Vyhledávání zájezdu
Neuvěřitelné Grónsko - Grónsko

Neuvěřitelné Grónsko

Grónsko

, starstarstarNeuvěřitelné Grónsko

Počet termínů:

30 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Stručný popis
Pojeďte s námi objevit neskutečné krásy největšího ostrova světa. Jedinečný 16denní poznávací zájezd po ledové kráse.
Program

1. den (pátek): Praha-Reykjavík


Odlet z Prahy a přílet do Reykjavíku, vlastní transfer do hotelu, nocleh.


2. den (sobota): Reykjavík- Narsarsuaq


Vlastní transfer na letiště a let z Reykjavíku s leteckou společností Icelandair (odlet kolem 13.00 hodiny) do Narsarsuaq. Po příjezdu vás čeká výlet na Signal Berg, kde budete mít překrásný výhled na ledovec. Večeře a ubytování vás bude čekat v hotelu Narsarsuaq (3*). (V)


3. den (neděle): Narsarsuaq - Igaliku


Lodí se vydáte přes fjord Eriks na Qassiarsuk, kde navštívíte ovčí farmu. Místo bylo dříve nazýváno "Brattahlid" a existovalo už 1000 let před Vikingy. Eric Rudý se zde usadil a byl tak prvním osadníkem a průzkumníkem Grónského pobřeží. Malá loď vás zaveze přes fjord Qooroq do vesnice Itilleq. Tato lokalita v blízkosti polárního kruhu je známá pro chov ovcí, barevné domy a fotbalové fanoušky. Ubytování 2 noci v hostelu v Igaliku. (S,O,V)


4. den (Po): Turistika


Pěší výlet (cca 3 hodiny) s nádherným výhledem na ledovec Qooroq. (S,O,V)


5. den (Út): Igaliku - Qaqortoq


Zúčastněte se plavby lodí podél nádherných ledových ker, s trochou štěstí uvidíte tuleně nebo orly. Na cestě k Qaqortoq uvidíte zničený kostel na západním pobřeží Hvalsø. Je považován za nejzachovalejší památku skandinávských Vikingů a grónské kultury. Brzy odpoledne dorazíte do města Qaqortoq. Po příjezdu do hotelu následuje procházka městem, kde budete moci vidět zdejší barevné domy, stavby z koloniální éry a mnoho kamenných soch. Dvě noci v hotelu Qaqortoq (4*). (S)


6. den (středa): Qaqortoq


Individuální volno. S možností návštěvy horkých pramenů Alluitsup Paa - fakultativně. (S)


7. den (čtvrtek): Qaqortoq - Nuuk


Výlet lodí z Qaqortoq do Nuuk s krátkými zastávkami v osadách Arsuk, Paamiut a Qeqertarsuatsiaat. 1 noc na palubě M / S Sarfaq Ittuk. (S,O,V)


8. den (pátek): Nuuk


Asi v 8 hodin cesty do Nuuk. Po ubytování v hotelu, Seamans budete mít čas prozkoumat město na vlastní pěst. Doporučujeme Národní muzeum, Muzeum umění a další kulturní instituce hlavního města Grónska. 2 noci v hotelu Seamans (3*). (S)


9. den (sobota): Nuuk


Individuální volno. Navštívit můžete přístav v koloniálním stylu a trh "braettet". Hostům, kteří mají rádi procházky, bude nabídnut výlet na horu "Lille Malene" (o 8-10 km, pro nejnáročnější turisty). (S)


10. den (neděle): Nuuk - Ilulissat


Let z Nuuk do Ilulissat . V odpoledních hodinách výprava na túru po troskách osady Sermermiut. Dozvíte se, jak zde dříve domorodci žili a jak se to od té doby změnilo. Zhruba 1,5 km od města leží seskupení ledovců a ledovcového fjordu Kangia. Přenocování v hotelu Arktidy. (S)


11. den (Po): Iulissat - Eqi


Projížďka asi 80 km severně od pobřeží k mohutnému ledovci Eiscamp Eqi. K ledovci se dostanete velmi blízko. Působivé jsou zvuky pohybujícího se ledovce a do moře padající kousky ledu. S trochou štěstí můžete vidět i velryby. Doba trvání plavby cca 5-6 hodin plavby. 2 noci v Eiscamp Eqi. (S,O,V)


12. den (Út): Eqi


Putování k laguně a k ledovci. Můžete zde obdivovat morénu s ledovou stěnou (asi 80 m vysokou) a poslouchat fascinující zvuky lámání ledu. (S,O,V)


13. den (středa): Eqi - Ilulissat


Kolem poledne zpáteční plavba do Ilulissat. S trochou štěstí uvidíte ploutve velryb. Pozdní odpoledne je volné. 2 noci v hotelu Arktidě (4*). (S,O)


14. den (čtvrtek): Ilulissat


Individuální volno. Můžete si předem objednat některou z nabízených služeb či výletů. (S,V)


15. den (pátek): Ilulissat - Reykjavik


Odpoledne let z Ilulissat do Reykjavíku. Vlastní transfer do hotelu a nocleh v Reykjavíku. (S,O)


16. den: (sobota): Reykjavik - Praha


Vlastní transfer na letiště a odlet do Prahy.

Upozornění pro klienty

Termíny pro 2014: 5.7., 12.7., 19.7., 26.7., 9.8.

Cena zahrnuje
letenky Praha-Reykjavik-Praha, letenky Reykjavík-Narsasuaq, Ilulissat-Reykjavík, transfery po trase, ubytování po trase v hotelech, ldožích a chatkách s koupelnou, 13x snídaně, 7x oběd, 7x večeře, anglicky hovořícího průvodce z Narsarsuaq do Ilulissatu, jízdu lodí Narsarsuaq-Qassiarsuk, Qassiarsuk-Itilleq, Igaliku-Qaqortoq, Qaqortoq-Nuuk, Ilulissat-Eqi-Ilulissat
Cena nezahrnuje
další stravu, případné ubytování v Reykjavíku

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.