Vyhledávání zájezdu
Karibská dovolená s palmami v pozadí - Kolumbie

Karibská dovolená s palmami v pozadí

Kolumbie

, Program starstarstarKaribská dovolená s palmami v pozadí

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis hotelu

Hotely kategorie *** - 10 nebo 11 nocí (v závislosti na termínu).Pokoje ve všech hotelích jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, často minibarem (za poplatek) a TV. Většina hotelů má klimatizované pokoje.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem do Panamy (přímý let), místní přelety, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech (viz níže), stravování dle programu: snídaně + večeře nebo oběd/lunch box, služby delegáta v Panamě a Kolumbii, balíček pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety pro zájemce (dle popisu), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (povinný poplatek na místě) - cca 120 USD (včetně vstupenek, odletových poplatků, spropitného pro místní průvodce a řidiče).

Víza

K návštěvě všech uvedených zemí není vyžadováno vízum.

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu

Tyto informace se vztahují na obyvatele České republiky. Klienti s jiným než českým cestovním pasem jsou povinni si ověřit podmínky vstupu do těchto zemí.

Jiné

Let

Komfortní letoun společnosti PPL LOT typ DREAMLINER (přímý let) s možností výběru cestovní třídy. Catering v ekonomické třídě zahrnuje 2 jídla (teplé jídlo a sendvič se sýrem nebo šunkou). Zároveň klienti obdrží zdarma základní nápoje (minerální vodu, kávu a čaj) servírované v době podávání jídla. Ostatní nealkoholické nápoje, všechny alkoholické nápoje a další nabídka ze Sky menu je za poplatek. Ve třídě Premium Club a Business Elite je v ceně rozsáhlé menu včetně nealkoholických a alkoholických nápojů (v omezeném množství) a navýšení váhových limitů zavazadel. Ve všech třídách je k dispozici v průběhu letu zábavní systém se samostatným monitorem před každým sedadlem. Více informací naleznete ZDE. V případě, že nebude možné uskutečnit let Dreamlinerem, poskytnou Polské Aerolinky LOT jiné letadlo v podobném standardu (přímý let).

Program

DVA POHLEDY NA KARIBIK: PANAMA A KOLUMBIE - PANAMSKÝ PRŮPLAV - PANAMA CITY - NEJKRÁSNĚJŠÍ MĚSTA KOLUMBIE - CARTAGENA - RŮŽENCOVÉ OSTROVY (ISLAS DEL ROSARIO)

Den 1

*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*

Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště CK 3 hodiny před plánovaným odletem letadla. Přelet do Panamy charterovým letadlem společnosti LOT typu Dreamliner nebo jiným širokotrupým letadlem (přímý let). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do Panamy, pasové odbavení. Následně transfer do hotelu Decameron Playa Blanca. Po ubytování volný čas na odpočinek a opalování. Večeře a přenocování. (Trasa cca 50 km)

Den 2 - 5

Pobyt v hotelu Decameron Playa Blanca (strava: snídaně a večeře).

Čas na odpočinek a opalování na pobřeží Tichého oceánu. Doporučujeme využít fakultativní výlety (za příplatek). Úplný seznam fakultativních výletů uvede delegát zájezdu na místě.

Den 6

Po snídani přejezd do Panama City. Návštěva starého města Panamy - Panama Vieja (na seznamu UNESCO). Panama je charakteristická úzkými uličkami, nízkými budovami a šlechtickými sídly kontrastujícími s mrakodrapy v centru města. Procházka městem, během které uvidíme prezidentský palác a katedrálu San Jose. Následně přejezd na násep Amador, ze kterého lze obdivovat panorama města. Následně přejezd na prohlídku Panamského průplavu. Panamský průplav je velmi důležitou mořskou cestou spojující Atlantický oceán s Tichým oceánem. Denní kapacita průplavu je cca 1400 lodí. Panamský průplav má 3 páry zdymadel: Gatun, Agua Clara i Miraflores. Jeho délka je 81 km. Zastavíme se u zdymadla Miraflores, abychom viděli, jak přes toto zúžení proplouvají obrovské lodě. Celý projekt spojený s Panamským průplavem je také součástí Národního parku Charges. Cílem Národního parku je zachovat přírodní zdroje tohoto místa - deštné pralesy, řeky a jezera, zejména jezero Alajuela, které je přírodní vodní nádrží a reguluje hladinu vody v Panamském průplavu. Transfer do hotelu, ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 70 km)

Den 7

Po snídani transfer na letiště v Panamě. Přelet do Cartageny, prohlídka města. Cartagena de Indias (na seznamu UNESCO) je jedno z nejdůležitějších měst v Karibiku. V městě Cartagena Španělé shromáždili poklady uloupené v Jižní Americe, což způsobilo časté nájezdy pirátů. Za účelem obrany zde bylo postaveno velmi působivé několikakilometrové opevnění, které přetrvalo dodnes. El Centro a San Diego tvoří historické centrum Cartageny. Nachází se zde neuvěřitelné množství krásných kostelů, muzea, parky a podmanivé barevné uličky. Toto místo ožívá především na konci dne, kdy se většina náměstí zaplní stolky, objeví se umělci a muzikanti a všechno nabírá rytmus salsy až do pozdních nočních hodin. Cartagena vystupuje v několika románech slavného spisovatele a nositele Nobelovy ceny G.G.Marqueze, který tady má svůj dům. Navštívíme staré město, hradby, zámek San Felipe de Barajas a klášter La Popa postavený na počátku 17. století, odkud je nádherný výhled na město. Přejezd do hotelu Decameron Cartagena, ubytování, večeře a přenocování.

Den 8 - 10 nebo 8 - 11

Pobyt v hotelu Decameron Cartagena (strava: snídaně a večeře).

Volný čas na odpočinek u Karibského moře, nebo další samostatné prozkoumávání Cartageny. Toto město je potřeba prozkoumávat pomalu a důkladně. Cartagena má stále šarm koloniální éry a je těžké si představit romantičtější místo. Určitě stojí za to jej prozkoumat samostatně, projít se, ochutnat rum nebo osvěžující kokosovou limonádu, zatančit si salsu přímo na ulici a užívat si tuto úžasnou energii. Pro zájemce celodenní výlet na ostrovy Rosario (za příplatek cca 100 USD). Růžencové ostrovy (Islas del Rosario) jsou krásnými malými ostrovy roztroušenými v Karibském moři u pobřeží Kolumbie. Krásné bílé panenské pláže, korálové útesy, tropická vegetace, mnoho tropických živočichů: pohádkově barevné ryby různých tvarů, exotičtí mořští koníci, delfíni, želvy, krabi. Růžencové ostrovy jsou charakteristické konstantním teplým klimatem. Krystalické vody obklopující ostrovy se lesknou v modro-tyrkysové barvě v závislosti na úhlu dopadu slunečního světla. Domorodými obyvateli ostrovů byli indiáni Karib a později s příchodem dobyvatel se zde často objevovali také piráti. Existuje mnoho legend na toto téma, např. Příběh potopené španělské galeony San Jose. Večer doporučujeme projížďku Chiva rumbera - výlet speciálním turistickým autobusem historickými uličkami města. Za zvuku vallenato poznáme atmosféru tohoto krásného a neobvyklého města. Úplný seznam fakultativních výletů uvede delegát zájezdu na místě.

Den 11 nebo 12

Snídaně. V závislosti na vybraném termínu transfer na letiště, přelet do Panamy a volný den k odpočinku (možnost využití fakultativních výletů, které uvede delegát na místě) nebo transfer na letiště, přelet do Panama City a zpáteční let do Polska. Přesný čas srazu určí delegát CK na místě.

Den 12 nebo 13

Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina.

Upozornění k programu

- Během návštěvy národních parků, ekologických zón a jiných podobných míst se budeme nacházet v deštných pralesech. Vezměte si prosím pevnou obuv, oděv s dlouhými rukávy a repelenty. Užitečná může být i pláštěnka. Vzhledem k vysoké vlhkosti prosíme o řádné zabezpečení cestovních dokladů, fotoaparátů a videokamer. Doporučujeme vzít s sebou dalekohled.

- Některé národní parky mohou být v pondělí zavřené. V tomto případě bude delegát připraven s nabídkou jiných zajímavých místních atrakcí. Pokud to bude v dané situaci možné, upraví program tak, aby se návštěva parku mohla odložit na jiný den.

- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.