Vyhledávání zájezdu
Krásná Afrika - Dune 45 - Namibie

Krásná Afrika - Dune 45

Namibie

, Program starstarstarKrásná Afrika - Dune 45

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis hotelu

Hotely/lodge odpovídající standardu *** - 11 nocí. Lodge jsou umístěny v areálu národního parku nebo v jeho blízkosti, obvykle mají bazén.

Pokoje: ve všech hotelích jsou pokoje vybaveny vlastní koupelnou, často minibarem (za poplatek) a TV. Většina hotelů má klimatizované pokoje.

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava - Kapské Město a Windhoek - Varšava (25 kg + 7 kg), letištní taxy, vnitřní přelet: Kapské Město - Windhoek (25 kg + 7 kg), ubytování v hotelech nebo lodgiích - s *** kvalitou, ubytování: 11 nocí, stravování: snídaně a večeře, transfery autokarem, služby polského delegáta, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vízum do Namibie (cca 80 EUR, v případě vyřízení víza pro skupinu je cena víza automaticky přidána k ceně zájezdu v podobě doplatku), vstupné do navštívených objektů, povinný poplatek na spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, číšníky atd. (povinné místní poplatky, včetně vstupenek a spropitného - cca 600 USD, povinný poplatek delegátovi formou balíčku), další jídla a nápoje, fakultativní výlety.

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu byly uvedeny ke dni 1. 3. 2017 a mohou být změněny.

Program

Kapské Město - Stolová hora • Mys dobré naděje a afričtí tučňáci • poušť Namib • safari v Národním parku Etosha • červené písečné duny v namibské poušti - Dune 45 • koloniální hlavní město Namibie - Windhoek a přímořské letovisko - Swakapmund

Den 1

*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*

Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Kapského Města.

Den 2

Přílet do Kapského Města podle letového řádu. Následně se vydáme na prohlídku města. Přejezd historickou částí města, uvidíme mimo jiné: hrad Dobré naděje, městskou radnici, náměstí Grande Parade. Následně procházka v zahradách Indické společnosti a po malajské čtvrti Bo-Kaap. Následně výjezd na Stolovou horu (1086 m n. m.), která patří mezi 7 přírodních divů světa. K jejímu úpatí vede klikatá cesta, která nabízí nádherný výhled na město, záliv Table Bay a Atlantský oceán. Na vrcholek vyjedeme lanovkou, jejíž kabinky se otáčejí kolem své osy. V případě nepříznivého počasí možnost změny tohoto bodu programu na výjezd na Signální horu (Signal Hill). Ubytování a večeře v hotelu.

Den 3

Po snídani přejezd podél nejkrásnějších atlantických pláží: Clifton Beach a Camps Bay do Hout Bay, odkud poplujeme lodí na ostrov tuleňů - Duiker Island. Následně přejezd podél pobřeží Atlantského oceánu jednou z nejkrásnějších vyhlídkových tras - Chapman’s Peak (10kilometrovou trasou vytesanou ve strmých svazích hor) na Mys dobré naděje. Mys je jednou z nejzajímavějších částí pobřeží, kde se stýkají dva proudy: teplý Mosambický a studený Benguelský proud, což způsobuje za plného slunce různé odstíny vod každého z oceánů. Výjezd zubačkou na vyhlídkovou terasu u majáku (sestup je po schodech). Zpáteční cesta vede podél východního pobřeží mysu kolem Falešné zátoky. Navštívíme pláž Boulders, obývanou několika tisíci afrických tučňáků. Návrat do hotelu na večeři. (Trasa cca 300 km)

Den 4

Po snídani transfer na letiště a přelet do Namibie. Přílet do Windhoek podle letového řádu. Hlavní město Namibie se nachází v malebném údolí, nyní je městem mnoha kontrastů - moderní mrakodrapy se střídají s památkami dávné doby, kdy ještě byla Namibie německou kolonií. Během prohlídky města uvidíme mimo jiné: budovu parlamentu, nazvanou Inkoustový palác, historické budovy nádraží, Památník Jezdce (Reiter Denkmal), a také meteoritickou fontánu Gibeon. Fontána byla vytvořena ze 30 z 77 meteoritů, které dopadly u města Gibeon v Namibii v roce 1838, v době největšího meteorického roje v historii země. Ubytování v hotelu, večeře.

Den 5

Snídaně a přejezd směrem k Sossusvlei. Během několikahodinové cesty budeme zkoumat mimořádně a neobyčejně krásné středohoří Namibie, až dojedeme do pouště Namib. Vzhledem k zajímavým tvarům a krásným, pastelovým, neustále se měnícím barvám, je poušť pastvou pro oči a neobvyklým překvapením pro amatérské fotografy. Ubytování v hotelu v okolí Sossusvlei, večeře. (Trasa cca 460 km)

Den 6

Po snídani vystěhování z hotelu. Den strávíme na nejstarší a jedné z nejsušších pouští na světě. Průměrné roční srážky v pobřežním pásu nepřesahují zde 25 mm za rok, hlavním zdrojem vlhkosti je rosa a ranní mlha. Namib je známý pro své krásné písečné duny, dosahující výšky 400 m, v závislosti na ročním období a směru větru. Zastavíme u nejznámější z nich - Dune 45, jejíž písek se dostává až do Kalahari, a její stáří se odhaduje na 5 milionů let. Volný čas na výstup na vrcholek duny a na fotografování. Následně přejezd džípy ke slavnému Deadvlei - známému také jako Mrtvé údolí. Oblast ležící mezi nejvyššími dunami na světě - včetně duny Big Daddy měřící cca 400 m na výšku - náhle vyschla. Staré suché kmeny na plochém terénu tvoří jedinečnou krajinu. Navštívíme 30 metrů hluboký kaňon Sesriem vytvořený řekami, které rychle stoupají po deštích v horách Naukluft. V této oblasti se vyskytují rostliny a živočichové, kteří se přizpůsobili životu v drsných podmínkách, někteří se dokonce naučili pít kapičky rosy. Během cesty budeme mít šanci vidět: horské zebry, pouštní žirafy nebo antilopy (oriksy nebo skákavé). Následně přejezd do letoviska Swakopmund. Během cesty zastavíme u obratníku Kozoroha a u měsíční krajiny - Kuiseb Moon Valley. Příjezd do hotelu nebo lodgie v pozdních večerních hodinách. Ubytování a večeře. (Trasa cca 450 km)

Den 7

Po snídani přejezd do městečka Walvis Bay, odkud se vydáme na plavbu do Velrybí zátoky. Bude příležitost pozorovat zvířata, která žijí v těchto chladných vodách Benguelského proudu, včetně delfínů, tuleňů nebo endemického druhu delfína a také velryb a kosatek. Pobřežní oblasti zálivu obývá mnoho druhů ptáků: pelikáni, plameňáci a exotický tenkozobec opačný. Navštívíme ústřicovou farmu, budeme mít příležitost ochutnat tyto mořské plody. Uvidíme také maják na Pelican Point. Následně doporučujeme zastávku u Dune 7 - kde lze využít takové atrakce jako např.: sjezd duny na čtyřkolce, na snowbordu (za poplatek). Tento den bude na programu také procházka po Swakopmund. Město se nachází téměř přesně na obratníku Kozoroha, v dávných koloniálních dobách bylo využíváno jako přístav, dnes je příkladem dobře zachovalé německé koloniální architektury. Swakopmund je také oblíbeným resortem Namibijců. Návrat do hotelu, večeře. (Trasa cca 100 km)

Den 8

Po snídani vystěhování z hotelu. Přejezd na sever na Pobřeží koster. Region se vyznačuje přítomností více než tisíce vraků, pro které byly silné proudy a četné mělčiny smrtící pastí. Odsud také pochází jméno pobřeží. My uvidíme jeden z vraků - slavnou Zeliu. Na Mysu kříže (Cape Gross) budeme obdivovat mnohatisícovou kolonii tuleňů. Perfektní klima přeje rozmnožování těchto zvířat. Příjezd do hotelu nebo lodgie v okolí Twyfelfontein. (Trasa cca 450 km)

Den 9

Po snídani navštívíme archeologické naleziště Twyfelfontein. Je to místo ze seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO, chránící přibližně 2000 petroglyfů (skalních maleb). Nejstarší z nich pochází z 1. století př. n. l., zobrazuje zvířata a lidi. Uvidíme také slavný Zkamenělý les, ve kterém se nachází 280 milionů let staré kmeny stromů, které byly objeveny namibijskými zemědělci ve 40. letech 20. století. Přejezd ve směru Národního parku Etosha. Cestou navštívíme vesnici kmene Himba, původních obyvatel Namibie. Je to africký kmen žijící mimo civilizaci. Jeho členové vedou kočovný život, živí se především pastevectvím. Chovají hlavně kozy a dobytek, neustále se přemisťují za vodou a pastvou. Jsou to lidé, kteří se v oblastech postižených suchem naučili žít „bez vody“. Poznáme jejich principy života, radosti a strasti obyvatel této malé vesničky. Ženy Himba jsou považovány za nejkrásnější ženy černého kontinentu. Nepoužívají vodu a i přes to hezky voní, protože tělo okuřují vonnými výpary a mažou pouštní okrovou hlínou smíchanou s máslem a vonnými oleji. Následuje přejezd do okolí Národního parku Etosha. Večeře a přenocování v lodgii v okolí parku. (Trasa cca 350 km)

Den 10

Po snídani odjezd na ranní safari do Národního parku Etosha. Je to jeden z největších národních parků v Africe a jedna z hlavních turistických atrakcí v Namibii. Národní park Etosha se rozkládá na ploše 22 912 km² v severozápadní Namibii. Safari v Namibii je zajímavé v každém ročním období. Etosha je velkolepou podívanou zvířat, jejichž cílem je voda a to zejména během období sucha. V období dešťů se park promění v zelenou oázu. Je to doba, kdy se lze setkat s různými druhy zvířat a jejich mláďaty. V parku žije přes 100 druhů savců, například: lvi, levharti, gepardi, hyeny, zebry, antilopy a pakoně. Je také nejlepším místem na světě, kde lze vidět nosorožce černého. Vzhledem k obrovské, otevřené ploše lze také vidět menší zvířata, jako například: antilopy dik-dik (endemický druh), šakaly čabrakové, psy ušaté. Jednou z hlavních atrakcí parku jsou rybníčky, kde můžeme po západu slunce pozorovat zvířata, která se přicházejí napít. Večeře a přenocování v lodgii v okolí nebo v areálu parku.

Den 11

Volný den určen k odpočinku v lodgiích. Doporučujeme odpočinek u bazénu nebo jeden z fakultativních výletů po okolí, např.: Půldenní safari (fakultativní výlet za příplatek).

Den 12

Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd směrem k Windhoeku. Během cesty navštívíme nadaci AfriCat v Okonjima, která zachraňuje divoké kočky. Budeme sledovat zachráněné gepardy a poznáme jejich zvyky. Zastavíme v městečku Okahandja, kde si budete moci zakoupit místní produkty. Příjezd do Windhoeku v pozdních večerních hodinách. Ubytování v hotelu ve Windhoeku. Večeře a přenocování. (Trasa cca 450 km)

Den 13

Po snídani transfer na letiště a odlet do Varšavy.

Den 14

Přílet do Polska podle letového řádu.

Upozornění k programu!

- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.

- Očkování: nejsou nutná. Doporučuje se však očkování proti hepatitidě typu A a hepatitidě typu B, tyfu, záškrtu a tetanu. Je nutné vzít s sebou repelenty a moskytiéru.

Všeobecné pokyny:

Národní park Etosha

- doporučujeme vzít s sebou teplé oblečení, šátek/šálu a klobouk. Během jízdy v otevřeném autě může být chladno.

- v den safari doporučujeme nepoužívat parfémy, vzít s sebou repelenty proti hmyzu s vysokým DEET. Ochrannou funkci mají také náramky proti komárům, které si kupte raději již před odletem na dovolenou.

Víza

Vízum do Namibie

Při vstupu do Namibie je povinností mít vízum.

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Nutné jsou také dvě pasové fotografie.

Ti, kteří mají jiné, než české občanství mohou podléhat jiným vízovým podmínkám.

Upozornění!

Informace o cestovním pasu (číslo pasu, datum vydání a datum ukončení platnosti) musí být vyplněny na rezervaci do 30 dnů před datem odletu. Pokud se prodej uskuteční později, prosíme o neprodlené doplnění těchto údajů.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.