Vyhledávání zájezdu
Etiopie - Etiopie

Etiopie

Etiopie

, HotelEtiopie

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Poloha
Dle programu
Popis zájezdu
Cesta za poznáním afrického kontinentu v doprovodu předního českého odborníka
Vybavení
Dle programu
Program

1. den: 28. 2. středa - sraz na letišti Václava Havla v Praze. Přesný čas odletu Vám bude sdělen ve finálních informacích cca měsíc před odletem. Přílet do Addis Abeby ve večerních hodinách, turistické vízum na letišti, ubytování v hotelu.

2. den: 1. 3. čtvrtek - snídaně, prohlídka Addis Abeby, Etnografického muzea- nachází se v komplexu univerzity, kde jsou soustředěny sbírky především z jihu země, artefakty z křesťanské a islámské kultury. Zajímavé jsou i soukromé prostory posledního etiopského císaře Haileho Selasieho, Národního muzea - nachází se zde nejstarší historie Etiopie, aksumská keramika, 3,2 mil.let stará kostra hominida Astralopithecus afarensis tzv. „Lucy“, Muzea obětí Rudého Teroru - historie popisující dobu svržení císaře Selasieho radíkálními důstojníky v čele s Mengistuem Hailem Mariamem, jenž pak nastolil „rudý teror“ a vládl až do roku 1991, návrat na hotel, večeře, nocleh.

3. den: 2. 3. pátek - snídaně, přejezd do města Bahir Dar ležící na břehu nejvýše položeného riftového jezera TANA (1830 m.n.m) přes klášter Debre Lebanos ze 13.století - významné poutní místo, v okolí lze na skalních útesech spatřit skupiny endemických opic dželad hnědých. Po cestě možnost vyhlídek k fotografování hluboké krajinné jizvy, kterou za miliony let vytvořil Modrý Nil, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

4. den: 3. 3. sobota - snídaně, prohlídka Bahir Daru – dopolední prohlídka moderního, univerzitního města, bahirdarské tržnice, možnost ochutnávky jedné z nejlepších káv světa, odpolední vyjížďka k vodopádu Tis Issat na Modrém Nilu – mohutný a impozantní vodopád sahající do výšky 43 metrů a šířky 400metrů, dostaneme se po zavěšeném mostě přímo až k vodopádu. Místní ženy zde nabízejí čaj či kávu, které si můžete vychutnat při pohledu na vodopád, návrat na hotel, večeře, nocleh.

5. den: 4. 3. neděle - snídaně, cesta do Gondaru – prohlídka historického města ze 17.století s italskou architekturou z období druhé světové války, gondarského hradního komplexu, který je zapsán na seznam světových kulturních památek UNESCO. Prohlídka Fasilidových lázní, paláce Kusquam, kostel Debre Birhan Selassie – kde najdete světoznámý ikonicky vyobrazený strop s hlavami cherubínů, návrat na hotel, večeře, nocleh.

6. den: 5. 3. pondělí - snídaně, přejezd do města Axum – nejsvatějšího místa kresťanské Etiopie, po cestě možnost focení přírodních scenérií na pravidelných zastávkách, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

7. den: 6. 3. úterý - snídaně, prohlídka Axumu – historie tohoto města sahá do doby před více jak 2600 lety. Prohlídka malé kaple s Archou úmluvy, stélová pole – naleznete zde 70 obelisků – které označovaly hroby aksumských králů nebo důležitých osobností říše, hrobky krále Kaleba a jeho syna Gebre Meskela, prohlídka kamenného domku který chrání žulovou desku s nápisy v řečtině, sebejštině a místním jazyce geez (deska je datována ze 4.století n.l.), komplex Panny Marie ze Sionu – novodobá katedrála, kostel Panny Marie ze 17.století, který postavil Fasilides z Gondaru, malá kaple s originálem Archy úmluvy (pouze zvenčí), návrat na hotel, večeře, nocleh.

8. den: 7. 3. středa - snídaně, přejezd do Mekene – směr do Lalibely za skalními chrámy - během cesty budete mít možnost fotografovat krásné přírodní scenérie na pravidelných zastávkách, cesta bude průběžně vyplněna poutavým vyprávěním o etiopské historii, ubytování na hotelu v Mekene, večeře, nocleh.

9. den: 8. 3. čtvrtek - snídaně, přejezd do Lalibely, během cesty budete mít možnost fotografovat krásné přírodní scenérie na pravidelných zastávkách, cesta bude průběžně vyplněna poutavým vyprávěním o etiopské historii, ubytování v Lalibele, večeře, nocleh.

10. den: 9. 3. pátek - snídaně, celodenní prohlídka Lalibely – prohlídka nejznámějších a nejvýznamnějších skalních chrámů světového unikátu spadajících do kulturních památek UNESCO, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

11. den: 10. 3. sobota - snídaně, přelet místním letadlem do Addis Abeby, poté přejezd k jezeru Langano, během cesty budete mít možnost fotografovat krásné přírodní scenérie na pravidelných zastávkách, cesta bude průběžně vyplněna poutavým vyprávěním o etiopské historii, ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

12. den: 11. 3. neděle - snídaně, relaxace u jezera Langana – návštěva národního parku Shala-Abyata National Park, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

13. den: 12. 3. pondělí - snídaně, odpočinek u jezera Langana – volný program, relaxace, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

14. den: 13. 3. úterý - snídaně, návrat letadlem do Addis Abeby, transfer na letiště, odlet z Addis Abeby do Prahy. Přesný čas odletu z Addis Abeby Vám bude upřesněn ve finálních informacích cca měsíc před odletem.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.