Vyhledávání zájezdu
JAR, Madagaskar (komfort) - Svazijsko

JAR, Madagaskar (komfort)

Svazijsko

, StanJAR, Madagaskar (komfort)

Počet termínů:

3 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: JAR, Lesotho, Svazijsko a Madagaskar
Kategorie hotelu: ***
Exotický ostrov na východě Afriky, který nepatří ani do Afriky, ani do Asie a je živým divadlem evoluce, kombinujeme s promyšleným programem na jihu Afriky. Uvidíte Lesotho, Svazijsko a porovnáte evoluci v Africe a na Madagaskaru. Čeká vás exotická cesta, na které potkáte lemury, opice, lvy i antilopy kudu. Madagaskar je minimálně navštěvovaný a stále tajemný.
Program
 • 1.den - Odlet z Evropy na nejstarší kontinent jménem Afrika. Minimální časový posun a maximální exotika. Přelet přes rovník až do metropole jihu Johannesburgu.
 • 2.den - Přílet a Transvaal. Oblast za řekou Vaal, která byla baštou Búrů, nás přivede přes dnešní provincii Mpumalagma až téměř na hranice s Mosambikem, které lemuje nejstarší národní park v Africe, Kruger national park. Nejteplejší část země, kde i během chladných zimních měsíců pěstují pomeranče. Dnešní noc je již v těsné blízkosti Krugerova parku a na první zvířata možná budeme mít štěstí už dnes.
 • 3.den - KRUGER NATIONAL PARK je nejstarším parkem v Africe a je domovem pestré fauny a flóry. Celodenní safari a hledání Velké pětky - slon, lev, nosorožec, buvol a leopard, množství antilop, hrochů, krokodýlů, paviánů, makaků, žiraf ... Afrika, jaká byla kdysi... den s vůní divočiny. Pichlavé akácie, červená zem, cikády a všudypřítomná zvířata. Víte, jaký je rozdíl mezi mungem a mangem? Celý den strávíme v přírodě v pohodlí našeho auta s otevřenýma očima, aby nám neunikla ani sekunda.
 • 4.den - Směřujeme do království SVAZIJSKO, jedné z nejmenších zemí Afriky, kde je král dodnes přezdívaný Lev. Malý stát s dvěma hlavními městy, barevná kultura Svazijčanů a milá zacházka na naší cestě. Víte, jaké jsou největší problémy této malé země?
 • 5.den - Přes oblast Zululand, odkud pochází Shaka Zulu se dostaneme na místa, kde probíhaly boje mezi Angličany, Búry a Zulu. Jak to dopadlo? Říká Vám něco jméno "Krvavá řeka". Dozvíte se více o nedávné historii země. Víte, kde vznikly koncentrační tábory a kdo je zavedl? Nocleh ve stínu Dračích hor.
 • 6.den - Celodenní program ve stínu DRAKENSBERGU alias "Dračích hor", které tvoří hranici mezi Lesothem a Jižní Afrikou a jsou domovem nejvyšší hory jihu, vysoké 3482 metrů. Víte, jak se jmenuje? Národní park Royal Natal a přesun k hranicím s Lesothem. Krásné výhledy a v zimních měsících (červen, červenec, srpen) možná i autentická africká koulovačka.
 • 7.den - Dnes se dostaneme na střechu jižní Afriky. LESOTHO, vysokohorské království, které se tyčí nad nekonečnými rovinami Jihoafrické republiky. Hlavní město MASERU, horská scenerie, typické klobouky a déšť. Věděli jste, že toto je nejchladnější země Afriky?
 • 8.den - Přesun na letiště a odlet na Madagaskar. Přílet do exotického hlavního města čtvrtého největšího ostrova světa. Tento obrovský ostrov se odtrhl od prapevniny Gondvana a pluje Indickým oceánem jako pokusná biologická laboratoř, jako Noemova archa. Téměř vše je zde jedinečné, unikátní a rozkošné. ANTANANARIVO v nadmořské výšce Káthmándú má příjemné klima. Vyměňujeme peníze za exotickou měnu ariary a hned se cítíme jako milionáři. Centrální náměstí a Avenue de I`Independence plná stařičkých Citroenů, nejluxusnější čtvrť Rova s palácem kruté královny je centrem kmene Merino, který je indonésko–malajského původu. Vyhlídka na milionové město. Popovídáme si o minulosti a současnosti na místech, kde se všechno děje.
 • 9.den - Místní přelet na Obratník kozoroha a 26 kilometrů džípy 4 x 4 přes poušť na nejkrásnější pláže jihu. Tři dny plné oddechu zřejmě na nejexotičtější pláži, na jaké jste kdy byli. Rybáři kmene Vezo jsou afrického původu. Slunce, ticho, pohoda, jaká může být jen v Africe. Sedíme na terase, srkáme drink a díváme se na zpěněné vody na korálové bariéře.
 • 10.den - Pak nasedneme na domorodou pirogu a jdeme šnorchlovat do Indického oceánu. Uvidíme velryby? Gurmánské hody, plody moře, humr za pár korun, desítky příchutí třtinového rumu a slušné pivo. Kmeny Sakalawa a Mikea na místním trhu. Všechny baobaby světa pocházejí z Madagaskaru a my jsme právě zde objevili les baobabů. RENIALA PARK. Jde o světový unikát, kde na jedné ploše můžeme vidět desítky baobabů (vysokánské, tlusté, ve tvaru mrkve) a kaktusů.
 • 11.den - Náš třetí den v pobřežním městečku Ifaty, individuální odpočinek nebo poznávání s Vaším exkluzivním SEN průvodcem. TULEAR je milé městečko, kde rikši táhnou bosí rikši. Le marché aux coquillages.
 • 12.den - Vyrážíme přes zemi kmene Mahafaty. Pomalované hrobky plné rohů ze zebu a ukázkami typického naivního umění. Cestu lemují pichlavé keře typické pro jižní Madagaskar. Přenocujeme přímo před "Jurským parkem“.
 • 13.den - ILAKAKA: městečko plné safírové horečky. Mořské speciality vyměníme za steak ze zebu. ISALO – Jurský park je nejnavštěvovanějším národním parkem ostrova. Nenáročná vyhlídková turistika s profesionálními průvodci. Sloní nohy, bizarní skalní útvary a my jako bychom byli na měsíci. Nádherné fotografické scenerie. Hrobky kmene Bara, který je jednoznačně bantuského původu. Na závěr se vykoupeme v čistém přírodním jezírku. Velký zážitek.
 • 14.den - ANJA: magický skalní útvar, posvátné místo a stovky fotogenických lemurů kata. AMBALAVAO: ukázka tradiční výroby papíru. Příroda se stále mění, z pouště je step a ze stepí jsou sytě zelená rýžová pole na strmých svazích. FIANARANTSOA: je centrem vzdělanosti, vína a čaje.
 • 15.den - Dnes budeme procházet královstvím kmene Betsileo, kde nakoupíme ty nejkrásnější suvenýry. AMBOSITRA je centrem dřevořezbářství. V ANTSIRABE koupíte nejkvalitnější výrobky z tkanin. Vysvětlíme si, co je to Fady. Rýže znamená život. Co je to Famadihana?
 • 16.den - Přesun kolem Tany na východ a odpoledne příjezd do oblastí, kde žije největší lemur na světě. Odborná přednáška, a pokud budeme mít štěstí, tak večerní safari v lese ANALAMAZOTRA.
 • 17.den - Dnes je naším cílem džungle východu. Opět totálně změníme prostředí a míříme do národních parků ANDASIBE–MANTADIA. Ponoříme se pod majestátní stromy a začneme hledat místní zvířátka a ptactvo. Uděláme si i večerní procházku deštným pralesem, ze kterého se ve tmě na nás dívají stovky zářících očí. Dva dny v hustém lese, kde budeme hledat lemury, orchideje, chameleóny, tenreky (bodlín bezocasý) a piknik pod panenským vodopádem. Jeden z lemurů je modrooký a jako jediné zvíře má modré oči. Na Madagaskaru není nic jedovaté a tak se v džungli nemusíme bát. Každopádně máme vždy pronajatého profesionálního průvodce. Naším cílem je spatřit nejmenšího lemura světa a také největšího lemura Indri. Nejmenšího chameleona světa a také největšího. Najdete odvahu a sáhnete si i Vy na některé z těchto endemitů? Tak či onak, budete nadšeni.
 • 18.den - Opouštíme krásný Madagaskar a směřujeme na mezinárodní letiště do Tany. Odlet domů.
 • 19.den - Přílet domů.

  GPS souřadnice nejsou dostupné.

  Žádné recenze pro tento hotel.