Vyhledávání zájezdu
Gruzie skialpinistický výstup na Kazbek a skitouring v oblasti Kazbegi - Gruzie

Gruzie skialpinistický výstup na Kazbek a skitouring v oblasti Kazbegi

Gruzie

, HotelGruzie skialpinistický výstup na Kazbek a skitouring v oblasti Kazbegi

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Bez stravy

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Gruzie skialpinistický výstup na Kazbek a skitouring v oblasti Kazbegi
Krásnou zimní horolezeckou expediční tůru zažijete při dobrodružném skialpinistickém výstupu na pětitisícový Kazbeg 'Kazbek'. Výstup není nijak zvlášť technicky náročný a následný sjezd z vrcholu až do údolí Gergeti je nádherný. Protože zde velmi často sněží, je potřeba mít k dispozici místního průvodce, který zná dobré výstupové i sjezdové trasy. Části vrcholu jsou pokryty ledovcem, po kterém se za asistence našeho průvodce bezpečně přemístíte tak, aby se mohlo vyloučit riziko pádu do trhlin. V této historické oblasti Velkého Kavkazu zažijete úžasné zážitky nejen při výstupu na Kazbeg, ale také při aklimatizačních tůrách, které před samotným výstupem absolvujete. Oblast Velkého Kavkazu je neustále zahalována vydatným sněžením a nabízí tak dech beroucí panoramatické výhledy na několik okolních vrcholů, které přesahují výšku 5000 m.n.m.
Technická náročnost
Střední - lehký horský terén, lehké zajištěné cesty a ledovce, jízda na kole po zpevněných lesních cestách
Fyzická náročnost
Střední – Fyzická aktivita do 6 hodin denně ojediněle i více
1.den
Odlet z ČR do Tbilisi 'Kutaisi'. Transfer do lyžařského střediska Gudauri. Ubytujeme se v hotelu Gudauri, kde se připravíme na další den. Seznámíme se s detailním programem výstupu a zkontrolujeme a případně upravíme výbavu. Společná večeře.
2.den
V oblasti lyžařského střediska Gudauri začneme s aklimatizačními výstupy, nacvičíme základní techniky potřebné pro výstup a budeme se věnovat lavinové prevenci. Večeře, nocleh v hotelu.
3.den
Transfer mikrobusem do Kazbegi a dále do vesnice Gergeti, odkud nás opět čekají aklimatizační výstupy a nácviky technik pro výstup v oblasti Kazbegi. Odpočinek, večeře, nocleh v hotelu.
4.den
Z vesnice Gergeti se již po trase vydáme na lyžích na Bethlemi hut '3680 m.n.m.'. Zde se ubytujeme, odpočineme si a přespíme v jednoduchých pokojích horské chaty 've spacácích'. Je možné zde využít kuchyňku na vaření, neteče zde však voda a netopí se.
5.den
Na náhorní plošinu ve výšce cca 4471 m nás čeká další náš výstup, po kterém se vrátíme zpět na stejnou chatu. Odpočineme si, navečeříme se a přenocujeme.
6.den
Časně ráno po snídani začneme s výstupem na Kazbeg, jehož vrcholu bychom měly dosáhnout po 10. hodině. Následuje slibovaný úžasný sjezd zpět na chatu, odpočinek, večeře, nocleh.
7.den
Jeden den jako rezerva v případě špatného počasí, nebo pro ty, kteří se na výšku pomaleji aklimatizují.
8.den
Ranní sjezd zpátky do Gergeti, občerstvení, odpočinek a transfer zpět do Tbilisi 'případně do Kutaisi'. Po cestě bude možná zastávka v Yago’s vine. Po příjezdu se ubytujeme v hotelu, odpočineme si a na závěr se společně navečeříme. Nocleh v hotelu.
9.den
Transfer na letiště - odlet do ČR

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.