Vyhledávání zájezdu
Kouzelná Arménie a Malebná Gruzie - Arménie

Kouzelná Arménie a Malebná Gruzie

Arménie

, Program starstarstarKouzelná Arménie a Malebná Gruzie

Počet termínů:

30 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Yerevan - transparent 21°C
Zítra Počasí v Yerevan - transparent 9 - 21°C
26.3. Počasí v Yerevan - transparent 9 - 17°C
27.3. Počasí v Yerevan - transparent 8 - 19°C


Stručný popis
10denní poznávací zájezd po historii, kultuře a především nezkažené přírodě Arménie a Gruzie.
Program

1. den: Praha-Jerevan


Odlet z Prahy, přílet do Jerevanu. Uvítání na letišti a přesun do hotelu. Nocleh.


2. den: Jerevan – Etchmiadzin – Zvartnots – Jerevan


Po snídani začíná prohlídka města. Navštívíte Náměstí Republiky – mistrovské dílo architekta Alexadera Tamaniana, pokračujete na Kaskádu (muzeum pod širým nebem s krásným výhledem na město), dále uvidíte dům opery a Náměstí Svobody obklopené parky a nakonec Labutí Jezero. Navštívíte také Tsitsernakaberd - projdete se po Memorial parku a navštívíte muzeum obětí genocidy. Poté přejedete do Echmiadzinu – spirituálního centra Arménie a jednoho z center křesťanství. Návrat to Jerevanu se zastávkou v chrámu Zvartnots – perle architektury 7. století a památce UNESCO. Návrat do hotelu, nocleh.


3. den: Jerevan – Khor Virap – Areni – Noravank – Jerevan


Po snídani prohlídka kláštera Khor-Virap umístěného na vrcholku kopce v údolí Ararat naproti biblické hoře Ararat, kde Noe postavil svou archu. Je to poutní místo pro místní i turisty, vypadá jako hrad, kde má každý chuť usednout a rozjímat s výhledem na biblickou horu. Pokračujete přes vesnici Areni na návštěvu vinařství Areni, kde ochutnáte místní víno. Dojedete ke klášteru Noravank – kulturnímu a náboženskému centru 13tého století. Klášter stojí v úzké rokli, nad níž se tyčí červené útesy. Večer návrat do Jerevanu, nocleh.


4. den: Jerevan – Geghard – Garni – Matenadaran


Po snídani pojedete do chrámu Garni, který jako jediný pohanský chrám přestál příchod křesťanství v roce 301 a stal se letním sídlem králů. Dnes můžete v jeho ruinách obdivovat nádherné mozaiky. Pokračujete dále na severovýchod soutěskou řeky Azat k další památce UNESCO – klášteru Geghard – mistrovské dílo arménské architektury 13.století s kostely mistrně vtesanými do skály. Díky své struktuře je to ideální místo pro zpěv sprituálních písní. Komplex je také bohatý na socharškou výzdobu Khachakary – křížové kameny. Pokračujete zpět do Jerevanu se zastávkou v Matenadaran – depozitář manuskriptu, který obsahuje historické dokumenty celé Evropy a Asie. Je zde uložena také první kopie Bible v arménštině. Návrat to Jerevanu, kde budete mít čas si zajít na kávu nebo sklenici piva. Nocleh.


5. den: Jerevan – jezero Sevan – Haghpat – hranice Sadakhlo


Brzy ráno odjezd k jezeru Sevan na sever od Jerevanu. Jezero Sevan je jedno z největších sladkovodních alpinských jezer na světě. Krásná krajina a křišťálová voda nejsou jediným lákadlem, jezero je také známé svým poloostrovem a chrámovým komplexem založeným v roce 874. Vyplatí se vám vystoupat schody a shlédnout z výšky na zelené khachakary, vytesané z místního zeleného kamene. Navštívíte další památku UNESCO – komplex Haghpat (rok 976 n.l.). Cesta pokračuje na hranici s Gruzií – hranice Sadakhlo. Vyměníte vozidlo a průvodce a pokračujete do Tbilisi, kde přenocujete.


6. den: Tbilisi


Po snídani zahájíte prohlídku města. Projdete si staré město, kde uvidíte kostely, mešity i synagogy a také známé domy z 19. století s barevnými balkony. Navštívíte sirné lázně, které navštívili například i Puškin, Lermontov či Dumas. Z hradu se vám naskytne krásný výhled na staré město. Následuje prohlídka muzea historie a procházka po Rustaveli Avenue (místní hlavní třída). Nocleh ve Tbilisi.


7. den: Tbilisi – Mtskheta –Gori – Kutaisi


Po snídani odjezd do města Mtskheta (3tisíce let staré), prohlídka kostela Jvari (6.stol.) a kláštěra Svetitskhoveli (11. stol.) – oboje je na seznamu UNESCO. Přejezd k městu Gori – centru regionu Kartli. Následuje jedinečné skalní město Uplistsikhe z doby železné na břehu řeky Mtkvari s neuvěřitelným výhledem do okolní krajiny a město Kutaisi (založeno už 2000 let př.n.l) s katedrálou Bagrati a klášterem Gelati. Večeře a přenocování v Kutaisi v guesthousu.


8. den: Kutaisi – Akhaltsikhe


Ráno navštívíte historická místa Kutaisi – katedrálu Gelati (12.stol.) a katedrálu Bagrati (11.stol.), obě jsou na seznamu UNESCO. Poté přejezd do Akhaltsikhe a návštěva Rabatu. Nocleh.


9. den: Akhaltsikhe – Vardzia – jezero Paravani – Tbilisi


Ráno přejezd do úžasného jeskynního města Vardzia z 12. století. Rozprostírá se podél řeky Mtkvari a bývalo zde na 3000 jeskyní, najdete tu i vytesaný kostel s freskami z 12.století. Cesta pokračuje přes pevnost Khertvisi (10.stol.) a jezero Paravani zpět do Tbilisi. Nocleh.


10. den: Tbilisi – Praha


Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Upozornění pro klienty

Jedná se o skupinové zájezdy s pevnými termíny.

Cena zahrnuje
letenky Praha-Jerevan, Tbilisi-Praha, ubytování ve 3* hotelech po trase, transfery dle programu v klimatizovaném minivanu, transfery z/na letiště, profesionální anglicky hovořící průvodce, vstupy a aktivity uvedené v programu, 9x snídaně, 1x večeře, 1x láhev vody denně
Cena nezahrnuje
cestovní pojištění včetně pojištění proti stornu zájezdu, stravu, víza, spropitné (očekává se)

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.