamenala takový prudký vývoj, že není ničím neobvyklým, že jedna generace na zpět neumí číst a psát a ta nynější dokončila Oxford. Jak se s tím vyrovnávají?
 • 5.den - Celodenní výlet do ABU DHABI: nejbohatší emirát, který je rozhodujícím článkem v Emirátech. Konzervativní město, které lpí na tradičních hodnotách, ale nebrání se ani moderně pokud ta má styl a je výraznou značkou.
 • 6.den - KATAR. Hlavní město Doha je inspirováno velkou Dubají. Nádherné architektonické skvosty v moderní části v příjemném kontrastu s typickou arabskou architekturou. Voňavý souk s dokonalou atmosférou, kde najdete tradiční koření, suvenýry, ale i zabarvená domácí zvířata od vzniku světa, muzeum islámské tvorby, umělé "perlové" ostrovy, stáje, kde každý plnokrevník má svůj vlastní bazén a 10 členný personál, který mu poskytuje náležitý životní standard. Také o tomto je Katar. Vesnička Katara, která patří místním umělcem, kde se pořádají kulturní události a kde by měl být jeden z otevíracích ceremoniálů MS ve Fotbale 2022. Promluvíme si o odvážných projektech, které jsou ve státečku naplánovány k výstavbě pro tento sportovní svátek. Nákupy ve Villagio mall. Povozíte se na gondolách, kde vám gondoliér zazpívá "O sole Mio!"? Místo, kde žije bok po boku Taliban, IS, americký voják a turista, všichni pijí kávu ve stejné Starbucks kavárně.
 • 7.den - Dokončíme prohlídku Dohy a odpoledne přeletíme do ospalého státu Bahrajn. Transfer do BAHRAJNU: maličký státeček, který je tvořen z 33 ostrůvků roztroušených v Perském zálivu. Hlavní město Bahrajnu nesoucí přívlastek Město spících s ospalou atmosférou plnou tepla a mořského vzduchu. Prohlídka hlavního města, zlatý bazar specializující se na 21-karátové zlato. Dáme si dobrou kávičku s kardamonem a užijeme si Perský záliv.
 • 8.den - Návštěva muzea koránu, kde máte jedinečnou možnost shlédnout nejmenší korán na světě, korán vepsaný na zrnko rýže či dotknout se sametového černého plátna, které pokrývalo svatyni muslimů - Kaabu. Pevnost Bahrajn dokumentuje historii sahající do období 3. tisíciletí p. n. l. Národní muzeum, kde pochopíte, že ropa není všechno, kde se ještě na ostrovech zachovaly hroby Dilmunů a proč právě Bahrajn byl asi tím místem, kde had snědl Gilgamešovi květ nesmrtelnosti. Návštěva privátní zahrady krále s jeho domácími mazlíčky – 680 přítulnými velbloudy. Po mostě krále Fahda se dostaneme až k hranicím se Saúdskou Arábií. Výhled z výšky na království. Známý okruh F1. Jsme na tribuně a máme ten nejlepší výhled na cílovou rovinku i hlavní věž, kde tři celá patra jsou rezervovány pro královskou rodinu Al Khalifa a jejich hosty. Odpoledne se přesouváme do posledního pouštního emirátu.
 • 9.den - KUVAJT: nejdemokratičtější stát zálivu a zároveň nejdražší. Pocitově má člověk dojem, že město zamrzlo v devadesátých letech a nemůže se pohnout dál. Proč? Centrum města, které je ve srovnání s metropolemi,co jsme již viděli úplně maličké. Malé, ale velmi poučné muzeum věnované invazi Iráku. Známé kuvajtské věže a úžasný rybí trh, který připomíná malé Tokyo. Je jedno, jestli máte Mercedes G nebo Toyotu RAV, tady smlouvá každý a úlovek dne se nepovede každému. Promenáda, ze které máme Perský záliv symbolicky celý před sebou.
 • 10.den - Přílet domů.

  GPS souřadnice nejsou dostupné.

  Žádné recenze pro tento hotel.