Vyhledávání zájezdu
Legend Golf & Safari Resort - Jihoafrická republika

Legend Golf & Safari Resort

Jihoafrická republika

, Hotel starstarstarstarstarLegend Golf & Safari Resort

Počet termínů:

46 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

vlastní -

Počasí:Popis
Resort se nachází u přírodní rezervace Entabeni, které dominuje majestátní hora Hanglip. Tvoří ho botanická zahrada, obchody se suvenýry, restaurace, wellness centrum, několik kulturních vesnic a unikátní golfové hřiště Signature Golf Course, na jehož tvorbě se podílelo osmnáct světových golfových hvězd. Hřiště je nejdelší v Jihoafrické republice a pyšní se slavnou jamkou Extreme 19th.
Ubytování
Pokoje Resort Rooms o rozloze cca 36 m2 umožňují relaxaci a plné vnímání africké divokosti. Skrz velké okno si host užívá panoramatických výhledů do okolí a prosklené dveře ústí přímo na venkovní terasu. Velkoryse navržené pokoje se skládají z menší obývací části a ložnice s luxusní koupelnou, prostorným sprchovým koutem a oddělenou vanou. Každý pokoj je vybaven TV, telefonem, minibarem, trezorem, čajovým a kávovým servisem a klimatizací. Kombinace designových prvků a vysoce kvalitního provedení zajišťuje standard luxusu a elegance napříč celým resortem.
Poloha
Legend Golf & Safari Resort je situován v Entabeni Safari, v provincii Limpopo, South Africa. Odpaliště pro Extreme 19th Hole se nachází na vrcholu hory Hanglip.
Jihoafrická republika je ráj golfistů. Po rugby a kriketu je v JAR golf na třetím místě v oblibě mezi sporty. Příznivý terén a mírné podnebí dělají z jihoafrických hřišť ideální místo pro golfovou dovolenou. Jihoafričané jsou po Američanech druhý nejpočetnější národ na PGA Tour a jejich největší hvězdy (Ernie Els, Retief Goosen, Charl Schwartzel, Tim Clark, Rory Sabbatini a Louis Oosthuisen) vyhrály řadu světových turnajů. Možností pro golf je v JAR obrovské množství, jen v Johannesburgu je na 40 hřišť. Mezi nejznámější resorty v JAR patří Fancourt a Sun City (město hazardu) kde se hraje na hřišti Gary Player Golf Course největší turnaj "One Milion Dollar Challenge“ pod záštitou banky Nedbank. Vedlejší 18 Lost City je jednou z nejkrásnějších v JAR. Na jednom z 3 parů jsou v bankru 4metroví krokodýli. Legend Golf & Safari Resort nabízí nejlepší a nejdelší hřiště okořeněné Extreme 19th Hole – nejdelším odpalem na světě z hory Hanglip, na kterou Vás vyveze helikoptéra. V JAR se pořádají známé turnaje South Africa Golf Tour, South African Open, Alfred Dunhill PGA a další.
Sport a zábava
Legend Golf & Safari Resort nabízí široké možnosti pro využití volného času. Hostům jsou k dispozici sportovní zázemí umožňující si zahrát fotbal, rugby, kriket, tenis, basketbal. V nabídce resortu je i luxusní Wellness & Spa Centrum. Velkým lákadlem resortu jsou i vyjížďky a výšlapy do buše, vyhlídkové lety helikoptérou a v neposlední řadě golf se světově proslulou "Extrémní 19. jamkou“ s odpalem z hory Hanglip.

Vyjížďka do buše a Pěší výšlap do buše – Legend Golf & Safari Resort se nachází v Entabeni Safari rezervaci. To umožňuje pořádat soukromé vyjížďky a výšlapy do buše za poznáním místní fauny a flory. Nejznámější je tzv. Big 5 ("Velká pětka“ – lev, slon, nosorožec, buvol a leopard), navíc je možné pozorovat a obdivovat další savce, na 400 druhů ptáků a více než 300 druhů rostlin.

Vyhlídkový let helikoptérou – Legend Golf & Safari Resort je nádherné místo už při pohledu ze země…ale pohled ze vzduchu je naprosto dechberoucí a nezapomenutelný. Lety jsou plánované na 5 nebo 12 minut a je možné je zkombinovat s romantickou večeří na hoře Hanglip.

Golf
LEGEND GOLF & SAFARI RESORT

Golfový resort Legend Golf & Safari Resort nabízí kvalitní mistrovské 18jamkové golfové hřiště Legend Signature Course par 72, tréninkové 10jamkové hřiště Tribute Golf Course par 30 a rozsáhlé tréninkové plochy 450m Driving range, Velké odpaliště, tři různé hrací plochy, které umožňují hráčům trénovat za všech herních podmínek. Cílové greeny a cílové fairwaye. Pitching centrum s velkými odpališti, který mají čtyři různé herní plochy a tři jedinečné cílové greeny. Různé travnaté plochy, které umožňují výběr široké škály různých holí. Chipping green, který umožňuje hráčům vykonávat veškeré golfové údery. Rozsáhlý zvlněný Putting green s plochými oblastmi. V neposlední řadě klubovnu s možností občerstvení a využití dámských i pánských šaten. Pro Shop s možností nákupu golfového vybavení a zapůjčení golfových holí, Buggy, Caddy Rangers, individuální nebo skupinovou výuku od profesionálů PGA.

Legend Signature Course je první hřiště na světě, kde jsou spojeny konstrukční schopnosti a strategické znalosti "podpisy" nejlepších golfistů z celého světa. Místní golfisté se pyšní skutečností, že v jedné zemi a dokonce na jednom hřišti naleznete 18 "podpisů" nejlepších golfistů z celého světa. Každou z 18 jamek navrhoval jiný světově významný golfista.

Legend Signature Course byl vyhlášen nejlepším golfovým hřištěm v Africe a je nejdelší golfové hřiště v Jižní Africe. Resort získal v roce 2010 cenu World Travel jako nejlepší Golf Resort a také cenu jako lídr Afrických Sportovních Resortů. Poskytuje golfistům zkušenosti či taktické a strategické herní schopnosti, komplexní vyžití i skutečnou výzvu.

Běžná délka hřiště je 6534 m, ale může být prodloužena až na 7782 m pro turnaje či speciální akce, čímž se řadí mezi nejdelší golfové hřiště na světě. Každou jamku lze flexibilně připravit pro profesionální i amatérské hráče. Design, konstrukce a uspořádání hřiště je v naprosté harmonii s okolní přírodou. Resort je jeden z nejcitlivějších k životnímu prostředí v Africe.

Legend Golf & Safari Resort taktéž nabízí kvalitní tréninkové hřiště Tribute Golf Course. Toto hřiště má 10 jamek, všechny s parem 3. I přes krátkou vzdálenost do greenů je hřiště velmi kvalitní a je v oblibě nejen u pokročilých golfistů k nácviku krátké hry, ale i u začínajících golfistů, kteří zde mohou nacvičovat většinu golfových úderů a situací, ale taktéž taktiku a strategii golfové hry.

Obrovský rozsah tohoto golfového resortu, rozkládajícího se na 22 000 ha v návaznosti na nádherný výhled na Waterberg a ostatní přírodní krásy zajišťuje jedinečný golf plný nevšedních zážitků jak pro profesionální tak amatérské hráče. Na hřišti můžete potkat i mnoho afrických divokých zvířat, ale žádné z nich není nebezpečné.

INFORMACE
- Green Fee zahrnuje golfový vozík, vodu a občerstvení v domě na půli cesty. Golfové vozíky jsou k dispozici, nejsou však povinné.
- Caddy Rangers jsou k dispozici pouze na vyžádání a je třeba je předem objednat.
- Na golfovém hřišti se mohou pohybovat divoká zvířata, ale žádné z nich není nebezpečné.
- Hráči budou využívat některé ze 4 sad odpališť dle svých golfových zkušeností.
- Klubovna nabízí Pro Shop, pánské a dámské šatny, společenské prostory s barem a restauraci.
- Půjčovna holí je k dispozici v Pro Shopu.

VYBAVENÍ RESORTU
- Driving range 450 m.
- Velké odpaliště, tři různé hrací plochy, které umožňují hráčům trénovat za všech herních podmínek. Cílové greeny a cílové fairwaye.
- Pitching centrum s velkými odpališti, který mají čtyři různé herní plochy a tři jedinečné cílové greeny. Různé travnaté plochy, které umožňují výběr široké škály různých holí.
- Chipping green, který umožňuje hráčům vykonávat veškeré golfové údery.
- Rozsáhlý zvlněný Putting green s plochými oblastmi.

SLUŽBY
- Individuální nebo skupinová výuka od profesionálů PGA, která pokrývá všechny aspekty hry.
- Pro Shop s golfovým vybavením, oděvy pro dámy a pány a se vším, co je třeba pro Vaši spokojenou golfovou hru

Popis 18jamkového mistrovského hřiště LEGEND SIGNATURE COURSE

Jamka č. 1 - Trevor IMMELMAN, Jižní Afrika
Par 5, 531/586 m
Velkorysá šířka fairwaye láká hráče hned na první jamce k dlouhému odpalu. Odpaliště jsou zvýšená, dávají nádherný dlouhý pohled s krásným pozadím. Green může být dosažen i dvěma dlouhými údery, ale v cestě po pravé straně čekají v dopadových zónách nekompromisní bunkry.

Jamka č. 2 - Thomas BJORN, Dánsko
Par 4, 418/485 m
Vlnící se fairway zatáčí doleva kolem bunkrů po pravé straně. Náročná druhá rána se hraje do greenu. Téměř celý green je obklopen jezírkem, což vytváří pocit ostrovního greenu. Umístění míče na green po druhé ráně bude proto velkým úspěchem.

Jamka č. 3 - Jim FURYK, USA
Par 4, 394/447 m
Odpal hrajeme mírně do kopce na fairway mezi levý a vzdálenější pravé bunkry. Další rána mírně doleva, přes úzkou podélnou vodní překážku do greenu, který je ze směru rány krytý velkým bunkrem a keři. Furyk připravil prostor jak pro agresivní rány přímo do greenu zkušených golfistů, tak pro jistou příhru do klidné polohy před green.

Jamka č. 4 - Bernhard LANGER, Německo
Par 3, 143/209 m
Úspěch může být značně ovlivněn Pin position, jelikož green je krytý několika bunkry před, vpravo a za greenem. Langer míří první ránu do greenu a zdůrazňuje přesnost, která je znakem jeho vlastní hry.

Jamka č. 5 - Michael CAMPBELL, Nový Zéland
Par 4, 421/474 m
Nejdelší par 4 se hraje na nejvzdálenějším místě na hřišti. Dopadová zóna je relativně úzká a ambicióznímu hráči by neměl bránit vysoký bunkr vlevo. Campbell cítil, že jamka nesoucí jeho jméno by mělo být výzvou, která hráče vede ke dvěma dokonalým ranám k dosažení greenu, který je z levé strany krytý dvěma rozsáhlými bunkry.

Jamka č. 6 - Colin MONTGOMERIE, Skotsko
Par 4, 436/461 m
Zde je běžně používán dlouhý fade. Přes úzkou vodní překážku a kolem bunkru vlevo je ideální pozice vedle pravého bunkru. Jasně viditelný green je dosažitelný přesnou druhou ranou přes vlnící se fairway a několik bunkrů, obklopujících jej z levé strany. Montgomerie zde vyzívá k volbě nejlepší strategie a výběru nejvhodnější hole, což bude odměněno výsledkem na score card.

Jamka č. 7 - Mike WEIR, Kanada
Par 3, 186/215 m
V závislosti na směru a síle větru nabízí jednotlivá odpaliště hráčům zajímavou výzvu. Umístění bunkrů před a po straně greenu je zaměřeno na různé délky a úhly jednotlivých odpališť, tak, aby byla jamka ze všech pozic hratelná pro všechny handicapové úrovně golfistů.

Jamka č. 8 - Camilo VILLEGAS, Kolumbie
Par 4, 311/400 m
Jemná rovnováha rizik a přínosů, která charakterizuje celé hřiště je zvláště patrná na této jamce. Široká fairway uspokojí amatérské hráče. Nabízí i řešení pro odvážné hráče, kde je třeba z týčka odpálit 260 m nad bunkrem, do ideální pozice pro druhou ránu do greenu. V případě kratší první rány mohou druhou ránu zdramatizovat dva bunkry, ležící po pravé straně. I zde se projeví Vaše strategie a taktika golfové hry založená na odvaze a herních kvalitách každého hráče. Široká fairway však nabízí bezproblémový prostor i pro začínající hráče.

Jamka č. 9 - Justin ROSE, Anglie
Par 5, 519/592 m
Tento mírně svažitý par 5 je krásný závěr úvodních devíti jamek. Nádherný výhled na údolí podpoří hráče, aby umístil míč na fairway, která je obklopena podélnou vodní překážkou na pravé straně a bunkry vlevo. Vlnění fairwaye klame a opticky zkracuje vnímání vzdálenosti do greenu. Nepřesná druhá rána by mohla být potrestána bunkrem nebo jezerem. Rose chtěl podpořit využití nejdelší jamky hřiště a dává hráči radost ze hry z kopce v jednom z nejkrásnějších míst na světě golfu.

Jamka č. 10 - Padraig HARRINGTON, Irsko
Par 4, 357/451 m
Zahájení dalších devíti jamek provází husté stromoví na levé straně fairwaye. Čím delší je odpal z týčka, tím lepší získá hráč pozici. Harrington vytváří podmínky zahájit druhou devítku birdie. I začínající hráči však jistě zvolí opatrnější strategii hry, aby využili široké fairway a vyhnuli se několika bunkerům a hlavně rozsáhlému jezeru, které se rozprostírá za greenem.

Jamka č. 11 - Raphael JACQUELIN, Francie
Par 5, 471/568 m
Malebná jamka hraná mírně do kopce s výhledem na hory Hanglip jako pozadí. V závislosti na směru větru lze dosáhnout výhodné pozice hned z odpaliště, které se nachází u jezera. Dvojitý dogleg přes shluk bunkrů definuje fairway. Jacquelin nabízí možnost dosažení greenu několika způsoby v závislosti na navrtání jamky.

Jamka č.12 - Ian WOOSNAM, Wales
Par 3, 210/250 m
Nejdelší par 3 na hřišti. Green je obklopen hlubokými bunkery, které budou testovat přesnost první rány. Fairway před bunkery však dává možnost i pro taktiku přesné příhry těsně k jamce pro méně odvážné hráče.

Jamka č. 13 - Luke DONALD, Velká Británie
Par 4, 371/456 m
Odpal z týčka mírně do kopce hrajeme přes přirozenou vegetaci na širokou fairway, která je obklopena několika bunkery. Vzhledem k převládajícímu směru větru, který vane většinou zleva doprava je na této jamce třeba korigovat ránu s cílem na výhled do greenu, za kterým je v bezpečné vzdálenosti jezírko.

Jamka č. 14 - Robert ALLENBY, Austrálie
Par 4, 415/480 m
Pohled na míč letící z odpaliště bude nezapomenutelný. Dopadová plocha je obklopena velkými bunkry. Vaše oči by mohly zmást terénní vlny, jejichž hřbety zkreslují metráž z golfistova pohledu. Hráči by měli věřit ukazatelům vzdálenosti více než svým očím. Allenby zužitkoval své zkušenosti golfu z Royal Melbourn Kingston, které byly přítomny v jeho mysli při navrhování jamky č. 14.

Jamka č. 15 - Vijay SINGH, Fiji
Par 4, 346/439 m
Odpal bude přehráván přes husté křoví a vegetaci. Velkorysá dráha má hladké, plynulé linie a připomíná Links Golf v celé své kráse. Několik bunkerů je umístěno po celé pravé straně fairwaye i za greenem.

Jamka č. 16 - Sergio GARCIA, Španělsko
Par 4, 363/463 m
Poměr rizika a úspěchu je tématem této jamky, která se hraje z mírného svahu. Rozsáhlá fairway podporuje bezpečnou volbu, stejně tak vyvolává nutkání pro riskantní hru do greenu, který je umístěn mezi jezerem vlevo a bunkry vpravo.

Jamka č. 17 - KJ Choi, Jižní Korea
Par 3, 158195 m
Tato jamka, s greenem zarámovaným bunkry a dramatickým pozadím se hraje přímo k velkolepé hoře Hanglip, která se tyčí více jak 400 metrů nad hřištěm. Míč v letu v tomto výjimečném místě je trvale podložen na neustále se měnícím načervenalém zbarvení hory.

Jamka č. 18 - Retief GOOSEN, Jižní Afrika
Par 5, 484/577 m
Zde nastává vyvrcholení hry. Fairway je lemována dvěma bunkry vpravo a jedním vlevo. I přesto je na fairway dostatek prostoru pro nejrůznější strategie hry. Před greenem je jezírko protínající celou šíři fairwaye. Golfisté, jejichž rána končí na svažitém břehu jezera děkují Goosenovi, že zde navrhnul vyšší trávu, která zabraňuje zakutálení míče do vodní překážky.

Website: http://www.legendgolfsafari.com

Popis tréninkového 10jamkového hřiště TRIBUTE GOLF COURSE

Kvalitní tréninkové hřiště Tribute Golf Course má 10 jamek, všechny s parem 3. Jamky svou koncepcí připomínají jamky slavných světových hřišť:
Jamka č. 1 - Pine Valley 10.
Jamka č. 2 - Royal Troon 11.
Jamka č. 3 - St Andrews 11. (High In)
Jamka č. 4 - Augusta 12. (Golden Bell)
Jamka č. 5 - Royal Melbourne východ hřiště 6.
Jamka č. 6 - Augusta 16. (Redbud)
Jamka č. 7 - Riviera Country Club 6.
Jamka č. 8 - Vlastní Design (Redan design Style)
Jamka č. 9 - Yale University 10. (Biarritz)
Jamka č. 10 - TPC Saw Grass 17.

Popis EXTREME 19th HOLE
Kromě uvedeného špičkového golfového hřiště můžete přijmout výzvu, o které mluví celý golfový svět a která je snem všech golfistů. Jedná se o jedinečný Par 3, Extreme 19th Hole, jejíž odpaliště je na působivé hoře Hanglip. Odpaliště je přístupné pouze vrtulníkem. Je to nejvyšší (více než 400 m) a nejdelší (366 m) 3 par na světě. Z jednoho ze tří odpališť na hoře Hanglip hrajete na cca 120 m dlouhý green ve tvaru Afriky.
Extrémní jamka č. 19 byla vytvořena Grahamem Cookem z Velké Británie, navrhl ji David Riddle.

INFORMACE
- Nejdelší par 3 na světě
- Odpal z výšky přesahující svislou vzdálenost 430 m
- Vodorovná vzdálenost zadní části greenu od úpatí hory je 400 m
- Vodorovná vzdálenost přední části greenu od úpatí hory je 280 m
- Převýšení od začátku fairwaye po přední část greenu je 21 m
- Čas pro let golfového míče je od 20 sec.
- Hra ve skupinách po 4 golfistech
- Cena zahrnuje:
* dopravu vrtulníkem na odpaliště na horu Hanglip a zpět z odpaliště
* golfové míčky
* čepice
* osvědčení o absolvování hry na Extreme 19th Hole
* zápis do leaderboardu hráčů

Website: http://www.legendgolfsafari.com/extreme-19th
Stravování
Snídaně
Cena zahrnuje
- 7x noc ve dvoulůžkovém pokoji Resort Room (osoba, sdílející dvoulůžkový pokoj)
- 7x snídaně
- pojištění pro případ úpadku CK ve smyslu zákona 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje
- doprava (na vyžádání zajistíme leteckou přepravu)
- golfovou hru a další aktivity (na vyžádání zajistíme)
- komplexní cestovní pojištění včetně poj. storno zájezdu (na vyžádání zajistíme)
- transfer letiště–hotel–letiště (na vyžádání zajistíme).

Umístění ubytovacího zařízení v mapě má pouze informativní charakter a je poskytováno bez záruky.

Žádné recenze pro tento hotel.