Vyhledávání zájezdu
Madagaskar - příroda lemura - Madagaskar

Madagaskar - příroda lemura

Madagaskar

, Program starstarstarMadagaskar - příroda lemura

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v Antananarivo - transparent 26°C
Zítra Počasí v Antananarivo - transparent 18 - 25°C
23.3. Počasí v Antananarivo - transparent 18 - 24°C
24.3. Počasí v Antananarivo - transparent 17 - 25°C


Popis hotelu

Hotely / Lodge o standardu *** - lodge se nachází na území národních parků nebo v jejich blízkosti.

Pokoje: všechny hotely s vlastním sociálním zařízením, často s minibarem (za poplatek) a TV. Většina hotelů má klimatizované pokoje.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet linkovým letem do Antananariva a zpět do Varšavy, letištní taxy, ubytování v hotelech nebo lodgiích - o kvalitě *** (14 nocí), stravování: snídaně a večeře, transfery autokarem, služby polského delegáta, turistický program (viz níže) a pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: náklady na vízum (cca 25 EUR), vstupné do navštěvovaných objektů, povinný poplatek na spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, číšníky atd. (včetně vstupenek a spropitného, povinný poplatek delegátovi formou balíčku - cca 250 EUR), další jídla a nápoje, fakultativní výlety.

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 1. 3. 2017 a mohou být změněny.

Víza

Vízum na Madagaskar

Cestovní pas musí být platný po dobu dalších 6 měsíců od data návratu a musí mít alespoň jednu volnou stranu.

Vízum obdržíte po příletu na letišti v Antananarivo (za poplatek cca 25 EUR).

Potřebné jsou 2 fotografie pasového formátu.

Program

Antananarivo - hlavní město Madagaskaru • jezero Ampitabe • největší lemuři Indri a obří chameleóni • lemuři Aye aye • bohatství deštného pralesa • pobyt na „Červeném ostrově“

Den 1

Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).

Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na: R.pl/rozklady. Přelet na Madagaskar s přestupem na jednom z evropských letišť.

Den 2

Po snídani poznávání hlavního města Madagaskaru začneme u ulice pojmenované po Móricovi Benyowském, který byl kolonizátorem Madagaskaru a plukovníkem francouzské armády. Výjezd do kopce u královského hradu, odkud se rozprostírá nádherný panoramatický výhled na hlavní město a okolní kopce. Pahorkovité okolí, na němž leží Tana (hovorově Antananarivo) je plné kontrastů. Červené hliněné domy, kostely na vrcholcích hor, mozaika hnědých a světle zelených rýžových polí propletených mezi čtvrtěmi města, vinuté uličky a rušné stánky stojící naproti moderních budov a obchodů činí Antananarivo jedním z nejzajímavějších měst Afriky. Navštívíme také místní trh Analakely kdysi oslavován jako největší trh na světě. Kromě původního řemesla, bude jistě zajímavá příležitost k nákupu koření, včetně vanilky. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování.

Den 3

Po snídani (ve formě balíčku) odjezd směrem na jih do Antsirabe typickou horskou krajinou a bujným východomadagaskarským deštným pralesem. V hustém lese našlo úkryt mnoho endemických a ohrožených druhů. Cestou míjíme obec s typickými trano gasy - typické domy místních obyvatel charakteristické pro centrální část ostrova, která se nachází mezi mnoha malebnými rýžovými poli, uspořádanými kaskádovitě na svazích. Město Antsirabe je díky velkému počtu a různorodosti rikš nazýváno také „madagaskarským hlavním městem rikš“. Během prohlídky bude možnost projížďky slavnou "puss puss", rikšou taženou člověkem (projížďka není zahrnuta v ceně). Večeře a přenocování v hotelu v okolí Ranomafana. (Trasa asi 390 km).

Den 4

Po snídani návštěva Národního parku Ranomafana - zapsaná na seznamu UNESCO, kde lze vidět chameleóny a jiné endemické hady a plazy vyskytující se pouze na Madagaskaru. Díky neobvyklé stavbě těla (nohy pod tělem) se mohou chameleóni procházet po větvích lehčích než je váha jejích těl. Pokud budeme mít štěstí, pak se setkáme s chameleónem levhartím - největším zástupcem tohoto druhu a chameleónem trpasličím - nejmenším plazem světa, trochu větším než mravenec. Asi 80% místních zvířat se nevyskytuje nikde jinde na světě. Díky izolaci ostrova se mohly rozvíjet a přežít. Přejezd do oblasti Národního parku Isalo. Večeře a přenocování. (Trasa asi 350 km).

Den 5

Po včasné snídani návštěva Národního parku Isalo, který je nejnavštěvovanějším parkem na Madagaskaru. Národní park Isalo byl založen v roce 1962 a zahrnuje více než 80 tisíc ha pískovcového masivu, jehož tvary jsou ve světě unikátní. Neobvyklá krajina vytvořená z pískovců vytesaných deštěm, větrem a sluncem nás ohromí svou krásou. Během procházky parkem (asi 2,5 km - 3,5 hodiny) budeme vyhlížet lemury kata, sifaky a lemury hnědé. V Isalo se setkáme s různými příklady endemických rostlin a živočichů: s leguány, ještěrkami, chameleóny, želvami a také s pachypodiem (madagaskarskou palmou), aloe a živorodkami. V areálu parku doporučujeme koupel v přírodním bazénu u vodopádu Nymf. Návštěva Národního parku Zombitse - Vohibasia. Uvidíme zde úžasné baobaby, díky nimž je Madagaskar známý a také endemickou flóru a faunu. Oblast parku obsahuje suchý les, bažiny a savanu. Důvodem založení parku byla výjimečná biologická rozmanitost a především přítomnost velkého množství vzácných druhů ptáků. V parku se můžeme setkat s ohroženým druhem lemura sifaka. Pokud budeme mít čas, navštívíme rezervaci lemurů Anja, lemurů kata a lemurů hnědých.Návrat do hotelu. Večeře a přenocování v okolí Národního parku Isalo. (Trasa asi 160 km).

Den 6

Po snídani cesta směrem do Fiaranantsoa. Na zpáteční cestě se zastavíme v místní vesnici Bara nebo Betsileo. Uvidíme, jak žijí obyvatelé západní části ostrova. Pak navštívíme rezervaci Anja, kde budeme pozorovat jeden z nejznámějších druhů Lemurů - Katta, kteří jsou význační svým charakteristickým zabarvením těla a ocasu. Lemur kata byl hlavním hrdinou série anonimovaných filmů Madagaskar - populární král Jelimán. Budeme mít také možnost pozorovat různé druhy chameleonů. V odpoledních hodinách budeme projíždět místy, kde se zpracováná čaj. Uvidíme plantáž, která působí již od 70. let a vyrábí 550 tun čaje ročně. Většina je exportována do Keni. Od roku 2004 je zde vedle černého čaje vyráběn také čaj zelený. Budeme mít možnost nakouknout do místní továrny, ochutnávka a nákup. Večeře a nocleh. (Trasa cca 390 km).

Den 7

Po včasné snídani následuje přejezd ve směru hlavního města Antananarivo. Cestou se zastavíme v městečku Ambositra, kde bude možnost nákupu místních řemeslných výrobků, jimiž je Madagaskar známý. Večeře a přenocování v okolí Antananarivo. (Trasa cca 400 km).

Den 8

Po snídani přejezd do oblasti Andasibe. Cestou do Andasibe budeme obdivovat typickou vysočinu, která je malebně zbarvená rýžovými poli a tropickými rostlinami. Východní oblasti Madagaskaru jsou nazývány Vanilkovým pobřežím. Pěstování vanilky je jedním z nejdůležitějších odvětví hospodářství této země. Cestou budeme míjet město Moramanga, které bylo v roce 1947 jednou z nejdůležitějších bašt madagaskarského odporu proti francouzské koloniální moci. Východní oblasti jsou známé mezi milovníky přírody jako země lemurů Indri. Jedná se o ohrožený druh lemura z podřádu poloopic, který je jedním z mnoha madagaskarských endemických druhů. Žijí pouze ve východních oblastech ostrova od pobřeží oceánu do výšky 1800 m n.m. Před večeří přestávka na noční procházku a pozorování nočních druhů zvířat. Ubytování, večeře a přenocování v oblasti Andasibe. (Trasa asi 140 km).

Den 9

Po snídani návštěva Národního parku Mantadia a rezervace Analamazaotra, kde se vyskytují lemuři Indri. Poloopice váží asi 7-8 kg, vylučují specifický zápach, mají černo-bílou srst, vydávají podivné zvuky a na rozdíl od jejich bratranců nemají ocas. Jsou také snadno odlišitelné díky kulatým uším. Národní park Mantadia a zvláštní rezervace Analamazaotra tvoří přírodní komplex s názvem Andasibe-Mantadia. Kromě lemurů zde lze nalézt mnoho různých druhů rostlin, například: orchideje, kapradiny a vidět chameleóny, kteří jsou kromě lemurů charakteristickým znakem Červeného ostrova. Návrat do hotelu, večeře.

Den 10

Po snídani budeme pokračovat v cestě směrem k pobřeží. Přejezd do Toamasina - koloniálního města plného historických budov obklopených palmovými alejemi. Toamasina je druhým největším městem ostrova (s více než 250 tisíci obyvateli) a také známým přístavem a obchodním centrem. Obchodní tradice tohoto místa sahají až do počátku 19. století a do napoleonské doby. Bojovali o něj Britové, kteří se však v roce 1814 smířili se ztrátou ve prospěch Francie. Centrum města je postaveno na písčitém poloostrově a vytváří pobřežní promenádu​​. Město je také známé díky širokým alejím, podél nichž rostou palmy a díky pestrému pouličnímu bazaru Bazary Be, který se specializuje na exotické koření a na místní rukodělné výrobky. Další cesta ve směru Soanierana Ivaongo. Ubytování a večeře. (Trasa cca 280 km).

Den 11

Volný čas na odpočinek u křišťálově čisté vody, procházky podél bílých pláží. Pro zájemce plavba na rajský ostrov Sainte Marie (za příplatek). Ostrov je dlouhý 57 km a svou krásou je srovnávaný s ostatními rajskými zákoutími Indického oceánu jako např. Mauritius nebo Réunion. Ostrov Sainte Marie je také známý po celém Madagaskaru jako ideální místo k pozorování velryb. Večer večeře v hotelu.

Den 12

Po snídani přejedeme do oblasti zvané Toamasina, odkud poplujeme směrem k rezervaci Palmarium přes část kanálu Pangalanes. Tato oblast je řadou přírodních řek a ručně vykopaných kanálů. Je to jeden z největších úspěchů francouzského inženýrství na Madagaskaru. V roce 1886 se rozhodli spojit umělými kanály všechna jezera východní části ostrova - mezi městy Tamatave a Farafangana. Pás země oddělující kanál od pobřeží se táhne až 650 km! Mnoho cestovatelů považuje toto místo za jedno z nejkrásnější na Madagaskaru. Ubytování a přenocování v rezervaci Palmarium. (Trasa asi 50 km - silnicí a asi 3 hod. přejezd motorovým člunem).

Den 13

Snídaně a následně se oddáme slavnému madagaskarskému mora, mora - neboli pomalu, pomalu. Zcela určitě během pobytu na ostrově alespoň jednou uslyšíme tato slova z úst typického Malgaše. Jedná se o speciální druh fungování domorodých ostrovanů. Kromě toho navštívíme místní atrakci - Palmarium Park. V parku žije 6 druhů lemurů a obývají plochu asi 50 ha. Po setmění poplujeme lodí a budeme hledat další endemický druh Aye aye neboli ksukola ocasarého. Jeho charakteristickým znakem je dlouhý prostřední prst, který používá k hledání a vydlabávání potravy ze stromů. Večeře a přenocování v rezervaci Palmarium.

Den 14

Snídaně, návrat do Antananariva. Ráno přejezd motorovou lodí do místa Manambato (cca 14:00 hod), přeplujeme mimo jiné jezero Rasoabe, dále pokračujeme po cestě. Večeře a přenocování v hotelu (Trasa asi 1 hod - lodí a 260 km - pevninou).

Den 15

Po snídani návštěva Královského kopce Ambohimanga, který je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO. Více než 500 let je významným symbolem národní identity Malgašů. Večer transfer na letiště a odlet do Polska.

Den 16

Přílet do Polska podle letového řádu.

Upozornění k programu!

- Pořadí realizace bodů programu může být změněno nebo obráceno.

- Zájezd se nedoporučuje: pro osoby se slabou kondičkou, malé děti, mladé lidi, osoby, které trpí mořskou nemocí a dalšími chronickými onemocněními. Je třeba vzít s sebou: malá zavazadla pohodlná k nošení, obuv do vody, pohodlné oblečení s pokrývkou hlavy, kterou lze zavázat pod bradou a krémy s vysokým faktorem. Tento program zahrnuje prohlídku nekomerčních míst, proto některé z bodů programu můžeme realizovat rozdělení do menších skupin. Východní Madagaskar je jednou z nejméně navštěvovaných zemí světa. Všechny silnice na ostrově jsou v hrozném stavu. Madagaskar se vyznačuje především nedotčenou přírodou, na většině míst nedotčenou civilizací ve smyslu vývoje západního světa. Hotely během poznávací části nemají turistickou klasifikaci. Všechny pokoje jsou vybaveny základním vybavením: koupelnou s přístupem k tekoucí vodě, čistým vypraným povlečením, čistými ručníky, mýdlem, toaletním papírem, WC (kompaktní) v evropském stylu. Hotely nemusí mít klimatizaci.

Hodnocení klientů

Klienti ohodnotili tento zájezd na 4.6 / 6. Recenze zde: http://r.pl/natura-lemura/zakwaterowanie-max

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.