Kudowa Zdroj - vánoční nákupy - Polsko

Kudowa Zdroj - vánoční nákupy

Polsko

, ProgramKudowa Zdroj - vánoční nákupy

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Polsko, Kudowa Zdroj - nákupy
Program

Kudowa Zdrój je jedním z nejstarších lázeňských míst v Polsku a Evropě. Lázně zde existují již od 15. století. Prvně je zmiňováno Jindřichem Minsterberským, synem Jiřího z Poděbrad. původní jméno, tehdy ještě vsi, bylo Lipolitov, ale v polovině 16. století bylo přejmenováno na Chudoba, později na Kudoba, Bad Kudowa a v roce 1945 na Kudowa Zdrój.

Městečko se nachází pod Stolovými horami v povodí Metuje, v jihozápadním Polsku. Léčí se zde onemocnění srdce a oběhového systému. Při procházce městečkem můžete navštívit tzv. smažírnu ryb, nedaleko místních lázní a můžete ochutnat výborně upravené, čerstvě ulovené různé druhy ryb.

Trhy v městečku jsou oblíbeným cílem výletů českých turistů. Můžete zde sehnat zboží všeho druhu, od textilu přes bytové doplňky z proutí, záclony, nádobí až po živé květiny. Dámy zde hojně nakupují oblečení. Za podstatně nižší ceny je zde k dostání zelenina a ovoce na zavaření. Mnoho žen zde nakupuje i potraviny, které jsou mnohem levnější než u nás. Doporučujeme koupit kosmetiku s přídavkem kozího mléka, uzeniny, makrely, sýry, cukrovinky a u speciálního stánku vynikající chléb.

Pro informaci : na tržišti je běžné platit Kč, ale ve městečku je nutné mít Zloté (PLN). 1 PLN = cca 6,50 Kč.

Doprava: zahraniční autobus (audio, video, občerstvení)

Cena zahrnuje: autobusovou dopravu, služby technického průvodce

Program:

odjezd v 07.00 hodin z Prahy (sraz účastníků v 06:45 hod.) v ulici „Na Florenci“, na konci ulice (blíž k autobusovému nádraží a stanici metra Florenc).

příjezd k tržnici a volno pro nákupy nebo individuální návštěva lázeňského městečka

odjezd do Prahy ve 13:30 hodin.

TATO NABÍDKA SLOUŽÍ ZÁROVEŇ JAKO POKYNY NA CESTU.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.