Vyhledávání zájezdu
Na cestě do Himba - Namibie

Na cestě do Himba

Namibie

, Program starstarstar

LM


Na cestě do Himba

Počet termínů:

2 termíny / 2 Last minute / 0 First minute

Strava:

Polopenze

Doprava:

letecky Varšava

Počasí:Popis hotelu

Hotely/Lodge kategorie *** - (11 započatých ubytovacích dnů v hotelu). Lodge se nachází v oblasti národních parků nebo v jejich blízkosti (možné ubytování v stanových lodgích).

Pokoje: ve všech hotelích jsou pokoje vybaveny koupelnou, často mini barem (za poplatek) a TV. Většina hotelů má klimatizované pokoje.

Vybavení: v hotelech je k dispozici restaurace, bar, v některých také bazén.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidlenou linkou na trase Varšava - Windhoek - Varšava (25 kg + 7 kg), letištní taxy, 9x ubytování v hotelech nebo v tzv. lodge standardu *** 9 nocí (stravování: snídaně a večeře), transfery autokarem, služby polského průvodce, turistický program (viz. níže), pojištění TU Europa standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vízum do Namibie (cca 80 EUR), vstupné do navštívených objektů, povinné spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, číšníky atd. (včetně vstupenek cca 550 USD - povinný poplatek průvodci formou balíčku), jídla a nápoje, které nejsou uvedeny v popisu hotelu, fakultativní výlety.

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti na programu, byly uvedeny ke dni 1.4.2015, mohou se měnit.

Víza

Vízum do Namibie

Vízum je při vstupu do Namibie povinné.

Cena je cca 80 EUR.

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu do Polska.

Nutné jsou také 2 pasové fotografie.

O vízum je třeba zažádat nejméně 30 dní před termínem zájezdu.

Upozornění! Informace o cestovním pasu (číslo pasu, datum vydání a datum ukončení platnosti) musí být vyplněny v rezervaci nejpozději 30 pracovních dnů před datem odletu!

Hodnocení klientů

Klienti ohodnotili tento zájezd na 5.5/6. Všechny recenze si můžete přečíst zde: http://r.pl/po-drodze-do-himba/zakwaterowanie-rpe

Program

Poušť Namib • safari v Národním parku Etosha • červené písečné duny v namibské poušti - Dune 45 • koloniální hlavní město Namibie - Windhoek a přímořské letovisko - Swakapmund

Den 1

Setkání na letišti F. Chopina ve Varšavě, u odbavovací přepážky cestovní kanceláře CK 2 hodiny před plánovaným odletem. Aktuální rozpis letů je třeba sledovat na: http://r.pl/rozklady.

Let do Windhoek.

Den 2

Přílet do Windhoek dle letového řádu. Hlavní město Namibie se nachází v malebném údolí, nyní je městem mnoha kontrastů - moderní mrakodrapy se střídají s památkami dávné doby, kdy ještě byla Namibie německou kolonií. Během krátké návštěvy města uvidíme například: budovu parlamentu, nazvanou Inkoustový palác, historické budovy nádraží, Památník Jezdce (Reiter Denkmal), meteoritickou fontánu Gibeon. Fontána byla vytvořena ze 30 z 77 meteoritů, které dopadly u města Gibeon v Namibii v roce 1838, v době největšího meteorického roje v historii země. Ubytování v hotelu, večeře.

Den 3

Snídaně. Následuje přejezd směrem k Sossusvlei. Během několikahodinové cesty budeme zkoumat mimořádnou a neobyčejně krásnou poušť Namib. Vzhledem k zajímavým tvarům a krásným, pastelovým, neustále se měnícím barvám, je poušť pastvou pro oči a neobvyklým překvapením pro amatérské fotografy. Ubytování v hotelu v okolí Sossusvlei a večeře. (Trasa asi 460 km).

Den 4

Po snídani vystěhování z hotelu. Den strávíme na nejstarší a jedné z nejsušších pouští na světě. Průměrné roční srážky v pobřežním pásu nepřesahují zde 25 mm za rok, hlavním zdrojem vlhkosti je rosa a ranní mlha. Namib je známý pro své krásné písečné duny, dosahující výšky 400 m, v závislosti na ročním období a směru větru. My zastavíme u nejznámější z nich - Dune 45, jejíž písek je nanášen až z Kalahari a její stáří se odhaduje na 5 milionů let. Doporučujeme přejezd na čtyřkolkách po rezavě - červeném písku. Pohled z vrcholu duny bude na dlouhou dobu nezapomenutelným zážitkem. Navštívíme kaňon Sesriem, který byl vyhlouben do 30metrové hloubky řekami, které rychle stoupají po deštích v horách Naukluft. V této oblasti se vyskytují rostliny a živočichové, kteří se přizpůsobili životu v drsných podmínkách, někteří se dokonce naučili pít kapičky rosy. Během cesty budeme mít šanci vidět: horské zebry, pouštní žirafy nebo antilopy. Následně přejezd přes Národní park Namib Naukluft do letoviska Swakopmund. Příjezd do hotelu nebo lodge v pozdních večerních hodinách. Ubytování a večeře. (Trasa asi 450 km).

Den 5

Po snídani přejezd do městečka Walvis Bay, odkud se vydáme na plavbu do Velrybí zátoky, bude příležitost pozorovat zvířata, která žijí v těchto chladných vodách, včetně delfínů, tuleňů, velryb a kosatek. Pobřežní oblasti zálivu obývá mnoho druhů ptáků: pelikáni, plameňáci a exotický tenkozobec opačný. Navštívíme ústřicovou farmu, budeme mít příležitost vyzkoušet tyto mořské plody, uvidíme také maják na Pelican Point. Na programu bude toho dne také procházka po Swakopmund. Město se nachází téměř přesně na obratníku Kozoroha, v dávných koloniálních dobách bylo využíváno jako přístav, dnes je příkladem dobře zachovalé německé koloniální architektury. Swakopmund je také oblíbeným resortem Namibians. Odpoledne strávíme nad oceánem. Návrat do hotelu a večeře. (Trasa asi 100 km).Den 6

Po snídani vystěhování z hotelu. Přejezd na sever na Pobřeží koster. Region se vyznačuje přítomností více než tisíce vraků, pro které byly silné proudy a četné mělčiny smrtící pastí. Odsud také pochází jméno pobřeží. V Cape Cross, budeme obdivovat mnohatisícovou kolonii tuleňů. Perfektní klima přeje rozmnožování těchto zvířat. Během několika hodinové cesty budeme míjet fascinující krajinu, mezi níž vyniká nejvyšší vrchol v Namibii - Brandberg, dosahující výšky 2573 m nad mořem. Příjezd do hotelu nebo chatky v okolí Twyfelfontein. (Trasa asi 450 km).

Den 7

Po snídani si prohlédneme archeologické naleziště v Twyfelfontein, kde se nachází cca 2 000 petroglyfů (nástěnných maleb). Nejstarší z nich pochází z 1. stol. před n.l. a představuje zvířata i lidi. Uvidíme také známý zkamenělý les, který objevili namibijští farmáři ve 40. letech 20. století. Toto naleziště je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Přejezd ve směru Národního parku Etosha. Cestou navštívíme vesnici kmene Himba, původních obyvatel Namibie. Je to africký kmen žijící mimo civilizaci. Jeho členové vedou kočovný život, živí se především pastevectvím. Chovají hlavně kozy a dobytek, neustále se přemisťují za vodou a pastvou. Jsou to lidé, kteří se v oblastech postižených suchem naučili žít "bez vody". Poznáme jejich principy života, radosti a strasti obyvatel této malé vesničky. Ženy Himba jsou považovány za nejkrásnější ženy černého kontinentu. Nepoužívají vodu a i přes to hezky voní, protože tělo okuřují vonnými výpary a mažou pouštní okrovou hlínou smíchanou s máslem a vonnými oleji. Následuje přejezd mimo Národní park Etosha. Večeře a přenocování v lodgi v okolí parku. (Trasa asi 350 km).

Den 8

Po snídani odjezd na ranní safari do Národního parku Etosha. Je to jeden z největších národních parků v Africe a jedna z hlavních turistických atrakcí v Namibii. Národní park Etosha se rozkládá na ploše 22 912 km² v severozápadní Namibii. Safari v Namibii je zajímavé v každém ročním období. Etosha je velkolepou podívanou zvířat, jejichž cílem je voda a to zejména během období sucha. V období dešťů se park promění v zelenou oázu. Je to doba, kdy se lze setkat s různými druhy zvířat a jejich mláďaty. V parku žije přes 100 druhů savců, například: lvi, levharti, gepardi, hyeny, zebry, antilopy a pakoně. Je také nejlepším místem na světě, kde lze vidět nosorožce černého. Vzhledem k obrovské, otevřené ploše lze také vidět menší zvířata, jako například: antilopy dik-dik (endemit), šakaly, psy ušaté. Jednou z hlavních atrakcí parku je svítící rybník, kolem kterého budeme hledat zvířata po západu slunce. Během dne volný čas k odpočinku u bazénu. Večeře a přenocování v lodgi v areálu parku nebo v jeho okolí.

Den 9

Odpočinkový den. Doporučujeme relax u bazénu v lodgi nebo jeden z fakultativních výletů po okolí - např. půldenní safari (za poplatek).

Den 10

Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd směrem k Windhoeku. Navštívíme nadaci AfriCat v Okonjima, která zachraňuje divoké kočky. Budeme sledovat zachráněné gepardy a poznáme jejich zvyky. Zastavíme v městečku Okahandja, kde si budete moci zakoupit místní produkty. Příjezd do Windhoeku v pozdních večerních hodinách. Ubytování v hotelu ve Windhoeku. Večeře a přenocování. (Trasa asi 450 km).

Den 11

Po snídani transfer na letiště a let do Varšavy.

Den 12

Přílet do Varšavy dle letového řádu.

Upozornění!

- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.

- Očkování: nejsou nutná. Doporučuje se však očkování proti hepatitidě typu A a hepatitidě typu B, tyfu, záškrtu a tetanu. Je nutné vzít s sebou repelenty a moskytiéru.

Všeobecné pokyny - Park Etosha:

- doporučujeme vzít s sebou teplé oblečení, šátek/šálu a klobouk. Během jízdy v otevřeném autě může být chladno.

- v den safari doporučujeme nepoužívat parfémy, vzít s sebou repelenty proti hmyzu s vysokým DEET. Ochrannou funkci mají také náramky proti komárům, které si kupte raději již před odletem na dovolenou.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Popis hotelu

Hotely/Lodge kategorie *** - (11 započatých ubytovacích dnů v hotelu). Lodge se nachází v oblasti národních parků nebo v jejich blízkosti (možné ubytování v stanových lodgích).

Pokoje: ve všech hotelích jsou pokoje vybaveny koupelnou, často mini barem (za poplatek) a TV. Většina hotelů má klimatizované pokoje.

Vybavení: v hotelech je k dispozici restaurace, bar, v některých také bazén.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidlenou linkou na trase Varšava - Windhoek - Varšava (25 kg + 7 kg), letištní taxy, 9x ubytování v hotelech nebo v tzv. lodge standardu *** 9 nocí (stravování: snídaně a večeře), transfery autokarem, služby polského průvodce, turistický program (viz. níže), pojištění TU Europa standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vízum do Namibie (cca 80 EUR), vstupné do navštívených objektů, povinné spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, číšníky atd. (včetně vstupenek cca 550 USD - povinný poplatek průvodci formou balíčku), jídla a nápoje, které nejsou uvedeny v popisu hotelu, fakultativní výlety.

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti na programu, byly uvedeny ke dni 1.4.2015, mohou se měnit.

Víza

Vízum do Namibie

Vízum je při vstupu do Namibie povinné.

Cena je cca 80 EUR.

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu do Polska.

Nutné jsou také 2 pasové fotografie.

O vízum je třeba zažádat nejméně 30 dní před termínem zájezdu.

Upozornění! Informace o cestovním pasu (číslo pasu, datum vydání a datum ukončení platnosti) musí být vyplněny v rezervaci nejpozději 30 pracovních dnů před datem odletu!

Hodnocení klientů

Klienti ohodnotili tento zájezd na 5.5/6. Všechny recenze si můžete přečíst zde: http://r.pl/po-drodze-do-himba/zakwaterowanie-rpe

Program

Poušť Namib • safari v Národním parku Etosha • červené písečné duny v namibské poušti - Dune 45 • koloniální hlavní město Namibie - Windhoek a přímořské letovisko - Swakapmund

Den 1

Setkání na letišti F. Chopina ve Varšavě, u odbavovací přepážky cestovní kanceláře CK 2 hodiny před plánovaným odletem. Aktuální rozpis letů je třeba sledovat na: http://r.pl/rozklady.

Let do Windhoek.

Den 2

Přílet do Windhoek dle letového řádu. Hlavní město Namibie se nachází v malebném údolí, nyní je městem mnoha kontrastů - moderní mrakodrapy se střídají s památkami dávné doby, kdy ještě byla Namibie německou kolonií. Během krátké návštěvy města uvidíme například: budovu parlamentu, nazvanou Inkoustový palác, historické budovy nádraží, Památník Jezdce (Reiter Denkmal), meteoritickou fontánu Gibeon. Fontána byla vytvořena ze 30 z 77 meteoritů, které dopadly u města Gibeon v Namibii v roce 1838, v době největšího meteorického roje v historii země. Ubytování v hotelu, večeře.

Den 3

Snídaně. Následuje přejezd směrem k Sossusvlei. Během několikahodinové cesty budeme zkoumat mimořádnou a neobyčejně krásnou poušť Namib. Vzhledem k zajímavým tvarům a krásným, pastelovým, neustále se měnícím barvám, je poušť pastvou pro oči a neobvyklým překvapením pro amatérské fotografy. Ubytování v hotelu v okolí Sossusvlei a večeře. (Trasa asi 460 km).

Den 4

Po snídani vystěhování z hotelu. Den strávíme na nejstarší a jedné z nejsušších pouští na světě. Průměrné roční srážky v pobřežním pásu nepřesahují zde 25 mm za rok, hlavním zdrojem vlhkosti je rosa a ranní mlha. Namib je známý pro své krásné písečné duny, dosahující výšky 400 m, v závislosti na ročním období a směru větru. My zastavíme u nejznámější z nich - Dune 45, jejíž písek je nanášen až z Kalahari a její stáří se odhaduje na 5 milionů let. Doporučujeme přejezd na čtyřkolkách po rezavě - červeném písku. Pohled z vrcholu duny bude na dlouhou dobu nezapomenutelným zážitkem. Navštívíme kaňon Sesriem, který byl vyhlouben do 30metrové hloubky řekami, které rychle stoupají po deštích v horách Naukluft. V této oblasti se vyskytují rostliny a živočichové, kteří se přizpůsobili životu v drsných podmínkách, někteří se dokonce naučili pít kapičky rosy. Během cesty budeme mít šanci vidět: horské zebry, pouštní žirafy nebo antilopy. Následně přejezd přes Národní park Namib Naukluft do letoviska Swakopmund. Příjezd do hotelu nebo lodge v pozdních večerních hodinách. Ubytování a večeře. (Trasa asi 450 km).

Den 5

Po snídani přejezd do městečka Walvis Bay, odkud se vydáme na plavbu do Velrybí zátoky, bude příležitost pozorovat zvířata, která žijí v těchto chladných vodách, včetně delfínů, tuleňů, velryb a kosatek. Pobřežní oblasti zálivu obývá mnoho druhů ptáků: pelikáni, plameňáci a exotický tenkozobec opačný. Navštívíme ústřicovou farmu, budeme mít příležitost vyzkoušet tyto mořské plody, uvidíme také maják na Pelican Point. Na programu bude toho dne také procházka po Swakopmund. Město se nachází téměř přesně na obratníku Kozoroha, v dávných koloniálních dobách bylo využíváno jako přístav, dnes je příkladem dobře zachovalé německé koloniální architektury. Swakopmund je také oblíbeným resortem Namibians. Odpoledne strávíme nad oceánem. Návrat do hotelu a večeře. (Trasa asi 100 km).Den 6

Po snídani vystěhování z hotelu. Přejezd na sever na Pobřeží koster. Region se vyznačuje přítomností více než tisíce vraků, pro které byly silné proudy a četné mělčiny smrtící pastí. Odsud také pochází jméno pobřeží. V Cape Cross, budeme obdivovat mnohatisícovou kolonii tuleňů. Perfektní klima přeje rozmnožování těchto zvířat. Během několika hodinové cesty budeme míjet fascinující krajinu, mezi níž vyniká nejvyšší vrchol v Namibii - Brandberg, dosahující výšky 2573 m nad mořem. Příjezd do hotelu nebo chatky v okolí Twyfelfontein. (Trasa asi 450 km).

Den 7

Po snídani si prohlédneme archeologické naleziště v Twyfelfontein, kde se nachází cca 2 000 petroglyfů (nástěnných maleb). Nejstarší z nich pochází z 1. stol. před n.l. a představuje zvířata i lidi. Uvidíme také známý zkamenělý les, který objevili namibijští farmáři ve 40. letech 20. století. Toto naleziště je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Přejezd ve směru Národního parku Etosha. Cestou navštívíme vesnici kmene Himba, původních obyvatel Namibie. Je to africký kmen žijící mimo civilizaci. Jeho členové vedou kočovný život, živí se především pastevectvím. Chovají hlavně kozy a dobytek, neustále se přemisťují za vodou a pastvou. Jsou to lidé, kteří se v oblastech postižených suchem naučili žít "bez vody". Poznáme jejich principy života, radosti a strasti obyvatel této malé vesničky. Ženy Himba jsou považovány za nejkrásnější ženy černého kontinentu. Nepoužívají vodu a i přes to hezky voní, protože tělo okuřují vonnými výpary a mažou pouštní okrovou hlínou smíchanou s máslem a vonnými oleji. Následuje přejezd mimo Národní park Etosha. Večeře a přenocování v lodgi v okolí parku. (Trasa asi 350 km).

Den 8

Po snídani odjezd na ranní safari do Národního parku Etosha. Je to jeden z největších národních parků v Africe a jedna z hlavních turistických atrakcí v Namibii. Národní park Etosha se rozkládá na ploše 22 912 km² v severozápadní Namibii. Safari v Namibii je zajímavé v každém ročním období. Etosha je velkolepou podívanou zvířat, jejichž cílem je voda a to zejména během období sucha. V období dešťů se park promění v zelenou oázu. Je to doba, kdy se lze setkat s různými druhy zvířat a jejich mláďaty. V parku žije přes 100 druhů savců, například: lvi, levharti, gepardi, hyeny, zebry, antilopy a pakoně. Je také nejlepším místem na světě, kde lze vidět nosorožce černého. Vzhledem k obrovské, otevřené ploše lze také vidět menší zvířata, jako například: antilopy dik-dik (endemit), šakaly, psy ušaté. Jednou z hlavních atrakcí parku je svítící rybník, kolem kterého budeme hledat zvířata po západu slunce. Během dne volný čas k odpočinku u bazénu. Večeře a přenocování v lodgi v areálu parku nebo v jeho okolí.

Den 9

Odpočinkový den. Doporučujeme relax u bazénu v lodgi nebo jeden z fakultativních výletů po okolí - např. půldenní safari (za poplatek).

Den 10

Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd směrem k Windhoeku. Navštívíme nadaci AfriCat v Okonjima, která zachraňuje divoké kočky. Budeme sledovat zachráněné gepardy a poznáme jejich zvyky. Zastavíme v městečku Okahandja, kde si budete moci zakoupit místní produkty. Příjezd do Windhoeku v pozdních večerních hodinách. Ubytování v hotelu ve Windhoeku. Večeře a přenocování. (Trasa asi 450 km).

Den 11

Po snídani transfer na letiště a let do Varšavy.

Den 12

Přílet do Varšavy dle letového řádu.

Upozornění!

- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.

- Očkování: nejsou nutná. Doporučuje se však očkování proti hepatitidě typu A a hepatitidě typu B, tyfu, záškrtu a tetanu. Je nutné vzít s sebou repelenty a moskytiéru.

Všeobecné pokyny - Park Etosha:

- doporučujeme vzít s sebou teplé oblečení, šátek/šálu a klobouk. Během jízdy v otevřeném autě může být chladno.

- v den safari doporučujeme nepoužívat parfémy, vzít s sebou repelenty proti hmyzu s vysokým DEET. Ochrannou funkci mají také náramky proti komárům, které si kupte raději již před odletem na dovolenou.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.