Vyhledávání zájezdu
Irkutsk, Bajkal, Mongolsko (Komfort) - Mongolsko

Irkutsk, Bajkal, Mongolsko (Komfort)

Mongolsko

, KempIrkutsk, Bajkal, Mongolsko (Komfort)

Počet termínů:

3 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Irkutsk, Bajkal, Mongolsko
Pokud hledáte krátkou cestu do atraktivní a netradiční destinace, tento poznávací zájezd je pro vás ideální. V krátkém čase absolvujeme koupání v Bajkalu, jízdu po Transsibiřské magistrále a mongolskou step. Země nomádů, a kdysi vládců obrovské říše nás přivítá v Ulánbátaru a v stepních kempech si vyzkoušíme jejich tradiční sporty, jako lukostřelbu či jízdu na koni a ochutnáme kumys.
Program
 • 1.den - Odlet do Irkutsku.
 • 2.den - Přílet do Irkutsku. IRKUTSK: velmi příjemné město na půli cesty mezi Moskvou a Vladivostokem. Bývalé intelektuální centrum lidí v exilu, dnes poměrně moderní metropole, která je jednou nohou v přírodě. Typická dřevěná architektura, kostel Nanebevstoupení, poprvé nakouknout do obchodů a každý si možná koupí kamusi, zimní boty, tak typické pro chladnou oblast Sibiře. Transfer do vesničky Listvjanka, cca 70 kilometrů od Irkutsku. V Irkutsku ochutnáme pirožky, na centrálním tržišti necháme oči na kýblech tvarohu, masa a ryb, památník padlým vojákům a pak už jezero Bajkal. Je jen pár přírodních skvostů, které se vyrovnají Bajkalskému jezeru. Největší sladkovodní jezero na světě a zdroj 20 procent veškeré sladké vody na naší planetě. Perla Sibiře, domov sladkovodního tuleně a více než 50 druhů ryb, z nichž některé ochutnáme na večeři. Klasická dřevěná architektura a volný program u Bajkalu. Na večeři si dejte uzeného omula, kaviár a ruské pivko.
 • 3.den - Rozloučíme se s Bajkalem, transfer zpět do Irkutska se zastávkou ve skanzenu Taltsy. Nakoupíme zásoby jídla a zpět do vlaku. Překročíme rusko - mongolské hranice a jsme v zemi Čingischána, stepí, zápasníků, jurt a kumysu. Země se postupně mění z bažinaté na suchou step.
 • 4.den - Vlak poctivě ukrajuje kilometry, zdržíme se jen na rusko-mongolských hranicích a jedeme dále směr Ulánbátar.
 • 5.den - Ranní příjezd do Ulánbátáru: hlavního města Mongolska, prohlídka města, volný program, suvenýry a unikátní atmosféra hlavního města nomádů. Navštívíme klášter Ganden se stovkami holubů a krvácejícím sloupem, u sochy buddhy si přiblížíme tuto víru. V muzeu si prohlédneme paleontologické nálezy z oblasti Mongolska. Na oběd můžete vyzkoušet mongolský gril: koňské i skopové maso sekané šavlemi. Odpoledne parlament a socha Sukhbaatara a česká hospoda.
 • 6.den - Přes step se necháme odvézt do národního parku Terejl, kde nocleh strávíme v typické mongolské jurtě v širé stepi! Výhledy do nekonečna jako z filmu Pán prstenů až ke klášteru Aryalpa. Návštěva nomádů, kde ochutnáme konečně pořádné mléčné výrobky! Kumys! Odpoledne si zajezdíme na malých mongolských konících a večer si zahrajeme hru s kostkama, pobavíme se u mongolské hudby až padne tma, která je zde černo-černá a sotva trefíte do naší jurty.
 • 7.den - Trošku se rozhýbeme a vylezeme na želví skálu s úžasnou vyhlídkou, pěšky se dostaneme do chrámu Aryalpa, kde si vyslechneme legendu o všech proměnách boha a konci světa. Odpoledne se vrátíme z přírody zpět do Ulánbátaru.
 • 8.den - Rozloučení s krátkým, ale intenzivním zájezdem, po kterém je návrat do našeho moderního světa minimálně bizarní. Jednoduchost a pohostinnost Mongolů, nekonečná step a obrovská modrá obloha nás budou ještě nějaký ten den strašit. Přílet domů.

  GPS souřadnice nejsou dostupné.

  Žádné recenze pro tento hotel.