Vyhledávání zájezdu
Indie – Bhútán – Nepál - Bhútán

Indie – Bhútán – Nepál

Bhútán

, starstarstarIndie – Bhútán – Nepál

Počet termínů:

30 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Thimphu - transparent 13°C
Zítra Počasí v Thimphu - transparent 7 - 13°C
23.3. Počasí v Thimphu - transparent 3 - 13°C
24.3. Počasí v Thimphu - transparent 4 - 15°C


Stručný popis
19denní poznávací zájezd po úchvatné přírodě, prastarých památkách a kultuře Indie, nepřístupného Bhútánu a stále oblíbenějšího Nepálu. To nejlepší v jednom balíčku!
Program

1. den: Odlet z Prahy


2. den: Přílet do Díllí


Přelet do Bagdogry, odjezd do Darjeelingu, přenocování.


3. den: Darjeeling – Pemayangtse


Ráno návštěva himálajské ZOO – himálajská fauna v přirozeném prostředí, panda červená, černý medvěd, jakové a známá leopardí show; Institut himálajského horolezectví a muzeum everestské expedice; Obchodní středisko řemesel Tibetu. Odpoledne přejezd do Pemayangste v západním Sikkimu (102 km / 4,5 hod).


4. den: Pemayangtse – Gangtok (2085 m)


Ráno návštěva pemayangtského kláštera – první klášter Sikkimu postavený v 17. století. Odpoledne krátká procházka do Sangobhholingského kláštera (2 km/45 min), umístěného na návrší nad hotelem. Za jasného dne je krásný výhled na pohoří. Později přejezd částečně lesy, kardamonskými plantážemi a malými vesničkami do Gangtoku (5 hodin). Přenocování v Gangtoku.


5. den: Gangtok


Celodenní prohlídka zahrnující Centrum řemesel a ručního tkalcovství, klášter Enchey, Výzkumný ústav tibetologie, chortenu, rezervace orchidejí a světově proslulého kláštera Rumtek. Přenocování v Gangtoku.


6. den: Gangtok – Jaldapara


Ráno po snídani přesun do Jaldapary a ubytování v hotelu. Volný večer. Přenocování v Jaldapaře.


7. den: Jaldapara – Phuentsholing


Ráno safari do džungle, poté odjezd přes hranice do Bhútánského Phunentsohlingu. Phuentsholing "Brána do Bhútánu", na jihozápadě Bhútánu je jediná pozemní hranice, která umožňuje přístup do země. Váš zástupce vás přivítá po příjezdu na hranici a po dokončení imigračních formalit, vás odveze do hotelu, kde budete ubytováni. Přenocování v Phuentsholing.


8. den: Phuentsholing – Thimphu


Ráno odjezd do hlavního města Thimphu. Silnice stoupá od Phuentsholingu směrem k hlavnímu městu Thimphu. Cestou uvidíte nejúchvatnější výhledy na Himaláje a budete pozorovat širokou škálu živočichů a rostlin podél silnice. Přenocování v Thimphu.


9. den: Thimphu


Ráno návštěva víkendového trhu – davy lidí oblečených v zářivých barvách se mačkají u stánků, smlouvají, směňují, podobně jako na pouličních trzích v Londýně. Později navštívíte klášter Cheri (zahrnuje svatyně Dodina a Jigme Dorji). Následuje návštěva Muzea lidového dědictví a ženského kláštera Thangtong Dewachen. Později si vychutnáte procházku po městě, uvidíte, jak místní žijí a nakoupíte suvenýry.


Papírna – výroba ručního papíru v Bhútánu vychází ze staré tradice, která vznikla v 8. století bhútánské historie. Ruční papír představuje cenné národní dědictví; Mini ZOO – zde si můžete prohlédnout pouze jedno zvíře – Bhútánské národní zvíře – Takina, druh kozy žijící ve vysokých nadmořských výškách živí se trávou a bambusem. Sangaygangská vyhlídka – ideální místo, z kterého je opravdu nádherný výhled na celé město Thimpu a také Kuenselcholingské hory; PevnostTashichho Dzong. Později následuje procházka po městě. Přenocování v Thimphu.


10. den: Thimphu – Trongsa


Ráno cesta k Památníku Čhortenu: Byl postaven v roce 1974 jako památník třetího krále země, krále Jigme Dorji Wangchucka, který je všeobecně považován za otce moderního Bhútánu. Později jedeme směrem k Trongsa, cestou projedeme Dochula (3140 m.n.mořem, kde je nádherný panoramatický výhled na himalájské pohoří. Krása tohoto místa umocňuje Druk Wangyal Chortens – 108 stúp postavených královnou Ashi Dorji Wangmo Wangchuck. Přenocování v Trongsa.


11. den: Trongsy – Gangtey Goenpa / Phobjikha:


Ráno návštěva Trongsa Dzong – největší dzong (dzong-speciální tibetský stavební sloh) pevnost v Bhútánu byla postavena v roce 1644 a dominuje celému horizontu, protože převyšuje okolní budovy. První i druhý král Bhútanu odsud vládli celé zemi. Navštívíme také Trongsa muzeum. Později se vydáme do gangteyského údolí. Přenocování v Gangtey.


12. den: Gangtey – Punakha


Ráno návštěva centra Phobjikha – informační centrum, kde se návštěvníci seznámí se zásadami chování v památkové rezervaci. Později půjdeme na půldenní stezku přírody Gangtey – Toto je jedna z nejkrásnějších a nejkratších stávajících naučných stezek. Na této cestě máte možnost navštívit nádherný klášter Goemba, dále vede zelenými svahy, lemovanými borovým lesem na obou stranách. Budete míjet také nějaké vesnice, řeky, hnízdiště jeřábů. Později odjezd do údolí Punakha. Přenocování v Punakha.


13. den: z Punakhy do Paro


Ráno návštěva tvrze Punakha Dzong – byla postavena v roce 1637 a nachází se mezi řekami Mo (Žena) Chu (řeka) a Pho (Muž). Chimi Lhakhang (chrám plodnosti) – je asi půl hodiny pěšky poli a vesnicemi, cestou můžete vidět dřevěné falusy, neboli symboly plodnosti, často visí ve čtyřech rozích domů a také jsou namalované na zdech domů. Místní věří, že pomáhají od zlých duchů. Později odjezd do údolí Paro a návštěva Ta Dzong, která sloužila v průběhu 17. století k ochraně oblasti před invazí Tibeťanů. Byla přeměněna na Národní muzeum v roce 1968. Rimpung Dzong; Klášter Kichu Lhakhang – jeden ze dvou nejposvátnějších a nejstarších chrámů v Bhútánu. Přenocování v Paro.


14. den: Paro


3hodinový pěší výlet do kláštera Taktshang (Tygří hnízdo) – bhútánská nejznámější kulturní ikona posazená do zdánlivě nekonečného útesu. Ačkoli byl tragicky a tajemně v dubnu 1998 zničen ohněm, abyl obnoven do své bývalé slávy.


Návštěva statku: večeře, koupel a nocleh na místní farmě – uvidíte bhútánskou domácnost a pestře zdobené budovy. Později procházka po městě, kde uvidíte, jak žijí místní obyvatelé Přenocování v Paro.


15. den: Odlet z Paro do Káthmándú


Časná snídaně v hotelu a potom cesta na letiště. Po příletu na letiště v Káthmándú, vás uvítá tradičním nepálským způsobem zástupce místní CK a budete pokračovat do Nagarkotu. Nagarkot je velmi malebné místo, kde je k vidění Mount Everest a spousta dalších zasněžených vrcholků Himalájí. Přenocování v Nagarkotu.


16. den: Nagarkot – Pokhara


Brzo ráno pozorování východu slunce nad Himálajemi. Snídaně a přesun do Pokhary.


Pokhara je často nazývána okouzlujícím himálajským údolím uprostřed krásně zasněžených vrcholků hor, s nádherným jezerem Phewa s křišťálově jasně čistou himálajskou vodou, celoročně příjemným počasím a přátelskými lidmi. V Pokhara navštívíte Santi Stupa, masivní buddhistickou stavbu, která se nachází na kopci na jižním břehu jezera Phewa. Přenocování v Pokhaře.


17. den: Pokhara – Káthmándú


Ráno přelet do Káthmandú. Návštěva Káthmandú Durbar Square – kde můžete vidět umělecké památky, najdete dům, kde žila bohyně Kumari, prohlédnete si chrám Kal Bhairam a stovky erotických řezeb ze dřeva. Kastmandap – zbytek domu se o kterém se říká, že byl vytvořen z jediného stromu. Od tohoto domu dostalo Údolí bohů své jméno.


Patan Durbar Square -je plné buddhistických monumentů a hinduistických chrámů s bronzovými bránami, strážnými božstvy a krásnými řezbářskými pracemi. Je známé díky řemeslníkům a kovářům jako město umělců. Patan je nejstarší ze tří starověkých městských království v káthmándském údolí, které kdysi vládali mallaové.


Přenocování v Káthmándú.


18. den: Káthmándú


Prohlídka města Káthmándú s návštěvou buddhistické stúpy na Swayambunath a Boudhanath i Pashupatinath chrám, velmi posvátné hinduistické poutní místo. Všechna místa, která navštívíme jsou místa světového kulturního dědictví. Boudhanath Stupa: (nebo Bodnath Stupa) je největší stúpa v Nepálu; Swayambunath: je kathmandská nejdůležitější buddhistické svatyně. Ospalé, vševidoucí oči Buddhy z vrcholu této svatyně se staly typickým symbolem Nepálu. Pashupatinath – se nachází v Deopatanu, což je městečko 3 km severozápadně od Káthmándú. Je to hinduistický chrám, zasvěcený projevu Shiva tzv. Pashupati (Pán zvířat). Přenocování v Káthmándú.


19. den: Odlet z Káthmándú


Časná snídaně v hotelu a pak cesta na letiště a odlet přes Dillí do Prahy.


Cena je platná pro skupinu 10osob, pro individuální kalkulaci nás prosím kontaktujte.

Cena zahrnuje
mezinárodní i vnitrostátní letenky vč. tax, ubytování s transfery dle programu, plnou penzi v Bhútánu, snídani v Nepálu a Sikkimu, anglicky mluvící průvodce, vstupy do památek, asistenci partnerské CK
Cena nezahrnuje
víza (zajistíme za 4.300,-/osobu), strava jinde neuvedená, spropitné a místní poplatky, komplexní pojištění včetně pojištění storna

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.