Vyhledávání zájezdu
Galapágy - galerie zvířat - Ekvádor

Galapágy - galerie zvířat

Ekvádor

Banos, Program starstarstar

LM


Galapágy - galerie zvířat

Počet termínů:

1 termín / 1 Last minute / 0 First minute

Strava:

Polopenze

Doprava:

letecky Varšava

Počasí:

Dnes Počasí v Quito - transparent 16°C
Zítra Počasí v Quito - transparent 9 - 14°C
19.3. Počasí v Quito - transparent 10 - 15°C
20.3. Počasí v Quito - transparent 9 - 15°C


Popis hotelu

Hotely *** - spíše malé, rodinné, dobře udržované hotely.

Příkladový hotel: Cayman v Quito.

Pokoje: Komfortně zařízené dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením (sprchový kout, WC, ručníky). Přistýlky na vyžádání.

Strava: V hotelové restauraci jsou podávány snídaně, obědy a večeře podobné těm evropským, lze si samozřejmě objednat i jídla regionální kuchyně.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou společnosti KLM s mezipřistáním v Amsterdamu, vnitřní přelet Quito - Galapágy - Quito, letištní taxy, ubytování v hotelech dle programu ve dvoulůžkových pokojích (přistýlky na vyžádání) - 11 nocí, stravování: snídaně a večeře (na Galapágách také oběd), turistický program, transfery: letiště - hotel - letiště, služby polského zástupce během odbavování (zavazadla budou odbavena na celou cestu), delegáta - vedoucího skupiny během návštěvy Ekvádoru a Galapág, služby místních průvodců, mapy a složky s užitečnými informacemi, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné. Náklady na účast v programu (povinné místní poplatky včetně vstupného v Ekvádoru a poplatku na Galapágách) cca 190 USD/os., letištní taxu na ostrově Baltra cca 26 USD, obvyklé spropitné cca 35 USD.

Upozornění! Nejpozději měsíc před odletem prosím vyplňte údaje o cestovním pasu v rezervačním systému Travella - údaje jsou nutné k zakoupení vnitrostátních přeletů.

Program

Quito - koloniální andský klenot (2850 m n. m.) • Baños - výlet do džungle • orchideje, mangrovy, kakao • jezera a vesnice v sopečných kráterech • slavné Galapágy • ojedinělý zážitek - staneme na obou polokoulích Země

Den 1

*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*

Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Let pravidelnou linkou letadly společnosti Air France/KLM s mezipřistáním v Amsterdamu.

Přílet do Quita. Transfer do hotelu (cca 1,5 hod.). Odpočinek po cestě. Ve večerních hodinách uvítací večeře a přenocování. Aktuální letový řád sledujte na R.pl/rozklady.

Den 2

Po snídani výlet do indiánského města Otavalo. Cestou, v případě dobré viditelnosti, pozorování sopky Cayambe (cca 5700 m n. m.), sopek Imbabura, Cotacachi a dalších. V Otavalo možnost fotografování a nakupování na největším a nejznámějším lidovém tržišti v Jižní Americe. Odpoledne prohlídka San Antonia de Ibarra, proslulého svými lidovými dřevěnými výrobky a Cotacachi - centra koželužského řemesla. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 270 km)

Den 3

Po snídani výlet do amazonské džungle, nejprve Panamericanou do Ambata a dále do Ambato-Baños-Puyo. Cestou návštěva haciendy La Cienega (typická hacienda z 16. století), zastávka u jezera Yambo, ve městě Ambato, následně přejezd do vesnice indiánů Salasaca (tržiště lidových výrobků) a města Baños, kde se nachází svatyně Panny Marie. Baños je nádherně umístěné na strmých zlomech sopky Tungurahua, na místě, kde Andy přecházejí do amazonské džungle. Okolí města Baños je známé díky četným horkým pramenům a vodopádům. Odpoledne cesta tarabitou (typ lanovky) přes řeku Pastaza a pěší výlet k vodopádu Pailon del Diablo (Ďáblova pánev), následně procházka přes visutý most. Večeře a přenocování v Puyo. (Trasa cca 225 km)

Den 4

Po snídani návštěva orchidária (roste zde 300 druhů orchidejí v jejich přirozeném prostředí, cca 60 druhů helikonií a desítky druhů bromélií). V celém Ekvádoru roste 4000 druhů orchidejí, tedy nejvíce na světě. Kromě toho jsou zde k vidění různé druhy léčivých a užitkových rostlin. Mimo jiné navštívíme i továrnu na výrobky z balsového stromu. Prohlídka Yanacochy - centra péče o zvířata žijící v Amazonii. Zpáteční cesta do Quita. Večeře a přenocování v hotelu v Quito. (Trasa cca 235 km)

Den 5

Po snídani přejezd k horským pramenům v Papallactě - jízda cca 2 hodiny. Cestou budeme mít možnost sledovat vegetaci různých zón nadmořské výšky - od 2400 m n. m. až po 4200 m n. m. Cesta povede ekologickou rezervací Antisana a biologickou rezervací Cayambe - Coca. Překročíme východní andskou kordilleru přes horský průsmyk ve výšce 4200 m n. m. Koupání v krásném letovisku v Papallactě, na úpatí sopky Antisana (3300 m n. m, teplota vody 30 - 40 °C). Pozorování místní vegetace a běžně se zde vyskytujících kolibříků. Následně návštěva resortu Guango, kde můžeme spatřit hned několik druhů kolibříků, tangarů a orchidejí. Odpoledne návrat do Quita. Večeře a přenocování v hotelu. (Trasa cca 170 km)

Den 6

Po snídani výlet do národního parku Cotopaxi a k sopce Cotopaxi - 5897 m n. m., nejvyššímu aktivnímu vulkánu na světě. Cesta cca 1,5 hodiny po asfaltové silnici a 1 hodinu po betonové, příjezd na parkoviště v nadmořské výšce 4500 m. Cestou budeme mít možnost pozorovat tzv. lahary, kusy skály různých velikostí vyplývající ze sopek a rostliny typické pro zónu paramo. Přejezd vyschlým dnem jezera, výšlap do střediska Jose Rivas ležícího ve výšce 4800 m n. m, trekking k ledovci (5000 m n. m.), výlet břehem jezera Limpiopungo (3800 m n. m.), pozorování ptactva (endemických racků, divokých kachen a dalších) a divokých koní. Večeře a přenocování v hotelu v Quitě. (Trasa cca 200 km)

Den 7

Po snídani transfer na letiště, přelet na ostrov Baltra (27 km²) na Galapágách. Toto Darwinem proslavené souostroví je jedinečné místo, kde lze vidět mnoho druhů rostlin a živočichů neexistujících nikde jinde na světě, jako například slavné želvy sloní, či mořské leguány a blbouny. Pro srovnání, z 89 druhů ptáků na Galapágách je až 76 endemických. Sopečné ostrovy Galapágů a pás Tichého oceánu, který je obklopuje, jsou až z 98 % pod přísnou ochranou a od roku 1978 je tato zóna zapsána na seznamu UNESCO. Mezi slavné druhy flóry na ostrově Baltra patří také několik druhů kaktusů, strom "Palo Santo" a mangrovy. Přejezd trajektem přes kanál Itabaka na ostrov Santa Cruz (986 km²), druhý největší a nejlidnatější ostrov. Přejezd do města Puerto Ayora, největšího města v souostroví. Ubytování v hotelu Fernandina. Odpoledne prohlídka vyšších oblastí ostrova, pozorování obřích želv galapago v jejich přirozeném prostředí. Během dne oběd, večer večeře a přenocování v hotelu Fernandina.

Den 8

Po snídani nalodění na jachtu a plavba na ostrov Seymour Norte. Na ostrově pozorování lachtanů, mořských i pozemních leguánů, kteří jsou typickou součástí tohoto ostrova. Kromě toho budeme mít možnost vidět také kolonie různých mořských ptáků. Oběd na lodi a odpolední plavba na Playa Bachas (slavnou pláž z bílého korálu), která se nachází v severní části ostrova Santa Cruz. Je to ideální místo k opalování a šnorchlování. Pozorování mant, želv a ohromného množství různobarevných tropických ryb. Návrat do hotelu, večeře a přenocování.

Den 9

Po snídani nalodění na jachtu a výlet na ostrov Plazas. Tento ostrov má rovinnou plochu, která byla vytvořena z bloků lávy pákovým efektem z mořského dna. Pozorování fauny, mimo jiné: suchozemských leguánů, lachtanů, endemických krabů, ptáků jako například Darwinových pěnkav, racků a vlaštovek. Ostrov má jedinečný vzhled, za který vděčí rostlině zvané Sesuvium. Tato rostlina vytváří charakteristický červený "koberec", který pokrývá ostrov, vyskytuje se zde také mnoho kaktusů. Oběd na jachtě, odpoledne plavba do Punta Carrion na ostrově Santa Cruz. Možnost obdivování nesmírně pestrého podmořského světa, opalování, šnorchlování. Návrat do hotelu, večeře a přenocování v hotelu Fernandina.

Den 10

Po časné snídani návštěva biologické stanice Charlese Darwina na ostrově Santa Cruz, ve městě Puerto Ayora, mimo jiné sledování procesu chovu želv galapago před jejich vypuštěním do jejich přirozeného prostředí. Na kopcích ostrova proslulého svými lávovými tunely se rozrůstá bujná vegetace. Želvy se zde vyskytují ve velkém množství, jejich váha dosahuje až 200 kg, výška 1 m. Přejezd autobusem přes celý ostrov (cca 1 hod.) ke kanálu Itabaka, plavba trajektem na ostrov Baltra, transfer na letiště a odlet do Quita. Večeře a přenocování v hotelu.

Den 11

Po snídani prohlídka Quita (druhé nejvýše ležící hlavní město na světě), jednoho z nejkrásnějších koloniálních měst andské Ameriky. Město se nachází v údolí Guaillabamba na úpatí sopky Pichincha (4879 m n. m.). Ve městě se nacházejí četné památky z koloniálního období. Prohlídku začneme v nové části města: památník Francisca de Orellana, stezka dobyvatelů, panorama Guapulo, kostel z 16. století, kongres s fasádou, kde jsou do kamene vytesány výjevy z dějin Ekvádoru, katolická univerzita a polytechnika, parky El Ejido a Alameda, Dům ekvádorské kultury, bazilika a další. Následně se vydáme do koloniální části města: Plaza Grande, prezidentský palác, Arcibiskupský palác, renesanční katedrála z 16. století, renesanční kostel a klášter San Francisco z 16. století. (rok 1535), barokní kostel La Compania z počátku 17. století (rok 1605), uvidíme také panorama města z vrcholu hory Panecillo. Odpoledne výlet na rovník (15 km severně od Quita, v polopouštním údolí San Antonio de Pichincha). Návštěva Quito v miniatuře (koloniální Quito v měřítku, s malým představením zvuku a světel) a muzea Inti Nan, kde lze pozorovat jev vyskytující se pouze na rovníku: syrové vejce stojí vzpřímeně, přesně na rovníku proudí voda v umyvadle svisle (nevíří), 1 m na sever od rovníku se otáčí ve směru hodinových ručiček a 1 m na jih od rovníku v opačném směru. Možnost pořízení fotografií stojíce na obou polokoulích najednou. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 90 km)

Den 12

Po snídani volný čas v Quitě, možnost nákupu suvenýrů na nedalekém tržišti lidových výrobků. Odpoledne transfer na letiště, odlet do Polska.

Den 13

Přílet do Varšavy.

Upozornění k programu

- Očkování: žádné očkování není vyžadováno.

- Lidé s onemocněním srdce nebo těžkou hypertenzí by měli zájezd konzultovat se svým lékařem.

- Cestovní pas by měl být platný po dobu 6 měsíců od data návratu.

- Oblečení: doporučujeme lehký oděv, nejlépe bavlněný, večer nutný svetr nebo bunda. Nezbytným vybavením je také klobouk nebo čepice, sluneční brýle, krémy s velmi vysokým faktorem. Na Galapágách je vhodné mít s sebou sandály s tlustou podrážkou pro chůzi po ostré lávě, na výlety do džungle dlouhé kalhoty, gumáky a bez ohledu na roční období pláštěnku. Na Cotopaxi je nutná čepice, šála a rukavice (na místě lze zakoupit místní produkty z lam), bunda s kapucí.

- Nelze směnit bankovky 100 USD série CA, CB a CF.

- V Ekvádoru je napětí 110 V, je potřebný adaptér amerického typu.

- Program na Galapágách se může měnit v závislosti na povětrnostních podmínkách nebo rozhodnutí národního parku Galapagos.

- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Hodnocení klientů

Všechny recenze k tomuto zájezdu najdete zde: http://r.pl/galapagos-gala-zwierzat/zakwaterowanie-ekw

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.