Vyhledávání zájezdu
Nejen daňový ráj - Kostarika

Nejen daňový ráj

Kostarika

, Program starstarstarNejen daňový ráj

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis hotelu

Hotely/lodge kategorie **/*** - 10 nebo 11 nocí (v závislosti na termínu).

Pokoje ve všech hotelích jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, často minibarem (za poplatek) a TV. Většina hotelů má klimatizované pokoje.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Víza

K návštěvě všech uvedených zemí není vyžadováno vízum.

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu

Tyto informace se vztahují na obyvatele České republiky. Klienti s jiným než českým cestovním pasem jsou povinni si ověřit podmínky vstupu do těchto zemí.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem do Panamy (přímý let), místní přelety, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech nebo pousadách (10 nebo 11 nocí), stravování dle programu: snídaně + večeře nebo oběd/lunch box, služby delegáta v Panamě a Kostarice, balíček pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety pro zájemce (dle popisu), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (povinný poplatek na místě) - cca 260 USD (včetně vstupenek, odletových poplatků, spropitného pro místní průvodce a řidiče).

Program

Panama a Panamský průplav • rajské ostrovy Bocas del Toro • pláže Crawl Cay a Red Frog Beach (pláž červených žab) • barevné korálové útesy • odpočinek • Kostarika • kávové plantáže • jezero v kráteru sopky

Den 1

*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*

Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště CK 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Panamy charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem (přímý let). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Panamy, pasové odbavení. Následně transfer do hotelu. Po ubytování volný čas na odpočinek a opalování. Večeře a přenocování. (Trasa cca 50 km)

Den 2

Po snídani odjezd na prohlídku Panamského průplavu. Panamský průplav je velmi důležitou mořskou cestou spojující Atlantický oceán s Tichým oceánem. Denní kapacita průplavu je cca 1400 lodí. Jeho délka je 81 km. Panamský průplav má 3 páry zdymadel. Některé z nich mají pozorovací centra: Gatun, Agua Clara a Miraflores. Zastavíme se u zdymadla Miraflores, abychom viděli, jak přes toto zúžení proplouvají obrovské lodě. Celý projekt spojený s Panamským průplavem je také součástí Národního parku Charges. Cílem Národního parku je zachovat přírodní zdroje tohoto místa - deštné pralesy, řeky a jezera, zejména jezero Alajuela, které reguluje hladinu vody v Panamském průplavu. Oblast Charges obývají indiáni kmene Embera Drua, kteří před více než 500 lety přicestovali z Jižní Ameriky do panamské džungle, aby unikli před španělskými dobyvateli. Přejezd kánoemi (plavba trvá cca 20 min.), následně návštěva vesnice, během které se seznámíme s životem a běžnými činnosti domorodců. Jejich životní styl je od doby osídlení v této oblasti nezměněn, v harmonii s přírodou, daleko od civilizace. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 120 km)

Den 3

Po snídani transfer na letiště a odlet na rajské ostrovy Bocas del Toro. Je to ideální místo k odpočinku na nádherných písečných plážích, k potápění v křišťálově čistém moři, k obdivování korálových útesů a mořského života. Palmové ostrovy a tropické lesy, bohatý ekosystém souostroví a tradiční indiánské vesnice tvoří neuvěřitelnou atmosféru. Úžasné kulturní a architektonické bohatství, milí lidé a vynikající místní kuchyně činí toto místo jedinečným. Ubytování v hotelu. Volný čas na opalování a koupání. Večeře a přenocování.

Den 4

Po snídani výlet lodí k Crawl Cay a k Red Frog Beach (pláž červených žab) na ostrově Bastimentos. Crawl Cay je známé jako jedno z nejatraktivnějších a barevných míst na ostrovech, kde ticho, čistá voda a tropická vegetace tvoří ideální podmínky k odpočinku a šnorchlování. Pláž červených žab (Red Frog Beach) vděčí za jméno a slávu malé endemické žábě, kterou lze nalézt pouze na kopci nedaleko pláže. Je snadné je spatřit, protože vydávají docela hlasitý, chraptivý zvuk. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 5

Po snídani přejezd do Sixaola na hranici s Kostarikou. Následně návštěva banánové plantáže. Nedaleko hranice s Panamou začíná tzv. banana land - nachází se zde jedny z největších banánových plantáží na světě (Panama je hned po Ekvádoru největším vývozcem banánů na světě). Historie banánů ve Střední Americe začala v roce 1870, kdy americký námořník Lorenzo Dow Barker učinil první zaznamenanou transakci prodeje banánů, prodal 160 svazků z Jamajky v Jersey City v Americe. O tři roky později vysázel železniční developer ze Střední Ameriky banánovníky podél železniční trati v Kostarice a vytvořil tak základ firmy Chiquita. Přejezd do San José. Panoramatická prohlídka hlavního města Kostariky. Fakultativně (za poplatek na místě) návštěva Sloth Sanctuary, místa, kde lze pozorovat lenochody. Tito velmi zajímaví a pomalí (dokáží zdolat do 7 m za minutu) tvorové obývají tropické lesy Střední a Jižní Ameriky. Vedou stromový styl života a skoro celý čas tráví s hlavou visící dolů, přičemž se drží větví velmi dlouhými drápy. Některé druhy dovedou spát až 22 hodin denně, scházejí dolů na zem každých 7-8 dní, a to především proto, aby změnili strom. Lenochodi se živí listy, výhonky květů a plodů, a protože neregulují svou teplotu změnou tempa metabolismu, ale pouze přesunem ze slunného místa na stinné místo, potřebují téměř o polovinu méně kalorií než jiní savci podobné velikosti. Přejezd do hotelu, ubytování, večeře a přenocování.

Den 6

Po snídani se vydáme na kávovou plantáž Doka Coffee Estate, která má na Kostarice nejstarší mlýn na mletí kávy poháněný vodou. Během návštěvy plantáže se seznámíme s postupy výroby kávy - od výsadby keřů, až po sklizeň a pražení. Přejezd do Národního parku vulkánu Poas (Poas Volcano National Park). Z vyhlídkové plošiny se rozprostírá nádherný výhled na kráter s tyrkysovým kyselinovým jezerem. Kráter je jedním z největších na světě, kolem se táhnou stezky hustě pokryté divokými květinami, kapradinami a lišejníky. Přejezd k vodopádům La Paz a volný čas v nádherné scenérii jednoho z nich. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.

Den 7

Po snídani odjezd do Přírodní rezervace Cano Negro Wildlife Refuge, která se nachází na hranici s Nikaraguou. Lesy, louky a močály tohoto parku poskytují útočiště mnoha ohroženým druhům zvířat, jakými jsou: pumy, jaguáry, oceloti, tapíři, pekari páskovaní a několik druhů opic (malpy kapucínské, vřešťani pláštíkoví a chápani středoameričtí). V období sucha se řeka promění v malé laguny, kanály a pláže, které jsou domovem pro tisíce různých druhů stěhovavých ptáků, např.: čápy, různé druhy ibisů, Anhingy americké, kormorány a kachny. Expedice lodí na místo odkud lze nejlépe pozorovat mnoho druhů ptáků, které jsou největším lákadlem rezervace. Odpoledne fakultativně (za poplatek na místě) koupání v sopečných geotermálních pramenech. Nachází se zde až 16 osvětlených bazénů obklopených tropickou vegetací. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 8

Po snídani přejezd k řece Tarcoles, jejíž horní tok tvoří severní hranici Carara Biological Reserve. Řeka a močály nacházející se v ústí řeky tvoří domov pro vodní ptactvo a bahňáky. Mezi mnoha vyskytujícími se zde druhy jsou např.: volavky, volačníky, lesňáčci žlutí a ledňáčci říční. Fakultativně plavba loděmi po řece (za poplatek, platí se na místě). Přejezd na pobřeží Tichého oceánu. Ubytování v okolí Národního parku Manuel Antonio. Večeře a přenocování v hotelu.

Den 9

Po snídani návštěva Národního parku Manuel Antonio. Krásné široké bílé pláže, zarostlé útesy, džungle na jedné straně a Tichý oceán na straně druhé - to vše tvoří nezapomenutelnou podívanou barev. V parku jsou lesy, mokřady, vyskytuje se zde mnoho druhů rostlin a živočichů. Během procházky lze pozorovat zvířata žijící v parku, včetně malp kapucínských, chápanů a katul veverovitých, mnoho druhů ptáků, leguány a lenochody. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.

Den 10

Po snídani přejezd do Národního parku Marino Ballena, jednoho z nejmenších a nejnovějších národních parků Kostariky. Čekají tam krásné pláže s korálovými útesy a mangrovy, ve kterých žijí ještěrky, kajmani a mývali. Tyto pláže jsou místem líhnutí karet zelenavých a karet pravých. Čas na odpočinek na pláži, trekking a prozkoumávání okolí. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 11 nebo 12

Snídaně. V závislosti na vybraném termínu transfer na letiště, přelet do Panamy a volný den k odpočinku (možnost využití fakultativních výletů, které uvede delegát na místě) nebo transfer na letiště, přelet do Panama City a zpáteční let do Polska. Přesný čas srazu určí delegát CK na místě.

Den 12 nebo 13

Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina.

Upozornění k programu

- Během návštěvy národních parků, ekologických zón a jiných podobných míst se budeme nacházet v deštných pralesech. Vezměte si prosím pevnou obuv, oděv s dlouhými rukávy a repelenty. Užitečná může být i pláštěnka. Vzhledem k vysoké vlhkosti prosíme o řádné zabezpečení cestovních dokladů, fotoaparátů a videokamer. Doporučujeme vzít s sebou dalekohled.

- Některé národní parky mohou být v pondělí zavřené. V tomto případě bude delegát připraven s nabídkou jiných zajímavých místních atrakcí. Pokud to bude v dané situaci možné, upraví program tak, aby se návštěva parku mohla odložit na jiný den.

- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Let

Komfortní letoun společnosti PPL LOT typ DREAMLINER (přímý let) s možností výběru cestovní třídy. Catering v ekonomické třídě zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou). Zároveň klienti obdrží zdarma základní nápoje (minerální vodu, kávu a čaj) servírované v době podávání jídla. Ostatní nealkoholické nápoje, všechny alkoholické nápoje a další nabídka ze Sky menu je za poplatek. Ve třídě Premium Club a Business Elite je v ceně rozsáhlé menu včetně nealkoholických a alkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytnou Polské Aerolinky LOT jiné letadlo v podobném standardu (přímý let).

Popis hotelu

Hotely/lodge kategorie **/*** - 10 nebo 11 nocí (v závislosti na termínu).

Pokoje ve všech hotelích jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, často minibarem (za poplatek) a TV. Většina hotelů má klimatizované pokoje.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Víza

K návštěvě všech uvedených zemí není vyžadováno vízum.

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu

Tyto informace se vztahují na obyvatele České republiky. Klienti s jiným než českým cestovním pasem jsou povinni si ověřit podmínky vstupu do těchto zemí.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem do Panamy (přímý let), místní přelety, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech nebo pousadách (10 nebo 11 nocí), stravování dle programu: snídaně + večeře nebo oběd/lunch box, služby delegáta v Panamě a Kostarice, balíček pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety pro zájemce (dle popisu), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (povinný poplatek na místě) - cca 260 USD (včetně vstupenek, odletových poplatků, spropitného pro místní průvodce a řidiče).

Program

Panama a Panamský průplav • rajské ostrovy Bocas del Toro • pláže Crawl Cay a Red Frog Beach (pláž červených žab) • barevné korálové útesy • odpočinek • Kostarika • kávové plantáže • jezero v kráteru sopky

Den 1

*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*

Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště CK 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Panamy charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem (přímý let). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Panamy, pasové odbavení. Následně transfer do hotelu. Po ubytování volný čas na odpočinek a opalování. Večeře a přenocování. (Trasa cca 50 km)

Den 2

Po snídani odjezd na prohlídku Panamského průplavu. Panamský průplav je velmi důležitou mořskou cestou spojující Atlantický oceán s Tichým oceánem. Denní kapacita průplavu je cca 1400 lodí. Jeho délka je 81 km. Panamský průplav má 3 páry zdymadel. Některé z nich mají pozorovací centra: Gatun, Agua Clara a Miraflores. Zastavíme se u zdymadla Miraflores, abychom viděli, jak přes toto zúžení proplouvají obrovské lodě. Celý projekt spojený s Panamským průplavem je také součástí Národního parku Charges. Cílem Národního parku je zachovat přírodní zdroje tohoto místa - deštné pralesy, řeky a jezera, zejména jezero Alajuela, které reguluje hladinu vody v Panamském průplavu. Oblast Charges obývají indiáni kmene Embera Drua, kteří před více než 500 lety přicestovali z Jižní Ameriky do panamské džungle, aby unikli před španělskými dobyvateli. Přejezd kánoemi (plavba trvá cca 20 min.), následně návštěva vesnice, během které se seznámíme s životem a běžnými činnosti domorodců. Jejich životní styl je od doby osídlení v této oblasti nezměněn, v harmonii s přírodou, daleko od civilizace. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 120 km)

Den 3

Po snídani transfer na letiště a odlet na rajské ostrovy Bocas del Toro. Je to ideální místo k odpočinku na nádherných písečných plážích, k potápění v křišťálově čistém moři, k obdivování korálových útesů a mořského života. Palmové ostrovy a tropické lesy, bohatý ekosystém souostroví a tradiční indiánské vesnice tvoří neuvěřitelnou atmosféru. Úžasné kulturní a architektonické bohatství, milí lidé a vynikající místní kuchyně činí toto místo jedinečným. Ubytování v hotelu. Volný čas na opalování a koupání. Večeře a přenocování.

Den 4

Po snídani výlet lodí k Crawl Cay a k Red Frog Beach (pláž červených žab) na ostrově Bastimentos. Crawl Cay je známé jako jedno z nejatraktivnějších a barevných míst na ostrovech, kde ticho, čistá voda a tropická vegetace tvoří ideální podmínky k odpočinku a šnorchlování. Pláž červených žab (Red Frog Beach) vděčí za jméno a slávu malé endemické žábě, kterou lze nalézt pouze na kopci nedaleko pláže. Je snadné je spatřit, protože vydávají docela hlasitý, chraptivý zvuk. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 5

Po snídani přejezd do Sixaola na hranici s Kostarikou. Následně návštěva banánové plantáže. Nedaleko hranice s Panamou začíná tzv. banana land - nachází se zde jedny z největších banánových plantáží na světě (Panama je hned po Ekvádoru největším vývozcem banánů na světě). Historie banánů ve Střední Americe začala v roce 1870, kdy americký námořník Lorenzo Dow Barker učinil první zaznamenanou transakci prodeje banánů, prodal 160 svazků z Jamajky v Jersey City v Americe. O tři roky později vysázel železniční developer ze Střední Ameriky banánovníky podél železniční trati v Kostarice a vytvořil tak základ firmy Chiquita. Přejezd do San José. Panoramatická prohlídka hlavního města Kostariky. Fakultativně (za poplatek na místě) návštěva Sloth Sanctuary, místa, kde lze pozorovat lenochody. Tito velmi zajímaví a pomalí (dokáží zdolat do 7 m za minutu) tvorové obývají tropické lesy Střední a Jižní Ameriky. Vedou stromový styl života a skoro celý čas tráví s hlavou visící dolů, přičemž se drží větví velmi dlouhými drápy. Některé druhy dovedou spát až 22 hodin denně, scházejí dolů na zem každých 7-8 dní, a to především proto, aby změnili strom. Lenochodi se živí listy, výhonky květů a plodů, a protože neregulují svou teplotu změnou tempa metabolismu, ale pouze přesunem ze slunného místa na stinné místo, potřebují téměř o polovinu méně kalorií než jiní savci podobné velikosti. Přejezd do hotelu, ubytování, večeře a přenocování.

Den 6

Po snídani se vydáme na kávovou plantáž Doka Coffee Estate, která má na Kostarice nejstarší mlýn na mletí kávy poháněný vodou. Během návštěvy plantáže se seznámíme s postupy výroby kávy - od výsadby keřů, až po sklizeň a pražení. Přejezd do Národního parku vulkánu Poas (Poas Volcano National Park). Z vyhlídkové plošiny se rozprostírá nádherný výhled na kráter s tyrkysovým kyselinovým jezerem. Kráter je jedním z největších na světě, kolem se táhnou stezky hustě pokryté divokými květinami, kapradinami a lišejníky. Přejezd k vodopádům La Paz a volný čas v nádherné scenérii jednoho z nich. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.

Den 7

Po snídani odjezd do Přírodní rezervace Cano Negro Wildlife Refuge, která se nachází na hranici s Nikaraguou. Lesy, louky a močály tohoto parku poskytují útočiště mnoha ohroženým druhům zvířat, jakými jsou: pumy, jaguáry, oceloti, tapíři, pekari páskovaní a několik druhů opic (malpy kapucínské, vřešťani pláštíkoví a chápani středoameričtí). V období sucha se řeka promění v malé laguny, kanály a pláže, které jsou domovem pro tisíce různých druhů stěhovavých ptáků, např.: čápy, různé druhy ibisů, Anhingy americké, kormorány a kachny. Expedice lodí na místo odkud lze nejlépe pozorovat mnoho druhů ptáků, které jsou největším lákadlem rezervace. Odpoledne fakultativně (za poplatek na místě) koupání v sopečných geotermálních pramenech. Nachází se zde až 16 osvětlených bazénů obklopených tropickou vegetací. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 8

Po snídani přejezd k řece Tarcoles, jejíž horní tok tvoří severní hranici Carara Biological Reserve. Řeka a močály nacházející se v ústí řeky tvoří domov pro vodní ptactvo a bahňáky. Mezi mnoha vyskytujícími se zde druhy jsou např.: volavky, volačníky, lesňáčci žlutí a ledňáčci říční. Fakultativně plavba loděmi po řece (za poplatek, platí se na místě). Přejezd na pobřeží Tichého oceánu. Ubytování v okolí Národního parku Manuel Antonio. Večeře a přenocování v hotelu.

Den 9

Po snídani návštěva Národního parku Manuel Antonio. Krásné široké bílé pláže, zarostlé útesy, džungle na jedné straně a Tichý oceán na straně druhé - to vše tvoří nezapomenutelnou podívanou barev. V parku jsou lesy, mokřady, vyskytuje se zde mnoho druhů rostlin a živočichů. Během procházky lze pozorovat zvířata žijící v parku, včetně malp kapucínských, chápanů a katul veverovitých, mnoho druhů ptáků, leguány a lenochody. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování.

Den 10

Po snídani přejezd do Národního parku Marino Ballena, jednoho z nejmenších a nejnovějších národních parků Kostariky. Čekají tam krásné pláže s korálovými útesy a mangrovy, ve kterých žijí ještěrky, kajmani a mývali. Tyto pláže jsou místem líhnutí karet zelenavých a karet pravých. Čas na odpočinek na pláži, trekking a prozkoumávání okolí. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 11 nebo 12

Snídaně. V závislosti na vybraném termínu transfer na letiště, přelet do Panamy a volný den k odpočinku (možnost využití fakultativních výletů, které uvede delegát na místě) nebo transfer na letiště, přelet do Panama City a zpáteční let do Polska. Přesný čas srazu určí delegát CK na místě.

Den 12 nebo 13

Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina.

Upozornění k programu

- Během návštěvy národních parků, ekologických zón a jiných podobných míst se budeme nacházet v deštných pralesech. Vezměte si prosím pevnou obuv, oděv s dlouhými rukávy a repelenty. Užitečná může být i pláštěnka. Vzhledem k vysoké vlhkosti prosíme o řádné zabezpečení cestovních dokladů, fotoaparátů a videokamer. Doporučujeme vzít s sebou dalekohled.

- Některé národní parky mohou být v pondělí zavřené. V tomto případě bude delegát připraven s nabídkou jiných zajímavých místních atrakcí. Pokud to bude v dané situaci možné, upraví program tak, aby se návštěva parku mohla odložit na jiný den.

- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.

Jiné

Let

Komfortní letoun společnosti PPL LOT typ DREAMLINER (přímý let) s možností výběru cestovní třídy. Catering v ekonomické třídě zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou). Zároveň klienti obdrží zdarma základní nápoje (minerální vodu, kávu a čaj) servírované v době podávání jídla. Ostatní nealkoholické nápoje, všechny alkoholické nápoje a další nabídka ze Sky menu je za poplatek. Ve třídě Premium Club a Business Elite je v ceně rozsáhlé menu včetně nealkoholických a alkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytnou Polské Aerolinky LOT jiné letadlo v podobném standardu (přímý let).

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.