Vyhledávání zájezdu
Island, Skialp Landmannalaugar - Island

Island, Skialp Landmannalaugar

Island

, Chata starstarIsland, Skialp Landmannalaugar

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Z Reykjavíku jsou to jen tři hodiny cesty terénním autem a octnete se v jiném světě, centrum sopečné pustiny a nádherných duhových hor, to je Fjallabak a jeho centrum je známý Landmannalaugar. Robustní vrcholy, úzké údolí, ledovce a horké prameny, to je jedna z nevíce fascinujících oblastí Islandu. Díky zimnímu příkrovu sněhu navíc poskytuje nekonečné možnosti pro naše skialpinistické tůry.Začneme nenáročnou túrou ze Sigalda do naší útulné a pohodlné základny v Landmannalaugar, odkud budeme vyrážet každý den za dobrodružstvím do okolních 'duhových hor' Cestou bude také dostatek prostoru k tomu aby náš zkušený průvodce případně pomohl s technikou. Z chaty budeme vyrážet hvězdicovitě každý den. Začneme snadným terénem mírných údolí a postupně budeme náročnost zvyšovat, vystoupáme na některý z vrcholků Fjallabak Hills, odkud následují krásné sjezdy volným terénem. Každý den po návratu do Landmannalaugar na nás čekají bezesporu nejskvělejší horké prameny na světě,. Všude okolo leží sníh a Vy si vybíráte polohu mezi horkým a chladnějším potokem které se stékají v malém jezírku, dle libosti.Díky převážně snadnému terénu a profesionálnímu průvodci je tato zimní dovolená vhodná jak pro pokročilé skialpinisty, tak pro začátečníky, každý si přijde na své.
Je tento zájezd vhodný právě pro Vás?
Tento program vyžaduje průměrnou fyzickou kondici a odolnost vůči nepřízni počasí, které je poctivě označováno jako nepředpověditelné...Není nutná předchozí zkušenost se skialpinstickými túrami, může však být výhodou jedna nebo dvě vycházky k pochopení principu pohybu, hlavně zpočátku. Během zájezdu absolvujeme zhruba 115 - 140 km na lyžích, průměrně cca 20km denně během čtyř delších dnů a kratší výšlapy v mírně náročnějším terénu v půli zájezdu. Denní túry nás povedou přes horské planiny, úzkými údolími, s mírným stoupání a nenáročnými sjezdy. Denní stoupání není nikdy více než 400m a nejsou zde žádné nebezpečné sjezdy. V létě je oblast velmi hojně navštěvována, ale v zimně jsou návštěvníci Fjallabak hills velmi limitování vhodnými dopravními prostředky. je tedy pravděpodobné že v tomto ráji nakonec můžeme být úplně sami. Váš průvodce má sbalenou bezpečnostní a lavinovou výbavu, 1. pomoc a sněhovou lopatu, kterou však využijete spíš pro zábavu... Pro zkušené skialpinisty bude tento zájezd snadná túra v krásné oblasti, začínající budou možná ze začátku trochu zápasit s rytmem chůze. Pro všechny to však bude nezapomenutelný zážitek ze zimního království s činnými sopkami, horkými prameny nádhernou přírodou.
Doporučené vybavení:
Následující seznam by Vám měl pomoci s balením. Ale obecně by jste se měli vždy snažit udržet váhu vašeho vybavení na minimu.Trekové boty / tenisky 'příjezd a pro použití v chatě'

Tenké vnitřní a tlusté vnější technické ponožky

Trekové kalhoty

Trika s dlouhým i krátkým rukávem a / nebo trička

Nepromokavou bundu a kalhoty

Termoprádlo

Fleece bunda nebo teplý svetr

Nepromokavá bunda

Zateplenou bundu 'peří, primaloft'

Teplé čepice

Lehká kukla nebo obličejovou masku - není nutné

Brýle-lyžařské brýle a sluneční brýle

Lehké termo rukavice

Větruvzdorné a nepromokavé rukavice - ideálně palčáky

Batoh 40 až 50 litrů

Spací pytel do mínus 5 ° C

Toaletní potřeby

Láhev na vodu

1 liter Termoska

Čelovku a náhradní baterie

Základní lékárničku a osobní léky

Ochrana před sluncem 'včetně balzámu na rty, nos atd.'

Malý ručník

Lyžařské vybavení:

Ski touring boty *

Skialpinistické lyže *

Lyžařské teleskopické hole *

stoupací pásy*

Plavky 'pro horké prameny'

Extra pár teplých rukavic

Fotoaparát, film, baterie

Sada na opravu - 'např. jehly, nitě, lepicí pásky'
Technická náročnost
Střední - lehký horský terén, lehké zajištěné cesty a ledovce, jízda na kole po zpevněných lesních cestách
Fyzická náročnost
Střední – Fyzická aktivita do 6 hodin denně ojediněle i více
1.den
Přílet do Reykjavíku následuje výlet do Keflavíku ubytování, večer Vás průvodce seznámí s plánem cesty a detailem jednotlivých etap, rozdáme Vám potřebné materiály a zkontrolujeme potřebnou výbavu.
2.den
Speciálním superjeepem Ford se přesuneme severovýchodně do Sigaldy, zpočátku ještě po čistých silnicích později už jen po sněhových pláních. To už jsme v oblasti Fjallabak hills. Po krátké instruktáži se vydáme už na lyžích na etapu dlouhou cca 20Km do naší základny, komfortní chaty v Landmannalaugar, v její těsné blízkosti se nachází již opěvované horké prameny.
3.den
Po snídani se vydáme na nenáročnou 16km dlouhou túru s převážně rovinatým profilem. Trasa nás zavede do velkého kráteru Ljotipollur a při návratu domů i na impozantní horu Kirkjufell.
4.den
Dnešní 24km dlouhá etapa nás zavede do hor za naší chatou, půjdeme kolem parních otvorů, odkud se chrlí horká voda a pára na vrcholu Brennisteinsalda, trasa částečně kopíruje letní populární trek Landmannalaugar. Pokračujeme dále k chatě Hrafntinnusker a hlavně k jejím horkým pramenům, jezírkům a ledovým jeskyním.
5.den
Dnes je na plánu velké údolí Jokulgil, v průběhu 15 kilometrů dlouhé etapy vystoupáme i na dva vrcholy Hat a Baldie, odkud se naskýtá krásný výhled, který si určitě nemůžeme nechat ujít. Rozhledy nabízejí, za dobré viditelnosti, mimo jiné i vzdálené splazy ledovce Vatnajökul.
6.den
Na západ od chaty se vydáme do kaňonu a k horkým pramenům Vondugilpo té vystoupáme na vrchol Sudurnamur a po patnácti kilometrech následuje krásný sjezd k chatě. Večer pak určitě neodoláme koupeli v horkých pramenech poblíž chaty.
7.den
Na tento poslední den lyžování, nám zbývá návrat k připravenému vozu. Vydáme se na sever, asi 20 km dlouhá etapa vede přes lávová pole v Domadalur a jezera Eskihlidarvatn. dojdeme od Sigaldy a odtud pokračujeme jeepem dále do Reykjavíku.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.