Vyhledávání zájezdu
Namibie 2018 - Namibie

Namibie 2018

Namibie

, Hotel starNamibie 2018

Počet termínů:

3 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Namibie, vzpomínky na Afriku
Kategorie hotelu: ***
Ubytování
Hotely, lodge nebo bungalovy, vesměs kategorie 2* - 4*.

2-lůžkové pokoje s příslušenstvím jsou standardem.
V některých odlehlejších lokalitách může být ubytování poněkud jednodušší.
Některé objekty nabízejí i bazén.
Zájezd do Namibie vám představí Afriku tak, jak ji znáte z řady filmů či knih minulého století.
Největší turistickou atrakcí Namibie je národní park Etosha, jeden z nejúžasnějších parků divoké africké zvěře. Čeká zde na vás skvělé safari včetně nočního pozorování zvířat u přírodních napajedel. Další specialitou Namibie jsou písečné duny pouště Namib, prehistorické malby původních obyvatel této části Afriky i specifické pobřeží jižního Atlantiku.
V Namibii můžete stále ještě zažít Afriku tak, jak ji znáte z románů Wilbura Smithe.
Stravování
Součástí ubytování je snídaně.

V každém ubytovacím místě je nabízena večeře. Buď formou jednotného menu nebo bufetu. Případně výběrem z jídelního lístku jako v běžné restauraci. Ochutnat tak budete moci některé africké speciality - např. steak z antilopy či grilovaného krokodýla. V některých místech je nutná rezervace (a tedy i platba) předem.
Ceny za večeři si pohybují v relaci od 110 do 300 NAD (190 - 520 Kč).
Ceny nápojů se pohybují v relaci 15 - 25 NAD (pivo, cola, džus).
Doplňující informace ke stravování:

V některých odlehlejších částech Namibie jsou možnosti
stravování omezené. Ubytovací objekt je tak zpravidla jedinou možností
stravování (zpravidla večeří) v širém okolí. Ubytovací zařízení,
zejména pak ty s menší ubytovací kapacitou, však zpravidla nemají
klasickou restauraci (s možností objednávek večeří "a la carte"), ale nabízejí
možnost přípravy večeře na základě objednávky předem. Tj. večeře se objednává
již při rezervaci pobytu. Z těchto důvodů je vhodné se
s předstihem rozhodnout, zda budete mít o zajištění večeří zájem.
Příplatek za večeře se pohybuje v relaci 250 - 550 Kč za osobu. Liší se
dle lokality, různá je i forma. V některých případech se jedná o klasické
servírované menu, v jiných lokalitách o plnohodnotný bufet style.


V základní ceně zájezdu je nabízeno vždy ubytování se
snídaní. Jednalo by se tedy o malý příplatek k celkové ceně zájezdu, který
je na úvaze klienta.


Lokality Windhoek a Swakopmund nabízejí dostatek
možností pro individuální stravování. Večeře tedy předem nezajišťujeme.


V případě ubytování v Oando (10. den) a v Kamanjabu
jsou ubytovací objekty vybaveny klasickou restaurací. Klient se tedy může
rozhodnout až na místě.


V dalších případech ubytování doporučujeme zvolit
objednávku večeří předem.
Program
Program zájezdu.den -

1.den:
Odlet z Prahy do NAMIBIE. Let s přestupem (Frankfurt nebo Doha) trvá cca 12 hodin (+ čas na přestup na letišti).
2.den:
Dopoledne přílet do hlavního města Namibie, Windhoeku. Transfer do hotelu. Odpoledne prohlídka města. Jedinečná meteoritická fontána, která byla vytvořena z 33 meteoritů, nalezených u města Gibeonu počátkem 20. století. Dominanta Windhoeku - Christuskurche, nejstarší stavba Alte Feste a Inkoustový palác - dnešní sídlo parlamentu. Nocleh ve Windhoeku.
3.den:
Ráno odjezd na sever Namibie. Dopoledne zastávka na jednom z největších tržišť Namibie - v Okahandja. Dále pokračování v cestě do oblasti Waterberg Plateau. Tento obrovský masiv z pískovce je dlouhý 50 kilometrů a 16 km široký. Izolovaná náhorní plošina je domovem mnoha druhů zvěře a více než 200 druhů ptactva. Odpoledne se vydáme na procházku na kopec, odměnou za námahu bude nádherný výhled do nekonečné pouště Kalahari.
Waterberg Plateau se rozprostírá na pískovcové plošině Etjo, ve výšce 150 m nad planinami. Celková rozloha parku činí 405 km2. Park byl založen v r. 1972, původně jako útočiště pro ohrožené druhy zvěře z oblastí Kavango a Caprivi. Příroda vytvořila na tomto území vskutku zajímavé a působivé dílo. Dešťová voda prosakovala pískovcovými vrstvami a vytvořila spoustu potůčků a napajedel pro divokou zvířenu. Uchvátí vás zvláštní zbarvení zdejší půdy - připomíná pálené cihly. Na vrcholu plošiny zůstaly viditelné dinosauří stopy. Dostatek vody na vrcholu plošiny ovlivnil i vegetaci, která se mění ze suché savany porostlé akáciemi v zelenou subtropickou vegetaci se stromy a zelenými pláněmi. Park stále plní svoji funkci záchranného místa ohrožených druhů. V parku má své útočiště 25 druhů zvěře a přes 200 druhů ptáků. Najdete zde černé a bílé nosorožce, antilopy, komby ušaté, buvoly, kudu, divoké psy, leopardy, gepardy atd. Na hoře Okarakuvisa sídlí populace vzácných kondorů. Je to jediné místo v Namibii, kde je můžete nalézt.
Přesun na sever přes oblast Okahandha, kde žijí kmeny původních obyvatel - Hererů. Nocleh.
4.den:
Návštěva národního parku Etosha (v jazyce Sanů "Velké bílé místo"). Safari v NP Etosha bude jedním z vrcholů této vaší namibijské expedice. Safari v Etoshi je jedinečné, nádherné a jen těžko srovnatelné se safari v jiných afrických zemích. Čeká na vás pestrá paleta zástupců zvířecí říše u vodních napajedel - zebry, žirafy, pakoně, hyeny, sloni, lvi, antilopy. Ale hlavně neskutečná volnost pohybu - jen vy sami si rozhodnete, kam se pojedete podívat. Vybírat si můžete z řady napajedel, mezi ta nejoblíbenější (nejen turisty, ale především africkou zvěří) patří napajedlo Okaukuejo s vysokou koncentrací zvěře. Možnost pozorování zvěře u napajedla i v noci. Nocleh v lodgi uprostřed parku. V noci vás možná vzbudí řev lvů, za svítání budete moci pozorovat stádo žiraf pasoucích se jen pár desítek metrů od vašeho bungalovu...
5.den:
Dopoledne pokračování safari a pozorování zvěře v národním parku Etosha. Odpoledne pak přejezd do oblasti Kamanjabu. Návštěva vesnice Himbů s proslulými himbskými krasavicemi v kožených sukénkách a potřených směsí rudé hlinky a másla. Zastávka u Peet Alberts Rock - místa prehistorických skalních kreseb kmene Sanů. Nocleh v Kamanjabu.
6.den:


Přejezd Hererským územím do oblasti Damaralandu a údolí Twyfelfontein. Damaraland, pokrývající většinu této oblasti, je pojmenována po lidu Damara, kteří tvoří většinu zdejší populace. Velké prostory jedné z posledních afrických "neoficiálních" divokých oblastí, kde žijí volně zebry, žirafy, antilopy, sloni i černí nosorožci, zatím stále ještě zůstávají bez omezujících plotů. Čekají zde na vás tisíce let staré skalní malby a rytiny. Malby Sanů.
Twyfelfonteinské malby (památka UNESCO) vytvořili pradávní umělci (Křováci) sekáním do tvrdého povlaku, který kryje místní pískovec. Za staletí se tato vrstva přelila i přes samotné malby a chránila je tak před erozí. Většina z nich je starší než 6.000 let, tedy vznikla zhruba v době kamenné. Vědci identifikovali nejméně šest odlišných fází vzniku. Z motivů tu najdeme často zvířata, zvířecí stopy a geometrické znaky, ale kupodivu je tu jen poskrovnu lidských postav.
Navštívíte rovněž ojedinělé geologické útvary v chráněné oblasti Organ Pipes a také spatříte Burnt Mountain (Horu Ohně), která jakoby vzplane při dotyku s paprsky vycházejícího či zapadajícího slunce.
Nocleh v oblasti Damarlandu.
7.den:
Trasa zájezdu pokračuje kolem nejvyššího horského masivu Namibie - Brandbergu. Brandberg ukrývá ve svých skalách tisíce prehistorických maleb a rytin starých 2.000 let, z nich nejznámější je White Lady (Bílá paní). Po cestě možnost nákupu místních krystalů. Přejezd horské oblasti Spitzkoppe s typickou měsíční krajinou. Spatříte tajemné endemické rostliny welwitschia mirabilis, která jsou svědkem afrického dávnověku. Nocleh poblíž městečka Uis.

8.den:
Dopoledne přejezd lokalitou Tsiseb k Atlantickému oceánu. Dále návštěva mysu Cape Cross a tzv. Pobřeží koster (Skelton Coast). Na mysu Cape Cross žije obrovská lachtaní kolonie. Skeleton Coast patří k nejopuštěnějším místům na Zemi a také k nejchladnější části Namibie.
Později odpoledne přejezd do Swakopmundu. V typickém "německém" koloniálním městečku budete moci ochutnat místní kulinářské speciality - mořské plody, ryby či steak z antilopy. Nocleh ve Swakopmundu.
9.den:
Ráno vyrazíme do přístavního města Walwis Bay. Na jeho okraji se nachází početná kolonie plameňáků a pelikánů.
Dále nás čeká cesta přes kaňony Kuiseb a Ghaub během níž překročíme i obratník Kozoroha. Odpoledne dorazíme do Solitaire, jednoho z mála obydlených míst uprostřed pouště Namib. Nocleh v oblasti Sesriem.
10.den:
Ráno se vydáme do srdce pouště Namib. Čekají nás nekonečné pláně, červené písečné duny a kamenné hory. Krajina je velmi rozmanitá: od písečných dun přes travnatou poušť až po izolované horské hřebeny. Vyskytují se zde velká stáda přímorožců, antilop skákavých, zeber, dále zde také můžete spatřit třeba kudu, hyeny, šakaly či pštrosy.
Dopoledne dorazíme do oblasti SOSSUSVLEI. Sossus Vlei je jedním z nejznámějších míst Namíbie. Je to ohromná mělká pánev, ležící uprostřed červených písečných dun, které se zvedají až 200 m nad okolím. Zastavíme se u jedné z nejvyšších dun světa - DUNE 45. Mezi písečnými dunami pak můžete podniknout pěší výlet do Dead Vlei (Mrtvého údolí), rozpraskaná pánev se zbytky mrtvých stromů. Je to nejfotogeničtější místo Namibie.
Nocleh poblíž města Rehoboth.
11.den:
Dopoledne přejezd zpět do Windhoeku. V průběhu dne odlet z Windhoeku zpět do Evropy.
12.den:
Přílet do Prahy.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.