Vyhledávání zájezdu
Japonsko - pohlednice ze Země slunce - Japonsko

Japonsko - pohlednice ze Země slunce

Japonsko

Tokio, Program starstarstar

LM


Japonsko - pohlednice ze Země slunce

Počet termínů:

6 termínů / 1 Last minute / 0 First minute

Strava:

Dle programu

Doprava:

letecky Varšava

Počasí:Popis hotelu

Hotely *** (kvalitní) - celkem 5 nocí v hotelu

Pokoje: dvoulůžkové (s možností přistýlky), ve všech hotelích jsou pokoje vybaveny vlastním sociálním zařízením a často také televizí

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program

Císařské památky Tokia • mrakodrapy a novodobá architektura Omotesandó • sopka Fudži a Pět jezer • klimatické Nikkó • Velký Buddha v Kamakuře

Den 1

Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).

Sraz na letišti F. Chopina, Varšava - stanoviště CK se nachází v zóně "Biura Podróży", mezi zónou letiště B a C (naproti obchodu "Virgin"). Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přelet do Tokia pravidelnou linkou (přímý let).

Den 2

Přílet do Tokia, celní a pasové odbavení. Pro zájemce vstup na nedalekou Tokijskou věž, odkud se rozprostírá výhled na celé město (za příplatek cca 900 jenů). Přejezd do hotelu v okolí Tokia a ubytování. Odpočinek po cestě. Ve večerních hodinách večeře v místní restauraci.

Den 3

Po snídani celodenní prohlídka Tokia. Prohlídku zahájíme návštěvou nádvoří u císařského paláce, sídla vládce Japonska. Palácový komplex byl kdysi známý jako hrad Edo a byl sídlem šóguna. Uvidíme svatyni Meidži Džingu, věnovanou dávnému císařskému páru. Objekt je malebně obklopen jehličnatým lesem. Ve stejné části města nás čeká také návštěva rušné a barevné čtvrti Harajuku, oblíbeného místa mladých lidí zastupujících různé japonské subkultury. Poté oběd, ke kterému si vlastnoručně připravíme skutečné sushi. Později navštívíme chrám Asakusa z období Edo, jeden z nejdůležitějších objektů šintoismu a nákupní pasáž Akamise, kde si lze koupit suvenýry a ochutnat místní speciality. Přejezd kolem věže Tokyo Sky Tree. Návrat na přenocování. Ve večerních hodinách večeře v místní restauraci.

Den 4

Po snídani přejezd do Nikkó, mauzoleum rodu Tokugawa, známého impozantními, bohatě zdobenými šintoistickými chrámy. Navštívíme chrámy Tóšógú a Futarasan, Svatý most (který je považován za jeden ze 3 nejkrásnějších v celé zemi) a malebný, téměř stometrový vodopád Kegon. Po prohlídce návrat do hotelu na večeři a přenocování. (Trasa cca 320 km)Den 5

Snídaně v hotelu, následně výlet vlakem do Kamakury, města ležícího 50 km jihozápadně od Tokia, které bylo sídlem vlády během 12. - 14. století. Uvidíme zde nejvýznamnější památku města - sochu Velkého Buddhy, vysokou více než 13 m, vyrobenou z bronzu a chrámy Hase a Tsurugaoka Hachiman-gu. Na závěr procházka podél nákupní ulice Komachi. Odpoledne návrat vlakem do Tokia. Večeře v místní restauraci. (Trasa cca 100 km)

Den 6

Po snídani vystěhování. Přejezd do oblasti Pěti jezer na úpatí sopky Fudži, symbolu Japonska. Zde navštívíme vesnici Iyashi no Sato, která se nachází u jezera Saiko - skanzenu tradičních venkovských staveb a rukodělné vesnice. Následně navštívíme malebnou zahradu Oishi s výhledem na jezero Kawaguchiko a horu Fudži. Poté vyjedeme lanovkou na vyhlídkové místo, které nabízí nejlepší panorama okolí. Odpoledne přejezd do hotelu v okolí Šizuoka, přenocování. (Trasa cca 220 km)

Den 7

Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do města Kjóto. Uvidíme Zlatý pavilon (zapsán na seznamu UNESCO), který se nachází v parku chrámu Zen a jehož stěny jsou pokryty vločkami zlata. Následně se vydáme k hradu Nidžó, bývalému sídlu šógunů a k Chrámu mírumilovného draka (Rjóandži) se zahradou ve stylu suché krajiny. Odpoledne zakončíme procházkou ve čtvrti gejš - Gion. Návrat do hotelu na přenocování. Večeře v místní restauraci.

Den 8

Po snídani vystěhování z hotelu a návštěva pagody Heian s jednou z největších chrámových bran v Japonsku - Torii. Zúčastníme se také tradičního čajového obřadu. Prohlédneme si buddhistický chrámový komplex Kiyomizu (UNESCO), který se tyčí nad městem, a který se skládá z několika dřevěných pavilonů. Vyhlídkové galerie nabízejí nádherné panorama Kjóta. Oběd v místní restauraci. Přejezd rychlovlakem do Tokia (možný přestup). Upozornění! Cesta vlakem probíhá bez přístupu k hlavnímu zavazadlu, které je přepravováno autobusem - na tento den je třeba mít zabaleno příruční zavazadlo. Večeře a přenocování v hotelu v okolí Tokia. (Trasa cca 560 km)

Den 9

Po časné snídani transfer na letiště a odlet do Varšavy.

Upozornění k programu

Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.

Delegát neprovází po muzejních objektech.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 3 měsíců od data návratu.

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE

Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.

Mobilní telefony

V Japonsku je mobilní síť založena na jiném systému než v Evropě (W-CDMA místo GSM). Z tohoto důvodu nemusejí české telefony fungovat správně - pro více informací se obraťte na svého mobilního operátora.

Platby

Většina obchodů a restaurací v Japonsku přijímá pouze platby v hotovosti, bankomaty a platby platebními kartami nejsou rozšířeny - doporučujeme vzít s sebou odpovídající množství hotovosti.

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou (přímý let), letištní taxy, ubytování v hotelech (7 nocí), transfery klimatizovaným autokarem, stravování dle programu, služby polsky mluvícího delegáta a místních průvodců, turistický program (viz níže), pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, přejezd vlakem na trase Tokio - Kamakura - Tokio, spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel a obsluhu skupiny v systému TGS (celkové náklady na účast v programu jsou cca 19200 jenů, povinný poplatek delegátovi formou balíčku v místní měně), fakultativní výlety, další jídla a jiné osobní výdaje.

Hodnocení klientů

Všechny recenze tohoto zájezdu si můžete přečíst zde: https://r.pl/japonia-pocztowka-z-imperium-slonca/zakwaterowanie-jat

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.