Vyhledávání zájezdu
Island, Skialp poloostrov Troll - Island

Island, Skialp poloostrov Troll

Island

, Chata starstarIsland, Skialp poloostrov Troll

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Skialpinistický výlet pro náročné v severní části ostrova v okolí města Akureyi a rybářeské vesnice Siglufjördur. Je to oblast v zimně nedostupná, pohybovat se zde můžete pouze pomocí super Jeepů a nebo na lyžích či sněžnicích. Je to skutečné království sněhu a ledu vzdálené jen 100km od polárního kruhu.Po příletu do Reykjavíku a krátkém přeletu do Akureyi budeme pokračovat právě těmito mohutnými vozy 4x4 asi hodinu k chatě, která bude naší základnou pro následující týden.Lodge Klængshóll leží v údolí Skíðadalur 'v angličtině 'Raven Hill Lodge' v 'Ski Valley'', a je obklopena svahy 1100-1500 m jako stvořené pro lyžování mimo sjezdovky, mnoho z nich končí přímo na zápraží. Lodge se nachází na místech, kde se chovají ovce a žijí lidé nepřetržitě již od roku 850. Dnes je vybavena moderním zařízením včetně heliportu s helikoptérou, která lze využít v dubnu a květnu pro heliskiing.Hosté jsou ubytováni ve dvoulůžkových a třílůžkových pokojích se společnou koupelnou, na chatě se může ubytovat až 12 lyžařů. Dny trávíme na lyžích přímo od chaty, nebo po krátké cestě vozy 4x4 do jiných částí poloostrova. Večer vládne v chatě rodinná atmosféra a stejně tak je tomu i s jídlem. To Vám připravuje šéfkuchař pro kterého je to po hektické letní sezóně opravdu zábava. Typické jídlo obsahuje organické jehněčí, čerstvé ryby a zvěřinu husy a tak podobně i o vegetariány je však dobře postaráno.Každý den programu zahrnuje celodenní lyžařský výlet do terénu, který uspokojí všechny lyžařské schopnosti, a může sahat od strmých žlebů až po velké, otevřené pláně. Po poctivé snídani vyrazíme rovnou do svahů s lyžemi na nohou nebo se přeusneme vozy 4x4, pokud budeme chtít změnit prostředí nebo budeme mít pocit, že v dosahu budou lepší podmínky pro lyžování. Po lyžování následuje nepřekonatelná relaxace v termálních pramenech.
Lyžařské dovednosti
Nemusíte být excelentní lyžař nebo skialpinista, skitouring na poloostrově Troll vyžaduje průměrné sjezdové dovednosti. Měli by jste bez potíží zvládnout lyžování s batohem, jízdu v prachovém a mokrém sněhu, firn či ledovou krustu, za týden zvládnout 3500 - 5000 výškových metrů. Můžete se rozhodnout relaxovat v chatě a vynechat některý den programu. Není potřeba předchozí horolezecká nebo skialpinistická dovednost. Hrozí zde běžná rizika spojená s pohybem ve volném terénu, žádná speciální nebezpečí nejsou v oblasti vyznačena.
Nemělo by Vám činit potíže:
Lyžování po spádnici za všech sněhových podmínek.

Zvládnout paralelní nebo přívratné oblouky na svahu do 35° s upraveným, hlubokým nebo firnovým sněhem.

Boční sesouvání na svahu 35°.

Lyžování v boulích.

Obraty ve svahu.
Doporučené vybavení:
Následující seznam by Vám měl pomoci s balením. Ale obecně by jste se měli vždy snažit udržet váhu vašeho vybavení na minimu.Trekové boty / tenisky 'příjezd a pro použití v chatě'

Tenké vnitřní a tlusté vnější technické ponožky

Trekové kalhoty

Trika s dlouhým i krátkým rukávem a / nebo trička

Nepromokavou bundu a kalhoty

Termoprádlo

Fleece bunda nebo teplý svetr

Nepromokavá bunda

Zateplenou bundu 'peří, primaloft'

Teplé čepice

Lehká kukla nebo obličejovou masku - není nutné

Brýle-lyžařské brýle a sluneční brýle

Lehké termo rukavice

Větruvzdorné a nepromokavé rukavice - ideálně palčáky

Batoh 40 až 50 litrů

Spací pytel do mínus 5 ° C

Lavinový vyhledávač - pips

Lavinovou lopatku

Lavinovou sondu

Toaletní potřeby

Láhev na vodu

1 liter Termoska

Čelovku a náhradní baterie

Základní lékárničku a osobní léky

Ochrana před sluncem 'včetně balzámu na rty, nos atd.'

Malý ručník

Lyžařské vybavení:

Ski touring boty *

Skialpinistické lyže *

Lyžařské teleskopické hole *

stoupací pásy*

Plavky 'pro horké prameny'

Extra pár teplých rukavic

Fotoaparát, film, baterie

Sada na opravu - 'např. jehly, nitě, lepicí pásky'
Technická náročnost
Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek
Fyzická náročnost
Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně
1.den
Odlet z ČR do Reykjavíku a následný přelet do Akureyri, dále následuje přesun Jeepy asi 50km na horskou chatu Klængshóll. Tady se seznámíme podrobně s programem a vyrazíme na krátkou seznamovací túru, kde si pod dohledem zkušeného průvodce osvěžíme a vyzkoušíme potřebné dovednosti.
2.den
Ráno se vydáme na detailní lavinový průzkum a absolvujete také krátké školení první pomoci při pásu laviny. Následuje náš první vrchol, průměrné denní převýšení čítá 1000 - 2000 výškových metrů v závislosti na skupině. Kdo by neměl dost může vyrazit na nnoční výlet, kdy z vrcholků hor je možné sledovat jak slunce nad oceánem zapadne a hned, jakoby se odrazí od hladiny zase vychází.
3.den
Lyžování v kopcích nad malou vesnicí Dalvík, zážitek umocňuje ojedinělá možnost sedět v horkých lázních a kochat se pohledem na absolvované sjezdy nebo vybírat další trasy. V Dalvíku se narodila řada významných Islandských lyžařů a není divu, když se podíváte na skvostný terén.
4.den
Gljúfurárjökull ledovec je jednou z oblastí, kde ledovec začíná v Alpském údolí a jedním z nejlepších širokých svahů na poloostrově Troll. Svou polohou v centru regionu nabízí krásné široké rozhledy na velkou část poloostrova. Zde získáte pocit sněhového království, sněhem pokryté vrcholy a arktický ledovec jsou doslova všude kam se podíváte.
5. - 6.den
Následující dva dny budeme lyžovat ve 'skrytých údolích' některé z nich ještě nikdy lyžaři nesjely. Pokaždé Vám průvodci odkryjí nové a nové trasy v závislosti na vhodných sněhových podmínkách
7.den
Lyžařská oblast kdy překročíme mnoho horských sedel a vyšlápneme na řadu vrcholů. Cesty zde většinou vytvořili ovčí stáda, jejichž pastevci je museli často převádět přes rozeklané hory z jednoho údolí do druhého. Toto je náš poslední dlouhý lyžařský den a tak uděláme vše aby po návratu na chatu jste byli unavení, ale šťastní z toho co jste za uplynulý týden zvládli.
8.den
Poslední den, kdy po rozloučení na chatě nazujeme lyže následuje dlouhý sjezd na rozloučenou a transfer na letiště v Akureyri, dále let do ČR.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.